Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
jamiolkowski_jerzyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-10-2016 - 07:43
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-04-2010
Posty: 3129

Status: Offline
Szkoda że Mateusz był tylko chrzestnym. to najmniej trwały znak zakorzenienia w Stromcu.
Natomiast co do Karola Henryka i Barbary moja widza jest dokladnie taka sama, mieli syna Karola Jana i później wszyscy zniknęli. Zero śladów . Na intuicję podejrzewam ze wyemigrowali do Rosji.Karol Henryk był urzednikiem kolejowym a tych często przenoszono
Pozdrawiam
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Michał_KazimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-10-2016 - 10:56
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 16-10-2014
Posty: 202

Status: Offline
Warszawa par. św.Stanisława 1886 r. zgony
akt nr 807, 10-XI, Apolonia Jamiołkowska c. Ignacego i Rozalii zd. Kalinowskiej, miała 1 rok
akt nr 906, 20-XII, Władysław Jamiołkowski s. Ignacego i Rozalii zd. Kalinowskiej, miał 4 lata
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Czerkawska_EwaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-10-2016 - 08:44
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 25-07-2013
Posty: 488
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Chciałabym jeszcze zapytać o Józefę Czyrkosińską. Skąd pochodziła. Czasami określano tak w aktach panny Czerkawskie.

Pozdrawiam,

Ewa
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jamiolkowski_jerzyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-10-2016 - 09:19
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-04-2010
Posty: 3129

Status: Offline
Dziękuje za informacje. O Ignacym i jego bracie Dominiku mam wiedzę . Byli synami Wincentego i Barbary Stypułkowskiej. Urodzili się w Stypułkach w parafii kobylińskiej. Nie ma ich na liscie (którą rozpoczynam watek) tylko dlatego,że nie sposób ich zaliczyc do warszawskich związków matrymonialnych. Pożenili się (takich par było całkiem sporo) przed migracja do Warszawy. Tam zmarł Dominik w 1892 a Ignacy w 1906.
Czyrkosińscy? Aby nie fantazjować w problematyce o której nie mam wiedzy ograniczę się do wypisu podstawowych informacji z aktu ślubu nr 91 z1880 akt, par. św Trójcy Franciszek, żołnierz zwolniony, ur. w 1848 r., syn Macieja i Weroniki z Jamiołkowskich z Józefą Czyrkosińską panną 23 lat z guberni kaliskiej (nazwy miejscowości nie potrafiłem skojarzyc) córką zmarłych Dionizego i Marianny z Adamskich.
Pozdrawiam
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Czerkawska_EwaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-10-2016 - 10:14
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 25-07-2013
Posty: 488
Skąd: Warszawa
Status: Offline
jamiolkowski_jerzy napisał:

Czyrkosińscy? Aby nie fantazjować w problematyce o której nie mam wiedzy ograniczę się do wypisu podstawowych informacji z aktu ślubu nr 91 z1880 akt, par. św Trójcy Franciszek, żołnierz zwolniony, ur. w 1848 r., syn Macieja i Weroniki z Jamiołkowskich z Józefą Czyrkosińską panną 23 lat z guberni kaliskiej (nazwy miejscowości nie potrafiłem skojarzyc) córką zmarłych Dionizego i Marianny z Adamskich.
Pozdrawiam


Czy to nie o Wieluń chodzi ? Moi Czerkawscy z Kaliskiego i Sieradzkiego, ale imienia Dionizy nie kojarzę.

Pozdrawiam,

Ewa
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jamiolkowski_jerzyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-10-2016 - 10:37
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-04-2010
Posty: 3129

Status: Offline
Teraz i ja widzę Wieluń. Ale nadal widzę Dionizego . Pozostawiam jednak rozczytanie imienia bieglejszym
http://szukajwarchiwach.pl/72/1215/0/-/ ... 90VCeFl6ug
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krzysztof_WasylukOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-10-2016 - 11:15
Sympatyk


Dołączył: 02-04-2008
Posty: 706

Status: Offline
W indeksie urodzeń z Kolegiaty w Wieluniu jest w 1857/U18 Czurkocińska Józefa.
https://familysearch.org/ark:/61903/3:1 ... cc=2115410

Akurat skanów aktów z tego roku brak na fs

A w akcie małżeństwa jest "córka Dyonizija", czyli na pewno Dionizy. Dwa lata wcześniej rodzi się Wojciech Czyrkosiński, syn Dionizego i Marianny z Adamskich - U25/1855
https://familysearch.org/ark:/61903/3:1 ... cc=2115410

Pozdrawiam
Krzysztof
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Michał_KazimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-10-2016 - 12:04
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 16-10-2014
Posty: 202

Status: Offline
Czerkawska_Ewa napisał:
jamiolkowski_jerzy napisał:

Czyrkosińscy? Aby nie fantazjować w problematyce o której nie mam wiedzy ograniczę się do wypisu podstawowych informacji z aktu ślubu nr 91 z1880 akt, par. św Trójcy Franciszek, żołnierz zwolniony, ur. w 1848 r., syn Macieja i Weroniki z Jamiołkowskich z Józefą Czyrkosińską panną 23 lat z guberni kaliskiej (nazwy miejscowości nie potrafiłem skojarzyc) córką zmarłych Dionizego i Marianny z Adamskich.
Pozdrawiam

Czy to nie o Wieluń chodzi ? Moi Czerkawscy z Kaliskiego i Sieradzkiego, ale imienia Dionizy nie kojarzę.
Pozdrawiam,
Ewa


akt ślubu nr 91 z 1880 roku:
Działo się w Warszawie w parafii Świętej Trójcy 9/21 listopada 1880 roku o godzinie siódmej wieczorem [dziewiętnastej]. Oświadczamy, iż w obecności świadków: Aleksandra Wita stelmacha lat 31 [zamieszkałego] pod numerem 590 i Franciszka Izerta robotnika lat 33 [zamieszkałego] pod numerem 19, zawarto dzisiaj religijny związek małżeński pomiędzy Franciszkiem Jamiołkowskim kawalerem żołnierzem urlopowanym, lat 28 urodzonym we wsi Rzące w powiecie Wysokomazowieckim guberni łomżyńskiej, synem nieżyjących Macieja i Weroniki z Jamiołkowskich małżonków Jamiołkowskich, zamieszkałym w Warszawie przy ulicy Czerniakowskiej pod numerem 3059, a Józefą Czyrkosińską panną lat 23 urodzoną w Wieluniu w guberni kaliskiej, córką nieżyjących Dionizego i Marianny z Adamskich małżonków Czyrkosińskich, zamieszkałą w Warszawie przy ulicy Czerniakowskiej pod numerem 3059. Małżeństwo poprzedziły jedna zapowiedź w tutejszym kościele i w św. Aleksandra 2/14 listopada br., z drugiej zwolniono na mocy pozwolenia Konsystorza Archidiecezji Warszawskiej. Nowożeńcy oświadczyli, że nie zawarli umowy przedślubnej. Ślubu udzielił tutejszy wikariusz ks. Antoni Szczeniowski.

________________
Pozdrawiam
Michał Kazimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
YuliiaDutkowskaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-11-2016 - 22:25


Dołączył: 24-11-2016
Posty: 3

Status: Offline
Witaj.
Interesuje mnie Dutkowski.
Pozdrawiam i dziękuję.
Yuliia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jamiolkowski_jerzyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-11-2016 - 08:42
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-04-2010
Posty: 3129

Status: Offline
Z aktu ślubu
http://szukajwarchiwach.pl/72/1217/0/-/ ... VfmpQhcxvA
wynika, że Walenty Dutkowski był wdowcem po zmarłej tego roku Konstancji z Ososińskich (podany jest numer aktu zgonu), wyrobnikiem, 55 lat, urodzonym w Wąchocku (tak przynajmniej czytam) w powiecie Opatowskim, synem zmarłych Pawła i Ewy, Walenty mieszkał na ulicy Pawiej (są tam numery ale czemu dwa? nie mam pojęcia)
W zasadzie nie badam (poza wyjatkami) wywodów małżonków Jamiołkowskich i Jamiołkoszczanek Dla tej odpowiedzi spróbowałem namierzyć urodziny Walentego. Bezskutecznie . Wąchock jest zindeksowany ale Walentego nie ma. Czemu? Nie moje strony, zagadka dla mnie za trudna.
Zdecydowanie więcej wiem o Katarzynie. Mnie osobiście przede wszystkim zaskoczył jej podpis. Na tamte czasy u Jamiołkowskich (a pewnie i ogólnie ) ewenement Była córką Wojciecha i Józefaty Grabowskiej . Urodzila się 10 października 1851 w Jamiołkach Kłosach . Wkrótce Wojciech i Józefa przeniesli się do Warszawy gdzie po śmierci Józefaty Wojciech ożenił się po raz drugi. Najogólniej urodzony w 1825 r. Wojciech, był synem Ignacego (po Adamie) i Teresy z Jamiołkowskich,
Pozdrawiam
PS Z kolei zgon Konstancji

http://szukajwarchiwach.pl/72/1217/0/-/ ... Q0IFiyPGsQ wiedzie do Radomska ? którego w genetece nie widzę
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOnline!
Temat postu:   PostWysłany: 25-11-2016 - 12:00
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31603
Skąd: Warszawa
Status: Online!
http://metryki.genealodzy.pl/metryka.ph ... 430&y=1450
policyjny i hipoteczny (równoważny)

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Lubryczyński_IreneuszOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-09-2017 - 23:16
Sympatyk


Dołączył: 30-03-2010
Posty: 201

Status: Offline
Tak przypadkiem natrafiłem na taki akt Jamiołkowskiego Adama http://metryki.genealodzy.pl/metryka.ph ... =413&y=925 przepraszam nie było tematu ehhh zmęczenie daje znać o sobie (przecież ten akt jest w genetece) pzdr Irek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jamiolkowski_jerzyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-09-2017 - 07:55
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-04-2010
Posty: 3129

Status: Offline
Znam bo jak mnie nie znać jednego z najbardziej rozpoznawalnych Jamiołkowskich
Dziękuje za pamięć i chęć pomocy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kaczmarek_AnetaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-07-2022 - 11:37
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 09-02-2007
Posty: 6178
Skąd: Warszawa/Piaseczno
Status: Offline
Dzień dobry,

właśnie zindeksowałam akt ślubu Heleny Anny Żaboklickiej c. Władysława i Anny z Jamiołkowskich.
Może się przyda?
Akt nr 109:
https://metryki.genealodzy.pl/metryka.p ... x=1228&y=0

Pozdrawiam
Aneta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jamiolkowski_jerzyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-07-2022 - 13:34
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-04-2010
Posty: 3129

Status: Offline
Bardzo dziękuję
Jerzy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.588459 sekund(y)