Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Kondzio01Offline
Temat postu: Zalescy Herbu ?  PostWysłany: 01-08-2016 - 01:31
Sympatyk


Dołączył: 12-11-2015
Posty: 14

Status: Offline
Witam.
Mój pradziadek Franciszek Zaleski urodził się w 1904 roku w Nowosiółce Koropieckiej powiat Buczacz. W metryce jego narodzin czarno na białym widnieje napis nobilitis. Wiem jeszcze ze jego ojciec to Wojciech Zaleski rocznik 1852 A dziadek Franciszka To Adam Zaleski rocznik 1804. A moje pytanie brzmi : Czy wie ktoś jakieś herby miały rodziny Zaleskich w okolicach Buczacz lub nawet w całym województwie tarnopolskim.
Pozdrawiam Konrad.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Tomasz_LenczewskiOffline
Temat postu: Zalescy Herbu ???  PostWysłany: 01-08-2016 - 08:18
Sympatyk


Dołączył: 26-09-2010
Posty: 1805
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Może będą pomocne dwie lektury:
Ślusarek K., Drobna szlachta w Galicji 1772-1848, Kraków 1994; II wydanie Jędrzejów-Kraków 2011.
Tarnawski Aleksander, Szlachta zagrodowa w Polsce południowo-wschodniej (dostępna w cyfrówce sanockiej)

Pewności co do herbu w przypadku drobnej szlachty nigdy nie będzie, bowiem trzeba prześledzić by, jak dana rodzina występowała w aktach, najlepiej średniowiecznych. Przy legitymacjach szlacheckich, również w Galicji rodziny często legitymowały się nie ze swoimi herbami. Pozdrawiam Tomasz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.541309 sekund(y)