Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
wtorek, 16 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Janusz_AndraszOffline
Temat postu: Informacja w Corpus studiosorum Universitatis Iagellonicae  PostWysłany: 07-10-2016 - 16:11
Sympatyk


Dołączył: 20-09-2015
Posty: 46

Status: Offline
Czy ktoś, kto jest w posiadaniu IV tomu (nazwiska na literę M) Corpus studiosorum Universitatis Iagellonicae, mógłby pomóc mi w zdobyciu zawartych tam informacji o kilku osobach noszące nazwisko Misky?

Przy okazji - polecam serdecznie ten zestaw krótkich biogramów (zawierających m.in. imiona i nazwiska rodziców) wszystkich studentów UJ w latach 1850 - 1918! Do doskonałe źródło informacji o nich!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ŁucjaOffline
Temat postu: Re: Informacja w Corpus studiosorum Universitatis Iagellonic  PostWysłany: 07-10-2016 - 16:21
Sympatyk


Dołączył: 05-05-2007
Posty: 1799
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Janusz_Andrasz napisał:
Czy ktoś, kto jest w posiadaniu IV tomu (nazwiska na literę M) Corpus studiosorum Universitatis Iagellonicae, mógłby pomóc mi w zdobyciu zawartych tam informacji o kilku osobach noszące nazwisko Misky?

Przy okazji - polecam serdecznie ten zestaw krótkich biogramów (zawierających m.in. imiona i nazwiska rodziców) wszystkich studentów UJ w latach 1850 - 1918! Do doskonałe źródło informacji o nich!


A masz tom z literą "D", że się zapytam, Tadeusz Domański, ur. 1874 r. tam studiował. Przeglądałam w archiwum UJ, ale właśnie planuję zerknąć do archiwum po raz drugi.

Łucja

_________________
Dziennik genealogiczny
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Janusz_AndraszOffline
Temat postu: Re: Informacja w Corpus studiosorum Universitatis Iagellonic  PostWysłany: 07-10-2016 - 16:28
Sympatyk


Dołączył: 20-09-2015
Posty: 46

Status: Offline
Niestety nie mam. Chciałem kupić je w formie e-booka, ale jest dostępny tylko jeden e-book, omawiający bodajże studentów z nazwiskami na literę R ...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ŁucjaOffline
Temat postu: Re: Informacja w Corpus studiosorum Universitatis Iagellonic  PostWysłany: 07-10-2016 - 18:33
Sympatyk


Dołączył: 05-05-2007
Posty: 1799
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Ale dzięki za info, że coś takiego w ogóle jest. Na "R" też mam, Erazm Rościszewski. I też widziałam już w archiwum UJ, ale teraz myślę, żeby jeszcze raz tam zajrzeć i dokładnie obfotografować, wyciągnąć ile się da z tych informacji. Akurat oba moje nazwiska to osoby, których ród wymarł (?) lub wymiera, a więc szczególnie ważne żeby utrwalić możliwie wszystko.

Łucja

_________________
Dziennik genealogiczny
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Janusz_AndraszOffline
Temat postu: Re: Informacja w Corpus studiosorum Universitatis Iagellonic  PostWysłany: 07-10-2016 - 19:28
Sympatyk


Dołączył: 20-09-2015
Posty: 46

Status: Offline
Dokładnie! Moi Misky to też poniekąd ród wymierający a poza tym wciąż nie potrafię powiązać mojego przodka z paroma innymi osobami noszącymi to nazwisko. Mam nadzieję, że informacje zawarte w tych biogramach pomogą mi w tym ...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.836260 sekund(y)