Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Sadłucka_MarinaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 28-03-2017 - 12:26


Dołączył: 26-03-2017
Posty: 4

Status: Offline
Warakomski napisał:
Marina, Jerzy nie jest chyba stałym gościem tego forum. Napisz e- maila ptg @ genealodzy.pl i zwróć się albo do prezesa Michała Golubińskiego albo do p. Marii Niebrzegowskiej sekretarza, z prośbą o pomoc w kontakcie z Jerzym Gruszkiewiczem.
https://genealodzy.pl/name-ptg.phtml
Krzysztof


Спасибо! Dzięki!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sadłucka_MarinaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 28-03-2017 - 17:56


Dołączył: 26-03-2017
Posty: 4

Status: Offline
Спасибо! Dziękuję![/quote]
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kamil_360Offline
Temat postu:   PostWysłany: 14-10-2021 - 19:20
Sympatyk


Dołączył: 06-02-2010
Posty: 1326

Status: Offline
Dzień dobry,

poszukując moich krewnych o nazwisku Żurkowski, znalazłem taki oto wpis w pewnej gazecie z 1916 roku:

"Jan Feliks ŻURKOWSKI zawiadamia rodziców w Ciechanowcu gub. grodzieńskiej i siostrę oraz szwagra w Łodzi - Bank Kupiecki Łódzki, że jest zdrów.
Adres: Klin, gub. moskiewskiej, fabryka "Kaulen" Natalja Szulc" (zachowano oryginalną pisownię).

Dotyczy on syna prowizora aptekarstwa, Romualda Jana Żurkowskiego i Ksawery Barbary Kozielskiej.

W związku z tym, że nie znam cyrylicy w stopniu nawet średnim, i nie szukałem dotąd w Rosji w ogóle, zwracam się z pytaniem - czy na podstawie dostępnych on-line zbiorów/ indeksów jest możliwe do ustalenia, czym owa fabryka się zajmowała, i gdzie dokładnie miała siedzibę? Ewentualnie, jakieś bliższe dane osobowe nt. Jana (stan cywilny, zawód)?

Będę ogromnie wdzięczny za wszelką pomoc.

Dziękuję
Kamil
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
choirek
Temat postu:   PostWysłany: 14-10-2021 - 19:37
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 02-03-2020
Posty: 1132

Wydaje mi się, że chodzi o tę fabrykę
http://zubovoschool.narod.ru/02_Myzey/Pos_Fab.htm

_________________
Pozdrawiam, Irek
Moderator
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kocurekOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-10-2021 - 18:55
Sympatyk


Dołączył: 06-01-2015
Posty: 193

Status: Offline
Gruszkiewicz_Jerzy napisał:
Poszukuję w imieniu mojej mamy (Janiny) jej siostry Weroniki Grzyb córki Ignacego i Zofii Grzyb z domu Kłapoć. Urodzonej około 1926 roku.
Moja mama ma na imię Janina, córka Ignacego i Zofii z domu Kłapoć. Będąc wywieziona z całą rodziną na początku wojny gdzieś do Uzbekistanu, albo Kazachstanu, czy Turkistanu (nie wiem dokładnie), jej siostra Weronika urodzona chyba w 1926 roku, zachorowała i tata (Ignacy Grzyb) zawiózł ją do szpitala i od tego momentu ślad przepadł.
Jeżeli macie państwo jakieś wiadomości na jej temat, albo jej rodziny to bardzo proszę o kontakt. Z góry dziękuję i serdecznie pozdrawiam.


Jerzy,

Z całej rodziny deportowanej 10.02.1940 do Ozierienowskiego wrócili do Polski jedynie:
Zofia Grzyb ur. 1893 (z Czymkientu, Kazachska SSR, 1946r.)
Lidia Grzyb ur. 1931 (z Turkiestanu, Kazachska SSR, 11 V 1946)
Helena Grzyb ur. 1934 (j.w.)
Tatiana Grzyb ur. 1936 (j.w.)
Napisz do Osrodka Karta tam mają ksiege Domu dziecka w Gostyninie (dane pod poz. 1601-1603)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Irena_PowiśleOffline
Temat postu:   PostWysłany: 27-05-2023 - 19:04
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 22-10-2016
Posty: 2210

Status: Offline
Znaleziono tu
https://forum.vgd.ru/4424/119522/0.htm? ... um_view&o=

W archiwum miasta Jekaterynburg, nazwiska:

Zmijewski Kazimierz s. Pawła, sprawa osobowa, 1920-1933
Starczewski Włodzimierz s. Wiaczesława/ Mieczysława
Tomaszewska Anna c. Leopolda
Falkowski Ignacy s. Ignacego
Bartkiewicz Michał s.Piotra 1912-1915
Pawłowicz Fiodor s.Adama
Szechalewicz Michał s. Józefa
Zubricki/Zubrzycki Aleksander s. Mikołaja 1916
Kalinowski Bolesław w Klaudiusza 1915-1917
Klimowicz Józef s. Florenta 1916
Klimowicz Mateusz s.Aleksandra 1917
Łysikiewicz Stanisław s. Antoniego 1916
Paszkiewicz Kazimierz s. Jana
Jaś Kazimierz s. Walentego

_________________
Pozdrawiam,
Irena
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Lukaszlac1983Offline
Temat postu:   PostWysłany: 04-06-2023 - 09:47
Sympatyk


Dołączył: 02-10-2008
Posty: 732

Status: Offline
Dzień dobry
Nazywam się Łukasz Łacina
Czy jest strona rosyjska geneteka jako polska interesują mnie lata z wieku XVII czy XVIII o jednym nazwisku.
Pozdrawiam
Łukasz Łacina
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM Gadu-Gadu MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Adam.55Offline
Temat postu:   PostWysłany: 09-06-2023 - 16:27
Sympatyk


Dołączył: 20-12-2014
Posty: 632

Status: Offline
Dzień dobry,
poszukuję informacji na temat moich krewnych. Niestety nie znam rosyjskiego i ciężko idą mi poszukiwania.
Michał Smoliński urodził się w 1875 roku w miejscowości Paprockie Holendry jako syn Andrzeja Smolińskiego i Tekli z domu Adamek. Był mężem Wiktorii z domu Bartczak. 19 Lutego 1900 roku w Rosji na Kaukazie miała urodzić się jego córka, Józefa później z męża Walota.
Okazało się, że w Rosji zostało kilkoro dzieci Michała i Wiktorii.
- Stanisław Smoliński, ur.1906- zmarł? w Pshada, Gorod Gelendzhik, Krasnodar Krai.
- Katarzyna z męża Ивченко, ur.ok.1909- zmarła 5 lis 1975- Gelendżyk, Terytorium Krasnodarskie, Federacja Rosyjska.
-Maria z męża Семенченко, ur.okolo 1901 roku, zmarła 10 wrz 1982-Gelendżyk, miasto Gelendżyk, Terytorium Krasnodarskie, Federacja Rosyjska.
Daty urodzin dzieci Michała, które podałem są niestety przybliżone. Nie znam też daty ślubu Michała i Wiktorii. Dodam tylko, że Wiktoria miała w Rosji siostrę. Eleonora po mężu Lebiediew/Lebedeva. Może Michał wyjechał do Rosji i tam poznał Wiktorię? z rodzinnej legendy wiem, że Michał wrócił do ojczyzny przed 1917 rokiem ale czym zajmował się w Rosji? może uda nam się jakoś tego dowiedzieć oraz odszukać jakieś informacje o jego dzieciach, które zostały w Rosji?
Pozdrawiam serdecznie
Adam

_________________
"Przedecz historia i ciekawostki"
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 1.053691 sekund(y)