Genealodzy.PL Podziel się na Facebooku

Genealodzy.PL

Użytkownik: Rejestracja
Hasło: Pamiętaj

Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty 01:40 sobota, 23 marca 2019

longpixel

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
katiqqOffline
Temat postu: Trzydnik i Potok  PostWysłany: 09-01-2016 - 19:42
Sympatyk

Status: Offline
Witam serdecznie.
Potrzebuję Państwa pomocy przy odnalezieniu miejscowości. Z odnalezionych aktów ślubów dowiedziałam się, że jeden z braci urodził się w miejscowości Potok, drugi w Trzydniku. Na stronie lubgens odnalazłam sumariusze z Trzydnika i niestety nie widzę tam poszukiwanego wpisu dotyczącego Tomasza. Jeśli zaś chodzi o kolejnego brata - Michała i Potok, to bardzo proszę o potwierdzenie czy słusznie rozważam, że chodzić mogło o Potok Wielki? W akcie zgonu Michała wpisano, że pochodził z Rzeczycy Ziemiańskiej, dlatego sądzę, że Potok Wielki wchodzi w grę. Dodam tylko, że bracia rodzili się w latach 1809 - 1814. Czy wiadomo coś Państwu na temat dostępności aktów z Potoku z tych lat?
Byłabym niezmiernie wdzięczna za pomoc.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sawicki_JulianOffline
Temat postu: Trzydnik i Potok  PostWysłany: 10-01-2016 - 12:28
Sympatyk

Witam Katarzyno i moje pytanie, dlaczego nie chcesz by Ci pomóc, a jednocześnie prosisz o pomoc, bo bez podania nazwiska, ( bo może już ktoś to ma ), tylko jaka wieś, to Potok jest koło Rakowa, jest i koło Bałtowa i nigdy nie wiadomo który, aż się znajdzie metryki. Z kolei Trzydnik, to tu to lubelskie ma w jednym placu koleżanka Łucja. Pomogłem, nie pomogłem, ale temat ruszyłem i może ktoś jeszcze Ci podpowie. Poszukam też coś innego u siebie z metrykami niż Lubgens ( dobrze by też było wiedzieć, jak parafia dla Trzydnika i Potoku wtedy była ), może tam będzie coś dla Ciebie Kasiu, pozdrawiam i podam linki, ale wszędzie jest szukanie po nazwisku - Julian ;
http://fotolubgens.lubgens.eu/index.php ... 2/start-15
http://teatrnn.pl/leksykon/kalendarium/ ... ?f=Sawicki

Piotr_PizońOffline
Temat postu: Trzydnik i Potok  PostWysłany: 10-01-2016 - 13:22
Sympatyk

Witam
Trzydnik i Rzeczyca Ziemiańska należą do parafii Rzeczyca Ziemiańska. Przed 1772 r. te miejscowości należały właśnie do parafii Potok Wielki.
Proszę o podanie więcej szczegółów, w szczególności nazwiska bo po samych imionach do niczego nie dojdziemy.
Akta urodzeń z Rzeczycy Ziemiańskiej z lat o których Pani pisze jest dostępny bez problemu na lubgens. Jeżeli interesują Panią zdjęcia aktów proszę o kontakt na priv. Posiadam sfotografowaną część akt z parafii Rzeczyca Ziemiańska m.in. z lat 1809-1814.
Pozdrawiam

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu  
katiqqOffline
Temat postu: Trzydnik i Potok  PostWysłany: 10-01-2016 - 17:43
Sympatyk

Witam. Jak zakładam Michał i Tomasz Nicewiczowie byli braćmi, którzy poślubili siostry Franciszkę i Zuzannę Mościckie.

Z aktu ślubu Michała wynika, że urodził się w 1809 r. Niestety data nie odpowiada dacie ślubu jego rodziców Franciszka i Apolonii ze Ślusarskich (1812) http://fotolubgens.lubgens.eu/picture.p ... tegory/120 wpis drugi od góry po prawej stronie.
Chciałabym potwierdzić, że Tomasz i Michał byli braćmi, dlatego zależy mi na dotarciu do aktów urodzenia. Niestety w Trzydniku nie znalazłam Tomasza, a akta z Potoku z tego okresu nie są zdaje się dostępne. Na uwagę zasługuje również fakt, że zdaje się, że w akcie ślubu Tomasza błędnie wpisano nazwisko panieńskie matki Zuzanny - Urszuli Krzymowskiej, jako matki Tomasza - Apolonii. Co do sióstr Mościckich sytuacja również przedstawia się w ten sposób, że nie udało mi się odnaleźć w Budziszynku aktu ur. Zuzanny, a miejscowości gdzie urodziła się Franciszka (Urów, Urowo?) nie potrafię umiejscowić.
Wiem, że w Gościeradowie również była rodzina Nicewiczów i być może byli spowinowaceni z moimi Nicewiczami, ale niestety póki co nie ma dostępu do akt z tamtego okresu.

Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat