Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
wskruszewiczOffline
Temat postu: Re: Akt urodzenia Józef Stankiewicz , Kowalki koło Rypina.  PostWysłany: 05-11-2015 - 11:30
Sympatyk


Dołączył: 22-01-2009
Posty: 112

Status: Offline
"Malwina_B"]Serdecznie dziękuję za odzew. Skoro byłby Pan tak uprzejmy i kiedyś przypadkiem przechodząc obok USC wstąpił tam, to podam dane poszukiwanej osoby na priv. Dziekuję w imieniu Michelle Wink


Jeśli ktoś Pani chce pomóc to nie powinien wprowadzać w błąd.
Oto kto i w jaki sposób może otrzymać odpis aktu, z ksiąg stanu cywilnego.
Osoby uprawnione

Odpisy z aktów stanu cywilnego wydaje się na wniosek osoby, której akt dotyczy, jej wstępnego(rodzice, dziadkowie), zstępnego (dzieci, wnuki), rodzeństwa, małżonka lub przedstawiciela ustawowego.

Odpis z aktów stanu cywilnego może zostać również wydany na wniosek osoby trzeciej na podstawie udzielonego jej pełnomocnictwa szczególnego przez osobę uprawnioną. Pełnomocnictwo udzielone wstępnym (rodzice, dziadkowie), zstępnym (dzieci, wnuki), rodzeństwu, małżonkowi nie podlega opłacie skarbowej w wysokości 17 zł.

Odpisy mogą otrzymać również osoby trzecie, które wykażą interes prawny w ich otrzymaniu.Np. zaświadczenie z sądu o toczącym się procesie spadkowym.
Rok 1924 jest jeszcze objęty ochroną.Bowiem w Archiwach znajdują się dokumenty , od których wytworzenia minęło 100lat.
Zatem tenże dokument jest w USC miejsca gdzie urodziła się ta osoba. Np. USC Włocławek.
Niech Pani nie łudzi się możliwością załatwienia tej sprawy przez osoby postronne, bez posiadania pełnomocnictwa osoby uprawnionej.
Gdyby minęło 100 lat od urodzenia i dokumenty byłyby w archiwum wtedy problemu nie ma.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
anowi1958Offline
Temat postu: Re: Akt urodzenia Józef Stankiewicz , Kowalki koło Rypina.  PostWysłany: 07-11-2015 - 20:06
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 21-04-2009
Posty: 313

Status: Offline
Proszę o pomoc osoby bywające w AP Włocławek. Poszukuję aktu ślubu Zieliński Jan i Pomagrzak Helena z parafii Lubraniec, rok 1909.I nteresują mnie głównie wszystkie dane dotyczące pana młodego - gdzie urodzony, wiek w dniu ślubu, dane rodziców.Odnośnie panny młodej mam dane o rodzinie.

Iwona
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ula11Offline
Temat postu: Re: Akt urodzenia Józef Stankiewicz , Kowalki koło Rypina.  PostWysłany: 07-11-2015 - 22:30
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 01-01-2009
Posty: 150

Status: Offline
Witaj Iwonko
Proszę Lubraniec https://www.genealogiawarchiwach.pl/#qu ... ails=false
życzę wytrwałości w poszukiwaniu
Z pozdrowieniami Urszula
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
anowi1958Offline
Temat postu: Re: Akt urodzenia Józef Stankiewicz , Kowalki koło Rypina.  PostWysłany: 07-11-2015 - 22:46
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 21-04-2009
Posty: 313

Status: Offline
Witaj Ulu!
Niestety parafii Lubraniec z roku 1909 nie ma na genealogia w archiwach, jest rok 1908 i 1910, rok 1909 jest pominięty, jakby był to nie prosiłabym o pomoc w archiwum.

Iwona
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
snemelkOffline
Temat postu: Re: Akt urodzenia Józef Stankiewicz , Kowalki koło Rypina.  PostWysłany: 08-11-2015 - 00:29
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 21-08-2008
Posty: 42

Status: Offline
Rok 1909 jest razem z 1908 ale nie ma małżeństwa tych osób.Zindeksowałem wszystkie małżeństwa z LUBRAŃCA i na dniach prześlę do GENETEKI. Pozdrawiam. Krzysztof K.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
anowi1958Offline
Temat postu: Re: Akt urodzenia Józef Stankiewicz , Kowalki koło Rypina.  PostWysłany: 08-11-2015 - 11:49
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 21-04-2009
Posty: 313

Status: Offline
Dziękuję Krzysztofie, a mam jeszcze pytanie - czy indeksowałeś również rok 1911? - bo to moja ostatnia nadzieja. W innych zbliżonych latach nie ma, a ślub ten był najprawdopodobniej w Lubrańcu. Lata późniejsze i wcześniejsze już nie wchodzą w grę.

Iwona
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
snemelkOffline
Temat postu: Re: Akt urodzenia Józef Stankiewicz , Kowalki koło Rypina.  PostWysłany: 08-11-2015 - 19:57
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 21-08-2008
Posty: 42

Status: Offline
Niestety ,1911 nie.A próbowałaś ZGŁOWIĄCZKĘ?[CHYBA TAM URODZIŁA SIĘ HELENA]. KRZYSZTOF K.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
anowi1958Offline
Temat postu: Re: Akt urodzenia Józef Stankiewicz , Kowalki koło Rypina.  PostWysłany: 08-11-2015 - 20:29
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 21-04-2009
Posty: 313

Status: Offline
W Zgłowiączce nie ma takiego ślubu, nie ma też w Włocławku(sprawdzałam czy przypadkiem nie tu, bo rodzina mieszkała w Włocławku i tu rodziły się już ich dzieci). Zostaje do sprawdzenia rok 1911 w Lubrańcu, jeśli ktoś odwiedzał by AP w Włocławku.
Chodzi o ślub Jan Zieliński i Helena Pomagrzak, rok 1911 , parafia Lubraniec. Potrzebuję wszelkich danych dotyczących pana młodego.

Iwona
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
anowi1958Offline
Temat postu: Re: Akt urodzenia Józef Stankiewicz , Kowalki koło Rypina.  PostWysłany: 09-11-2015 - 15:55
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 21-04-2009
Posty: 313

Status: Offline
Podnoszę temat bo spada.Prośba jak powyżej do osób bywających w AP Włocławek.

Iwona
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
anowi1958Offline
Temat postu: Re: Akt urodzenia Józef Stankiewicz , Kowalki koło Rypina.  PostWysłany: 12-11-2015 - 12:37
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 21-04-2009
Posty: 313

Status: Offline
Ponawiam prośbę do osób bywających w AP Włocławek. Chodzi o ślub Jan Zieliński i Helena Pomagrzak, rok 1911 , parafia Lubraniec.Potrzebne mi dane dotyczące pana młodego - rodzice, miejsce urodzenia, wiek w momencie ślubu.

Iwona
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MariannaFOffline
Temat postu: Re: Akt urodzenia Józef Stankiewicz , Kowalki koło Rypina.  PostWysłany: 11-02-2016 - 17:38
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 22-09-2015
Posty: 299

Status: Offline
Iwonko, nie wiem czy jeszcze tu zaglądasz. W poszukiwaniu swoich krewnych przeszukujesz okolice, które mnie też interesują. Gdybyś przypadkiem trafiła na akt ślubu Franciszka Kmiecia i Marianny Jaskulskiej, który mógł być około 1825 roku +/- 3 lata bardzo Cię proszę podeślij mi link.
Pozdrawiam
Marianna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
anowi1958Offline
Temat postu: Re: Akt urodzenia Józef Stankiewicz , Kowalki koło Rypina.  PostWysłany: 11-02-2016 - 19:33
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 21-04-2009
Posty: 313

Status: Offline
Marianno, ostatnio nie zaglądałam, bo już otrzymałam prywatnie te skany których szukałam. Jeśli chodzi o moje poszukiwania, to lata o które prosisz to raczej mam już przejrzane w różnych miejscowościach, jestem teraz w latach około 1880 - 1912, ale jeżeli będę musiała wrócić do lat wcześniejszych to będę patrzeć czy jest gdzieś Twój ślub.

Iwona
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MariannaFOffline
Temat postu: Re: Akt urodzenia Józef Stankiewicz , Kowalki koło Rypina.  PostWysłany: 11-02-2016 - 21:57
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 22-09-2015
Posty: 299

Status: Offline
Iwonko, serdecznie dziękuję. ....No to trochę się spóźniłam z prośbą Sad.
Pozdrawiam serdecznie
Marianna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Cichon_KrzysztofOffline
Temat postu: Alegata- Brześć Kujawski  PostWysłany: 13-11-2016 - 14:43
Sympatyk


Dołączył: 23-11-2014
Posty: 71

Status: Offline
Witam,

Zwracam się z serdeczną prośbą do Koleżanek i Kolegów, którzy wybierają się do AP oddział we Włocławku.
Bardzo proszę o fotokopię ewentualnego odpisu metryki chrztu (aktu urodzenia) Bartłomieja Mroczkowskiego.
Alegata 1831 rok,
Zespół: 187/0 Akta Stanu Cywilnego Parafii Rzymskokatolickiej Brześć Kujawski

Dziękuję za wszelką pomoc

Z pozdrowieniami
Krzysztof
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Irena_KaczmarekOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-11-2016 - 15:30
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 30-11-2007
Posty: 340

Status: Offline
Witam
Może to pomoże:https://www.genealogiawarchiwach.pl/#query.facetQuery.date=1831&query.city=Brze%25C5%259B%25C4%2587+Kujawski&query.suggestion=false&query.thumbnails=false&query.facet=true&query.sortMode=DEFAULT&modal=256318947&goComments=false&searcher=big&query.query

Akt ślubu Bartłomieja Mroczkowskiego w Parafii Brześć Kuj. 1831/6 z którego wynika,że urodził się w Perkowie, Księstwo Poznańskie.

Pozdrawiam
Irena
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.695290 sekund(y)