Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
sylwia.kaOffline
Temat postu: Re: Prosba o identyfikacje adresu-USA  PostWysłany: 11-10-2010 - 13:59
Sympatyk


Dołączył: 16-10-2009
Posty: 119

Status: Offline
Dziekuje serdecznie wszystkim za pomoc.Jestem pod wrazeniem tych informacji:D
Choc nie jestem w 100% pewna czy to Ten Adam,gdyz o Nim wiem bardzo malo.Mianowicie dowiedzialam sie,ze byl bratem mojej prababci /w AP niby jest Jego akt urodzenia z 1893,ale bardzo zniszczony i nie mam potwierdzenia imion rodzicow,choc raz podano mi imie Pawel,czyli takie samo jak imie ojca mojej prababci/,wiem tez ze wyemigrowal do Stanow, tam zalozyl rodzine,pracowal na farmie,badz wszyscy mieszkali na farmie i ze mial duzo dzieci.Kontakt urwal sie w latach piecdziesiatych i jedyna osoba ktora Go pamieta, podala mi z pamieci ten adres. Tylko takie informacje posiadam o Adamie
Kiedys Pani Krystyna odnalazla mi rekordy,ktore zamiescilam wyzej.

Prosze mi wytlumaczyc jak moge wykorzystac informacje jakie od Pan otrzymalam.Gdzie napisac podanie itd.Czy otzrymam jakies dokumenty mimo znikomego pokrewienstwa?
Bede wdzieczna
Jeszcze raz dziekuje
Pozdrawiam
Sylwia

_________________
Pozdrawiam,
Sylwia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wladyslaw_MoskalOffline
Temat postu: Re: Prosba o identyfikacje adresu-USA  PostWysłany: 11-10-2010 - 18:19
Sympatyk


Dołączył: 25-04-2008
Posty: 1537

Status: Offline
sylwia.ka napisał:

prosba o pomoc w zidentyfikowaniu adresu,ktory mam zapisany po rozmowie telefonicznej ze starsza osoba
New York Watkins Glen NIRD2
byc moze jest to ostatni adres zamieszkania Adama.
Pozdrawiam
Sylwia


Witam,

mnie zainteresowal ten adres i informacja, ze Adam mial duzo dzieci.
Moze wiec ktos z meskich potomkow pozostal w tej miejscowosci?
NIRD2 - moze byc znieksztalcona informacja o miejscu zamieszkania - NE RD 2 , tzn polnocno-wschodnia czesc drogi/ulicy Nr 2, albo NY [=stan] i RD [= droga] nr 2.

Watkins Glen jest mala miejscowoscia w stanie New York;
http://maps.google.ca/maps?hl=en&q=New+ ... a=N&tab=wl

W ksiazce telefonicznej znalazlem obecny adres;
http://www.whitepages.com/dir/watkins-glen-ny/olevnik

Robert F Olevnik
206 E 8th St
Watkins Glen, NY 14891-1314
USA

Pozdrawiam,
Wladyslaw
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
sylwia.kaOffline
Temat postu: Re: Prosba o identyfikacje adresu-USA  PostWysłany: 11-10-2010 - 19:30
Sympatyk


Dołączył: 16-10-2009
Posty: 119

Status: Offline
Dziekuje serdecznie za te informacje.
Rok temu wyslalam pare listow,ale do ludzi o nazwisku OleWnik,a widze,ze sladem jest nazwisko OleVnik.Juz zabieram sie za pisanie listu pod ten adres.
Jeszcze raz dziekuje
Pozdrawiam
Sylwia

_________________
Pozdrawiam,
Sylwia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
janatOffline
Temat postu: Re: Prosba o identyfikacje adresu-USA  PostWysłany: 14-10-2010 - 15:15
Sympatyk


Dołączył: 16-08-2010
Posty: 184
Skąd: Los Angeles
Status: Offline
Witam.

Przepraszam, przeoczylam pytanie. Nie mysle, ze chodzi rzadowi amerykanskiemu o pokrewienstwo, ale o to ze osoba zmarla. Choc zaostrzyli proces po zbombowaniu Twin Towers. Prosze wypelnic tyle informacji ile Pani ma. Radze wybrac podanie za $27 bo wtenczas dostanie Pani cala aplikacje. Wskazowki jak wypelniac sa pod "form instructions."

Mozna to teraz robic elektronicznie, piszac tutaj: https://secure.ssa.gov/apps9/eFOIA-FEWe ... t/main.jsp

Pozdrawiam serdecznie,

Jana
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
sylwia.kaOffline
Temat postu: Re: Prosba o identyfikacje adresu-USA  PostWysłany: 14-10-2010 - 22:08
Sympatyk


Dołączył: 16-10-2009
Posty: 119

Status: Offline
Dziekuje za informacje.
A jaki jest adres,bo nie moge sie doszukac?

Pozdrawiam
Sylwia

_________________
Pozdrawiam,
Sylwia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
janatOffline
Temat postu: Re: Prosba o identyfikacje adresu-USA  PostWysłany: 14-10-2010 - 23:19
Sympatyk


Dołączył: 16-08-2010
Posty: 184
Skąd: Los Angeles
Status: Offline
Witam ponownie.

W linku podamym w poprzedniej wiadomosci wszystko mozna zalatwic bez poczty tradycyjnej.

Podaje adres pocztowy gdzie mozna wyslac podanie by otrzymac kopie aplikacji o Social Security card zmarlej osoby:

Social Security Administration
OEO FOIA Workgroup
300 N. Green Street
P.O. Box 33022
Baltimore, Maryland 21290-3022
USA

A tu podaje link do artykulu w jezyku angielskim tyczacym wlasnie genealogii i Social Security Administration:
http://ssa-custhelp.ssa.gov/app/answers/detail/a-id/118

Pozdrawiam serdecznie,

Jana
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
sylwia.kaOffline
Temat postu: Re: Prosba o identyfikacje adresu-USA  PostWysłany: 16-10-2010 - 15:42
Sympatyk


Dołączył: 16-10-2009
Posty: 119

Status: Offline
Dziekuje za odpowiedz.
Pozdrawiam
Sylwia

_________________
Pozdrawiam,
Sylwia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ezoterykaOffline
Temat postu: Re: Prosba o identyfikacje adresu-USA  PostWysłany: 15-09-2011 - 17:29
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 24-08-2011
Posty: 46

Status: Offline
Proszę o pomoc. Na ancestry.com w zakładce U.S. Veterans Gravesites, ca.1775-2006 znalazłam nazwisko Stefan Jabłoński o dacie urodzenia 19.06.1894r. Info Service: SGT CO L 44 INF 13 D US Army: Data Smierci: 16.12.1957, Data Rozpoczęcia uslugi: 07.06.1919r, Data Interment: 19.12.1957; Cementare: Golden Gate National Cementery. Adres Cmentarza: 1300 Sneath Lane San Bruno, Ca 94066, Pochowano go na Strona Sekcja T 1733. Nazwisko i imię oraz data urodzenia zgadza sie idealnie z z datą urodzenia poszukiwanego przeze mnie brata dziadka.

Następnie w zakładce California Death Index, 1940-1997 też znalazłam nazwisko Stefan Jabłoński z podaną wyżej datą urodzenia i śmierci , tym samym adresem cmentarza i dodatkowo podano numer Social Security: 545070750. Napisałam do National Personnel Records Center w St.Louis list z prośbą o potwierdzenie lub zaprzeczenie tożsamości tej osoby z poszukiwaną przeze mnie, ale uzyskałam jedynie odpowiedż, że podałam za mało danych i identyfikacja jest niemożliwa. Czy ktoś z Państwa wie, jak uzyskać potwierdzenie tożsamości tej osoby? Znam imiona rodziców i miejsce urodzenia.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kaphisOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-01-2014 - 09:40
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 10-01-2011
Posty: 181

Status: Offline
Witam ,

moje pytanie będzie banalne. Do jakiej instytucji powinienem się zwrócić aby uzyskać akt zgonu osoby zmarłej w West End Circle w Pittsburgh dnia 17 października 1931 roku w USA. Chodzi mi o pradziadka mojej mamy.

Pozdrawiam

_________________
Marek Z.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
pomponikOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-01-2014 - 14:27
Sympatyk


Dołączył: 26-05-2008
Posty: 429

Status: Offline
Witaj Marek,

Podaje ci link do strony gedzie mozes zamowic Akt Zgonu twojego ppradziadka:

http://www.portal.state.pa.us/portal/se ... ords/20686

Z lewej strony mozes wybrac z dwoch opji:

1. Death Certificate - ta opcja jest jak potrzebujesz officjalny act zgonu.

2. Genealogy Requests - ta opjca jest jak potrzbujesz akt zgonu tylko do spraw genealogiczny

Jak by ppradziadek mial amerykanskie obywatelstwo to moze ta strona by ci sie przydala:

http://www.portal.state.pa.us/portal/se ... rds/20686.


Witaj Ezoteryka,

Nie wiem czy juz masz karte poborowa Stefana. Podaje ci link do karty:

https://familysearch.org/pal:/MM9.3.1/T ... :178374523

Takze Stefana dane (ale nie wszystko) sa zapisane an www.findagrave.com:

http://www.findagrave.com/cgi-bin/fg.cg ... 84&df=all&

Jakbys chciala zdjecie pomnika to bys musial sie zalogowac na www.findagrave.com (rejstracja jest darmowa) i jak przejdzies sie do danych Stefana to kliknij na slowa Request a Photo. Proszac a zdjecie pomnik pokaj w ktorym sektorze spoczywa Stefan to uwatwil poszukiwaniu jego grobu. Jak zdjecie bedzie w klejone na www.findagrave to dostaniesz wiadomosc po przez email ze juz mozna zobaczyc pomnik.

Czy on mial corke Dorote? Tu jest Metryka jej slubu:

https://familysearch.org/pal:/MM9.3.1/T ... :451809648

Pozdrawiam, pomponik
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kaphisOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-01-2014 - 21:54
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 10-01-2011
Posty: 181

Status: Offline
Witam,

serdeczne podziękowania dla Pomponik. Ta strona to strzał w 10tkę. Udało mi się zweryfikować dane które były mi już znane a dodatkowo mogę uzyskać oficjalny akt zgonu prapradziadka.

Pozdrawiam

_________________
Marek Z.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gorczyca_RenataOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-06-2017 - 16:23
Sympatyk


Dołączył: 13-07-2012
Posty: 23

Status: Offline
Witam,

czy ktoś z Państwa posiada taką wiedzę, gdzie zgłaszało się zgony osób zamieszkałych na Brooklynie w latach 1909 - 1940.

Pozdrawiam

Renata
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 1.026125 sekund(y)