Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
środa, 17 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Młochowski_JacekOffline
Temat postu: Strony WWW członków TG  PostWysłany: 05-10-2006 - 20:21
Członek Honorowy


Dołączył: 20-06-2006
Posty: 1725
Skąd: Radom
Status: Offline
Ponieważ duża część stron genealogicznych umieszczana jest na darmowych kontach WWW skutkuje to dołączeniem do nich dużej ilości reklam przez co stają się one mniej czytelne i mniej atrakcyjne dla odwiedzających, widząc potrzebę promowania tworzenia stron o tej tematyce PolTG udostępni nieodpłatnie dla swoich członków oraz członków regionalnych TG miejsce na serwerze z przeznaczeniem na własne strony WWW. Zgłoszenia proszę kierować na adres admin @ genealodzy.pl
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Peter_PawelOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-10-2006 - 21:27
Sympatyk


Dołączył: 17-07-2006
Posty: 32

Status: Offline
Poprosze o miejsce na serwerze
Zglaszam swoja chec posiadania miejsca na swoja strone WWW na bezplatnym serwerze PTG. Jestem czlonkiem ŚTG.
Tak mnie juz wkurzaja reklamy na darmowym publicznym serwerze, ze chce sie z niego jak najszybciej wyniesc.
Dlatego prosze o kontakt tej sprawie. No i pewnego rodzaju ciekwosc....czy otrzymam PRAWO do administrowania tym miejscem? Bo tylko takie miejsce na serwerze mnie interesuje: jako samodzielny ADMINISTRATOR wlasnej strony.
A teraz druga sprawa. Sygnalizowalem juz pare dni temu ze dobrze byloby sie dorobic jakiegos standardu genealogicznuch stron WWW, ale takiego, aby kazdy "slaby" informatycznie genealog mogl po krotkim przezkoleniu sam administrowac i tworzyc strone, np. za pomoca jakiegos szablonu.
Tu widze oczywiscie pewnie szkopul, bo genealodzy informatycy za szablonami wcale nie tesknia, buduja sobie strony sami, ale taki jednolity szablon moglby byc nawet im pomocny np. jako czesc serwisu dostepna przez link. I chyba nie powinien to byc jeden szablon ale pewnie zestaw "szablonikow", z ktorych jak z klockow lego kazdy moglby sobie budowac swoja strone.
Ja zrobilem pierwsza strone swojej WWW bardzo prymitywnie bo za pomoca WORD-a, ale linki prowadza pozniej do roznych produktow robionych za pomoca innych programow, np. wykorzystuje generator stron WWW zawarty w PAF-ie, ale tylko dolaczam wygenrowana w ten sposob strone do mojego serwisu jako link, bo na porzadny samodzielny serwis genealogiczny to sie ten PAF-wski generator tez nie nadaje.

 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Młochowski_JacekOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-10-2006 - 08:52
Członek Honorowy


Dołączył: 20-06-2006
Posty: 1725
Skąd: Radom
Status: Offline
Propozycję oczywiście podtrzymuję ciesząc się że strony rodowe istnieją i że powstaną nowe. Szczegóły techniczne kont podam niebawem. Sądzę też, że należy podjąć dyskusję na temat wzajemnej pomocy osób które chcą dane genealogiczne publikować w internecie i dzielić się wiedzą na temat możliwości wykorzystania dostępnych programów i generatorów stron.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Młochowski_JacekOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-10-2006 - 19:00
Członek Honorowy


Dołączył: 20-06-2006
Posty: 1725
Skąd: Radom
Status: Offline
Strony umieszczone w domenie rodowe.pl, którą to domenę zarejestrowałem dla PolTG i która powinna być niebawem aktywna. Więc adres dla przykładowego pana Nowaka może wyglądać www.nowak.rodowe.pl. Jeżeli ktoś posiada własną domenę nie będzie problemu z podpięciem jej do otrzymanego konta. Na koncie tym nie będzie niechcianych reklam.
Osoby które otrzymają konto na serwerze będą miały dostęp do niego poprzez ftp z indywidualnym hasłem, co umożliwi im samodzielną modyfikację stron. Zgłoszenia z proponowaną nazwą konta proszę przesyłać na adres admin @ genealodzy.pl . Obowiązują też pewne zasady: Strona musi mieć tematykę genealogiczną i oczywiście nie może zawierać treści niegodnych z prawem.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
slabinOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-10-2006 - 11:44


Dołączył: 04-10-2006
Posty: 1

Status: Offline
Witam,
A może pokusić się o zbudowanie portalu umożliwiającego publikowanie danych z naszych zbiorów w jednolitej formie. Coś na wzór GeneaNet (www.geneanet.org). Niekoniecznie w tak rozbudowanej formie (na początek). Byłyby tu publikowane "suche" dane a dla opisów, narracji, albumów itp. przeznaczyć domenę "rodowe.pl".
Pozdrawiam Sławek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Młochowski_JacekOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-10-2006 - 12:06
Członek Honorowy


Dołączył: 20-06-2006
Posty: 1725
Skąd: Radom
Status: Offline
Mam nadzieję, że pomysł prezentacji własnych stron (drzew) rodowych w domenie .rodowe.pl zyska poparcie i wiele osób na tym skorzysta. Jestem przekonany, że projekt może się dalej rozwijać zgodnie z potrzebami i oczekiwaniami jego użytkowników. Może również ewoluować w kierunki geneanet lub podobnym. Potrzeba tylko projektu i jego realizacji. Ponieważ są chęci i możliwości potrzeba pomysłów aby określić przyszły kształt przedsięwzięcia.
Proszę o propozycje, pomysły i uwagi.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Janusz_StankiewiczOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-10-2006 - 16:56
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2006
Posty: 60
Skąd: Warszawa
Status: Offline
.
Dziękując za inicjatywę Twórcom tegoż portalu oraz za znakomitą współpracę z P. Jackiem Młochowskim, muszę stwierdzić, że w bardzo krótkim czasie otrzymałem „przydział” miejsca na serwerze oraz mogłem rozpocząć pracę nad nową stroną..
Dzisiaj jest ona jeszcze uboga (kilka minut pracy) ale już działa przynajmniej drzewo genealogiczne.

Zapraszam do obejrzenia: http://www.stankiewicz.rodowe.pl


Serwer działa „błyskawicznie” –.

Gratuluję pomysłu i dziękuję, za umożliwienie skorzystania z tak wspaniałej inicjatywy, Twórcom Portalu.

Razz Janusz Stankiewicz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.540660 sekund(y)