Genealodzy.PL Podziel się na Facebooku

https://genealodzy.pl/

Polskie TG  
Użytkownik:         Rejestracja
Hasło: Zapamiętaj

flag-pol flag-eng     home login logout     Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty

11:19 środa, 13 grudnia 2017

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
PGrzebykOffline
Temat postu: Rywińscy z Ostrowa, parafia Łowce  PostWysłany: 12-08-2017 - 19:53

Status: Offline
Poszukuję inf o rodzinie Rywińskich z Ostrowa, parafia Łowce.

Po przejrzeniu Ksiąg urodzeń parafii Łowce prowadzonej dla wsi Ostrów (1864-1898)

http://www.skany.przemysl.ap.gov.pl/sho ... er=0&syg=1

odnalazłem:

Katarzyna Rywińska ur. 1877
Franciszek Rywiński ur. 1880
Stanisław Rywiński ur. 1882
Anna Rywińska ur. 1885

Rodzice: Michał Rywiński (syn Antoniego i Katarzyny Kosińskiej) i Regina (córka Walberta Siary i Katarzyny Luka). Rodzina Siarów pochodzi z Ostrowca i odlazłem dalszych wstępnych z tej strony. Utknąłem jednak przy Rywińskich, którzy zapewne pochodzili z innej miejscowości.

Franciszek i Stanisław wyemigrowali do USA, na Ellis Island przekręcili im nazwisko i cała ich rodzina w Stanach nazywa się Rewiński.

Ponieważ dopiero zacząłem zajmować się genealogią, będę wdzięczny za wszelkie wskazówki, jak odnaleźć Rywińskich.

Piotr

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
fis_taszekOffline
Temat postu: Rywińscy z Ostrowa, parafia Łowce  PostWysłany: 14-08-2017 - 10:08
Sympatyk

Status: Offline
Witaj,

nie jestem w stanie wywnioskować z tego postu, czy posiadasz akt ślubu Michała i Reginy. Tam powinno być podane gdzie mieszkał lub gdzie się urodził Michał. Jeśli tej informacji nie ma w samym akcie małżeństwa, to można jeszcze szukać w alegatach.

Pozdrawiam
Karolina

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat