Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
labarnerieOffline
Temat postu: Odważyłam się ... założyłam bloga :)  PostWysłany: 14-11-2016 - 11:36
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 12-03-2013
Posty: 339
Skąd: Warszawa/Piaseczno
Status: Offline
Serdecznie zapraszam do zajrzenia, podzielenia się ze mną spostrzeżeniami, podpowiedzią ... byłoby mi bardzo miło.

http://kasiaurbanskaparanoje.blogspot.com

Proszę się nie zrazić, ponieważ blog będzie traktował o różnych moich pasjach, ale Genealogia jest z nich wszystkich najważniejsza. Każde z moich zainteresowań ma własną zakładkę, tak więc klikając w nią nie trzeba przeglądać i czytać wszystkich postów.

Jeszcze raz serdecznie zapraszam ... na razie jest tylko jeden post wprowadzający, ale kolejne już w opracowaniu.

Czy to ma sens?

_________________
Szukam aktu małżeństwa Mikołaja Tokarka syna Marcina i Katarzyny z Jadwigą Stelmach, lata ok. 1814 - 1826 (dzisiejsze woj. łódzkie lub wielkopolskie - najprawdopodobniej).

Serdecznie pozdrawiam
Kasia
http://kasiaurbanskaparanoje.blogspot.com


Ostatnio zmieniony przez labarnerie dnia 14-11-2016 - 14:29, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
BibiOffline
Temat postu: Odważyłam się ... założyłam blog :)  PostWysłany: 14-11-2016 - 13:12
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 19-01-2013
Posty: 380

Status: Offline
Kasiu, wygląda zachęcająco ... trzymam kciuki Smile
pozdrawiam
Basia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Markowski_MaciejOffline
Temat postu: Odważyłam się ... założyłam blog :)  PostWysłany: 14-11-2016 - 18:01
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 09-05-2010
Posty: 904
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Warto prowadzić blog genealogiczny, oj warto. Mimo, że napisałem ten tekst u siebie na blogu dwa lata temu, to nadal jest aktualny. A może należało by go uzupełnić o kolejne punkty? No i to, że wciąż pisze na blogu potwierdza, że warto. Nawet moja dysleksja specjalnie czytelnikom nie przeszkadza (większości Wink

Pozdrawiam
Maciej
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Dorota_MazurekOffline
Temat postu: Odważyłam się ... założyłam blog :)  PostWysłany: 14-11-2016 - 18:06
Sympatyk


Dołączył: 30-07-2015
Posty: 341

Status: Offline
No proszę, jak to śmiesznie składa.
Tego samego dnia ja też założyłam swój blog.
Również zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
http://genealogiczneprzypadkidoroty.blogspot.com/
Pozdrawiam Cię Kasiu współblogerko Smile
Dorota
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
efuniaOffline
Temat postu: Re: Odważyłam się ... założyłam bloga :)  PostWysłany: 14-11-2016 - 19:11
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 16-05-2010
Posty: 269

Status: Offline
labarnerie napisał:
Serdecznie zapraszam do zajrzenia, podzielenia się ze mną spostrzeżeniami, podpowiedzią ... byłoby mi bardzo miło.

http://kasiaurbanskaparanoje.blogspot.com

Proszę się nie zrazić, ponieważ blog będzie traktował o różnych moich pasjach, ale Genealogia jest z nich wszystkich najważniejsza. Każde z moich zainteresowań ma własną zakładkę, tak więc klikając w nią nie trzeba przeglądać i czytać wszystkich postów.

Jeszcze raz serdecznie zapraszam ... na razie jest tylko jeden post wprowadzający, ale kolejne już w opracowaniu.

Czy to ma sens?


Kasiu, kuzyneczko moja Smile
Odwiedziłam, zobaczyłam, jestem pełna podziwu i trzymam kciuki za każdy kolejny post.
A Twoje paranoje obiecuję śledzić na bieżąco Smile

_________________
Pozdrawiam
Ewa
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Grażyna_PrzybyszOffline
Temat postu: Re: Odważyłam się ... założyłam bloga :)  PostWysłany: 14-11-2016 - 19:21
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 12-05-2013
Posty: 72
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Kasiu, przy okazji Dorotko piszcie. Każdy blog związany z genealogią jest inspiracją dla nas do dalszego poszukiwania.
Będę zaglądać. Smile

Pozdrawiam
Grażyna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Marek_KwarcińskiOffline
Temat postu: Re: Odważyłam się ... założyłam bloga :)  PostWysłany: 14-11-2016 - 20:57
Członek PTG


Dołączył: 03-06-2007
Posty: 197
Skąd: Radom
Status: Offline
Jeśli to tylko początek to z niecierpliwością czekam na resztę. Gratuluję.
Pozdrawiam
Marek Kwarciński
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
labarnerieOffline
Temat postu: Re: Odważyłam się ... założyłam bloga :)  PostWysłany: 15-11-2016 - 08:18
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 12-03-2013
Posty: 339
Skąd: Warszawa/Piaseczno
Status: Offline
Wszystkim dziękuję pięknie za miłe słowa Smile Ja także odwiedzam blogi genealogiczne, więc te, które tu podaliście zapisuję na moją czytelniczą listę.

Macieju, bardzo ciekawy tekst o tym, czy warto ... teraz nie mam wątpliwości, że jak najbardziej warto - mam nadzieję, że i mnie się uda ta sztuka Smile

Doroto, zatem powodzenia - bądźmy dla siebie wsparciem Smile będę zaglądać Smile

Ewo, nawet nie wiesz jak się cieszę, że się odnalazłyśmy, a że jest to niezwykle ciekawe, więc planuję wpis na ten temat Smile

Basiu, Grażyno, Marku, dziękuję ... postaram się nie zawieść siebie samej, ale i Was, którzy mi kibicujecie Smile

_________________
Szukam aktu małżeństwa Mikołaja Tokarka syna Marcina i Katarzyny z Jadwigą Stelmach, lata ok. 1814 - 1826 (dzisiejsze woj. łódzkie lub wielkopolskie - najprawdopodobniej).

Serdecznie pozdrawiam
Kasia
http://kasiaurbanskaparanoje.blogspot.com


Ostatnio zmieniony przez labarnerie dnia 15-11-2016 - 21:12, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
WarakomskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-11-2016 - 13:50
Sympatyk


Dołączył: 29-02-2012
Posty: 928

Status: Offline
Przyznaję się że mnie zaintrygowała zakładka dotycząca renowacji starych mebli. Okazała się być pusta, ale mam nadzieję na ciekawe zdjęcia i opowieści.
Nie żebym sam był pasjonatem, ale mam tu pewne doświadczenia, niekoniecznie pozytywne. Tak się złożyło że to moja żona nosi w torebce śrubokręty i nie boi się używania jakichś narzędzi, które nie wiem nawet jak się nazywają / jest inżynierem/. Jedną z jej pasji stało się kupowanie, renowacja i „ozdabianie” tym naszego domu. Dzięki temu np. w łazienkach mamy takie żonine wynalazki jak kryształowe lustra, w których po kąpieli już nic nie widać.
Ja sam wojowałem z renowacją kilku par dwuskrzydłowych drzwi i nie wspominam tego dobrze. Żeby nie było, wojowałem z „fachowcami”, którzy podjęli się tej renowacji XIX – wiecznych drzwi.
Powodzenia
Krzysztof
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Michał_KazimierzOffline
Temat postu: Re: Odważyłam się ... założyłam bloga :)  PostWysłany: 15-11-2016 - 14:41
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 16-10-2014
Posty: 202

Status: Offline
labarnerie napisał:
Serdecznie zapraszam do zajrzenia, podzielenia się ze mną spostrzeżeniami, podpowiedzią ... byłoby mi bardzo miło.
http://kasiaurbanskaparanoje.blogspot.com
Czy to ma sens?


Gratuluję. Będę śledzić nowości.
Jedna podpowiedź: podpisuj się na zdjęciach i in. dokumentach wstawianych na blogu, bo znam sytuację, gdy ktoś "ściągnął" kopię ważnego dokumentu rodzinnego, wstawionego w internecie, a potem wystawił ją jako własną na alegro. Tylko czujność znajomych znajomej spowodowało, że ujęto oszusta.

________________
Pozdrawiam
Michał Kazimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
tonffillkaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-11-2016 - 16:18
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 23-12-2010
Posty: 349
Skąd: Trójmiasto
Status: Offline
Gratulacje Smile Fantastyczny pomysł - ja póki co piszę do szuflady i od czasu do czasu popełniam jakiś mały wpis na swoim prywatnym blogu i tak póki co staram się rozkręcić. Mało mam zdjęć więc mogłoby się to wydawać dość nudnawe ale kto wie... może się zmobilizuję Smile Dziękuję za inspirację Smile
Pozdrawiam
Małgosia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
M_K_COffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-11-2016 - 19:09
Sympatyk


Dołączył: 04-05-2014
Posty: 155
Skąd: Lublin (aktualnie)
Status: Offline
Zawsze chętnie czytam historie rodzinne i wszystko, co dotyczy poszukiwania przodków Smile
Życzę cierpliwości i wielu pomysłów!

Przy okazji też się pochwalę - mój blog genealogiczny obchodził niedawno trzecie urodziny Wink

Pozdrawiam,
Magda

_________________
www.nietylkogenealogia.blogspot.com
www.nietylkoczarownice.blogspot.com
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
labarnerieOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-11-2016 - 21:11
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 12-03-2013
Posty: 339
Skąd: Warszawa/Piaseczno
Status: Offline
Krzysztofie, jedną z moich pasji jest renowacja mebli mniejszych i większych ... to dopiero początki bloga dlatego ta zakładka jest jeszcze pusta ... chciałam, aby wszystkie zakładki były od początku widoczne, aby każdy kto wejdzie na stronę wiedział czego może się spodziewać ... na pewno będą pojawiały się tam wpisy, więc będzie mi miło jeśli czasami zajrzysz Smile myślę, że z Twoją żoną zrozumiałybyśmy się bez słów Wink czytając Twój opis widzę w nim siebie Wink

Michale, dziękuję za cenne podpowiedzi ... to dla mnie ważna informacja Smile

Małgosiu, długo się zastanawiałam nad założeniem bloga, ale chęć podzielenia się wszystkim co mi w duszy gra wzięła w końcu górę ... mam nadzieję, że się uda ... może także się skusisz? Smile

Magdo, zapisałam już sobie Twój blog na czytelniczą listę - zrobiłam taką na bocznym pasku swojego bloga, żeby mieć zawsze pod ręką - będę zaglądać Smile

Pięknie dziękuję wszystkim za motywujące słowa posłane w moją stronę i serdecznie zapraszam do odwiedzin - właśnie opublikowałam drugi genealogiczny post Smile

http://kasiaurbanskaparanoje.blogspot.c ... w-jak.html

Zapraszam Smile

_________________
Szukam aktu małżeństwa Mikołaja Tokarka syna Marcina i Katarzyny z Jadwigą Stelmach, lata ok. 1814 - 1826 (dzisiejsze woj. łódzkie lub wielkopolskie - najprawdopodobniej).

Serdecznie pozdrawiam
Kasia
http://kasiaurbanskaparanoje.blogspot.com
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Markowski_MaciejOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-11-2016 - 08:47
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 09-05-2010
Posty: 904
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Trzymam kciuki za Panie, bo im więcej nas jest tym więcej osób może się zainteresować genealogią. Niemal każdy pisze inaczej więc jest szansa trafienia do większej liczby osób.
Trochę zmartwię - łatwiej jest zacząć niż systematycznie pisać. No i trafiają się nawiedzeni hejterzy, ale nimi nie należy się przejmować.

Dorota: A Ruchna to też mój obszar zainteresowań Smile.

_________________
Pozdrawiam
Maciej

http://KimOnibyli.pl
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MonikaNJOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-11-2016 - 09:50
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 03-02-2013
Posty: 1571

Status: Offline
Kasiu, Dorotko
trzymam kciuki i będę zaglądać - co nowego.
Maciej
poczytałam , przejrzałam - gratulacje. Właśnie zachorowałam na ten skaner Filip Pal (dziękuję za inspirację) a że zbliża się gwiazdka to chyba poproszę rodzinę o zrzutkę na prezent Very Happy
pozdrawiam monika

_________________
pozdrawiam monika
>Wanda>Feliksa>Anna>Józefa>Franciszka>Agnieszka>Helena>Agnieszka
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.731905 sekund(y)