Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
włodzimiestOffline
Temat postu: Ceranów  PostWysłany: 12-09-2016 - 09:11
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 06-06-2008
Posty: 372

Status: Offline
"Temat: parafia Ceranów"

Dzień dobry,
szukam metryk z parafii Ceranów, z XIX w. Z tego co udało mi się ustalić, to metrykalia mają:

- parafia: zaledwie od 1910 r.
- usc Ceranów: zaledwie od lat 90-tych XIX w.
- AP Siedlce: podobnie
- AD Drohiczyn: [aż] od 1604/5 - 1776, ale tu koniec,
- AD Siedlce: nie wiem; nie odpowiada na maile, tel...;(

- Mormoni nie dygitizowali Ceranowa

Z kolei Katalog Zasobów Metrykalnych podaje księgi w parafii:
U: 1658-1876 i od 1897 M: 1604-1876 i od 1926 Zg: 1723-1882 i od 1926 ...

Czy ktoś z Państwa prowadził kwerendę w zasobach metrykalnych tej parafii i podpowie gdzie są jej XIX - wieczne metrykalia?

Włodek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
domislawOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-09-2016 - 11:05
Nieaktywny


Dołączył: 05-03-2010
Posty: 263

Status: Offline
Witam,

prowadziłem kwerendę w Parafii Ceranów w 2008 r. Ówczesny Proboszcz był bardzo pomocny i uprzejmy. Metryki jakie tam znalazłem sięgają ok. połowy XVIII w. (XIX w. z tego co pamiętam jest w całości).

Słyszałem, że jakiś czas temu zmienił się w Ceranowie Proboszcz - jak wygląda kwestia udostępniania akt obecnie - nie wiem. W każdym razie metryki istnieją z całą pewnością. Jeśli nie ma ich w AD Drohiczyn to w dalszym ciągu muszą znajdować się na Parafii.

Pozdrowienia,
Krzysiek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
włodzimiestOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-09-2016 - 12:18
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 06-06-2008
Posty: 372

Status: Offline
Krzyśku, dziękuję bardzo za odpowiedź - to nadzieja na dotarcie do ksiąg. Najpewniej trzeba będzie samemu wybrać się do nowego proboszcza, bowiem próba kontaktu telefonicznego i mailowego jest od miesiąca zerowa...

pozdrawiam
Włodek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
domislawOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-09-2016 - 13:45
Nieaktywny


Dołączył: 05-03-2010
Posty: 263

Status: Offline
Włodku,

gdyby przypadkiem udało Ci się skontaktować w powyższej sprawie z Proboszczem to daj proszę znać Smile

Dzięki!

Pozdrowienia,
Krzysiek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
włodzimiestOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-09-2016 - 15:45
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 06-06-2008
Posty: 372

Status: Offline
nie omieszkam, zaraz po... Very Happy
wlodek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
bandziorekOffline
Temat postu: Jan Cieszyński zmarł w 1829 r. i 1888 r.  PostWysłany: 16-07-2017 - 16:22
Zasłużony


Dołączył: 16-07-2017
Posty: 9

Status: Offline
Czy ktoś się orentuje gdzie sączy są skany metryk parafi ceranów najbardziej interesuje mnie rok 1903




* Moderacja (c.k) Dla przypomnienia Regulamin:

4. Formułowanie treści wiadomości (postów).

o. Na tym Forum każdy post podpisujemy: imieniem, lub imieniem i nazwiskiem.
- Zasada ta będzie rygorystycznie przypominana przez Administratora i Moderatorów. Nieprzestrzeganie jej sankcjonowane będzie ostrzeżeniem. Jeżeli każdorazowe podpisywanie postu jest kłopotliwe, wtedy można ustawić automatyczny podpis, który jest widoczny pod każdym wysłanym postem. Instrukcja jak to zrobić
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
miremikOffline
Temat postu: Re: Jan Cieszyński zmarł w 1829 r. i 1888 r.  PostWysłany: 16-07-2017 - 20:35
Zasłużony


Dołączył: 28-05-2015
Posty: 3

Status: Offline
bandziorek napisał:
Czy ktoś się orentuje gdzie sączy są skany metryk parafi ceranów najbardziej interesuje mnie rok 1903



Cóż, również oczekuję lub szukam Ceranowa. Trochę pokazało się dwa miesiące temu w szukajwarchiwach, natomiast część akt powinna znajdować sie albo w parafii albo została przekazana do archiwum diecezjalnego. Próbowałem kilkukrotnie kontaktować się z Proboszczem parafii, niestety (póki co) bez powodzenia. Jeśli Tobie uda się cokolwiek osiągnąć, chętnie o tym usłyszę. Pozdrawiam i powodzenia. Mirek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
HenningTOffline
Temat postu: Re: Jan Cieszyński zmarł w 1829 r. i 1888 r.  PostWysłany: 26-10-2018 - 01:01
Sympatyk


Dołączył: 17-03-2018
Posty: 56

Status: Offline
"Podbijam" temat...

Również poszukuję metryk z Ceranowa z okresu 1797 - 1823, konkretnie chodzi o Akt Zejścia Tomasza Pieńkowskiego. W Akcie ślubu jego córki zapisano, że zmarł w gminie Ceranowskiej.

Trochę wiąże się z tym inna sprawa. Mianowicie poszukuję wiadomości o księgach parafialnych z Mokobód z okresu przed 1810 rokiem. Na stronie jest zindeksowany sumariusz (1770-1800) ale tylko narodzin, a ja poszukuję danych o ślubach i zgonach... Może ktoś wie gdzie szukać i czy w ogóle jest czego? Próbowałem kontaktować się z proboszczem ale bezskutecznie....

t.

_________________
Tomasz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
tomaszi
Temat postu: Re: Jan Cieszyński zmarł w 1829 r. i 1888 r.  PostWysłany: 26-10-2018 - 18:07
Sympatyk


Dołączył: 05-02-2007
Posty: 807
Skąd: Warszawa
Zapraszam do udziału w projekcie indeksacji ksiąg metrykalnych z Ceranowa, co nieco już jest Wink
https://indeksy.projektpodlasie.pl/inde ... ran%C3%B3w

_________________
z ukłonami,
Tomasz M.Dąbrowski
https://indeksy.projektpodlasie.pl
https://kapica.org.pl
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Mateusz33Offline
Temat postu: Re: Jan Cieszyński zmarł w 1829 r. i 1888 r.  PostWysłany: 17-10-2023 - 18:37
Sympatyk


Dołączył: 12-09-2022
Posty: 22

Status: Offline
Hej. Czy się już coś wyjaśniło? Jestem zainteresowany rocznikiem 1839. Gdzie szukać metryk? Czy uderzać do AD Drohiczyn, czy może do proboszcza? Projektpodlasie to trochę kpina..znalazłem dane, ale co z tego skoro nie jest napisane gdzie szukać metryk. Jak nie daje się skanów to wypadałoby napisać gdzie szukać. Poza tym ze 2 lata temu napisałem do nich że chcę brać czynny udział w projekcie, że chcę pomagać. Niestety nikt do dnia dzisiejszego się nie odezwał.
Wracając do tematu, będę wdzięczny za pomoc w namierzeniu archiwum.
Pozdrawiam
/Mateusz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
tomaszi
Temat postu: Re: Jan Cieszyński zmarł w 1829 r. i 1888 r.  PostWysłany: 19-10-2023 - 21:22
Sympatyk


Dołączył: 05-02-2007
Posty: 807
Skąd: Warszawa
Mateusz33 napisał:
Hej. Czy się już coś wyjaśniło? Jestem zainteresowany rocznikiem 1839. Gdzie szukać metryk? Czy uderzać do AD Drohiczyn, czy może do proboszcza? Projektpodlasie to trochę kpina..znalazłem dane, ale co z tego skoro nie jest napisane gdzie szukać metryk. Jak nie daje się skanów to wypadałoby napisać gdzie szukać. Poza tym ze 2 lata temu napisałem do nich że chcę brać czynny udział w projekcie, że chcę pomagać. Niestety nikt do dnia dzisiejszego się nie odezwał.
Wracając do tematu, będę wdzięczny za pomoc w namierzeniu archiwum.
Pozdrawiam
/Mateusz


Metrykalny Ceranów, od najstarszych ksiąg z poczatku XVII wieku do końca XIX wieku jest opracowany w wyszukiwarce GENPOD. Jakieś 11.000 indeksów.
https://genpod.projektpodlasie.pl

Księgi z Ceranowa od kilku lat są w zasobe AD Drohiczyn. Wystarczy podać namiar z indeksów a przyślą kopię aktu. Uwaga. To archiwum nie przeprowadza kwerend na zlecenie.

Wystarczyło skorzystać z naszego Katalogu Ksiąg Metrykalnych (zakładka roczniki)
https://katalog.projektpodlasie.pl/parish/4168

ps. zapraszam na grupę "Genealogia podlaska i mazowiecka"
https://www.facebook.com/groups/genealogiapodlaska Na pewno ktoś z ponad 7 000 uczestników pomoże (ale nie wyręczy).
Oczywiście pod warunkiem, że grzecznie się spyta...

_________________
z ukłonami,
Tomasz M.Dąbrowski
https://indeksy.projektpodlasie.pl
https://kapica.org.pl
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 1.029942 sekund(y)