Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
piotr_nojszewskiOffline
Temat postu: Archiwa na Ukrainie - digitalizacja i indeksacja  PostWysłany: 18-05-2017 - 08:17
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 21-04-2013
Posty: 1582
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Szanowni,
Chciałem nie uprzedzając wypadków wysondować, na ile duże byłoby z Waszej strony zainteresowanie digitalizacją zasobów metrykalnych z Archiwów Ukrainy.
Zakładam, ze obejmie to przede wszystkim księgi rzymskokatolickie niedostępne u Mormonów.

Ukraina to duży kraj ale chciałbym się zorientować w skali i geografii zainteresowania Wink

Chodziłoby w praktyce o wkład pieniężny a w dalszej o inne prace i indeksację.
Oczywiście zakładam, że materiał z digitalizacji byłby udostępniony.

Zakładam, że koszty tej operacji byłyby na poziomie jakoś zbliżonym do kosztów digitalizacji jakie są realizowane przez PTG.
Od strony formalnej realizacja odbyłaby się za pośrednictwem jednego z Towarzystwo Genealogicznych.

Sorry za lekko ogólny opis, ale nie chciałbym od razu spalić pomysłu.

_________________
pozdrawiam
Piotr


Ostatnio zmieniony przez piotr_nojszewski dnia 18-05-2017 - 09:26, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Rebell_Cieniewska_GrażynaOffline
Temat postu: Ukraina Archiwa  PostWysłany: 18-05-2017 - 08:49
Członek PTG


Dołączył: 18-08-2006
Posty: 486
Skąd: Elbląg
Status: Offline
Byłabym zainteresowana - mimo tak "lekko ogólnego opisu".
Grażyna

_________________
Moje nazwiska - Rebell, Cieniewski, Oleśniewicz, Łojko, Piotrowski.
Moje miejscowości - Subkowy, Nowogródek (na Kresach), Berest/Piorunka, okolice Częstochowy, Palikije.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Małgorzata2005Offline
Temat postu: Ukraina Archiwa  PostWysłany: 18-05-2017 - 09:30
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 21-04-2014
Posty: 308
Skąd: Kielce
Status: Offline
Witam Piotrze,
Jestem bardzo ZA.....
Szczególnie teren Wołynia....
Do indeksacji też się zgłaszam . Smile

Pozdrawiam - Małgorzata
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
agnieszka5995Offline
Temat postu: Re: Ukraina Archiwa  PostWysłany: 18-05-2017 - 09:40
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 08-05-2010
Posty: 243

Status: Offline
Tez bylabym zainteresowana, na przyklad Kamiencem Podolski, Tarnopolem. Moze znajda sie tam wreszcie zaginione akty miasta Liczkowce sprzed 1816 roku (1600-1815). Chetnie uczestniczylabym w indeksacji
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
bkalafatOffline
Temat postu: Re: Ukraina Archiwa  PostWysłany: 18-05-2017 - 10:33
Sympatyk


Dołączył: 05-07-2016
Posty: 137

Status: Offline
A kto pozwoli z ich archiwów na digitalizację. Skoro sami nie robią to innym pozwolą? Śmiem wątpić żeby prywatna inicjatywa przeszła, ale już organizacje to co innego. Może coś się gdzieś uda załatwić.

_________________
Ben
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Michał_KazimierzOffline
Temat postu: Re: Ukraina Archiwa - digitalizacja  PostWysłany: 18-05-2017 - 11:45
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 16-10-2014
Posty: 202

Status: Offline
piotr_nojszewski napisał:
Szanowni,
Chciałem nie uprzedzając wypadków wysondować, na ile duże byłoby z Waszej strony zainteresowanie digitalizacją zasobów metrykalnych z Archiwów Ukrainy.
Zakładam, ze obejmie to przede wszystkim księgi rzymskokatolickie niedostępne u Mormonów.

Bardzo dobra inicjatywa.
Uważam, że nie tylko księgi metrykalne, ale wszystko, co się znajduje w archiwach państwowych, parafialnych, bibliotekach, muzeach regionalnych - wszystko, cokolwiek wytworzyła polska administracja przez wieki, to ogromny obszar działania, dlatego to nasze państwo powinno załatwić na szczeblu Ministrerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Ale warto zacząć od ksiąg niedostępnych u mormonów, zwłaszcza z parafii, które obejmowała I RP, a któe nie weszły w skład II RP.
PS oczywiście, jestem też zainteresowany...
PPS Trzeba zasięgnąć języka, bowiem jakiś czas temu w MTG ruszyła indeksacja Małopolski, również tereny dzisiejszej Ukrainy.
________________
Pozdrawiam
Michał Kazimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Grzegorz_PolakOffline
Temat postu: Re: Ukraina Archiwa - digitalizacja  PostWysłany: 18-05-2017 - 12:04
Sympatyk


Dołączył: 24-07-2016
Posty: 186

Status: Offline
piotr_nojszewski napisał:
Zakładam, ze obejmie to przede wszystkim księgi rzymskokatolickie niedostępne u Mormonów.


A może właśnie na początek warto by było porozumieć się z Mormonami w sprawie szerokiego udostępnienia tego, co oni mają? Nie każdy ma możliwość iść do Centrum Historii Rodziny.
A odnośnie o pytanie czy, kto i gdzie: Tak, byłe woj. Stanisławów

_________________
Grzegorz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Monika_GierczakOffline
Temat postu: Re: Ukraina Archiwa - digitalizacja  PostWysłany: 18-05-2017 - 12:55
Sympatyk


Dołączył: 19-08-2014
Posty: 144

Status: Offline
Myślę, że masa osób jest zainteresowana digitalizacją zasobów o których Pan pisze. Jednak o ile mnie pamięć nie myli to przynajmniej część galicyjskiej części Ukrainy digitalizuje od kilku lat grupa związana z Projektem Galicja pod MTG. Nie wiem o co tam dokładnie chodzi ale wszystko opiera się też na księgach mormońskich i docelowo ma być udostępnione tak jak lubgens ale póki co nie ma na to zgody Mormonów. W zasobach lubgens też zresztą jest trochę Ukrainy. Jeszcze pozostaje strona Wołyń-metryki z kolejnymi puzzlami z tych terenów. Wydaje mi się więc, że należałoby się skupić na obszarach nie objętych żadną z tych inicjatyw.

Pozdrawiam,
Monika
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
krzykoOffline
Temat postu: Re: Ukraina Archiwa - digitalizacja  PostWysłany: 18-05-2017 - 13:58
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 04-04-2009
Posty: 174

Status: Offline
Bardzo dobry pomysł! Zainteresowanie na pewno byłoby duże. Zwłaszcza jeżeli chodzi o Wołyń i zasób ksiąg metrykalnych przechowywanych w archiwum w Równem. Mormoni nie dotarli jeszcze do tej placówki. Ksiąg z tego archiwum nie znajdziemy też nigdzie indziej w sieci.

Pozdrawiam,
Krzysiek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
adulterOffline
Temat postu: Re: Ukraina Archiwa - digitalizacja  PostWysłany: 18-05-2017 - 15:51


Dołączył: 19-10-2016
Posty: 2

Status: Offline
Zgłaszam: Olesko, Podhorce, Złoczów, Sokołów pow. Stryj.

Pozdrawiam,
Marek Dec.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
valdeqOffline
Temat postu: Re: Ukraina Archiwa - digitalizacja  PostWysłany: 18-05-2017 - 16:20
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 03-03-2013
Posty: 244
Skąd: śląskie
Status: Offline
Tartaków, Sokal, Waręż Very Happy

_________________
Poszukuję Pietrzaków (miejscowości Rybie, Czermno, Tytusin) Białowąsów (Fusów, Łuczyce) Smolarków (Wola Wiązowa, Wielgie, Słajszewo, Ciekocino) Orłów, Bukowców, Matrasów, Pajorów (Kamionka Mała) i Antoszów (Zaborów)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Maciek_UfnalewskiOffline
Temat postu: Re: Ukraina Archiwa - digitalizacja  PostWysłany: 18-05-2017 - 18:42
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 24-11-2014
Posty: 50

Status: Offline
Pomysł świetny, chociaż nie bardzo wiem, jak możliwy do zrealizowania. W razie czego chętnie poindeksuję Smile
Pozdrawiam, Maciek.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
historyk1920Offline
14 Temat postu: Re: Ukraina Archiwa - digitalizacja  PostWysłany: 18-05-2017 - 19:04
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 06-01-2014
Posty: 909

Status: Offline
Szczytowce, Nowosiółka Kostiukowa , Czerwonogród !

Super pomysł !

Marek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
pawel.dyda
Temat postu: Re: Ukraina Archiwa - digitalizacja  PostWysłany: 18-05-2017 - 19:37
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 31-07-2010
Posty: 129
Skąd: Warszawa
Z mojej strony byłbym zainteresowany greckokatolickimi Czerczykiem, Przyłbicami i Mużyłowicami. Tym czego nie ma w AP Przemyśl.

Teoretycznie indeksuje to projekt Galicja, ale:
a) będzie opublikowane jak skończą
b) indeksowane jest starym sposobem przez nieużywalny program
c) nie można wybrać konkretnych parafii, a ja po prostu nie mam tyle czasu żeby indeksować wszystko.

_________________
Pozdrawiam,
Paweł.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
piotr_nojszewskiOffline
Temat postu: Re: Ukraina Archiwa - digitalizacja  PostWysłany: 21-05-2017 - 16:30
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 21-04-2013
Posty: 1582
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Bardzo dziekuję wszystkim, którzy odpowiedzieli.

Gdy uda się coś konkretnie uzgodnić wrócę do was z informacją.
Jako, że inicjatywa jest chyba pionierska albo prawie pionierska nie ma pewności sukcesu. Ale szanse są.

_________________
pozdrawiam
Piotr
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.968842 sekund(y)