Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Doniec_Henry
Temat postu: Więźniowie KL Auschwitz - Sonderstandesamt Bad Arolsen  PostWysłany: 14-07-2016 - 09:27
Sympatyk


Dołączył: 11-10-2014
Posty: 785

Więźniowie obozu koncentracyjnego Auschwitz – Birkenau

Sonderstandesamt
34454 Bad Arolsen
Germany

Metryki zgonu – wydawane bezpłatnie
Kontakt pisemny – prosze wysyłać pocztą

http://www.bad-arolsen.de/stadtportal/i ... =58&id=150

Wzór zapytania:można pisać w j.polskim

Nazwisko,Imie
Adres

Sonderstandesamt
34454 Bad Arolsen
Germany

Miasto,Data

Szanowni Państwo,

zwracam się z prośbą o wydanie metryki zgonu mojego członka rodziny(-)
więźnia obozu koncentracyjnego Auschwitz – Birkenau

Nazwisko,Imie
Nazwisko panieńskie
Data urodzenia
Miejsce urodzenia

Z poważaniem

Podpis

_________________
Doniec_Henry
pozdrawiam
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kubusia210Offline
Temat postu: Więźniowie KL Auschwitz - Sonderstandesamt Bad Arolsen  PostWysłany: 14-07-2016 - 11:27
Sympatyk


Dołączył: 19-04-2015
Posty: 234
Skąd: Lubla/Kraków
Status: Offline
Serdecznie dziękuję Henry.

_________________
Jakub Józef Musiał
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Magdalena_BanaszakOffline
Temat postu: Więźniowie KL Auschwitz - Sonderstandesamt Bad Arolsen  PostWysłany: 23-08-2016 - 11:05
Sympatyk


Dołączył: 20-05-2014
Posty: 15
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Status: Offline
A czy z Bad Arolsen mozna dostac informacje tylko o wiezniach KL AUSCHWITZ czy z innych obozów także?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
marcinzabo
Temat postu: Więźniowie KL Auschwitz - Sonderstandesamt Bad Arolsen  PostWysłany: 23-08-2016 - 11:18
Sympatyk


Dołączył: 19-01-2015
Posty: 105
Skąd: Warszawa
Ze wszystkich obozów koncentracyjnych i jenieckich.

_________________
Pozdrawiam Marcin - syn Remigiusza, wnuk Eugeniusza, prawnuk Konstantego, 2xprawnuk Józefa, 3xprawnuk Ignacego, 4xprawnuk Jana(?)...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kubusia210Offline
Temat postu: Więźniowie KL Auschwitz - Sonderstandesamt Bad Arolsen  PostWysłany: 23-08-2016 - 11:21
Sympatyk


Dołączył: 19-04-2015
Posty: 234
Skąd: Lubla/Kraków
Status: Offline
Witam,
W Bad Arolsen znajduje się największe na świecie archiwum danych osobowych z czasów II wojny światowej, gromadzące pod auspicjami Międzynarodowego Czerwonego Krzyża wiele danych ofiar prześladowań, osób przemieszczonych, jeńców, robotników przymusowych i ofiar obozów koncentracyjnych. Archiwum to, przez lata zamknięte, jest aktualnie dostępne publicznie. Proszę bezpośrednio kontaktować się z Archiwum, obecnie można już w języku polskim. Natomiast myślę, że w specjalnym USC również znajdują się inne akty zgonu niż tylko z KL Auschwitz. Osobiście bardzo szybko otrzymałem odpowiedź i skan aktu archiwalnego zgonu, ponieważ po upływie 30 lat został przekazany do archiwum i nie mogłem otrzymać kopi.

_________________
Jakub Józef Musiał
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Magdalena_BanaszakOffline
Temat postu: Więźniowie KL Auschwitz - Sonderstandesamt Bad Arolsen  PostWysłany: 23-08-2016 - 11:37
Sympatyk


Dołączył: 20-05-2014
Posty: 15
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Status: Offline
Bardo dziekuje będę wiec mogla uzyskac dokładne informacje o moich krewnych. A dlugo sie czeka na odpowiedź?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kubusia210Offline
Temat postu: Więźniowie KL Auschwitz - Sonderstandesamt Bad Arolsen  PostWysłany: 23-08-2016 - 11:46
Sympatyk


Dołączył: 19-04-2015
Posty: 234
Skąd: Lubla/Kraków
Status: Offline
Witam ponownie,
z archiwum na odpowiedź czekałem rok i trzy miesiące, wiadomość wysłałem emailem. Z tego co wiem to odpisują w kolejności otrzymanych próśb. A z Specjalnego USC w Bad Arolsen 4 dni.
Pozdrawiam Smile

_________________
Jakub Józef Musiał
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jurek.soleckiOffline
Temat postu: Więźniowie KL Auschwitz - Sonderstandesamt Bad Arolsen  PostWysłany: 23-08-2016 - 13:11
Sympatyk


Dołączył: 19-07-2009
Posty: 630
Skąd: Orneta woj.Warmińsko-Mazurskie
Status: Offline
Witam.


Obecnie Bad Arolsen prowadzi korespondencję w języku niemieckim. Taką wiadomość dostałem ostatnio od nich. Tłumaczą to
brakiem osób ze znajomością języka polskiego.

Pozdrawiam
Jurek Solecki
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu: Więźniowie KL Auschwitz - Sonderstandesamt Bad Arolsen  PostWysłany: 23-08-2016 - 13:16
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31603
Skąd: Warszawa
Status: Offline
toż IPN to po polsku obsługuje, szybciej, wygodniej
chyba, że się mylę i coś się zmieniło

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kubusia210Offline
Temat postu: Więźniowie KL Auschwitz - Sonderstandesamt Bad Arolsen  PostWysłany: 23-08-2016 - 13:35
Sympatyk


Dołączył: 19-04-2015
Posty: 234
Skąd: Lubla/Kraków
Status: Offline
Witam ponownie Smile
Panie Jurku,
pisałem do nich w języku polskim ponownie jakiś miesiąc może dwa temu i otrzymałem nie dawno odpowiedź w języku polskim. Nawet strona internetowa teraz jest w języku polskim, jak i formularz.

Panie Włodzimierzu,
IPN posiada te dokumenty ale wykonany przez nich skan jest do niczego, wolałem napisać bezpośrednio do ITS Bad Arolsen, choć posiadam również dokumenty z IPN-u

Pozdrawiam

_________________
Jakub Józef Musiał
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu: Więźniowie KL Auschwitz - Sonderstandesamt Bad Arolsen  PostWysłany: 23-08-2016 - 13:38
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31603
Skąd: Warszawa
Status: Offline
O ile wiem, skan wykonywał ITS i przekazał IPNowi (jak i innym instytucjom współpracującym) nie IPN. Chyba, że (a warto byłoby to wyjaśnić) kopia z kopii i IPN zwalił sprawę przesyłając ponownie skopiowany materiał

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jurek.soleckiOffline
Temat postu: Więźniowie KL Auschwitz - Sonderstandesamt Bad Arolsen  PostWysłany: 23-08-2016 - 14:39
Sympatyk


Dołączył: 19-07-2009
Posty: 630
Skąd: Orneta woj.Warmińsko-Mazurskie
Status: Offline
Wklejam odpowiedź jaką dostałem od nich.
Jeżeli się zmieniło na lepsze to bardzo dobrze


jurek.solecki@wp.pl
Bad Arolsen, 9 marca 2015r.

Pan
Jerzy Solecki ul. Przemysłowa 11b/8
11-130 ORNETA
POLSKA



Nasz znak: Pana e-mail z dnia (proszę podać) 19 stycznia 2014r.
T/D – 2 288 440


Dotyczy wniosku odnośnie Pana krewnego, pana L.H. Houghton


Szanowny Panie Solecki,

dziękujemy za Pana wniosek i jednocześnie chcemy przeprosić za tak późną odpowiedź. Ze względu na ilość i różnorodność wniosków, które regularnie otrzymujemy, nie zawsze jesteśmy w stanie natychmiast odpowiedzieć. Na podstawie zawartych w Pana wniosku informacji przeprowadziliśmy kwerendę przechowywanych w Międzynarodowym Biurze Poszukiwań (ITS) dokumentów. W trakcie której, niestety nie udało nam się odnaleźć żadnych informacji odnośnie Pana krewnego. Przyczyną tego jest fakt, że przechowywane w tutejszym archiwum dokumenty są niekompletne, gdyż większa ich część uległa zniszczeniu w końcowej fazie ery nazistowskiej jak również w okresie powojennym.

Obecnie otrzymuje Pan naszą odpowiedź jeszcze w języku polskim. W niedalekiej przyszłości jednak, będziemy prowadzić naszą korespondencję tylko w językach: angielskim, niemieckim, francuskim i rosyjskim, ponieważ nasze biuro nie będzie dysponować odpowiednimi kompetencjami w języku polskim.

Jest nam niezmiernie przykro, że nie mogliśmy udzielić Panu pozytywnej odpowiedzi, i pzostajemy

z poważaniem


Bronislawa Sarnowski
Dział Opracowywania Podań
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
loreiiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-08-2016 - 15:18
Sympatyk


Dołączył: 26-07-2015
Posty: 295

Status: Offline
Ja pisałam do nich niecały rok temu.W grudniu się przypominałam i dostałam odpowiedz w języku polskim,podpisaną przez p.Małgorzatę Przybyła.

_________________
Monika

Smoter - Limanowa,Skrzydlna,Piekiełko Bilik - Kraków,Rzeszów,Sanok,Lwów,Jarosław Znamirowscy - Przemyśl,Chełm,Głuszyca Jarzemiszewscy - Przemyśl Idler - Sanok Derdzińscy - Kraków, Hladek - Lwów Paździor - Kraków,Warszawa Biesiadeccy - Rzeszów
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.475319 sekund(y)