Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Łuniewska_EwaOffline
Temat postu: AP Konin  PostWysłany: 18-03-2016 - 14:20
Sympatyk


Dołączył: 17-03-2015
Posty: 424

Status: Offline
Czy to znaczy że metryki których liczba skanów na szukajwarchiwach.pl równa się zero, nie zostały jeszcze zdigitalizowane i na ich pojawienie się w najbliższym czasie nie ma szans. Interesują mnie metryki ze Skulska i ze Ślesina, właśnie te których liczba skanów równa się zero. Pozdrawiam.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Artur_SOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-03-2016 - 14:45
Sympatyk


Dołączył: 11-05-2014
Posty: 24

Status: Offline
Tak jest, nie mam szansy, nie zostały jeszcze zdigitalizowane. Szukam księgi z Przedcza, rocznik 1890 do 1900 r.

Hyba lepiej zamówie j pojadę przy okazji do Konina.

Dziękuję za odpowiedź

Artur
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Janina_Tomczyk
Temat postu:   PostWysłany: 18-03-2016 - 18:20
Nieaktywny


Dołączył: 10-12-2012
Posty: 1260

Witaj Arturze

Z moich doświadczeń z AP Konin wynika, że nie jest to łatwy partner, a dwa lata temu jeden z forumowiczów pojechał tam odszukać swoje moje akty i zrobić samodzielnie zdjęcia, bo za zdjęcia dokładnie określonych metryk w rozmowie telefonicznej podano mi cenę po 120 zł za sztukę. Ograniczano mu ilość wydanych ksiąg do 5 dziennie i po kilku wizytach zrobił swoje i moje 4 zdjęcia akt telefonem.
Nie jest to łatwe, ale możliwe byś dotarł do interesujących Cię aktów.
Uważaj przy zamawianiu bo masz księgi pisane po rosyjsku, a wówczas mogą Ci krzyknąć po 120 zł za sztukę jak to mnie zrobiono, gdy potrzebowałam metryki ze Słupcy. Nadal mi brakuje kilku zdjęć bo zeskanowano tylko 4 lata ze Słupcy, podobnie jak z interesującego Cię Przedecza.
No, nie jest tak łatwo w AP Konin jak w innych archiwach z mojego doświadczenia.

Pozdrawiam
Janina
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Łuniewska_EwaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-03-2016 - 12:20
Sympatyk


Dołączył: 17-03-2015
Posty: 424

Status: Offline
Cennik AP w Koninie obowiązujący w roku ubiegłym. przy zamawianiu dokumentu w archiwum. Godzina poszukiwań dokumentów polskojęzycznych 50 zł, dokumentów obcojęzycznych 70 zł. za godzinę, plus 4 zł , za każdą kserokopię i 8 zł zryczałtowana opłata pocztowo-bankowa na terenie kraju. Jeżeli osoba poszukująca poda konkretny rok w którym dokument został sporządzony, koszty nie są duże, w moim wypadku wyniosły 19,50 . Zlecenie poszukiwań w ciemno, raczej się nie opłaci.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Janina_Tomczyk
Temat postu:   PostWysłany: 19-03-2016 - 13:31
Nieaktywny


Dołączył: 10-12-2012
Posty: 1260

Łuniewska_Ewa napisał:
Cennik AP w Koninie obowiązujący w roku ubiegłym. przy zamawianiu dokumentu w archiwum. Godzina poszukiwań dokumentów polskojęzycznych 50 zł, dokumentów obcojęzycznych 70 zł. za godzinę, plus 4 zł , za każdą kserokopię i 8 zł zryczałtowana opłata pocztowo-bankowa na terenie kraju. Jeżeli osoba poszukująca poda konkretny rok w którym dokument został sporządzony, koszty nie są duże, w moim wypadku wyniosły 19,50 . Zlecenie poszukiwań w ciemno, raczej się nie opłaci.


Niestety ja nie miałam takiego szczęścia bo mimo podania dokładnej daty i numeru aktu we wszystkich 4 aktach, to powiedziano mi iż muszę znać dokładny numer strony w księgach, aby akt odszukać. W przeciwnym razie uznają to za kwerendę i w języku polskim to 90 zł ( 1 akt), a w języku rosyjskim (3 akty) każdy akt miał kosztować po 120 zł , jeśli oczywiście kwerenda zajmie im tylko 1 godzinę.
Zlitował się nade mną forumowicz tam jadący i zrobił swoje i moje zdjęcia telefonem w czasie kilku wizyt bo ograniczano dostęp do ksiąg.
Niedawno dzwoniłam w sprawie kolejnych aktów, bo miałam nadzieję iż sprawa opłat została sensownie uregulowana, ale "śpiewka" była podobna.
Powiedziałam iż to nienormalne żądanie skoro ja mam wszelkie dane i tylko numeru strony w księdze nie znam (niby skąd mam to wiedzieć!!!) oraz powiedziałam, że dziwię się temu pracownikowi AP iż ma takie podejście do oczekiwań genealogów bo ja także dużo indeksowałam dla AP Poznań. Wtedy zmienił zdanie i powiedział, że kopia będzie kosztowała po 4 zł za sztukę + 10 zł opłat. Zweryfikuję to i poproszę o przysłanie kalkulacji i potrzebnych mi kopii. Zamówienia telefoniczne rodzą niebezpieczeństwo żądania wysokich opłat jak mnie to się trafiło.

Pozdrawiam
Janina
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
bieleckiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-03-2016 - 17:22
Sympatyk


Dołączył: 18-10-2007
Posty: 426

Status: Offline
Temat wałkowany od lat:
https://genealodzy.pl/index.php?name=PNp ... n&start=90
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Janina_Tomczyk
Temat postu:   PostWysłany: 19-03-2016 - 17:47
Nieaktywny


Dołączył: 10-12-2012
Posty: 1260

bielecki napisał:


Widzę Łukaszu, że przekonałeś się o tym osobiście jaki cerber siedzi w Koninie i nie widzę szans by jego jednowładztwo się zmieniło. Szkoda, że AP Poznań jest także bezsilne wobec tego oddziału, bo WTG "Gniazdo" jest świetną organizacją i dobrze współpracuje z AP Poznań.
Ze Słupcy nie ma indeksów, a obszerne informacje udało mi się zasięgnąć via USA, gdzie osoba przeglądała i wypisywała dane z mikrofilmów u Mormonów. Teraz mam wykazy i "celuję" czy to rodzina, czy nie bo ściągnęłam z pomocą życzliwej osoby tylko 4 metryki.
A tak się chwalą AP-y swoją działalnością w zakresie udostępniania danych i zapobieganiu wykluczeniu społecznemu tych, którzy nie mogą samodzielnie dotrzeć do jakiegoś archiwum.

Pozdrawiam serdecznie
Janina
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Łuniewska_EwaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-03-2016 - 19:42
Sympatyk


Dołączył: 17-03-2015
Posty: 424

Status: Offline
Łuniewska_Ewa napisał:
Cennik AP w Koninie obowiązujący w roku ubiegłym. przy zamawianiu dokumentu w archiwum. Godzina poszukiwań dokumentów polskojęzycznych 50 zł, dokumentów obcojęzycznych 70 zł. za godzinę, plus 4 zł , za każdą kserokopię i 8 zł zryczałtowana opłata pocztowo-bankowa na terenie kraju. Jeżeli osoba poszukująca poda konkretny rok w którym dokument został sporządzony, koszty nie są duże, w moim wypadku wyniosły 19,50 . Zlecenie poszukiwań w ciemno, raczej się nie opłaci.
W ubiegłym roku dwukrotnie pisałam do AP w Koninie z prośbą o przysłanie mi aktu. Scenariusz zawsze był ten sam. Najpierw otrzymywałam pismo z AP w Koninie w tym cennik i już obliczony całkowity koszt usługi. Nr. konta na które wpłacić pieniądze i informację że przesłanie skanu przekazu mailem przyspieszy otrzymanie dokumentu z archiwum. W pierwszym przypadku podałam tylko rok, koszt wyniósł 19,50, w drugim przypadku były to dwa dokumenty, podałam rok i nr. aktu. Całkowity koszt wyniósł 37 zł. Jestem zadowolona z wykonanej usługi. Sprawę załatwiono bardzo szybko, dokumenty dostałam pocztą.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
bieleckiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-03-2016 - 19:46
Sympatyk


Dołączył: 18-10-2007
Posty: 426

Status: Offline
Ze Słupcy są indeksy na slupcagenealogy.com - po angielsku, ale są.
Łukasz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Janina_Tomczyk
Temat postu:   PostWysłany: 19-03-2016 - 20:14
Nieaktywny


Dołączył: 10-12-2012
Posty: 1260

bielecki napisał:
Ze Słupcy są indeksy na slupcagenealogy.com - po angielsku, ale są.
Łukasz


Dzięki, już szukam. Angielski też kumam.
Janina

PS. Niestety tylko to co jest na SzwA zindeksowano, a to niewiele. już kiedyś tam szukałam.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
bieleckiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-03-2016 - 10:53
Sympatyk


Dołączył: 18-10-2007
Posty: 426

Status: Offline
Na slupcagenealogy.com zindeksowano zasadniczo wszelkie dostępne u Mormonów mikrofilmy, a więc także te z księgami znajdującymi się w archiwach kościelmych (Włocławek i Gniezno), a nie tylko AP Konin, czyli skany SzwA.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Janina_Tomczyk
Temat postu:   PostWysłany: 20-03-2016 - 11:49
Nieaktywny


Dołączył: 10-12-2012
Posty: 1260

bielecki napisał:
Na slupcagenealogy.com zindeksowano zasadniczo wszelkie dostępne u Mormonów mikrofilmy, a więc także te z księgami znajdującymi się w archiwach kościelmych (Włocławek i Gniezno), a nie tylko AP Konin, czyli skany SzwA.


Dziękuję za informację i ponownie poszukam Wieteckich w tych indeksach oraz porównam z tym co dostałam zindeksowane z USA od Joanny.

Pozdrawiam serdecznie
Janina

ps Sprawdziłam zgony i małżeństwa, które pokrywają się z tym co mam oraz widzę iż nikt nie aktualizuje odnośników do metryk bo Młodojewo i Koszuty są już w archiwach, a tam mieszkał mój pra...dziadek Szymon Wietecki zanim zamieszkał w Słupcy i te skany mam na szczęście od dawna. Problem pozostaje ze skanami samej Słupcy, które są w AP Konin.
Mimo iż dawno już sprawdzałam te indeksy na slupcagenealogy.com to miałam nadzieję na nowości w skanach i bardzo Ci dziękuję za pomoc.
Janina Smile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nowakOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-03-2016 - 19:08
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2008
Posty: 315

Status: Offline
Niestety nie wszystkie, wiem bo poszukuje na tym terenie przodków i zamawiam kwerendę w AD Włoclawek jeśli chodzi o parafię RK Zagórów przed rokiem 1800 i parafie ewangelicka Zagórów po roku 1843
Pozdrawiam Grażyna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KaffiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-03-2016 - 08:28
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 14-02-2014
Posty: 190
Skąd: Łódź
Status: Offline
Dzień dobry
Szukam aktu urodzenia mojej prababci Zenobi Jałkiewicz ur w 1893r w Balinie parafia Uniejów
Niestety metrykie nie zostały jeszcze z indeksowane. Będę wdzięczna za pomoc w odszukaniu go.

Pozdrawiam
Asia Grzybowska

_________________
Asia Grzybowska
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Majtka_ŁukaszOffline
Temat postu:   PostWysłany: 27-11-2016 - 21:06
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 18-10-2016
Posty: 295

Status: Offline
Dobry wieczór,

Poszukuję aktu urodzenia mojego pradziadka z parafii Brudzew.
Stanisław Majtka urodził się 24/04/1888, ale niestety z tego roku akta metrykalne nie były jeszcze indeksowane ani skanowane.

Gdyby jakimś cudem ktoś z Państwa miał szansę wykonać zdjęcie tego aktu w AP Konin to byłbym ogromnie wdzięczny.

Pozdrawiam,
Łukasz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.540278 sekund(y)