Genealodzy.PL Podziel się na Facebooku

Genealodzy.PL

Użytkownik: Rejestracja
Hasło: Pamiętaj

Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty 18:40 środa, 20 marca 2019

longpixel

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
KomentarzeOffline
Temat postu: Nazwisko: Fontner   PostWysłany: 12-06-2015 - 18:56
Sympatyk

Status: Offline
Wątek ten zawiera informacje na temat tego nazwiska i osób je noszących

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
magdalena72Offline
Temat postu: Nazwisko: Fontner  PostWysłany: 12-06-2015 - 18:57
Zasłużony
Sympatyk

Mój najstarszy przodek o tym nazwisku to Ludwik Fontner, pisany czasami Funtner, Fóntner.
Był młynarzem. Pierwsza wzmianka jaką o nim znalazłam pochodzi z akt USC Rząśni, potem w USC Widawa był młynarzem w Zborowie, gdzie po śmierci pierwszej żony Elżbiety Fryc, żeni się z moją pra...babcią Joanną Staszczykowską, potem przenosi się do parafii Restarzew i umiera w 1855 roku w Korablewie - w akcie zgonu zapis, że urodził się w Hiszpanii?

wojsilOffline
Temat postu: Nazwisko: Fontner  PostWysłany: 21-10-2015 - 18:27

magdalena72 napisał:
Mój najstarszy przodek o tym nazwisku to Ludwik Fontner, pisany czasami Funtner, Fóntner.
Był młynarzem. Pierwsza wzmianka jaką o nim znalazłam pochodzi z akt USC Rząśni, potem w USC Widawa był młynarzem w Zborowie, gdzie po śmierci pierwszej żony Elżbiety Fryc, żeni się z moją pra...babcią Joanną Staszczykowską, potem przenosi się do parafii Restarzew i umiera w 1855 roku w Korablewie - w akcie zgonu zapis, że urodził się w Hiszpanii?
Witam
Jestem kolejnym krewnym po matce ,która nazywała z domu Fontner , również pisano to nazwisko na różne sposoby : Funtner , z niem. Fóntner.
Mam bardzo mało informacji odnośnie przodków ,ale jedna informacja ,która mnie przez całe życie prześladuje ,to z przodków przybył z Hiszpanii.
Podane przez Magdalena72 miejscowości tj Rząśnie, Restarzew, Karablewo ,to okolice Szczercowa.
Mój przodek wg informacji mojej matki . Adam Fontner mieszkał w Szczercowie i miał młyny.
Został zastrzelony mają 90 lat w roku 1939 na płocie przez niemieckiego żołnierza.
Nie mamy żadnych dokumentów ,bo kościół w Szczecowie się spalił.
Jestem bardzo ciekawy czy Ludwik Fontner był bratem Adama Fontnera. I może uda się dowiedzeć dzięki forum gdzie urodził mój pradziadek w Hiszpanii.

magdalena72Offline
Temat postu: Nazwisko: Fontner  PostWysłany: 21-10-2015 - 20:44
Zasłużony
Sympatyk

Adam Fontner mógł być synem mojego pra.... Ludwika i jego żony Joanny Staszczykowskiej - urodził się w 1852 r. w Korablewie, parafia Restarzew, akt 83
http://metryki.genealodzy.pl/metryka.ph ... =1&x=0&y=0
Czyli bratem mojego pradziadka
Pozdrawiam
Magdalena

wojsilOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-10-2015 - 21:45

Very Happy Dziękuję za pomoc i cieszę ,że mogę poznawać losy rodziny mojej matki. Tylko mam problem z odczytaniem tego dokumentu od ciebie. Pozdrawiam wojsil

magdalena72Offline
Temat postu:   PostWysłany: 21-10-2015 - 22:51
Zasłużony
Sympatyk

akt 83 Korablew,
działo się w Restarzewie dnia 12 grudnia 1852 roku w południe stawił się Ludwik Funtner lat 54 liczący kolonista z Korablewa w obecności świadków Józefa ...... i Szymona Magdziaka po lat pięćdziesiąt liczących rolników z Restarzewa i okazał nam dziecię płci męskiej urodzone w Korablewie o godzinie 2 o północy z jego małżonki Joanny ze Staszczykowskich lat 28 mającej - Dziecięciu temu na chrzcie świętym nadane zostało imię Adam. Chrzestnymi jego byli Wilhelm Gampf i Marianna Sukiennik.

Smile Magdalena

wojsilOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-10-2015 - 08:16

magdalena72 napisał:
akt 83 Korablew,
działo się w Restarzewie dnia 12 grudnia 1852 roku w południe stawił się Ludwik Funtner lat 54 liczący kolonista z Korablewa w obecności świadków Józefa ...... i Szymona Magdziaka po lat pięćdziesiąt liczących rolników z Restarzewa i okazał nam dziecię płci męskiej urodzone w Korablewie o godzinie 2 o północy z jego małżonki Joanny ze Staszczykowskich lat 28 mającej - Dziecięciu temu na chrzcie świętym nadane zostało imię Adam. Chrzestnymi jego byli Wilhelm Gampf i Marianna Sukiennik.

Smile Magdalena
Bardzo dziękuję za pomoc. Z tych postów mogę wywnioskować ,że jesteśmy daleki krewnymi. Smile

magdalena72Offline
Temat postu:   PostWysłany: 22-10-2015 - 10:19
Zasłużony
Sympatyk

Miło spotkać kolejnego krewnego;
Jeśli chciałbyś więcej informacji to zapraszam, daj znać przez pw.
A jak mam do Ciebie się zwracać? Wojsil to chyba nie imię Wink

Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat