Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
moyra777
Temat postu:   PostWysłany: 11-02-2017 - 16:07
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 18-02-2008
Posty: 754
Skąd: Montreal
kwroblewska napisał:
Fotografowanie i indeksacja ułatwiła ci odnalezienie przodka, jeśli 20zł to za duzo
Sianoszek_Michal napisał:
Również tak uważam Sad
to wybierz się sam do archiwum -> Powodzenia.


20 > stratny dzien uroplu + oplata za przejazd + 50 zl za dostep do zbiorow + krotki czas na mozliwosc przegladania x prawdopodobienstwo odnalezienia wszystkich aktow jezeli nie zostaly wczesniej zindeksowane (0) lubie taka matematyke...Smile

ooo i zapomnialam o jeszcze jednym + archiwum nadal nie jest czynne.

Nie twierdze, ze kwota jest niska, ale jak przedmowcy wspomnieli, mozna to obejsc - Dolacz sie do indeksacji!! Smile

_________________
Pozdrawiam Agnieszka
Szukam:
Zynówka, Ostrowska- Podlasie
Józef Koziołkiewicz ok 1813 - 1893 + Julianna Rudnicka ok 1817 -? mogielnickie
Katarzyna Zdrojewska ok 1809 -1868 Wielkopolska
Urban Karski - Sokołów (łódzkie) i okolice
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Szczepaniak_TomaszOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-04-2017 - 15:23
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 30-01-2007
Posty: 218

Status: Offline
Rozumiem, że nadal nie ma zgody na udostępnianie skanów - również zindeksowanych parafii?

W oparciu o skany z AD Łowicz jest chociażby zindeksowana duża część zbioru parafii Sadkowice. I teraz tak:

Mam namierzony pewien interesujący mnie skan (Zgony rok 1860 ; akt 18; zgon 17 letniej Franciszki) co do którego mam pewne podejrzenia o błedy w indeksacji.

W indeksie jest Kiliańska Franciszka, córka Mikołaja i Marianny Szczepańskiej. Podejrzewam, że jest tam zapisane (lub że chodzi o) Franciszkę Kielińską lub Kieleńską córkę Michała i Marianny Szczepaniak.

Ażeby sprawdzić, która wersja jest poprawna (indeks czy moje przypuszczenia) musiałbym pojechać do Łowicza, natrafić na dzień i godziny gdy czynne jest archiwum, wyciągnać kilku królów Polski i jeszcze kilku utracić z powodu dnia urlopu.
Nie mogę sie zgłosić do indeksacji, bo parafia jest już zindeksowana (nawet w formie rozszerzonej).

Jedyne na co można liczyć, to znalezienie ksiąg metrykalnych w archiwach Państwowych (Piotrków, Grodzisk).

Pozdrawiam
Tomasz Szczepaniak
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-04-2017 - 15:48
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31599
Skąd: Warszawa
Status: Offline
cos nie doczytał kolega
http://adlowicz.wixsite.com/archiwum/udostpnianie-zdj
20zł

Grodzisk 1860 Z? nie ma i nie będzie
Piotrków też
za to AP Łódź- jak najbardziej i jak pradziad podaje mikrofilmy
więc jeśłi nie skan do dowolnego APu całą rolkę
i bezkrólowie i bezurlopie
no za pińć groszy nie zawsze się da i to w godzinach pracy:)
sarkazm? może, ale odebrałem, że Ci krzywdę zrobiono indeksując

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Szczepaniak_TomaszOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-04-2017 - 07:28
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 30-01-2007
Posty: 218

Status: Offline
Absolutnie nie mam żalu o indeksację. Sam tez indeksuje parafie z tej diecezji choc nie z danych z archiwum diecezjalnego.

AD Lowicz jest jednym z archiwum najmniej dostępnych dla osób z "ulicy". 20zl za metrykę to dość sporo gdy chciałbym sprawdzić jedynie poprawność zapisu nazwiska panieńskiego matki denatki. A jesli to parafia w kręgu moich zainteresowań musialbym przejrzeć /dostać dziesiatki takich metryk.

Liczę , ze wspomagając finansowo oraz poprzez indeksację innych parafii będę miał wgląd do treści zindeksowanych metryk. Albo otrzymam wyczerpujaca odpowedz w stylu: Archiwum Diecezji Lowickiej jest właścicielem skanow i prowadzi działalność komercyjna przy ich udostepniniu. Archiwum wyrazilo zgodę jedynie na udostępnienie indeksów.

Nie wszystkie roczniki są dostępne w AP, co więcej wiele parafii rozsianych jest po różnych AP.
Powyższy przykład dalem dla zilustrowania problem braku prostej możliwości sprawdzenia poprawności indeksacji poprzez dostęp do oryginałów.

Tomasz Szczepaniak
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MariokOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-04-2017 - 08:19
Sympatyk


Dołączył: 16-10-2015
Posty: 767

Status: Offline
Cześć Tomasz,

popieram w całej rozciągłości, 21 z 25 moich parafii w łódzkiem jest w AD Łowicz a i indeksów nie jest za dużo, koszt jednego aktu w którym jest tylko 3-4 linijki tekstu po łacinie to za dużo... i jeszcze ten tytuł przelewu wymagany "na konserwacje ksią metrykalnych; Zamówienie nr...." po części może tak, ale reszta to czysta komercja...

Poza tym to co jest w AD ŁOWICZ, nie ma tego w AP Piotrków Tryb, Łódź, Grodzisk Maz czy Tomaszów Maz.

Pozdrawiam

_________________
Mariusz

Poszukuję rodzin
Kaczmarek vel Karczmarczyk, Magiera, Lawendowski, Stępnik, Ostałowski, Idzikowski, Jezierski, Włostowski, Męcina par. Krzemienica; Płocki, Luch, Susik, Bala Reszka par. Żelechlinek
Gromek, Wolny, Słodki par. Wysokienice
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kwroblewskaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-04-2017 - 09:48
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 16-08-2007
Posty: 3157
Skąd: Łódź
Status: Offline
Szczepaniak_Tomasz napisał:

Liczę , ze wspomagając finansowo oraz poprzez indeksację innych parafii będę miał wgląd do treści zindeksowanych metryk. Albo otrzymam wyczerpujaca odpowedz w stylu: Archiwum Diecezji Lowickiej jest właścicielem skanow i prowadzi działalność komercyjna przy ich udostepniniu. Archiwum wyrazilo zgodę jedynie na udostępnienie indeksów.


Tomaszu zapoznaj się z treścią tego tego wątku nieco wcześniej a może nawet od początku, taka była umowa ...- "Niestety nie ma zgody na udostępnienie zasobów w Internecie". https://genealodzy.pl/PNphpBB2-viewtopic ... t-75.phtml
_____
Krystyna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Szczepaniak_TomaszOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-04-2017 - 10:10
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 30-01-2007
Posty: 218

Status: Offline
A szkoda, że od 2013 roku nic się nie zmienia.
AD Łowicz zachowuje się jak pies ogrodnika: nie ma pracowników by udostępniać większej liczbie chętnych na miejscu (po rozsądnej cenie) a z drugiej strony nie pozwala na rozpowszechnianie jej zasobów (nawet dla celów prywatnych i niekomercyjnych).

Tomasz Szczepaniak
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Joanna_KrzemińskaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-04-2017 - 10:36
Sympatyk


Dołączył: 22-10-2015
Posty: 242

Status: Offline
Witam,
ciekawe czy AD Łowicz ma w swoich zasobach więcej ksiąg metrykalnych czy tylko te, które są wyszczególnione na ich stronie?
Poszukuje ksiąg z Mistrzewic, Młodzieszyna.
Pozdrawiam

_________________
Joanna
_________________
Poszukuję Janiszewskich, Kęsków, Wilczków, Kempiaków, Kątniaków, Radosów, Kołodziejczyków, Walczaków, Wypierowskic, Kacprzaków
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Szczepaniak_TomaszOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-04-2017 - 10:46
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 30-01-2007
Posty: 218

Status: Offline
Z tego co wiem to część parafii ciągle ma "u siebie" księgi (stare bo nawet sprzed 200 lat) i nie przekazało ich do AD.

Tomasz Szczepaniak
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Joanna_KrzemińskaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-04-2017 - 10:48
Sympatyk


Dołączył: 22-10-2015
Posty: 242

Status: Offline
Dziękuję za podpowiedź, spróbuję w parafii Młodzieszyn bo parafia Mistrzewice już od ponad 100 lat nie istnieje.

_________________
Joanna
_________________
Poszukuję Janiszewskich, Kęsków, Wilczków, Kempiaków, Kątniaków, Radosów, Kołodziejczyków, Walczaków, Wypierowskic, Kacprzaków
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
elżbietaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-04-2017 - 16:33
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 10-05-2007
Posty: 219
Skąd: Szczecin
Status: Offline
Joanna_Krzemińska napisał:
Dziękuję za podpowiedź, spróbuję w parafii Młodzieszyn bo parafia Mistrzewice już od ponad 100 lat nie istnieje.

Witaj Joasiu.
Gdyby udało Ci się dowiedzieć o zasobie ksiąg posiadanych przez parafię Młodzieszyn proszę podziel się tą informacją. Gdy mnie udało się dodzwonić do parafii uzyskałam tylko informację udzieloną zirytowanym tonem że ksiąg XVIII i XIX wiecznych nie ma. W tej Parafii żyli i rodzili się moi przodkowie na przełomie XVIII i XIX wieku.
Pozdrawiam Elżbieta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Joanna_KrzemińskaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-04-2017 - 16:43
Sympatyk


Dołączył: 22-10-2015
Posty: 242

Status: Offline
Witam Elu,
myślę o tym, żeby wybrać się osobiście może będzie łatwiej się dogadać, jak się czegoś dowiem to dam znać.
Pozdrawiam

_________________
Joanna
_________________
Poszukuję Janiszewskich, Kęsków, Wilczków, Kempiaków, Kątniaków, Radosów, Kołodziejczyków, Walczaków, Wypierowskic, Kacprzaków
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Joanna_KrzemińskaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-05-2017 - 15:37
Sympatyk


Dołączył: 22-10-2015
Posty: 242

Status: Offline
elżbieta napisał:
Joanna_Krzemińska napisał:
Dziękuję za podpowiedź, spróbuję w parafii Młodzieszyn bo parafia Mistrzewice już od ponad 100 lat nie istnieje.

Witaj Joasiu.
Gdyby udało Ci się dowiedzieć o zasobie ksiąg posiadanych przez parafię Młodzieszyn proszę podziel się tą informacją. Gdy mnie udało się dodzwonić do parafii uzyskałam tylko informację udzieloną zirytowanym tonem że ksiąg XVIII i XIX wiecznych nie ma. W tej Parafii żyli i rodzili się moi przodkowie na przełomie XVIII i XIX wieku.
Pozdrawiam Elżbieta

Witam serdecznie,
Dodzwoniłam się do USC Młodzieszyn i mają tam akty :
ur. od 1911 roku
mał. od 1929 roku
zg. od 125 roku
Wcześniejsze przekazane zostały do AP w Grodzisku Mazowieckim
Pozdrawiam
Joanna

_________________
Joanna
_________________
Poszukuję Janiszewskich, Kęsków, Wilczków, Kempiaków, Kątniaków, Radosów, Kołodziejczyków, Walczaków, Wypierowskic, Kacprzaków
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
elżbietaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-05-2017 - 17:04
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 10-05-2007
Posty: 219
Skąd: Szczecin
Status: Offline
Witaj Joasiu,
Dziękuję za informację. Ja poszukuję ksiąg z lat 1794 - 1808 z Młodzieszyna (w tych latach mieszkali, rodzili się, byli chrzczeni moi przodkowie Antoni Orlik z żoną Marianną dd Kalinowską i ich dzieci Mikołaj, Franciszek i Urszula). Jestem ciekawa czy z tych lat są jakieś księgi w Parafii. Wiem,że Kościół w Młodzieszynie spłonął ale może zachowały się jakieś księgi z przełomu XVIII - XIX wieku ?
Pozdrawiam Elżbieta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
pawko223Offline
Temat postu: Grabów 1795-1824 zindeksowane M  PostWysłany: 04-07-2017 - 23:33
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 03-08-2008
Posty: 507
Skąd: Szczecin/Tychowo
Status: Offline
Miło mi Was poinformować o zakończonej przeze mnie indeksacji księgi małżeństw z parafii Grabów, w pow. łęczyckim, lata 1795-1824 łacina, z zasobów AD Łowicz, spakowany plik dostępny poniżej:

http://wasiak.jcom.pl/grabow_index.html

Serdeczne podziękowania dla Cezarego i Wiesława Łukomskich za udostępnione materiały. Paweł Wasiak
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.557879 sekund(y)