Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
SmoktadeuszOffline
Temat postu:   PostWysłany: 31-01-2017 - 12:01
Sympatyk


Dołączył: 30-01-2015
Posty: 198

Status: Offline
Witam
Pruszyna nie ma. Tarnawa Dolna jest urodenue śluby zgony 1180-1889
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sławiński_JacekOffline
Temat postu:   PostWysłany: 31-01-2017 - 22:40
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 01-05-2010
Posty: 64

Status: Offline
Bardzo dziękuję za sprawdzenie. Proszę o uściślenie informacji, ponieważ parafia Tarnawa Dolna została erygowana w 1845 roku i ten rok 1180 trochę mi tu nie pasuje. Wcześniej Tarnawa Dolna była w parafii Mucharz.

Pozdrawiam

Jacek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SmoktadeuszOffline
Temat postu:   PostWysłany: 01-02-2017 - 05:53
Sympatyk


Dołączył: 30-01-2015
Posty: 198

Status: Offline
Pomyłka. Rok 1880-1889.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
37gosiaOffline
Temat postu: Parafia Zebrzydowice  PostWysłany: 01-02-2017 - 11:42
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 13-10-2016
Posty: 26
Skąd: Kraków
Status: Offline
Dla Asi,
akta metrykalne parafii Zebrzydowice:
urodzenia:
1796 - 1846
1848 - 1889

śluby:
1796 - 1846
1848 - 1889

zgony:
1796 - 1846
1848 - 1889

Resztę informacji na priv.

pozdrawiam
Małgorzata
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
amichOffline
Temat postu: Parafia Zebrzydowice  PostWysłany: 01-02-2017 - 12:17
Sympatyk


Dołączył: 29-08-2016
Posty: 18

Status: Offline
Małgosiu
dzięki bardzo:)Smile
Pozdr
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MarkosOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-02-2017 - 09:11
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 25-12-2009
Posty: 120

Status: Offline
Smoktadeusz napisał:
Witam
Pruszyna nie ma. Tarnawa Dolna jest urodenue śluby zgony 1180-1889


Bardzo dziękuję za sprawdzenie.
Teraz z czystym sumieniem mogę wykluczyć ten trop Smile

_________________
Paweł.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Michał_BąbolOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-04-2017 - 22:48
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 19-11-2016
Posty: 121
Skąd: Meszna
Status: Offline
Witam! Jestem żółtodziobem w korzystaniu z tego archiwum, dlatego chciałbym zapytać o coś. Czy jest może gdzieś w internecie spis dokumentów, które można tam znaleźć? Szczególnie zastanawia mnie czy jeśli na danej parafii są księgi z załóżmy lat 1810-1883 (oryginały) to czy w archiwum będą ich kopie? Nie miałem jeszcze ani razu podczas badań okazji korzystać z archiwum, a chętnie bym to zrobił. Czy istnieje Archiwum Diecezjalne dla Diecezji krakowskiej czy jest tylko Archiwum archidiecezjalne?

_________________
Pozdrawiam, Michał!

Poszukuję informacji o Bąbolach z Łętowni, Skawy, Nowego Targu i innych okolicznych miejscowości
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SmoktadeuszOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-04-2017 - 21:37
Sympatyk


Dołączył: 30-01-2015
Posty: 198

Status: Offline
Kraków. Jest od dawna stolica archidiecezji. W Archiwum Archidiecezjalnym znajdują się księgi a parafii pozakrakowskich z wyjątkiem parafii Wszystkich Świętych. Głównie jest to wiek XIX. 1810-1889. Księgi z paradii krakowskich, ale nie wszystkich, sa w archiwum narodowym przy ul Siennej. W AN można tez spotkać księgi parafii podkrakowskich od roku 1890.
Pozdrawiam Rafał
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Michał_BąbolOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-04-2017 - 14:53
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 19-11-2016
Posty: 121
Skąd: Meszna
Status: Offline
Super, bardzo dziękuję za odpowiedź!

_________________
Pozdrawiam, Michał!

Poszukuję informacji o Bąbolach z Łętowni, Skawy, Nowego Targu i innych okolicznych miejscowości
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
WierzchowskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-05-2017 - 12:35
Sympatyk


Dołączył: 27-10-2015
Posty: 27

Status: Offline
Witam , Czy ktoś w najbliższym czasie wybiera się do Archiwum Kurii W Krakowie? Potrzebuję odszukać w parafii Raciborowice dla miejscowości Dziekanowice, metrykę urodzenia Salomei Wierzchowskiej ( zmarła w 1869 w parafii Bodzanów w wieku 70 lat, czyli mogła się urodzić w 1798/9, przy akcie zgonu zapisano że pochodzi/urodziła się - "oriunda" właśnie w Dziekanowicach ) Dodam iż dla parafii Dziekanowice w gminie Dobczyce nic nie ma na ten temat. A nie wiadomo o które Dziekanowice chodzi....
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SmoktadeuszOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-05-2017 - 13:42
Sympatyk


Dołączył: 30-01-2015
Posty: 198

Status: Offline
Ja Bedę dopiero we wtorek. Sprawdzę. Chyba że ktoś będzie wcześniej.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
winnickaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-05-2017 - 15:07
Sympatyk


Dołączył: 27-06-2012
Posty: 79

Status: Offline
Witam
Poszukuję aktu zgonu Gerauda Mikołaja Antoniego De Verny barona zmarłego prawdopodobnie 7 lub 8 maja 1808 r w Krakowie. Ma nagrobek na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie oraz aktu jego małżeństwa, zawartego prawdopodobnie ok 1797 w Gdowie lub Krakowie z Petronelą z Fihauserrów Borzęcką. Jesli ktoś będzie mógł sprawdzić w AD w Krakowie lub AN w Krakowie to będę bardzo wdzięczna .
Winnicka Anna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
slawek_krakowOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-05-2017 - 15:17
Sympatyk


Dołączył: 19-11-2011
Posty: 650
Skąd: Kraków
Status: Offline
Wierzchowski napisał:
Witam , Czy ktoś w najbliższym czasie wybiera się do Archiwum Kurii W Krakowie? Potrzebuję odszukać w parafii Raciborowice dla miejscowości Dziekanowice, metrykę urodzenia Salomei Wierzchowskiej ( zmarła w 1869 w parafii Bodzanów w wieku 70 lat, czyli mogła się urodzić w 1798/9, przy akcie zgonu zapisano że pochodzi/urodziła się - "oriunda" właśnie w Dziekanowicach ) Dodam iż dla parafii Dziekanowice w gminie Dobczyce nic nie ma na ten temat. A nie wiadomo o które Dziekanowice chodzi....


Mogę potwierdzić, że nazwisko Wierzchowski pojawia się wśród antroponimów w parafii Raciborowice w XVIII i XIX wieku. Księgi można przeglądać również na mikrofilmach w Archiwum Narodowym w Krakowie. I w sumie to chyba lepsza opcja, bo tak mi się wydaje, że księgi do 1797 roku są w parafii, a nie w Archiwum Kurii (głowy nie daję). Mowa wprawdzie o 1798/9 ale wiadomo, że róznie bywało z określaniem wieku.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
WierzchowskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-05-2017 - 16:35
Sympatyk


Dołączył: 27-10-2015
Posty: 27

Status: Offline
slawek_krakow napisał:


Mogę potwierdzić, że nazwisko Wierzchowski pojawia się wśród antroponimów w parafii Raciborowice w XVIII i XIX wieku. Księgi można przeglądać również na mikrofilmach w Archiwum Narodowym w Krakowie. I w sumie to chyba lepsza opcja, bo tak mi się wydaje, że księgi do 1797 roku są w parafii, a nie w Archiwum Kurii (głowy nie daję). Mowa wprawdzie o 1798/9 ale wiadomo, że róznie bywało z określaniem wieku.


Czyli księgi w tej parafii sprzed 1797 nie znajdę nawet w archiwum narodowym? Jeszcze trochę takie pytanie laika, Gdzie mieści się to archiwum narodowe, czy to jest to na sienej?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
slawek_krakowOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-05-2017 - 19:31
Sympatyk


Dołączył: 19-11-2011
Posty: 650
Skąd: Kraków
Status: Offline
Wierzchowski napisał:
slawek_krakow napisał:


Mogę potwierdzić, że nazwisko Wierzchowski pojawia się wśród antroponimów w parafii Raciborowice w XVIII i XIX wieku. Księgi można przeglądać również na mikrofilmach w Archiwum Narodowym w Krakowie. I w sumie to chyba lepsza opcja, bo tak mi się wydaje, że księgi do 1797 roku są w parafii, a nie w Archiwum Kurii (głowy nie daję). Mowa wprawdzie o 1798/9 ale wiadomo, że róznie bywało z określaniem wieku.


Czyli księgi w tej parafii sprzed 1797 nie znajdę nawet w archiwum narodowym? Jeszcze trochę takie pytanie laika, Gdzie mieści się to archiwum narodowe, czy to jest to na sienej?


Jeśli chodzi o księgi "papierowe" to wydaje mi się, że sprzed 1797 są w parafii. W Archiwum Narodowym na Siennej sa mikrofilmy od 1604 roku do połowy XIX wieku. Poza tym w AN na Grodzkiej masz ASC z XIX i XX wieku.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.938004 sekund(y)