Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
e_karczmarczykOffline
Temat postu: Łańcut - plan i spis mieszkańców 1749  PostWysłany: 18-02-2013 - 11:44
Sympatyk


Dołączył: 08-11-2011
Posty: 247

Status: Offline
Posiadam spis mieszkańców wraz z mapką. Chętnym mogę udostępnić na maila.

_________________
Pozdrawiam, Ela
Podmagórscy,Jarosińscy,Nasińscy,Olszańscy,Zarzyccy,Cieślik,Gąsiorowscy,Brylscy,Żelaśkiewicz, Laskowscy-Kieleckie; Kraus, Tokarscy, Szwarling, Puzygier, Peszko, Mach-Łańcut; Michalewicz,Tkaczuk,Czajkowscy-Ukraina


Ostatnio zmieniony przez e_karczmarczyk dnia 25-02-2013 - 18:55, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sawicki_JulianOffline
Temat postu: Łańcut - plan i spis mieszkańców 1749  PostWysłany: 19-02-2013 - 13:32
Sympatyk


Dołączył: 05-11-2009
Posty: 3424
Skąd: Ostrowiec Świętokrzyski
Status: Offline
Witam Elu, było tu dużo dłuższe Twoje drzewko, ale coś go skróciło, moich tam nie widzę na tej liście. Byłem raz w Łańcucie, zamek piękny, kolejno - Stadnickich, Lubomirskich, Potockich ; pozdrawiam - Julian
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
e_karczmarczykOffline
Temat postu: Łańcut - plan i spis mieszkańców 1749  PostWysłany: 20-02-2013 - 09:14
Sympatyk


Dołączył: 08-11-2011
Posty: 247

Status: Offline
Julianie, masz na myśli mój podpis na dole? Musiałam go zmienić, bo bardzo mi zależy na tym ślubie Michała, może komuś wpadnie w oko. Ale za jakis czas wszystko wróci, Twoi (Zarzyccy chyba?) też. Chociaż lista nazwisk jest teraz już kilkakrotnie dłuższa, więc umieszczę je pewnie już bez miejscowości.

_________________
Pozdrawiam, Ela
Podmagórscy,Jarosińscy,Nasińscy,Olszańscy,Zarzyccy,Cieślik,Gąsiorowscy,Brylscy,Żelaśkiewicz, Laskowscy-Kieleckie; Kraus, Tokarscy, Szwarling, Puzygier, Peszko, Mach-Łańcut; Michalewicz,Tkaczuk,Czajkowscy-Ukraina
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sawicki_JulianOffline
Temat postu: Łańcut - plan i spis mieszkańców 1749  PostWysłany: 20-02-2013 - 11:20
Sympatyk


Dołączył: 05-11-2009
Posty: 3424
Skąd: Ostrowiec Świętokrzyski
Status: Offline
Witam Elu, teraz w Łańcucie jest nie Zarzycki, a z mojej rodziny Paweł, któremu zawdzięczam kronikę rodzinną ( 100 stron) ze zdjęciami z lat od powstańca styczniowego. Tam mieszkali moi blisko, w Leżajsku i Zmysłówce, nawet Henryk Sawicki był nadleśniczym u Lubomirskich, zmarł w 1915 roku i pochowany w Przeworsku. Tak czasem myślę ze jakiś duch nami kieruje, bo kiedy chciałem w Muzeum Historycznym w Ostrowcu z nowego wydania Słownika Biograficznego skserować znane mi miejscowości gdzie mieszkali Sawickie, pomyłkowo wybrałem zamiast Połaniec, wybrałem Łańcut. Po kilku latach okazało się ze to nie była pomyłka i tam mieszkali z mojej rodziny i opisy się przydały do porównanie z tej kroniki ; pozdrawiam - Julian
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
agencjapilotOffline
Temat postu:   PostWysłany: 28-01-2016 - 16:07
Sympatyk


Dołączył: 28-01-2016
Posty: 12

Status: Offline
witam a mógłbym poprosić o maila z wykazem i mapką?

Krzysztof Liebchen
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MP1982Offline
Temat postu:   PostWysłany: 28-01-2016 - 16:28
Sympatyk


Dołączył: 05-09-2013
Posty: 260
Skąd: Brzeg (woj. opolskie)
Status: Offline
Pani Elu,

czy mógłbym prosić o przesłanie wykazu nazwisk?

Pozdrawiam,
Michał P.

_________________
Pozdrawiam, Michał P.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
debris1986Offline
Temat postu:   PostWysłany: 28-01-2016 - 16:29


Dołączył: 14-10-2015
Posty: 8

Status: Offline
dzien dobry,

Czy mogłabym prosić o maile z wykazem i mapą? Smile
a.rydlewska@interia.pl
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SzuwarOffline
Temat postu:   PostWysłany: 28-01-2016 - 20:15
Sympatyk


Dołączył: 11-06-2015
Posty: 234

Status: Offline
Witam

Proszę link do mapy

Gesher Galicia, Inc.
Łańcut Town Map and Property Owner List 1749

http://maps.geshergalicia.org/general/lancut-1749/

Podkarpacka Biblioteka Cyfrowa

Miasto Łańcut : z dziejów i z własnych wspomnień

Autor:

Cetnarski, Stanisław (1859-1947)

Temat i słowa kluczowe:

Łańcut - zabytki ; Lubomirski (rodzina) ; rody - historia - Polska ; Stadnicki (rodzina) ; Pilecki (rodzina) ; Potocki (rodzina) ; Łańcut - historia

Opis:

Spis treści: 1. Panowie dziedziczni na Łańcucie 2. Potoccy i dzieje Łańcuta od r. 1817 po koniec wielkiej wojny 3. Wewnętrzny rozwój i życie miasta 4. Zabytki miasta ; Zawiera plan miasta Łańcuta z 1749 roku

http://www.pbc.rzeszow.pl/dlibra/doccontent?id=1870

Pozdrawiam
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Batogowski_SergijOffline
Temat postu: Re: Łańcut - plan i spis mieszkańców 1749  PostWysłany: 28-01-2016 - 20:36
Sympatyk


Dołączył: 07-04-2012
Posty: 257

Status: Offline
e_karczmarczyk napisał:
Posiadam spis mieszkańców wraz z mapką. Chętnym mogę udostępnić na maila.

Wiyam Panią. Czy to jest spis mieszkańców dla samego miast Łańcut czy równierz dla całej parafii, bo wiem interesuję mnie miejscowość Dębno.

Pozdrawiam,
Sergij Batogowski z Ukrainy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
sirdanielOffline
Temat postu: Re: Łańcut - plan i spis mieszkańców 1749  PostWysłany: 30-01-2016 - 09:54
Sympatyk


Dołączył: 25-03-2012
Posty: 280

Status: Offline
Spis jest ogólnodostępny. Jest to spis posiadaczy domów/parceli tylko w Łańcucie więc nie wszystkich mieszkańców. Nie ma miejscowości Dębno blisko Łańcuta.

_________________
Jego Najjaśniejsza Mość Wielmożny Wielce Szanowny Mocium Pan Magister Daniel
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
e_karczmarczykOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-01-2016 - 12:37
Sympatyk


Dołączył: 08-11-2011
Posty: 247

Status: Offline
Szuwar napisał:
Proszę link do mapy

Gesher Galicia, Inc.
Łańcut Town Map and Property Owner List 1749

http://maps.geshergalicia.org/general/lancut-1749/

Podkarpacka Biblioteka Cyfrowa

Miasto Łańcut : z dziejów i z własnych wspomnień



Witam wszystkich. Ostatnio rzadko tu zaglądam, więc parę osób uprzedziło mnie z odpowiedzią. Kiedy otwierałam ten wątek, jeszcze nie wiedziałam o dostępności mapek (jest ich kilka z różnych lat, również niezależne spisy). Sama dostałam to od kogoś drogą mailową.

W związku z tym nie będę już nikomu mapek wysyłać, tylko polecam jeszcze raz link, przysłany przez Szuwara.

_________________
Pozdrawiam, Ela
Podmagórscy,Jarosińscy,Nasińscy,Olszańscy,Zarzyccy,Cieślik,Gąsiorowscy,Brylscy,Żelaśkiewicz, Laskowscy-Kieleckie; Kraus, Tokarscy, Szwarling, Puzygier, Peszko, Mach-Łańcut; Michalewicz,Tkaczuk,Czajkowscy-Ukraina
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Batogowski_SergijOffline
Temat postu: Re: Łańcut - plan i spis mieszkańców 1749  PostWysłany: 30-01-2016 - 19:22
Sympatyk


Dołączył: 07-04-2012
Posty: 257

Status: Offline
sirdaniel napisał:
Spis jest ogólnodostępny. Jest to spis posiadaczy domów/parceli tylko w Łańcucie więc nie wszystkich mieszkańców. Nie ma miejscowości Dębno blisko Łańcuta.

Dziekuje za udzielenie odpowiedzi.

Pozdrawiam
Sergij z Ukrainy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
sirdanielOffline
Temat postu: Re: Łańcut - plan i spis mieszkańców 1749  PostWysłany: 15-11-2019 - 16:54
Sympatyk


Dołączył: 25-03-2012
Posty: 280

Status: Offline
Batogowski_Sergij napisał:
sirdaniel napisał:
Spis jest ogólnodostępny. Jest to spis posiadaczy domów/parceli tylko w Łańcucie więc nie wszystkich mieszkańców. Nie ma miejscowości Dębno blisko Łańcuta.

Dziekuje za udzielenie odpowiedzi.

Pozdrawiam
Sergij z Ukrainy
Niestety albo stety, muszę poprawić swój błąd. W Archiwum Rzeszów są dostępne mikrofilmy Grekokatolickiej Parafii Dębno/Dębno dosyć duży zakres urodzeń i zgonów. Ale ja do tej pory nie wiem o jaką miejscowość może chodzić.
Dowiedziałem się, podobno leży bliżej Leżajska.

_________________
Jego Najjaśniejsza Mość Wielmożny Wielce Szanowny Mocium Pan Magister Daniel
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
genek72Offline
Temat postu: Re: Łańcut - plan i spis mieszkańców 1749  PostWysłany: 21-11-2019 - 17:00
Sympatyk


Dołączył: 02-01-2009
Posty: 80

Status: Offline
Batogowski_Sergij napisał:
e_karczmarczyk napisał:
Posiadam spis mieszkańców wraz z mapką. Chętnym mogę udostępnić na maila.

Wiyam Panią. Czy to jest spis mieszkańców dla samego miast Łańcut czy równierz dla całej parafii, bo wiem interesuję mnie miejscowość Dębno.

Pozdrawiam,
Sergij Batogowski z Ukrainy

Dzień dobry
Dębno wchodziło w skład parafii rzymsko-katolickiej w Lezajsku, a greko-katolicka była właśnie w Dębnie https://szukajwarchiwach.pl/search?q=D% ... 059&order=

_________________
Pozdrawiam
genek -syn Tadeusza-syn Karola-syn Antoniego- syn Józefa - syn Mateusza -syn Stanisława - syn ? Kwiecińskiego
http://lezajskhistoria.pun.pl/forums.php
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
beny302Offline
Temat postu: Można prosić o ten spis mieszkańców Łańcuta.  PostWysłany: 10-09-2020 - 11:49


Dołączył: 10-09-2020
Posty: 1

Status: Offline
Można prosić o ten spis mieszkańców Łańcuta Pozdrawiam. beny302@wp.pl
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.623999 sekund(y)