Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
wtorek, 16 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
MariokOffline
Temat postu: Makowski Jaózef i Katarzyna Wiśniewska  PostWysłany: 21-03-2017 - 10:31
Sympatyk


Dołączył: 16-10-2015
Posty: 767

Status: Offline
Witam,

moją pra...babką jest marianna Makowska c. Józefa i Katarzyny z Wiśniewskich ur w parafii w Kołacinku.. szukam śladów jej rodziaców i znalazłem Kazimierza, ich syna - to mnie jednak nie przybliżyło do rozwiązania sprawy

KOŁACINEK
1819 Kolonia Syberya - Marianna c. Józefa Makowskiego osadnika w Kolonii Syberya lat34 i jego żony Katarzyny z Wiśniewskich l29
AKT UR
A21/1825 - Kazimierz - s. Józefa Makowskiego stanu miejskiego gospodarza zamieszkałego w Kolonii Syberya lat 40 i jego żony Katarzyny z Wiśniewskich lat 40

dziś znalazłem tą parę w mazowieckiem a dokładniej w parafii Skuły
SKUŁY, wiek rodziców nie za bardzo się zgadza, ale w aktcha chrztu nie jest on weryfikowany..

Urodzenia
1810 6 Wojciech Makoski Józef Katarzyna Wiśniewska Skuły Skuły [Miejsce przechowywania ksiąg: Archiwum Państwowe w Warszawie oddział w Grodzisku Mazowieckim 05-825 Grodzisk Mazowiecki, ul. Poniatowskiego 14] [Indeks dodał: Majewska_Lilianna]
1811 16 Elżbieta Makoska Józef Marianna Wiśniewska Skuły Słubica

Proszę o podpowiedż, czy rodzice w obu parafiach to te same osoby?

Gdzie znaleźć inne informacje o rodzicach, widomym mi jest że zmarli w parafii Rawa Mazowiecka wieś Chrusty Józef 1845 a Katarzyna 1856.

Prosze o pomoc, gdzie może byc ich ślub? bo widać że mocno wędrowali;)

Zgon
1810 6 Marianna Makoska Józef Katarzyna Skuły Skuły [Miejsce przechowywania ksiąg: Archiwum Państwowe w Warszawie oddział w Grodzisku Mazowieckim 05-825 Grodzisk Mazowiecki, ul. Poniatowskiego 14] [Indeks dodał: Majewska_Lilianna]

_________________
Mariusz

Poszukuję rodzin
Kaczmarek vel Karczmarczyk, Magiera, Lawendowski, Stępnik, Ostałowski, Idzikowski, Jezierski, Włostowski, Męcina par. Krzemienica; Płocki, Luch, Susik, Bala Reszka par. Żelechlinek
Gromek, Wolny, Słodki par. Wysokienice
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Szczepaniak_TomaszOffline
Temat postu: Jaózef Makowski i Katarzyna Wiśniewska  PostWysłany: 21-03-2017 - 15:50
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 30-01-2007
Posty: 218

Status: Offline
Mariusz,

Jest takie prawdopodobieństwo, że para ze Skuł z lat 1810-11 i para z Kołacinka (1815-1825; w 1815 rodzi się niejaki Marcin, który w 1837 w Chrustach bierze ślub jako 22 latek urodzony w Marianowie).

Gdzie byli przed Napoleonem? Trudno to stwierdzić - w czasie Wojen Napoleońskich to właśnie tereny na południe od Warszawy a na północ od rzeki Pilicy najbardziej ucierpiały. Mógł przybyć z Nowej Galicji, jeśli rzeczywiście był w Skułach to tam dotarło sporo ludzi z Poznańskiego (okolice Kalisza).
Popatrzyłbym na świadków ślubów dzieci oraz poszukał alegat do ślubów.

Miałem podobny problem ze swoim pradziadkiem, który miał 10 dzieci urodzonych w 6 parafiach i 4 różnych ówczesnych państwach w promieniu 40km od Grójca ( w tym czasie był parobkiem, komornikiem, gospodarzem i włościaninem). Aktów ślubu i urodzenia nie znalazłem, ale poprzez świadków i informacje z alegat udało mi sie ustalić, że pochodził z Trębaczewa w parafii Lubania, w której osiadł ponownie po utworzeniu Kongresówki.

Pozdrawiam
Tomasz Szczepaniak
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MariokOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-03-2017 - 11:02
Sympatyk


Dołączył: 16-10-2015
Posty: 767

Status: Offline
Dziękuję Tomasz za podpowiedź i pomoc. przeszukałem dzieci Józefa i Katarzyny z Wiśniewskich mał. Makowskich tych z Kołacinka i tych ze Skuł - niestety nic ciekawego nie ustaliłem, żadnego łącznika.

czas chyba rzucić ręcznik, przynajmniej na chwilę obecną.

_________________
Mariusz

Poszukuję rodzin
Kaczmarek vel Karczmarczyk, Magiera, Lawendowski, Stępnik, Ostałowski, Idzikowski, Jezierski, Włostowski, Męcina par. Krzemienica; Płocki, Luch, Susik, Bala Reszka par. Żelechlinek
Gromek, Wolny, Słodki par. Wysokienice
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Hanna_IwonaOffline
Temat postu: Re: Makowski Jaózef i Katarzyna Wiśniewska  PostWysłany: 23-07-2019 - 12:17
Sympatyk


Dołączył: 07-12-2011
Posty: 364

Status: Offline
Mariok napisał:
Witam,

moją pra...babką jest marianna Makowska c. Józefa i Katarzyny z Wiśniewskich ur w parafii w Kołacinku.. szukam śladów jej rodziaców i znalazłem Kazimierza, ich syna - to mnie jednak nie przybliżyło do rozwiązania sprawy

KOŁACINEK
1819 Kolonia Syberya - Marianna c. Józefa Makowskiego osadnika w Kolonii Syberya lat34 i jego żony Katarzyny z Wiśniewskich l29
AKT UR
A21/1825 - Kazimierz - s. Józefa Makowskiego stanu miejskiego gospodarza zamieszkałego w Kolonii Syberya lat 40 i jego żony Katarzyny z Wiśniewskich lat 40

dziś znalazłem tą parę w mazowieckiem a dokładniej w parafii Skuły
SKUŁY, wiek rodziców nie za bardzo się zgadza, ale w aktcha chrztu nie jest on weryfikowany..

Urodzenia
1810 6 Wojciech Makoski Józef Katarzyna Wiśniewska Skuły Skuły [Miejsce przechowywania ksiąg: Archiwum Państwowe w Warszawie oddział w Grodzisku Mazowieckim 05-825 Grodzisk Mazowiecki, ul. Poniatowskiego 14] [Indeks dodał: Majewska_Lilianna]
1811 16 Elżbieta Makoska Józef Marianna Wiśniewska Skuły Słubica

Proszę o podpowiedż, czy rodzice w obu parafiach to te same osoby?

Gdzie znaleźć inne informacje o rodzicach, widomym mi jest że zmarli w parafii Rawa Mazowiecka wieś Chrusty Józef 1845 a Katarzyna 1856.

Prosze o pomoc, gdzie może byc ich ślub? bo widać że mocno wędrowali;)

Zgon
1810 6 Marianna Makoska Józef Katarzyna Skuły Skuły [Miejsce przechowywania ksiąg: Archiwum Państwowe w Warszawie oddział w Grodzisku Mazowieckim 05-825 Grodzisk Mazowiecki, ul. Poniatowskiego 14] [Indeks dodał: Majewska_Lilianna]




Mariusz nie wiem czy ten temat dla ciebie jest jeszcze aktualny w obecnej chwili jestem na przeglądaniu Parafii Konieczno w tej Parafii Proboszczem był Ksiądz Józef Makowski zmarł w tej Parafii w 1879/35 był synem Szymona Makowskiego i Anny Wiśniewskiej.Anna Makowska matka jego zmarła w Parafii Konieczno jako wdowa w roku 1872/58 w wieku 88 lat urodzoną około 1784r była córką Walentego i Katarzyny Wiśniewskich może to jakaś twoja rodzina lub tylko zbieżność nazwisk?.

Pozdrawiam
Hanna Iwona
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MariokOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-07-2019 - 12:24
Sympatyk


Dołączył: 16-10-2015
Posty: 767

Status: Offline
Witaj Hanno,

Dziękuję za informację, temat jak najbardziej aktualny. Nadal nie mam nic ponad to co zapisałem powyżej. Twoje informację oczywiście sprawdzę, nigdy nie wiadomo - może to mój brakujący element;)

Dziękuję raz jeszcze, jak coś ustalę poinformuję.

_________________
Mariusz

Poszukuję rodzin
Kaczmarek vel Karczmarczyk, Magiera, Lawendowski, Stępnik, Ostałowski, Idzikowski, Jezierski, Włostowski, Męcina par. Krzemienica; Płocki, Luch, Susik, Bala Reszka par. Żelechlinek
Gromek, Wolny, Słodki par. Wysokienice
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.641175 sekund(y)