Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Arek_BerezaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-12-2016 - 16:23
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2015
Posty: 5780

Status: Offline
Robercie,
Nie pisałem, że są w Archiwum, info dotyczyło parafii więc może jednak jest nadzieja, choć podejrzewam, że łatwo nie będzie. Mam w planie indeksację Wodyń (jak skończę Seroczyn, czyli nieprędko). Swoją drogą XVIII w. księgi z Seroczyna też mnie interesują.
A, że tak brzydko powiem - wycisnąłeś z tego co jest wszystko ? Po indeksacji Seroczyna mam takie być może oczywiste spostrzeżenie (jeśli tak, to przepraszam), że przy czytaniu akt po akcie widzi się znacznie więcej. Warto choćby przejrzeć 1810-1830 wszystkie akty rodzinne, czasem można wokół tego zbudować coś fajnego.
Guzkowie są jeszcze w Żeliszewie. Moi przodkowie z Wodyń i z Żeliszewa (ci sami) pojawiają się raz tu, raz tu więc związki miedzy parafiami były.
Pozdrawiam,
Arek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LitwosOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-12-2016 - 16:39
Sympatyk


Dołączył: 25-03-2016
Posty: 738

Status: Offline
Arku,

tak, ja rowniez zbieram wszystkie metryki "dookola", bo czesto w tych bocznych sa wazne informacje, ale tutaj juz doszedlem do sciany.

W Wodyniach interesuje mnie glownie Ozorow, on podlegal pod Wodynie do okolo 1830, a pozniej do Zeliszewa. Po 1830 wszyscy moi sa juz w Zeliszewie - a ten juz przerobilem.

Wiec tylko metryki przed 1810 w Wodyniach moga u mnie w tych liniach cos wniesc. Swoja droga, czy sa metryki Zeliszewa orzed 1810?

Arku, bedziesz chcial indeksowac Wodynie rowniez przed 1810?

_________________
Pozdrawiam
Robert
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Arek_BerezaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-12-2016 - 16:43
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2015
Posty: 5780

Status: Offline
Pewnie, że bym chciał ale jestem realistą i wiem, ze prędko to nie nastąpi. Chciałbym chociaż zindeksować małżeństwa, bo Wodyń nie ma w indeksach i pewnie początkujący poszukiwacze (sam się do nich zaliczam) nie wiedzą o istnieniu takiej parafii.
Pozdrawiam,
Arek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LitwosOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-12-2016 - 16:59
Sympatyk


Dołączył: 25-03-2016
Posty: 738

Status: Offline
Arku,

wiec w Tobie nadzieja Smile Aby w archiwum nie stawiano przeszkod.

_________________
Pozdrawiam
Robert
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
AGATAzeSWIATAOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-12-2016 - 22:35
Sympatyk


Dołączył: 08-10-2016
Posty: 27

Status: Offline
Co do dostępności akt w parafiach to zależy na kogo się trafi. Jeden ksiądz bez problemu udostępnia, drugi za chiny ludowe nie dopusci a trzeciego złamiesz magicznym co łaska. Im dalej w prowincje tym droższa łaska. No coż, nie pozostaje nic tylko próbować. Wybiera się może ktorys z Panow do AP w Siedlcach? Sama mialam jechac, ale zima pokrzyzowala mi plany a że ze mnie kierowca jak z koziej d*** trampolina to wole sobie darowac:)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LitwosOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-12-2016 - 23:17
Sympatyk


Dołączył: 25-03-2016
Posty: 738

Status: Offline
Agato,

z innego archiwum diecezjalnego otrzymalem metryki bezproblemowo w przeciagu kilku dni.

Coz wazne ze sa ksiegi, teraz trzeba je tylko wydobyc/zdobyc chocby szturmem Smile

Co do AP, ja niestety nie, ale na poczatku roku powinno byc juz wszystko w szuwa - z tego co mi sie obilo, wszystko juz zostalo zeskanowane i wyslane.

_________________
Pozdrawiam
Robert
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
AGATAzeSWIATAOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-12-2016 - 09:29
Sympatyk


Dołączył: 08-10-2016
Posty: 27

Status: Offline
Litwos napisał:
Agato,

z innego archiwum diecezjalnego otrzymalem metryki bezproblemowo w przeciagu kilku dni.

Coz wazne ze sa ksiegi, teraz trzeba je tylko wydobyc/zdobyc chocby szturmem Smile

Co do AP, ja niestety nie, ale na poczatku roku powinno byc juz wszystko w szuwa - z tego co mi sie obilo, wszystko juz zostalo zeskanowane i wyslane.


Ciekawa koncepcja z tym szturmem:)
a jeżeli chodzi o AP to bardzo się cieszę nawet bardziej niż bardzo. Dziękuję za informacj. Pozdrawiam
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TJerzyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-12-2016 - 14:23
Sympatyk


Dołączył: 03-09-2015
Posty: 32
Skąd: Warszawa
Status: Offline
@Litwos.
Szturmem nic nie zdobędziesz.Trzeba użyć fortelu.Wszędzie pracują ludzie więc można się dogadać. W Wodyniach jest nowy proboszcz, nie wiem jak to się teraz kształtuje. Kilka lat temu, stary poroboszcz takie przyziemne sprawy scedował na inną osobę. Nie miałem nadmiernego kłopotu z uzyskaniem możliwości sfotografowania np.aktu zgonu.Był tylko jeden warunek-kontakt osobisty. Wszystko zależy od Twojej argumentacji i cierpliwości. Mnie udało się sfotografować akt urodzenia nawet w Garwolinie i nie potrzebowałem do tego niczyjej zgody.
Pozdrawiam.Jurek.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LitwosOffline
Temat postu:   PostWysłany: 04-12-2016 - 11:00
Sympatyk


Dołączył: 25-03-2016
Posty: 738

Status: Offline
Jurku,

dziwi mnie generalnie opor - wszystkim stronom powinno zalezec aby te dokumenty zostaly zdigitalizowane, ale masz racje, to wszystko zalezy od danej osoby.

_________________
Pozdrawiam
Robert
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DzikiZdebOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-12-2016 - 13:43
Sympatyk


Dołączył: 14-12-2016
Posty: 26

Status: Offline
Witam,

Pomóc pewnie ze względu na odległość dzielącą mnie od Wodyń nie pomogę, pozostaje mi kibicowanie digitalizacji tamtejszych ksiąg.

Szczególnie interesuje mnie Marcin Tymiński zm. 1821 w Woli Wodyńskiej a co za nim idzie - jego przodkowie.

Pozdrawiam,
Paweł Zawora
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Arek_BerezaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-12-2016 - 18:23
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2015
Posty: 5780

Status: Offline
Czy ten Marcin to mąż Franciszki Pawelczyk ? Dzięki pracom indeksacyjnym Radka Koncy (miejmy nadzieję wkrótce w genetece) za 1810-1816 nazwiska Pawelczyk się nie pojawia UMZ (poza ową Franciszką) a nazwisko Tymiński pojawia się:
U 1810 - Franciszka, córka tej pary i Z 1810 ta właśnie Franciszka (wiek 4 m).
Czyli nie liczyłbym na zbyt wiele w Wodyniach, choć to może nie jest jakaś duża próbka reprezentacyjna. ot taka intuicja.
pozdrawiam,
Arek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DzikiZdebOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-12-2016 - 21:15
Sympatyk


Dołączył: 14-12-2016
Posty: 26

Status: Offline
Mąż Franciszki, ale niestety nie znam nazwiska rodowego, więc stuprocentowego prawdopodobieństwa co do Pawelczyk nie ma. Mam akt małżeństwa jego syna Jana z 1836, na którym oboje jego rodzice już nie żyją oraz akt zgonu Marcina z 1821, w którym ma on w momencie śmierci 48 lat. Oba akty z Wodyń, dalsze dokumenty dotyczące dzieci Jana i Petroneli z Sokołowskich także z tej parafii pojawiają się regularnie (1837, 1841, 1845), stąd też moje podejrzenia, że w aktach sprzed 1810 będzie coś sensownego są dość uzasadnione.

Pozdrawiam,
Paweł Zawora
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LitwosOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-03-2017 - 23:42
Sympatyk


Dołączył: 25-03-2016
Posty: 738

Status: Offline
Arku,

czy zblizasz sie jakos w kierunku par. Wodynie? Smile Moze jakies nowe informacje?

_________________
Pozdrawiam
Robert
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Arek_BerezaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-03-2017 - 08:41
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2015
Posty: 5780

Status: Offline
Robercie,
Od czasu narodzin mojego pierworodnego 3 miesiące temu zbliżam się głównie.... do jego łóżeczka Smile
Jak pisałem to się prędko nie wydarzy ale też wydarzyć się nie musi, bo (to dobra wiadomość) rozpoczęła się indeksacja Wodyń na lubgens. Może zarzuć temat na tamtejszym forum. Być może coś wiedzą
Pozdrawiam,
Arek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LitwosOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-03-2017 - 09:25
Sympatyk


Dołączył: 25-03-2016
Posty: 738

Status: Offline
Arku,

serdeczne gratulacje, drzewko sie rozrasta Smile

Dobre wiesci, zerkne na lubgens.

_________________
Pozdrawiam
Robert
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.751644 sekund(y)