Genealodzy.PL Podziel się na Facebooku

https://genealodzy.pl/

Polskie TG  
Użytkownik:         Rejestracja
Hasło: Zapamiętaj

flag-pol flag-eng     home login logout     Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty

17:08 piątek, 23 lutego 2018

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
jurekstefan
Temat postu: Re: Godziny otwarcia i terminy zamknięcia  PostWysłany: 10-01-2017 - 16:43
Zasłużony
Sympatyk

"Koniec języka za przewodnika" Razz
A poza tym nie wiadomo jakie jest 'obłożenie' czytników w danym dniu Question
Czasami trzeba czekać na wolny...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
UdzinOffline
Temat postu: Re: Godziny otwarcia i terminy zamknięcia  PostWysłany: 11-01-2017 - 22:51
Sympatyk

Status: Offline
Nie ma problemów zawsze jest jakiś wolny, także bez obaw można podjechać a także zarezerwować - tel czynny w godzinach pracy centrum.

ESadowskaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-08-2017 - 09:14
Sympatyk

CHR Warszawa jest nieczynne nie wiadomo od kiedy do 10.09.2017

Czy ktoś spośród Państwa bywał tam ostatnio i wie na ilu stanowiskach można przeglądać skany ?

jurekstefan
15 Temat postu:   PostWysłany: 10-08-2017 - 10:45
Zasłużony
Sympatyk

ESadowska napisał:
CHR Warszawa jest nieczynne nie wiadomo od kiedy do 10.09.2017 Czy ktoś spośród Państwa bywał tam ostatnio i wie na ilu stanowiskach można przeglądać skany ?

O warszawskim CHR przeczytasz tu:
https://familysearch.org/locations/centerlocator
O zmianach w dostępie do zasobów tu:
https://familysearch.org/ask/faq#overview
O wyposażeniu CHR W-wa po przerwie wakacyjnej nic pewnego nie wiadomo, ale zapewne niewiele się zmieni - były w czytelni 3 stanowiska komputerowe i 9 czytników mikrofilmowych.
Obłożenie stanowisk PC jest pełne do początków października, a czytników nie, są 'dziury' (wg mojej info z ostatniego dnia działalności w sierpniu).
Rezerwacja miejsc także telefonicznie, ale telefon działa tylko w dniach działalności CHR (patrz wyżej).
Jeśli działa Wrocław, to próbuj tam Razz

ESadowskaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-08-2017 - 11:30
Sympatyk

Dziękuję - czyli jest tak jak było zawsze.
O zmianach czytałam i wczoraj pojechałam na Wolską bo chciałam zobaczyć na miejscu jak to wygląda - wszystkie mikrofilmy, którymi jestem zainteresowana są na PC...

Roman_SzynkaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-10-2017 - 09:45
Sympatyk

Witam!

Przeglądając stronę FS odkryłem że można znaleźć tam zawartość mikrofilmów jakie znajdują się CHR w Warszawie.

Jest to dostępne pod adresem:

https://www.familysearch.org/search/cat ... 0Center%22

Również zasoby CHR we Wrocławiu też tam można znaleźć pod adresem:

https://www.familysearch.org/search/cat ... 0Center%22

Dla Wrocławia jest też dostępny inny adres zasobów opracowany przez tamtejszych wolontariuszy:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0

Pozdrawiam,
Roman

Krystyna.wawOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-10-2017 - 15:38
Sympatyk

Fajny spis, ale ten warszawski mało aktualny
Zamówiłam i jest na stałe film 1982024 - Żniatyn
A w spisie go nie ma

*** Szarlip, Zakępscy, Broczkowscy - tych nazwisk szukam.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
bwrubelOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-02-2018 - 04:26

Dzień dobry wszystkim forumowiczom. Dopiero zaczynam swoją przygodę z genealogią, dlatego z góry przepraszam jeśli zapytam o coś oczywistego. Przed zadaniem pytania przeczytałem cały wątek, ale niestety nie do końca znalazłem odpowiedź na to o co, chciałem zapytać, dlatego też dodaję ten post.

Przy parafii która mnie interesuje (Bednarów, woj. stanisławowskie) znalazłem poniższą informację:

Note: Akta urodzeń 1801-1940 Akta urodzeń 1858-1913 Akta małżeństw 1862-1919 Akta zgonów 1861-1893

Collection/Shelf: International Film

Film: 2004864 Items 10-11

DGS: 8020645
This item is available on microfilm at this family history center.

Z tego co rozumiem, filmów nie można już dłużej zamawiać, ale część z zasobów które kiedyś zostały przysłane do danego CHR, są w nim dalej dostępne do wglądu. Z linku podanego powyżej (post z 23.10.2017) wynika, że interesującego mnie mikrofilmu w Warszawie nie ma, jednak jak ktoś skomentował, niekoniecznie może być to zgodne z prawdą. Czy dzwoniąc do CHR mogę dowiedzieć się czy dany mikrofilm się w Warszawie znajduje (i co za tym idzie = będę miał możliwość obejrzenia go)? Wg wyszukiwarki familysearch interesujący mnie film jest natomiast we Wrocławiu - czy w tym nadzieja że może być do Warszawy jednak jakoś przysłany?

Z góry dziękuję za pomoc!

Roman_SzynkaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-02-2018 - 09:19
Sympatyk

Cytat:
Z linku podanego powyżej (post z 23.10.2017) wynika, że interesującego mnie mikrofilmu w Warszawie nie ma, jednak jak ktoś skomentował, niekoniecznie może być to zgodne z prawdą. Czy dzwoniąc do CHR mogę dowiedzieć się czy dany mikrofilm się w Warszawie znajduje (i co za tym idzie = będę miał możliwość obejrzenia go)? Wg wyszukiwarki familysearch interesujący mnie film jest natomiast we Wrocławiu - czy w tym nadzieja że może być do Warszawy jednak jakoś przysłany?

Witaj w gronie osób zainteresowanych genealogią!
Film który Ciebie interesuje faktycznie jest we Wrocławiu. Czy taki znajduje się w Warszawie - tego nie wiem. Jednak brak tego filmu w wykazie z Warszawy sugeruje że tam go rzeczywiście nie ma. Margines błędu w katalogu jest bardzo niewielki, dotyczy kilku pozycji. Najbardziej wiarygodny katalog mikrofilmów będących na stanie we Wrocławiu znajdziesz pod linkiem:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0

Niestety nie ma podobnego opracowania dla zasobów w Warszawie.
Przesłanie czy też wypożyczenie filmu z Wrocławia do Warszawy nie jest możliwe. Tak stanowią wewnętrzne regulaminy dotyczące centrów. Możesz więc udać się do Wrocławia lub cierpliwe czekać aż mikrofilm zostanie udostępniony w sieci. Mormoni obiecują że akcję cyfryzacji zakończą do końca 2020 roku. Jednak i wówczas skany tego mikrofilmu zobaczysz wyłącznie na komputerach w centrach mormońskich.
P.S. Odpisałem Tobie bo to twój pierwszy post. Na forach genealogicznych przyjęte jest podpisywanie postów przynajmniej imieniem. Gdyby to był Twój czwarty lub dalszy post, to ode mnie byś odpowiedzi nie dostał.

Roman

bwrubelOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-02-2018 - 01:23

OK. Bardzo dziękuję za odpowiedź. Nie podpisałem się bo nie wiedziałem, że panuje tu taka zasada. Postaram się o tym pamiętać.

Bartek

Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat