Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 19 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
RenataMesselOffline
3 Temat postu: Bartela (Bartella) i Bartyla (Bartylla)  PostWysłany: 06-09-2011 - 20:45
Sympatyk


Dołączył: 12-04-2009
Posty: 58
Skąd: Aschaffenburg, Niemcy
Status: Offline
Witam!!

Szukam danych na temat nazwiska Bartela i Bartyla (pisownia czesto z dwoma literkami "l") obojetnie z jakich terenow Polski.
Moi pradziadkowie Bartela (niegdys: Bartyla) pochodzili z okolic Olesna, a dokladnie z Ligoty kolo Sternalic, czesc rodziny przeniosla sie pozniej w okolice Praszki.
Aktualnie poszukuje tez informacji o rodzinie Bartella z okolic Toszku i Gliwic, z ktora przypuszczam rodzinne polaczenia. Byc moze ma ktos dostep do ksiag malzenstw z parafii Toszek? Ksiegi chrztow i zgonow sa dostepne na familysearch.org, te malzenstw - niestety nie.

Serdecznie pozdrowienia,
Renia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RenataMesselOffline
Temat postu: Bartela (Bartella) i Bartyla (Bartylla), m. in. Toszek  PostWysłany: 06-03-2012 - 23:23
Sympatyk


Dołączył: 12-04-2009
Posty: 58
Skąd: Aschaffenburg, Niemcy
Status: Offline
Ponawiam zapytanie...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Jan.EjzertOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-03-2012 - 21:33
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 25-03-2011
Posty: 917
Skąd: woj. łódzkie
Status: Offline
Witam

Czesław Bartela we Francji (Nancy), mieszkał w domu rodzinnym w Gaszynie k. Wielunia. Jak wpiszesz w wyszukiwarkę jego imię i nazwisko to gdzieś jest podany jego telefon. Pełni wiele zaszczytnych funkcji. Konsul honorowy RP w Nancy, Prezes wielu stowarzyszeń.
Pracowałem z nim ok. 30 lat temu w Polsce. Później wyjechał na stałe do Francji.

Pozdrawiam
Czarek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RenataMesselOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-03-2012 - 22:19
Sympatyk


Dołączył: 12-04-2009
Posty: 58
Skąd: Aschaffenburg, Niemcy
Status: Offline
Dziekuje bardzo za te informacje!! Smile

Pozdrawiam,
Renata Messel
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RenataMesselOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-06-2015 - 16:16
Sympatyk


Dołączył: 12-04-2009
Posty: 58
Skąd: Aschaffenburg, Niemcy
Status: Offline
Ponawiam temat Smile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RenataMesselOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-07-2015 - 21:05
Sympatyk


Dołączył: 12-04-2009
Posty: 58
Skąd: Aschaffenburg, Niemcy
Status: Offline
Jeszcze raz ponawiam zapytanie:

Ktokolwiek widzial, ktokolwiek slyszal...
Poszukuje wszelkich sladow osob o nazwisku Bartyla i Bartela (mozliwe sa tez inne wersje: Bartella, Bartylla, Bartelak; pisownia przez "y" jest starsza, wersja przez "e" powstala w mojej rodzinie dopiero na przelomie wiekow XIX i XX). W szczegolnosci szukam sladow mojego przodka Jakuba Bartyla, ktory zyl w Ligocie Oleskiej (par. Sternalice, obecnie woj. opolskie). Urodzil sie ok. 1763 r., niestety nie wiem gdzie, ale najwidoczniej nie tam, gdzie mieszkal. Mozliwe, ze jego ojcem byl Bernardy Bartyla, ktory rowniez mieszkal w Ligocie Ol., jednak zadna znaleziona tu metryka nie zdradza mi polaczenia tych dwoch osob.
Bede wdzieczna za wiadomosc, jesli natraficie na to nazwisko. Smile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SmalinowskaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-01-2017 - 19:44


Dołączył: 10-01-2017
Posty: 1

Status: Offline
RenataMessel napisał:
Jeszcze raz ponawiam zapytanie:

Ktokolwiek widzial, ktokolwiek slyszal...
Poszukuje wszelkich sladow osob o nazwisku Bartyla i Bartela (mozliwe sa tez inne wersje: Bartella, Bartylla, Bartelak; pisownia przez "y" jest starsza, wersja przez "e" powstala w mojej rodzinie dopiero na przelomie wiekow XIX i XX). W szczegolnosci szukam sladow mojego przodka Jakuba Bartyla, ktory zyl w Ligocie Oleskiej (par. Sternalice, obecnie woj. opolskie). Urodzil sie ok. 1763 r., niestety nie wiem gdzie, ale najwidoczniej nie tam, gdzie mieszkal. Mozliwe, ze jego ojcem byl Bernardy Bartyla, ktory rowniez mieszkal w Ligocie Ol., jednak zadna znaleziona tu metryka nie zdradza mi polaczenia tych dwoch osob.
Bede wdzieczna za wiadomosc, jesli natraficie na to nazwisko. Smile
Witam, znalazłam u siebie w rodzinie osoby z nazwiskiem Bartela. Dostałam kartkę, która została znaleziona w czasie przeprowadzki (w domu mojej babci) z krótkim opisem "Nasz dziadek, Wawrzyniec Kistela urodził się 2 sierpnia 1879 roku we Wołosowie pow. Olesno. Był jedynym synem Kacpra i Franciszki z d. Bartela." Póki co nie znajduję takiej miejscowości lub wsi, ale z tego co widzę pewnie będzie chodziło o tę samą rodzinę z okolic Olesna. Proszę o kontakt. Pozdrawiam Smile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KarwalskaJustynaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-01-2017 - 20:00
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 24-02-2015
Posty: 424

Status: Offline
Karol Bartel lub Bartela. Zyl z malzonka Regina w Dzialoszynie, Trebaczewie oraz na Skoczylasach k. Kielczyglowa .

Justyna

_________________
Pozdrawiam
Justyna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
zerek28Offline
Temat postu:   PostWysłany: 10-01-2017 - 22:54
Sympatyk


Dołączył: 24-03-2014
Posty: 52

Status: Offline
Bartela pow .Pajęczno gmina Strzelce Wielkie
Bozena
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KarwalskaJustynaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-01-2017 - 23:26
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 24-02-2015
Posty: 424

Status: Offline
Pani Bożeno, to może nasi Bartelowie to Ci sami Smile

Pozdrawiam
Justyna

_________________
Pozdrawiam
Justyna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RenataMesselOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-01-2017 - 21:38
Sympatyk


Dołączył: 12-04-2009
Posty: 58
Skąd: Aschaffenburg, Niemcy
Status: Offline
Smalinowska napisał:
Witam, znalazłam u siebie w rodzinie osoby z nazwiskiem Bartela. Dostałam kartkę, która została znaleziona w czasie przeprowadzki (w domu mojej babci) z krótkim opisem "Nasz dziadek, Wawrzyniec Kistela urodził się 2 sierpnia 1879 roku we Wołosowie pow. Olesno. Był jedynym synem Kacpra i Franciszki z d. Bartela." Póki co nie znajduję takiej miejscowości lub wsi, ale z tego co widzę pewnie będzie chodziło o tę samą rodzinę z okolic Olesna. Proszę o kontakt. Pozdrawiam Smile



Dziekuje za te informacje, sa bardzo cenne dla mnie, chociaz na dzien dzisiejszy nie potrafie polaczyc wymienionych osob z moimi Bartelami. Trudno stwierdzic tez, o jaka miejscowosc chodzi, moze Łowoszów albo Wojciechów? Chetnie spojrzalabym na ten zapis, jak rowniez na fotografie. Jesli moge, poprosze... Wink
W prywatnej wiadomosci napisze moj adres mailowy. Smile

Serdecznie pozdrawiam,
Renia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KarwalskaJustynaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 04-10-2020 - 23:07
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 24-02-2015
Posty: 424

Status: Offline
Renato, myślę, ze Bernard Bartel z Ligoty to moze byc moim przodkiem. Marcin Bartel którego wymieniłam wcześniej mial w akcie zgonu właśnie wymienionych Bernarda i Jadwigę. Akt Marcina syna Bernarda i Jadwigi odnalazłam na genetece w tej właśnie parafii Sternalice. Nie mam potwierdzenia ponieważ nigdzie nie znalazłam informacji o tym, ale myślę ze to nie przypadek.

Pozdrawiam

_________________
Pozdrawiam
Justyna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
WieliczankaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-10-2020 - 21:24
Sympatyk


Dołączył: 25-12-2019
Posty: 121
Skąd: Kraków
Status: Offline
Dzień dobry
W Wieliczce i w Lednicy Dolnej parafia Wieliczka
nazwiska podobne w pisowni:
nazwisko Bartel w indeksie Wieliczka urodzenia 1838-1849
nazwisko Barthelmus Bartholmus
Wieliczka urodzenia 1819-1838
Lednica Dolna śluby 1785-1878
Wieliczka miasto śluby 1785-1881
Informacje na www.windaki.pl
Anna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.440300 sekund(y)