Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
KomentarzeOffline
Temat postu: Nazwisko: Balawender  PostWysłany: 20-06-2008 - 10:40
Sympatyk


Dołączył: 02-07-2006
Posty: 4360

Status: Offline
Wątek ten zawiera informacje na temat tego nazwiska i osób je noszących
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dorotamikaOffline
Temat postu: Nazwisko: Balawender  PostWysłany: 27-10-2010 - 17:21


Dołączył: 28-10-2010
Posty: 1

Status: Offline
Próbowałam napisać do Pani przez maila ale wrócił. Więc pozowoliłam sobie napisać w ten sposób.
Na tej stronie znalazłam wstawione przez Panią akty urodzeń, zgonów i ślubów parafii Zerzeń.
Szczególnie interesują mnie osoby z rodziny Gołębiewskich i Skoczków. Czy może mi Pani
napisać z czego wynikają np. takie rozbieżności: w urodzeniach jest Kasper Gołębiowski ur. w 1810 r.poz. 103 akt nr 1. Z aktu zgonu Kacpra Gołębiewskiego z roku 1881 poz. 4586 akt nr 48
wynika że to chyba ta sama osoba. Czy w takim razie jest to błąd przy wprowadzaniu czy też
wcześniej tak brzmiało nazwisko? Czy wie Pani coś na temat wcześniejszych czyli sprzed 1808 roku danych? Czy te dane które Pani zamieściła pochodzą z archiwum diecezjalnego? Chciałabym się tam wybrać ale nie wiem czy coś znajdę wcześniejszego.
Będę wdzięczna za odpowiedź
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dede43Offline
Temat postu: Nazwisko: Balawender  PostWysłany: 28-10-2010 - 16:12
Sympatyk


Dołączył: 05-05-2010
Posty: 414
Skąd: Wrocław
Status: Offline
A ja mam tez pytanie odnośnie Zerzenia - z czego pani to spisywała? Czy będą udostępnione zdjęcia tych aktów? Znalazłam tam rodzinę mojej babci z Cetnerskich Kwiatkowskiej, córki Maurycego/Mawryka Cetnerskiego i Anna z Wrońskich. A ponieważ Wrońskich tam w ogóle dużo, może to "gniazdo" moich pradziadków?

_________________
Pozdrowienia
Danuta
Pilnie poszukuję aktu ślubu Józefa Kwiatkowskiego (1829/32-1884)z Anielą Wrońską(1823-1905) oraz ich aktów urodzenia.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
bozenabalawOffline
Temat postu: Re: Nazwisko: Balawender  PostWysłany: 28-10-2010 - 18:02
Zasłużony
Członek Honorowy


Dołączył: 02-01-2008
Posty: 248
Skąd: Dolny Śląsk
Status: Offline
dede43 napisał:
A ja mam tez pytanie odnośnie Zerzenia - z czego pani to spisywała? Czy będą udostępnione zdjęcia tych aktów? Znalazłam tam rodzinę mojej babci z Cetnerskich Kwiatkowskiej, córki Maurycego/Mawryka Cetnerskiego i Anna z Wrońskich. A ponieważ Wrońskich tam w ogóle dużo, może to "gniazdo" moich pradziadków?

Ja robiłam indeksację ze skanów udostepnionych przez Genealogów. Cały materiał znajduje się w archiwun i na razie nie będzie udostępniany. Może kiedyś gdy zostanie podpisana ugoda z archiwum.
Pozdrawiam Bożena Balawender


Ostatnio zmieniony przez bozenabalaw dnia 28-10-2010 - 18:26, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
bozenabalawOffline
Temat postu: Re: Nazwisko: Balawender  PostWysłany: 28-10-2010 - 18:08
Zasłużony
Członek Honorowy


Dołączył: 02-01-2008
Posty: 248
Skąd: Dolny Śląsk
Status: Offline
w urodzeniach jest Kasper Gołębiowski ur. w 1810 r.poz. 103 akt nr 1. Z aktu zgonu Kacpra Gołębiewskiego z roku 1881 poz. 4586 akt nr 48
wynika że to chyba ta sama osoba. Czy w takim razie jest to błąd przy wprowadzaniu czy też
wcześniej tak brzmiało nazwisko?

Tutaj ja mogłam popełnić błąd w odczytywaniu. Nie zawsze pismo jest wyraźne. Po porównaniu skanów okazało się że odczytałam poprawnie i nie popełniłam błędu. Prawdopodobnie osoba która to pisała tak zrozumiała to nazwisko. Akt zgonu jest po rosyjsku w nawiasie nazwisko jest po polsku.
Nie wiem czy są wcześniejsze księgi? Podejrzewam, że nie ma bo pewnie dostałabym skany. Skany wykonał Leszek Ćwikliński i On mógłby coś więcej powiedzieć.
Pozdrawiam Bożena Balawender
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dede43Offline
Temat postu: Re: Nazwisko: Balawender  PostWysłany: 29-10-2010 - 09:00
Sympatyk


Dołączył: 05-05-2010
Posty: 414
Skąd: Wrocław
Status: Offline
Dziękuje Bożeno za odpowiedź. Szkoda, że nie każde archiwum jest tak do końca przychylne genealogom i nie godzi się udostępniać całości materiałów. Ale i tak dobrze, że mamy chociaż spisy. Będę czekać cierpliwie, być może kiedyś "dorwę się" do całości

_________________
Pozdrowienia
Danuta
Pilnie poszukuję aktu ślubu Józefa Kwiatkowskiego (1829/32-1884)z Anielą Wrońską(1823-1905) oraz ich aktów urodzenia.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dorotamikaOffline
Temat postu: Re: Nazwisko: Balawender  PostWysłany: 30-10-2010 - 00:40


Dołączył: 28-10-2010
Posty: 1

Status: Offline
Czy można jakoś obejrzeć te skany?
Pozdrawiam
Dorota
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
bozenabalawOffline
Temat postu: Re: Nazwisko: Balawender  PostWysłany: 30-10-2010 - 05:02
Zasłużony
Członek Honorowy


Dołączył: 02-01-2008
Posty: 248
Skąd: Dolny Śląsk
Status: Offline
Niestety skanów nie można obejrzeć, bo nie ma ich w sieci. Tylko można obejrześ w archiwum. Pozdrawiam Bożena Balawender

_________________
Serdeczności Bożena Balawender
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DanifaeOffline
Temat postu: Re: Nazwisko: Balawender  PostWysłany: 24-10-2016 - 12:45
Sympatyk


Dołączył: 01-10-2016
Posty: 47
Skąd: Włocławek, Kruszyn
Status: Offline
Witam, Balawender to moje panieńskie nazwisko, mój dziadek to Albert Balawender, pradziadek Józef Balawender ur. na przełomie XIX i XX wieku. Żona Józefa to Katarzyna z d. Bazylewicz (1901-1972), która później wyszła za Wojciecha Zabrzeskiego (1901-1977). Niestety na etapie Józefa mój ślad się urywa, wiem tylko, że część rodziny mieszka w Katowicach i okolicach.

_________________
Pozdrawiam
Katarzyna Bożenda

_____________
Nazwiska w moim drzewie:
Borzęda (Bożenda, Borzęda), Cichocki, Lewczuk, Obielecki, Nalberski (Nalborski), Balawender, Kucharski, Zabrzeski, Kozłowski, Łuszczak, Dobrowolski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 1.078466 sekund(y)