Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
MAZaleOffline
Temat postu: Kożuchowscy h. Doliwa - Trębki, Pacyna, Żeronice, Kotliska  PostWysłany: 08-04-2016 - 10:09
Sympatyk


Dołączył: 13-08-2008
Posty: 60

Status: Offline
Szanowni Państwo,
Wśród moich przodków natrafiłem na przedstawicieli rodziny Kożuchowskich z okolic Kutna. Jeden z członków tej rodziny (Marcin Kożuchowski syn Jana i Maryanny z Zółtowskich? (link do aktu małżeństwa: http://metryki.genealodzy.pl/metryka.ph ... =1&x=0&y=0 ) osiadł w parafii Pałuki koło Ciechanowa na początku XIX wieku. Usiłuję ustalić czy wyżej wymieniony pochodził z rodziny Kożuchowskich herbu Doliwa, która zamieszkiwała w parafii Orłów (Żeronice, Żeroniczki).

Udało mi się odnaleźć akt ślubu (najprawdopodobniej) brata Marcina Kożuchowskiego: Augustyna Kożuchowskiego (http://metryki.genealodzy.pl/metryka.php?ar=3&zs=1556d&sy=1820&kt=2&plik=013-016.jpg#zoom=1&x=0&y=0).

Tutaj jednak ślad się urywa. Mam problem z dotarciem do ksiąg parafii Trębki sprzed 1808. W archiwum diecezjalnym w Płocku otrzymałem odpowiedź, iż ksiąg z tej parafii nie posiadają. To samo w archiwum diecezjalnym w Łowiczu.

Nie udało mi się również odszukać aktów zgonów rodziców Marcina: Jana i Maryanny Kożuchowskich. W akcie małżeństwa Marcina Kożuchowskiego nazwa miejscowości, w której mieli zamieszkiwać w roku 1825, napisana jest niewyraźnie, ale wydaje się, że to Pacyna. Niestety w Genetece brak jest wzmianki na temat aktów zgonu osób.


Poszukuję osób, które koncentrują swoje zainteresowania na okolicach Kutna i rodzinach szlacheckich z tych okolic. Może ktoś z Państwa prowadził kwerendę w księgach parafii Trębki, Pacyna, Orłów, Łąkoszyn i natrafił na informacje dotyczące rodzin Kożuchowskich lub Żółtowskich?


Pozdrawiam
Michał Zalewski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
termosOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-04-2016 - 12:39
Sympatyk


Dołączył: 23-02-2014
Posty: 122

Status: Offline
Żółtowscy z Wiktoryna (majątek wydzielony z dóbr Łąkoszyn k. Kutna) występują w książce Lesiaka "Szlakiem dworów regionu kutnowskiego". Niestety Trębek ta książka nie obejmuje. Są też w niej różni Kożuchowscy, muszę mieć chwilę czsu więcej, ale jeśli jest taka potrzeba - pomogę
pozdrawiam
Teresa
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MAZaleOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-04-2016 - 23:15
Sympatyk


Dołączył: 13-08-2008
Posty: 60

Status: Offline
Bardzo dziękuje. Będę ogromnie wdzięczny za wszelkie informacje. Very Happy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sierzputowski_JanOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-04-2016 - 10:38
Sympatyk


Dołączył: 08-04-2016
Posty: 480

Status: Offline
Witam Michał.
W moim drzewie występuje Emilia Kożuchowska 1806+1877 żona Adama Sierzputowskiego 1789+1859 Generała wojsk rosyjskich.
występuje również Ida Ludwika Żółtowska 1891+1959 żona Bolesława Antoniego Sierzputowskiego 1874+1933 generała wojsk polskich.
niestety drzewo Ród Sierzputowskich prowadzone jest po mieczu bez dalszych koligacji.
pozdrawiam Janek
P.s. jak byś miał pytania proszę pisz na sjan55małpainteriakropkapl
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
termosOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-04-2016 - 12:12
Sympatyk


Dołączył: 23-02-2014
Posty: 122

Status: Offline
Michał,
poproszę o maila na moje pw, to przyślę informacje i załączniki
pozdrawiam
Teresa
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.866908 sekund(y)