Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Kuba_WojtczakOffline
Temat postu: Rodzina we Francji - jak odnaleźć? cz.1  PostWysłany: 11-08-2007 - 20:55
Sympatyk


Dołączył: 27-03-2007
Posty: 48
Skąd: Kalisz
Status: Offline
Witam!
Mam pytanie: Jak odnaleźć rodzinę z Francji?
Wiem tylko jak mieli na imię, w 2 na 3 przypadki w którym roku i to tylko tyle. Czy jest szansa że da się z nimi skontaktować? Chciałem napisać do Ambasady ale doszedłem do wniosku że lepiej się spytać na forum.
Proszę o odpowiedź
Pozdrawiam
Kuba Wojtczak
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Łaptaszynska_IwonaOffline
Temat postu: Rodzina z Francji.  PostWysłany: 11-08-2007 - 21:07
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 25-01-2007
Posty: 199
Skąd: Łódż
Status: Offline
Witam! Może warto zerknąć na http://www.genpol.com/index.php?name=PN ... pic&t=4405 Pozdrawiam Iwona Łaptaszyńska.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Christian_OrpelOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-08-2007 - 21:38
Sympatyk


Dołączył: 28-08-2006
Posty: 739
Skąd: HENIN-BEAUMONT , Francja
Status: Offline
Bonsoir !

Czy poza imieniem i nazwiskiem jeszcze sa znane lata i miejsca urodzenia osob, ktorych sie chce sledzic we Francji ? Powinne byc znane, gdyz to bliska rodzina. Wiec pierwsze pytanie : czy sprawdzono ich aktow urodzenia ? Akta polskie z koncu 19 tego wieku i 20 tego wieku czesto podaja wzmianki o slubach , nawet zagranicznych ... Dokladna data slubu, dokladna miejscowosc, czasem wezwanie parafii i diecezja, gdzie obchodzono slub. Jezeli te informacje mamy, to poszukiwania we Francji powinne byc o duzo latwiejsze.

Meilleures salutations a tous !
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MarszyckiOffline
Temat postu: Francja-pomocy!  PostWysłany: 09-01-2008 - 18:00
Sympatyk


Dołączył: 11-12-2007
Posty: 944

Status: Offline
W publikacji dot.emigracji w 1846 roku trafiłem na Józefa Jerzmanowskiego oraz apis:
MARMANDE /Lot-et-Gar/
=======
Prawdopodobnie chodzi o miejscowośc gdzie przebywał/fotka/
http://www.lot-et-garonne.fr/archives/c ... -050PE.htm
========
Czy ktos z Forumowiczow może mi pomóc i podac gdzie szukać bliższych informacji na temat Jozefa szukać?W jakich framc.archiwach?
Stefan
plisst@poczta.onet.pl
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
NiepiekłoOffline
Temat postu: Francja-pomocy!  PostWysłany: 11-01-2008 - 09:25
Sympatyk


Dołączył: 24-05-2007
Posty: 38

Status: Offline
Spróbuj wejść w Katalog WWW http://www.genealodzy.pl/name-Web_Links.phtml - Towarzystwa Genealogiczne zagraniczne - Genealogia we Francji. Może tam coś znajdziesz.
Powodzenia
Lech
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
karrrol08Offline
Temat postu: Rodzina we Francji - jak odnaleźć?  PostWysłany: 11-06-2009 - 11:12
Sympatyk


Dołączył: 04-07-2008
Posty: 167
Skąd: Gniezno
Status: Offline
Witam wszystkich,

Poszukuję rodziny, która po I Wojnie Światowej wyemigrowała do Francji. Jak mogę ich odnaleźć? Czy są jakieś spisy wyjeżdżających do Francji Polaków?
Proszę o pomoc.

Pozdrawiam Smile Karol
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Aftanas_JerzyOffline
Temat postu: Rodzina we Francji - jak odnaleźć?  PostWysłany: 11-06-2009 - 15:14
Sympatyk


Dołączył: 15-04-2009
Posty: 3289

Status: Offline
Link do francuskiej strony genealogicznej:
www.geneanet.org
Rejestracja darmowa. Jeśli nie znasz francuskiego, to w Googlach wyszukaj tę strone i nasisnij tłumaczenie. Wtedy masz wszystko po polsku wraz z instrukcją.

_________________
Serdeczne pozdrowienia
Jerzy Aftanas
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
standOffline
Temat postu: Rodzina we Francji - jak odnaleźć?  PostWysłany: 11-06-2009 - 18:25
Sympatyk


Dołączył: 04-06-2009
Posty: 22

Status: Offline
Gdyby miał Pan problemy z francuskim - służę pomocą (w miarę możliwości)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
karrrol08Offline
Temat postu: Rodzina we Francji - jak odnaleźć?  PostWysłany: 12-06-2009 - 20:01
Sympatyk


Dołączył: 04-07-2008
Posty: 167
Skąd: Gniezno
Status: Offline
Kolejna francuska strona genealogiczna - www.genealogie.com
Dla mnie okazała się niezwykłym źródłem informacji. Znalazłem tam drzewo genealogiczne stworzone przez mojego bardzo dalekiego krewnego z Francji. Byli tam wszyscy potomkowie siostry mojej prababci Smile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
karrrol08Offline
Temat postu: Re: Rodzina we Francji - jak odnaleźć?  PostWysłany: 12-06-2009 - 20:04
Sympatyk


Dołączył: 04-07-2008
Posty: 167
Skąd: Gniezno
Status: Offline
stand napisał:
Gdyby miał Pan problemy z francuskim - służę pomocą (w miarę możliwości)

Skorzystam z pomocy Smile proszę o przetłumaczenie:

Résultat de recherche du nom KANIECKA dans la base des naturalisations entre 1950 et 1960
Chaque personne peut ętre identifiée par: -son nom de naturalisation, son nom de naissance ou son prénom, son nom d’origine, sa date de naissance, son lieu d'origine, le décret de naturalisation, la date de naturalisation et le numéro de décret au Journal Officiel.

KANIECKA
1954 - nom cité dans la fiche de BATOR née KANIECKA
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
standOffline
Temat postu: Re: Rodzina we Francji - jak odnaleźć?  PostWysłany: 12-06-2009 - 22:47
Sympatyk


Dołączył: 04-06-2009
Posty: 22

Status: Offline
Rezultat wyszukiwania nazwiska KANIECKA w bazie naturalizacji w okresie między 1950-1960

Każda osoba może zostać zidentyfikowana przez: nazwisko po naturalizacji, nazwisko przed naturalizacją (lub imię), nazwisko wg pochodzenia, data urodzin, miejsce pochodzenia, dekret naturalizacji, datę tejże, oraz numer dekretu w Dzienniku urzędowym

Kaniecka
1954 - nazwisko pada przy osobie BATOR (zd. Kaniecka)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Aftanas_JerzyOffline
Temat postu: Re: Rodzina we Francji - jak odnaleźć?  PostWysłany: 12-06-2009 - 22:51
Sympatyk


Dołączył: 15-04-2009
Posty: 3289

Status: Offline
karrrol08 napisał:
stand napisał:
Gdyby miał Pan problemy z francuskim - służę pomocą (w miarę możliwości)

Skorzystam z pomocy :) proszę o przetłumaczenie:

Résultat de recherche du nom KANIECKA dans la base des naturalisations entre 1950 et 1960
Chaque personne peut ętre identifiée par: -son nom de naturalisation, son nom de naissance ou son prénom, son nom d’origine, sa date de naissance, son lieu d'origine, le décret de naturalisation, la date de naturalisation et le numéro de décret au Journal Officiel.

KANIECKA
1954 - nom cité dans la fiche de BATOR née KANIECKA



Witaj!
Chyba to będzie po polsku tak jak niżej (w nawiasach dodałem swoje wyjaśnienia):

Wynik poszukiwania nazwiska KANIECKA w bazie naturalizacji (nadanie obywatelstwa) w latach 1950 do1960.
Każdą osobę można identyfikować poprzez: jej nazwisko naturalizowane, jej nazwisko z metryki urodzenia albo imię, jej nazwisko pierwotne (z kraju pochodzenia), jej data urodzenia, jej miejsce pochodzenia, dekret naturalizacji, data naturalizacji i nr dekretu opublikowanego w J.O. (Journal Officiel tj Dziennik Urzędowy).
KANIECKA
1954 – nazwisko odczytane na fiszce kartoteki: BATOR z domu Kaniecka

_________________
Serdeczne pozdrowienia
Jerzy Aftanas
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
karrrol08Offline
Temat postu: Re: Rodzina we Francji - jak odnaleźć?  PostWysłany: 12-06-2009 - 22:59
Sympatyk


Dołączył: 04-07-2008
Posty: 167
Skąd: Gniezno
Status: Offline
Dziękuję za odzew Smile Chciałem się dowiedzieć czego dotyczy ta baza danych...niestety jest płatna i jedyną informacją, którą mogę zobaczyć jest to co znajduje się w ostatniej linijce.

Pozdrawiam Smile Karol
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
karrrol08Offline
Temat postu: Re: Rodzina we Francji - jak odnaleźć?  PostWysłany: 12-06-2009 - 23:06
Sympatyk


Dołączył: 04-07-2008
Posty: 167
Skąd: Gniezno
Status: Offline
Jeszcze raz proszę o tłumaczenie Smile

Résultat de recherche du nom GRZYBICKI dans la base Les prisonniers français en 1939-1945
Liste officielle des prisonniers français, d'aprčs les renseignements fournis par l'Autorité allemande.
Chaque personne peut ętre identifiée par: son nom, son prénom, sa date et son lieu de naissance, son grade et son unité, ainsi que l'adresse du camp.

Grzybicki Bronislaw
GRZYBICKI
Liste officielle No 46 de prisonniers français
A Paris le 30 novembre 1940
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Aftanas_JerzyOffline
Temat postu: Re: Rodzina we Francji - jak odnaleźć?  PostWysłany: 12-06-2009 - 23:33
Sympatyk


Dołączył: 15-04-2009
Posty: 3289

Status: Offline
Ja to zrobię, bo akurat jestem na forum.
TŁUMACZE! NIE MARNUJMY ENERGII

_________________
Serdeczne pozdrowienia
Jerzy Aftanas
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 1.075468 sekund(y)