Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Małgorzata_KulwiećOffline
Temat postu: Archiwum Państwowe w Suwałkach  PostWysłany: 22-09-2012 - 15:54
Sympatyk


Dołączył: 16-02-2012
Posty: 1548

Status: Offline
Witam serdecznie,
Czy ktoś może bywa w AP Suwałki i przegląda księgi z lat 1844 lub 1868-1872?

Jeśli tak to bardzo prosiłabym o pomoc!

Mój pradziadek Piotr Kulwieć urodził się w 1844 w guberni suwalskiej (ale gdzie nie wiem). Wiem tylko, że w 1851r mieszkał w Suwałkach.
Ślub brał ok.1868-1870 z Rozalią z d. Gleba (też z suwalszczyzny), Może przypadkiem coś w księgach się znajdzie?

Gdyby komuś przypadkiem wpadł w oko to bardzo proszę o info.
Z góry dziekuję.
Pozdrawiam
Małgorzata
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
stajamaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-09-2012 - 16:36
Sympatyk


Dołączył: 28-02-2012
Posty: 126

Status: Offline
Witam

Proszę też zwrócić uwagę w AP w Suwałkach na nazwisko Kulwiński.

Serdecznie pozdrawiam

Anna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RazorOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-04-2017 - 00:41
Sympatyk


Dołączył: 04-01-2010
Posty: 15

Status: Offline
Witam, mam prośbę do osób, które przeszukują metryki w AP w Suwałkach. W systemie PRADZIAD pojawiła się informacja, że posiadają akty zgonu z 1920 roku. W tym właśnie roku zmarł mój przodek. W USC w Augustowie nie uzyskałem, żadnych informacji gdyż pracują tam mało życzliwe Panie. Myślałem, że będę musiał czekać do 2020, żeby się czegoś dowiedzieć. Mam prośbę o sprawdzenie metryki zgonu Jana Kondrackiego zmarłego w 1920 roku, grób w Augustowie, żona Paulina Kondracka z domu Czerobska, pozostawił również dzieci Władysława, Franciszka, Jana, Antoniego, Zygmunta, Zofie, Stanisława, Anne, Józefa, Stefanie
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Arek_BerezaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-04-2017 - 13:45
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2015
Posty: 5780

Status: Offline
Tak nieśmiało zapytam, a nie wygodniej by było zamówić w AP skan tego aktu, skoro daty znasz ? Koszt około 6 zł o ile pamietam
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RazorOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-04-2017 - 18:17
Sympatyk


Dołączył: 04-01-2010
Posty: 15

Status: Offline
Problem polega na tym, że nie wiem czy w AP jest cały rok 1920 gdyż podany jest ten rok jako skrajny. Ale dziękuję za podpowiedź.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
mjasionOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-04-2017 - 01:10
Sympatyk


Dołączył: 25-03-2013
Posty: 65

Status: Offline
Będę chyba w AP w Suwałkach w najbliższy wtorek i mogę tę księgę przejrzeć. Jest ona prawdopodobnie niekompletna, tj., nie obejmuje roku 1920 do końca. Przeglądałem ją styczniu - mam kilka fotografii wybranych aktów, ale nie mam fotografii indeksu, którego zatem w niej nie było. Reszta roku 1920 powinna być ciągle USC. Wg spisu ksiąg parafii augustowskiej, który mają w kancelarii parafialnej, w USC są zgony do roku 1928 i następnie z lat 1933-1939, natomiast w samej parafii NSJ rok 1920 jest; z międzywojnia brak tam pojedynczych roczników m.in. 1921, 1925. W parafii w Augustowie też planuję być w tym roku.
Pozdrawiam,
Marek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RazorOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-04-2017 - 15:30
Sympatyk


Dołączył: 04-01-2010
Posty: 15

Status: Offline
Bardzo dziękuję za chęć pomocy.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
grabkkOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-04-2017 - 15:58
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 07-02-2008
Posty: 151

Status: Offline
mjasion napisał:
Będę chyba w AP w Suwałkach w najbliższy wtorek i mogę tę księgę przejrzeć. Jest ona prawdopodobnie niekompletna, tj., nie obejmuje roku 1920 do końca. Przeglądałem ją styczniu - mam kilka fotografii wybranych aktów, ale nie mam fotografii indeksu, którego zatem w niej nie było. Reszta roku 1920 powinna być ciągle USC. Wg spisu ksiąg parafii augustowskiej, który mają w kancelarii parafialnej, w USC są zgony do roku 1928 i następnie z lat 1933-1939, natomiast w samej parafii NSJ rok 1920 jest; z międzywojnia brak tam pojedynczych roczników m.in. 1921, 1925. W parafii w Augustowie też planuję być w tym roku.
Pozdrawiam,
Marek

Witam,
W archiwum parafialnym w Augustowie z lat międzywojennych jest tylko po kilkanaście kartek z poszczególnych roczników. Z 1920 roku dosłownie 5 % księgi. W zeszłym roku w czercu zrobiliśmy kompletną digitalizację wszystkich ksiąg metrykalnych dostępnych w tym parafialnym archiwum. My, tzn. Jamiński Zespół Indeksacyjny. Mamy również zdigitalizowane dwie księgi z przełomu XVIII i XIX wieku z AD Łomża. Proszę odwiedzić naszą stronę, właśnie jestesmy w trakcie indeksacji augustowskich ksiąg których jeszcze nie ma w genetece. Księgi z AP Suwałki, to znaczy te których nie ma jeszcze na SzwA, będziemy digitalizować w czerwcu. Mamy taką niepisana umowę z archiwum. Link do naszej strony na fb: https://www.facebook.com/Jaminski.Zespol.Indeksacyjny/
Pozdrawiam
Rysiek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
mjasionOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-04-2017 - 00:38
Sympatyk


Dołączył: 25-03-2013
Posty: 65

Status: Offline
grabkk napisał:

Witam,
W archiwum parafialnym w Augustowie z lat międzywojennych jest tylko po kilkanaście kartek z poszczególnych roczników. Z 1920 roku dosłownie 5 % księgi. W zeszłym roku w czercu zrobiliśmy kompletną digitalizację wszystkich ksiąg metrykalnych dostępnych w tym parafialnym archiwum. My, tzn. Jamiński Zespół Indeksacyjny. Mamy również zdigitalizowane dwie księgi z przełomu XVIII i XIX wieku z AD Łomża. Proszę odwiedzić naszą stronę, właśnie jestesmy w trakcie indeksacji augustowskich ksiąg których jeszcze nie ma w genetece. Księgi z AP Suwałki, to znaczy te których nie ma jeszcze na SzwA, będziemy digitalizować w czerwcu. Mamy taką niepisana umowę z archiwum. Link do naszej strony na fb: https://www.facebook.com/Jaminski.Zespol.Indeksacyjny/
Pozdrawiam
Rysiek


Dziękuję za te informacje. W augustowskiej parafii byłem jesienią zeszłego roku i wtedy dostałem od Pani R. spis augustowskich zasobów metrykalnych, na który powołuję się w poście powyżej. Interesowały mnie księgi z końca XIX/początku XX wieku - wiem w jak żałosnym są stanie. Poszukuję dla dalekiego kuzyna z USA informacji o Nowakowskich i Dobrowolskich, w szczególności aktów urodzenia Kazimierza Dobrowolskiego (ur. 4. 01. 1892, s. Andrzeja i Bronisławy z Rydzewskich) i Leokadii Dobrowolskiej (ur. 5.12.1895 c. Kazimierza i Katarzyny Dobzeniejc [może ?Dobrzyniewicz = Dobrzynieic mówiąc po suwalsku]), którzy mieli się urodzić w Augustowie. Młodszych ksiąg nie przeglądałem - miałem zamiar latem tego roku, ale z tego co Pan napisał wynika, że wiele nie znajdę. Państwa stronę oczywiście znam i cenię, choć dla mnie samego wielkiego znaczenia nie ma - interesuje mnie głównie zachodnia i północna Suwalszczyzna.
Czy będzie też dygitalizowana księga zgonów z lat 1920-1928, która chyba jest ciągle w USC, a mogłaby już być przekazana do AP w Suwałkach.
Pozdrawiam,
Marek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
mjasionOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-04-2017 - 00:26
Sympatyk


Dołączył: 25-03-2013
Posty: 65

Status: Offline
Razor napisał:
Bardzo dziękuję za chęć pomocy.

Niestety nie znalazłem aktu zgonu Jana Kondrackiego. Tak jak przypuszczałem nie ma całego roku 1920. Ostatni zapis ma datę 1 sierpnia, więc zapewne Jan umarł później.
Znalazłem zgony innych osób o nazwisku Kondracki - mogę przesłać.
Pozdrawiam,
Marek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RazorOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-04-2017 - 09:42
Sympatyk


Dołączył: 04-01-2010
Posty: 15

Status: Offline
Serdecznie dziękuje za pomoc.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
marzanna62Offline
Temat postu:   PostWysłany: 19-02-2019 - 18:36
Sympatyk


Dołączył: 06-08-2015
Posty: 777

Status: Offline
Bardzo potrzebuje pomocy w Suwalkach czy bylaby szansa sprawdzenie kilku rocznikow 1886-1887-1888.
Poszukuje aktu urodzenia nastepujacych osob:

1.Akt urodzenia Osewskiego Wiktora – Gliniski k/ Augustowa przybliżony rok urodzenia 1886 lub 1887, lub 1888,
2.Akt urodzenia Obiedzińskiej Bronisławy – Netta , przybliżony rok urodzenia 1887 lub 1888

Bardzo prosze moze ktos bedzie w archiwum.

_________________
Marzanna

Szukam nazwisk Rzemieniec, Rzemieniecki itp
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.474745 sekund(y)