Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
TomekSz1Offline
Temat postu:   PostWysłany: 02-01-2017 - 21:49
Sympatyk


Dołączył: 25-06-2015
Posty: 401

Status: Offline
Witam.
Czyli nie jest najgorzej, a nawet lepiej niż było. Teraz dziennie będę mógł przejrzeć 40-50 jednostek. A, że często jeżdżę z żoną to wszystko razy 2. W porównaniu z takimi Kielcami gdzie można dostać dziennie 10 jednostek to raj, ale i tak najlepiej jest w Częstochowie.
Pozdrawiam,
Tomek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ted_BOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-01-2017 - 22:42
Sympatyk


Dołączył: 18-02-2016
Posty: 1193

Status: Offline
Witam !
Tomek trochę źle liczysz !
Z żoną przejrzysz max. 2 x 20 j.a. Teraz ja sam przeglądałem po 15 j.a. Teoretycznie mogłem dojść do 20, ale były takie "ranne ptaszki" co i 25 przeglądały. W Kielcach faktycznie 10 pozycji, a w przypadku małego ruchu 15 j.a. W Częstochowie nie bywam, ale tak tam podobno jest.

Dla mnie te limity są wystarczające. Tym bardziej ze wchodzę w akta notarialne w Katowicach, a to już inna bajka.

Pozdrawiam !
Tadek

PS. Tomek odezwę się do Ciebie poprzez mail w najbliższym czasie.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Worwąg_SławomirOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-01-2017 - 00:12
Nieaktywny


Dołączył: 15-11-2010
Posty: 1000

Status: Offline
W Częstochowie to akurat ile zdążysz to zdążysz. Najbardziej przyjazne AP w Polsce Smile Bywało, że zamawiałem kilkadziesiąt ksiąg dziennie i nie było problemu. Teraz oczywiście jest znikomy ruch z powodu publikacji w internecie, więc tym bardziej nikt nie robi problemu. Jest stanowisko komputerowe do robienia zdjęć (bardzo dobrej jakości), więc nawet nie trzeba mieć swojego aparatu.

_________________
Pozdrawiam
Sławek Worwąg
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TomekSz1Offline
Temat postu:   PostWysłany: 03-01-2017 - 11:23
Sympatyk


Dołączył: 25-06-2015
Posty: 401

Status: Offline
Tak, teraz przeczytałem regulamin. Faktycznie, zmiany na niekorzyść.
Dobrze, że większość interesujących mnie rzeczy zdążyłem już przejrzeć.
Jeszcze, podobnie jak w Częstochowie w Krakowie na Grodzkiej również nie ma problemu z ilością jednostek i do tego też dostarczają błyskawicznie.
Tomek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ted_BOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-01-2017 - 13:10
Sympatyk


Dołączył: 18-02-2016
Posty: 1193

Status: Offline
Witam !
Tylko musisz wziąć pod uwagę to, że do pracowni naukowej w Katowicach dokumenty trzeba dostarczyć z innego budynku. W Kielcach, w Krakowie na Siennej, na Wawelu, czy też w archiwach diecezjalnych zbiory masz na miejscu ("za plecami'). W Krakowie dodatkowy plus, to priorytetowe traktowanie przyjezdnych.

Pozdrawiam !
Tadek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
yankiel666Offline
Temat postu: poszukiwania w USC Katowice  PostWysłany: 25-01-2017 - 16:26
Sympatyk


Dołączył: 08-04-2016
Posty: 21

Status: Offline
Dzień dobry,Zwracam sie z prośbą o pomoc w dotarciu do papierowych dokumentów w USC-Katowice z lat 1920-1930.Poszukiwania dotyczą dwóch dokumentów:aktu urodzenia i aktu ślubu.
Czy ktos z PT Forumowiczów moze mi pomóc?
Pozdrawiam-Adam
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krystyna.wawOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-01-2017 - 18:12
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-04-2016
Posty: 4175

Status: Offline
Dlaczego potrzebujesz pomocy? Pisałeś do usc?
Akta z tych lat są dostępne tylko dla rodziny.

_________________
Krystyna
*** Szarlip, Zakępscy, Kowszewicz, Broczkowscy - tych nazwisk szukam.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-01-2017 - 19:47
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31604
Skąd: Warszawa
Status: Offline
"Dzień dobry,Zwracam sie z prośbą o pomoc w dotarciu do papierowych dokumentów w USC-Katowice z lat 1920-1930.Poszukiwania dotyczą dwóch dokumentów:aktu urodzenia i aktu ślubu. "

"Akta z tych lat są dostępne tylko dla rodziny."
otóż:
małżeństwa z 1936 i starszych ksiąg przechowywanych w USC są dostępne dla każdego (czyli cały zakres M, o który pyta Adam)! ba! nie tylko "udostępnienie jak w AP" dotyczy aktu konkretnego, ale całej księgi
teraz - AD 2017 ten 1936 (80 lat od zamknięcia).
ale tu nie ma o co kopii kruszyć i wnikać w cała księga/nie cała/co to księga/kiedy zamknięta - chodzi wszak o konkretny akt

@ Urodzenia: inaczej: tu ograniczenie czyli zstępni, szerzej następcy prawni, interes prawny..nawet gdy masz twardy dowód na śmierć osób występujących w ASC urodzenia nie znosi to ww ograniczenia do danego aktu (o księdze nie mówiąc

@ pomóc:
forumowicze stworzyli wątek nt dostępu do aktów w USC pomagając poprzez podanie podstawy prawnej, ustawy, omówienie interpretacji etc:)

pozdrawiam:)

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krystyna_DomańskaOffline
Temat postu: Re: poszukiwania w USC Katowice  PostWysłany: 25-01-2017 - 19:54
Zasłużony
Administrator Geneteki


Dołączył: 08-11-2011
Posty: 287
Skąd: Chorzów/Żelechlinek
Status: Offline
yankiel666 napisał:
Dzień dobry,Zwracam sie z prośbą o pomoc w dotarciu do papierowych dokumentów w USC-Katowice z lat 1920-1930.Poszukiwania dotyczą dwóch dokumentów:aktu urodzenia i aktu ślubu.
Czy ktos z PT Forumowiczów moze mi pomóc?
Pozdrawiam-Adam


Witaj
Napisz do mnie na Priv zobaczymy co da się
zrobić Smile

_________________
Pozdrawiam Krystyna Domańska - Bzdak
Szukam : Domański ,Golizda, Reszka, Szewczyk , Miniak , Bator - okolice Żelechlinek, Drzewica , oraz okolice Bytoń , Radziejów , Lubraniec Frankowski, Walczak, Cichocki ,Witczak ,Szczypiński,Kalfus ,Januszewski,
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
rempageOffline
Temat postu: Re: poszukiwania w USC Katowice  PostWysłany: 25-01-2017 - 19:57
Sympatyk


Dołączył: 06-02-2016
Posty: 215
Skąd: Katowice
Status: Offline
W USC Katowice pracuje bardzo miła obsługa. Nie podałeś detali ale polecam napisać pismo do kierownika USC i wyjaśnić swoją sprawę ,najlepiej osobiście.

_________________
Adam
________________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Konrad_KonradOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-02-2017 - 22:44
Sympatyk


Dołączył: 10-09-2015
Posty: 120

Status: Offline
Witam
max. na dzień można przeglądnąć tylko 15 j.a.!
Zamówienie złożone po 10.30 do godziny 12.00- to tylko 5 j.a.
Po 12, to już zamówienie sygnatur na następny dzień.

Czas realizacji- bywa, że na dane zamówienie oczekuje się krócej niż to przewidziano - jeden plus Wink
Pozd.
Konrad

_________________
Pozdrawiam Konrad

Szukam i posiadam informacje o: Cader, Król, Pączek, Gąsiorek, Piechota, Tumidalski.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ted_BOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-02-2017 - 19:05
Sympatyk


Dołączył: 18-02-2016
Posty: 1193

Status: Offline
Witam !
Masz rację Konradzie !
Nie przeskoczy się 15 pozycji. Wprawdzie będąc w AP Katowice w dn. 29.12. 2016 r. zostałem poinformowany, że można dzień wcześniej do 14:00 przez internet zamówić 5 pozycji i następnego dnia po przyjeździe, do godz. 9:30 (ew. 10:30) zamówić następne 15 j.a. Tak zrobiłem 27.01.br. i ... z tych 15 zamówionych rano dostałem tylko 10. Bo w sumie na dzień może być tylko 15 j.a.

Pozdrawiam !
Tadek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Konrad_KonradOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-02-2017 - 17:35
Sympatyk


Dołączył: 10-09-2015
Posty: 120

Status: Offline
Witaj Tadek!
No niestety, chociaż chciałoby się przejrzeć więcej dokumentów, to się po prostu nie da Wink limit- 15!
Słyszałem, że da się zamówić sygnatury przez internet, by były następnego dnia do oglądnięcia w archiwum- jak to robisz?

_________________
Pozdrawiam Konrad

Szukam i posiadam informacje o: Cader, Król, Pączek, Gąsiorek, Piechota, Tumidalski.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ted_BOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-02-2017 - 18:12
Sympatyk


Dołączył: 18-02-2016
Posty: 1193

Status: Offline
Witam !
Ja praktycznie w każdym archiwum zamawiam po 5 j.a. przez internet. Wyjątek to Wawel - tu praktycznie dostaje się od ręki, a po drugie, ile tych mikrofilmów człowiek jest w stanie przejrzeć. Ponadto na Wawelu nie ma takich rygorystycznych przepisów. Przykładowo - przeglądałem indeksy do jakiś ksiąg grodzkich (albo ziemskich). Całość to było 8 ksiąg (księgi podzielone alfabetycznie - 1-wsza to powiedzmy od litery A do F, itd.). Nie było problemu żeby je pobrać wszystkie razem, pomimo dodatkowych 5 mikrofilmów.
Jeśli chodzi o zamawianie internetowo, to inaczej wygląda sprawa w AN Kraków.
Tutaj zamawia się poprzez stronę internetową. Dostajesz powiadomienia, że dane pozycje są przygotowane. Jeśli interesuje Cię np. ul. Sienna - to mailem opiszę Ci wszystko dokładnie (możesz podać na priv.).
Natomiast w przypadku AP Katowice i Kielce to pobierasz ze strony wzory rewersów, wypełniasz 5 szt. na komputerze i wysyłasz mailem na podany adres.
Jeśli chodzi o Katowice - to zawsze mam już przygotowany komplet rewersów, by nie tracić czasu na ich wypisywanie na miejscu.
W Katowicach będę w lutym (jeszcze nie wiem kiedy).

Teraz zauważyłem, że piszesz "zamówić sygnatury". Sygnatury to trzeba znać. Bierze się inwentarz do danego zbioru i robi zdjęcia. Ja ma wszystkie sygnatury do akt stanu cywilnego parafii w Chechle, parafii ewag,-augsburskiej w Pilicy, interesującego okresu parafii w Bydlinie oraz na razie akta dwóch notariuszy olkuskich (zespoły: 2489 i 2490). Na Wawel zaś mam ... na parę lat przeglądania.
Może jakąś sygnaturę mógłbyś uzyskać telefonicznie ?? Ja nie próbowałem !

Pozdrawiam !
Tadek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Konrad_KonradOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-02-2017 - 18:42
Sympatyk


Dołączył: 10-09-2015
Posty: 120

Status: Offline
Witaj Tadek,
dzięki za wytłumaczenie.
Czasami też nie doprecyzuję pytania, a myślę o rewersach, a piszę o sygnaturach ale w sumie dobrze wyszło Wink
Telefonicznie też możesz uzyskać informacje o danej sygnaturze, miałem okazję otrzymać właśnie taką informację z AP Katowice!
Poślę Ci wiadomość priv!

_________________
Pozdrawiam Konrad

Szukam i posiadam informacje o: Cader, Król, Pączek, Gąsiorek, Piechota, Tumidalski.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.472022 sekund(y)