Genealodzy.PL Podziel się na Facebooku

https://genealodzy.pl/

Polskie TG  
Użytkownik:         Rejestracja
Hasło: Zapamiętaj

flag-pol flag-eng     home login logout     Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty

20:08 środa, 13 grudnia 2017

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Lenarczyk_ViolaOffline
Temat postu: Pradziadek w armii carskiej - potrzebuję pomocy .  PostWysłany: 19-01-2017 - 20:42

Status: Offline
Witam Smile
Czy ten wątek jest jeszcze aktywny?
Jeśli tak, uprzejmie proszę o sprawdzenie nazwisk: Jasek, Kołdyj /Kołdej, Rumianek, Lenarczyk.
Wiem że Józef Jasek służył na początku XXw. w gwardii przybocznej cara Mikołaja II.

Z góry bardzo dziękuję!

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
zajoncOffline
Temat postu: Re: Prośba o pomoc- pradziadek w armii carskiej  PostWysłany: 28-01-2017 - 23:30

joanna23 napisał:
Irena_Kaczmarek napisał:
Joanno proszę sprawdz nazwiska : Matuszak Andrzej i Zajączkowski.

Pozdrawiam
Irena

Witaj
oczywiście sprawdzę...z tego co pamiętam Zajączkowskich trochę jest...

Witam Pani Joanno,

Mam podejrzenie, że mój pradziadek Wincenty Zajączkowski był w armii carskiej. Bardzo bym prosił o sprawdzenie czy występuje on w spisie. Posiadam fotografię, na której najprawdopodobniej znajduje się właśnie on w mundurze - na kołnierzu munduru znajdują się symbole trąbki oraz cyfra 4 (gdyby to było w jakiś sposób pomocne).

Klaudia_CzOffline
Temat postu: Re: Prośba o pomoc- pradziadek w armii carskiej  PostWysłany: 29-01-2017 - 15:35
Sympatyk

Szukam informacji o nazwiskach Kotynia, Czarnuch/Czarnecki, Ptak, Ochocki, Kochel, Klekotka, Wiktor, Chrzanowski Smile

tookanOffline
Temat postu: Re: Prośba o pomoc- pradziadek w armii carskiej  PostWysłany: 08-02-2017 - 09:46

Witam,
poszukuję informacji o moim przodku: Jerzy Hirszberg/Hirschberg ur. 1891 w Warszawie. Wiem jedynie, że był wcielony do Armii Carskiej 1.08.1914 r.
Pozdrawiam,
Agnieszka

Sobczyńska_KatarzynaOffline
Temat postu: Re: Prośba o pomoc- pradziadek w armii carskiej  PostWysłany: 08-02-2017 - 10:23
Sympatyk

Witam,
Mój pradziadek, Stanisław Jakubowski, ur. ok. 1874r w Zabrodziu, był w Armii Carskiej podobno 20lat i walczył w Japonii. Tyle wiem.
Będę wdzięczna za sprawdzenie i jakieś informacje
Kasia S.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
krzysztof_lubieńskiOffline
Temat postu: Re: Prośba o pomoc- pradziadek w armii carskiej  PostWysłany: 12-02-2017 - 02:09
Sympatyk

Szukam osób w armii carskiej o nazwisku Żero . Ostatnio przebywał w Piotrogrodzie w 1915.
Dziękuję za wszelkie informacje

Zdonek_KatarzynaOffline
Temat postu: Re: Prośba o pomoc- pradziadek w armii carskiej  PostWysłany: 12-02-2017 - 20:52
Sympatyk

Witam serdecznie,
Pani Joanno mam pytanie szukam pradziadka- Aleksander CZachorowski ur w Nasielsku 23.03.1890,mógł służyć w armii carskiej. Na pewno słyszałam ze brał udział w wojnie polsko-bolszewickiej. Bede ogromnie wdzięczna za wszelka informację.
KAtarzyna

a.brodowiczOffline
Temat postu: Re: Prośba o pomoc- pradziadek w armii carskiej  PostWysłany: 27-02-2017 - 19:22
Sympatyk

Witam,

Poszukuję informacji o moich pradziadkach:
1. Piotr Wielgat - odbywał 5-letnią służbę w carskim wojsku we Władywostoku. Potem ponownie zabrany do wojska z uwagi na wojnę z Japonią.
2. Walenty Gaładyk/Haładyk, ur. ok.1860 r. - podobno w przybocznej straży Cara Mikołaja.

Będę wdzięczna za jakiekolwiek informacje naprowadzające gdzie szukać kolejnych informacji Smile

Anna

----------------------------------------------
Poszukuję przodków z rodzin: Gaładyk, Wasilewski, Maletka/Melitko, Wielgat, Wernik, Fabisiak

beata_k2Offline
Temat postu: Re: Prośba o pomoc- pradziadek w armii carskiej  PostWysłany: 27-02-2017 - 21:15
Sympatyk

Witam,
Proszę o sprawdzenie: Józef Urbaniak ur. 1889 r. w Krzyworzece - z opowiadań rodzinnych wiem, że 15 lat służył w armii carskiej.

Pozdrawiam,
Beata

Szukam aktu urodz. pradziadka Mikołaja Musztuk (s. Michała i Anny) ur. 12.12.1882 w Szechynie ok. Przemyśla (teraz Ukraina). Brak w parafiach: rzym.kat. w Medyce, grec.kat. w Medyce, grec.kat. dla miejsc. Torki

zola19Offline
22 Temat postu: Re: Prośba o pomoc- pradziadek w armii carskiej  PostWysłany: 12-03-2017 - 23:34

Pani Joanno,
jeśli wątek ten jest wciąż aktywny będę wdzięczna za odszukanie informacji dotyczących Królikowskiego Karola - żołnierza rezerwisty pułku piechoty kniazia wileńskiego Kiryła Władymirowicza z biletem nr 55 (są to informacje z aktu małżeństwa), urodzony w Warszawie, prawdopodobnie w 1861 roku. Akt ślubu jest z 1887.

Pozdrawiam,
Ania

MatpilOffline
Temat postu: Re: Prośba o pomoc- pradziadek w armii carskiej  PostWysłany: 24-03-2017 - 01:16

Szukam śladów dziadka Tomasza Niechciał pochodzącego z małopolski ur. XII.1874 r. Wrocimowice odbywającego wg przekazów służbę w Armii Carskiej w Charkowie, pozostały po nim banknoty rosyjskie z 1905 r. Podobno " jedli ze świńskich koryt".

WiciuOffline
Temat postu: Re: Prośba o pomoc- pradziadek w armii carskiej  PostWysłany: 25-03-2017 - 14:59
Sympatyk

Witam,

czy mogę prosić o sprawdzenie:

Stanisław Żuchowski, urodzony 23/3/1884, s.Franciszka i Agnieszki ze Skalskich. Od conajmniej 1909 mieszkał w Warszawie. W 1910 w jego akcie ślubu zapisano, że był żołnierzem rezerwy.

dziękuję

pozdrawiam

Paweł

Krzyś98Offline
Temat postu: Pradziadek w armii carskiej - potrzebuję pomocy .  PostWysłany: 20-04-2017 - 18:22
Sympatyk

Witam,
Mógłbym prosić o sprawdzenie:
-Ignacy Kleta, urodzony w 1821r w świętym (gmina Maków, woj, łódzkie). W akcie małżeństwa z 1866r. występuję jako żołnierz zdymisjonowany.
-Ignacy Szewczyk, urodzony około 1787 roku w Janisławicach. W 1821 był już w pułku piechoty.

Pozdrawiam,
Krzyś

abobiczOffline
Temat postu:   PostWysłany: 28-04-2017 - 12:36

Dzień Dobry,

Ja też poproszę o sprawdzenie:
- Bolesław Bobicz ur. 27.01.1892 w Dziedzince obecnie na Białorusi. Jako oficer armii rosyjskiej walczył w wojnie mandżurskiej.

Dziękuję i pozdrawiam,
Aleksandra

piotr_nojszewskiOffline
Temat postu: Re: Prośba o pomoc- pradziadek w armii carskiej  PostWysłany: 28-04-2017 - 19:42
Sympatyk

beata_k2 napisał:
Witam,
Proszę o sprawdzenie: Józef Urbaniak ur. 1889 r. w Krzyworzece - z opowiadań rodzinnych wiem, że 15 lat służył w armii carskiej.

Pozdrawiam,
Beata

Nie żebym się czepiał ale Józef musiałby być kantonistą.

Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat