Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 18 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
MGierasOffline
Temat postu: Poszukuje aktu urodzenia i ślubu Walerii Kopertowskiej  PostWysłany: 16-11-2016 - 22:16
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 20-05-2016
Posty: 103
Skąd: Okolica Łodzi
Status: Offline
Witam!
Proszę o pomoc w odszukaniu aktu urodzenia i ślubu Walerii Kopertowskiej z domu Królik. Jedyne dane jakie o niej posiadam są zawarte w spisie ludności ( http://szukajwarchiwach.pl/48/33/0/1.4/ ... VeZiKmSOiA )wsi Szydłów wieś położona jest pod Piotrkowem Trybunalskim. Napisane jest tam że urodziła się 22 listopada 1868 roku jako córka Walentego? i Marianny z domu Krupa Patrzyłem w akta parafii Sulejów i Witów, lecz nic nie znalazłem . Jej mąż Wojciech Kopertowski urodził się w 1858 roku w Szydłowie (parafia Piotrków Tryb.), ślub wzięli przed 1888 rokiem. Bardzo proszę o jakiekolwiek wskazówki gdzie szukać?

Pozdrawiam!
Mateusz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kwroblewskaOffline
Temat postu: Poszukuje aktu urodzenia i ślubu Walerii Kopertowskiej  PostWysłany: 17-11-2016 - 19:42
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 16-08-2007
Posty: 3161
Skąd: Łódź
Status: Offline
Dane z księgi wskazują na poszukiwania w par. Sulejów.
W księdze zapisano, że Waleria Kopertowska z domu Królik urodziła się w 1868r w wsi Przygłów, która należała do parafii w Sulejowie. Również w tej wsi w marcu 1888r urodziło się pierwsze dziecko syn Józef, pewnie u jej rodziców/rodziny, dopiero następne dzieci Władysław czy Konstanty miejsce urodzenia mają wpisane wieś Szydłów, skąd pochodził ojciec.
Niestety skany UMZ z par. Sulejów są z lat 1870 - 1887 czyli trzeba zajrzec do ksiąg w AP Piotrków sprawdziłeś i stwierdziłeś, że brak OBU AKTÓW - aktu urodzenia Walerii jak i syna Józefa?
A czy w parafii Sulejów występowało nazwisko Królik, pewnie Waleria miała rodzeństwo...

____
Krystyna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Arek_BerezaOffline
Temat postu: Poszukuje aktu urodzenia i ślubu Walerii Kopertowskiej  PostWysłany: 17-11-2016 - 19:59
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2015
Posty: 5780

Status: Offline
Sulejów za 1868 jest tu https://familysearch.org/ark:/61903/3:1 ... at=1977064
Nazwiska Królik nie widzę. Patrzyłem na dwa lata wstecz i dwa po dacie
Pozdrawiam,
Arek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MGierasOffline
Temat postu: Poszukuje aktu urodzenia i ślubu Walerii Kopertowskiej  PostWysłany: 17-11-2016 - 21:18
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 20-05-2016
Posty: 103
Skąd: Okolica Łodzi
Status: Offline
Bardzo dziękuje za pomoc. Nie znalazłem aktów urodzenia Walerii i Józefa ponadto przejrzałem parę roczników w nadzieii że znajdę rodzeństwo Walerii, ale żadnej osoby o nazwisku Królik nie znalazłem.

_________________
Pozdrawiam!
Mateusz Gieras
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kwroblewskaOffline
Temat postu: Re: Poszukuje aktu urodzenia i ślubu Walerii Kopertowskiej  PostWysłany: 17-11-2016 - 21:41
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 16-08-2007
Posty: 3161
Skąd: Łódź
Status: Offline
Arek_Bereza napisał:

W tym spisie ASC z 1868r brak urodzeń z miejscowści Przygłów, a są z wsi Sulejów, Owczary, Sieczka, Kafar, Obdzież - tak jakby granica administracyjna przebiegała pn-pd, może do ASC Piotrkowa trzeba zajrzeć.

Na pewno zajrzałabym do akt kościelnych par. Sulejów w AA w Łodzi, wg spisu mikrofilmów, wieś Przygłów była w tej parafii, więc akta metrykalne winny się znajdowac w tych księgach.
___
Krystyna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Arek_BerezaOffline
Temat postu: Re: Poszukuje aktu urodzenia i ślubu Walerii Kopertowskiej  PostWysłany: 17-11-2016 - 23:30
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2015
Posty: 5780

Status: Offline
http://dir.icm.edu.pl/Slownik_geograficzny/Tom_XI
Link do hasła Sulejów. Wydzielono tam dwie parafie, jedna przyklasztorna.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kwroblewskaOffline
Temat postu: Re: Poszukuje aktu urodzenia i ślubu Walerii Kopertowskiej  PostWysłany: 18-11-2016 - 16:46
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 16-08-2007
Posty: 3161
Skąd: Łódź
Status: Offline
Arek_Bereza napisał:

W tym linku na ostatniej stronie zapisano,
Dziekan Dekanatu Opoczyńskiego.. zgodnie z.. wzmiankowanej parafii [czyli Sulejów] gminy Owczary okręgu opoczyńskiego... -

Wg mojej wiedzy Opoczno w tamtym okresie należało do Diecezji Sandomierskiej, natomiast Sulejów należał do Dekanatu Piotrkowskiego w Diecezji Kujawsko -Kaliskiej.
Miejscowosci wymienione wyżej Owczary czy Sieczka w ogóle nie występują w księdze kościelnej par. Sulejów w AA w Łodzi a są m.in. takie wsie Biała, Barkowice, Klementynów, Kurnędz, Murawiec, Ostrów, Przygłów, Sulejów, Winduga czyli prawdopodobnie wsie te tworzyły inną gminę i trzeba szukać w innych ksiegach.
_____
Krystyna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Arek_BerezaOffline
Temat postu: Re: Poszukuje aktu urodzenia i ślubu Walerii Kopertowskiej  PostWysłany: 18-11-2016 - 18:01
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2015
Posty: 5780

Status: Offline
Krystyno,
Masz rację, że to dwa różne dekanaty i diecezje. Dlatego właśnie dałem link do Słownika KP, bo w haśle Sulejów jest informacja, że w 1819 r rozdzielono parafię na dwie, pierwsza to Sulejów dekanat piotrkowski diecezji kujawskiej, druga to Sulejów al. Podklasztor, dekanat opoczyński diecezji sandomierskiej.
Pozdrawiam,
Arek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
AnnaGajdaOffline
Temat postu: Re: Poszukuje aktu urodzenia i ślubu Walerii Kopertowskiej  PostWysłany: 14-01-2019 - 09:08


Dołączył: 14-01-2019
Posty: 1

Status: Offline
Witam Waleria Królik miała siostrę Anielę ,Stanisławę -moją prababcie i brata Jana.Jan widnieje w metrykach jako Król,takie nazwisko podane było przy ojcu Walentyur barkowice 6 luty 1834,Matka marianna z domu krupa ur w przyglowie 7 wrzesien 1838,Waleria była najstarsza-ślub 29 marca 1889 ,poźniej Jan ur 25 lub 26 wrzesień1871 w przygłowie,Aniela Krolikur 1874 w przygłowie i moja prababcia stanisława Królik ur w Uszczynie 23 kwiecien 1880 wyszła za jana Lenarcika z Karolinowa parafia Lubień w 1899
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.780261 sekund(y)