Genealodzy.PL Podziel się na Facebooku

Genealodzy.PL

Użytkownik: Rejestracja
Hasło: Pamiętaj

Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty 22:10 poniedziałek, 18 marca 2019

longpixel

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
ahavitaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-06-2015 - 09:41
Sympatyk

Status: Offline
I ja mam Gajdę w drzewie.wiedziałam tylko, że pochodził z okolic Łodzi, był wdowcem i miał 2 córki-przyrodnie siostry mojej babci i jej rodzeństwa-które zostały u rodziny w Łodzi. Wczoraj się zawzięłam i przeczesałam nasze metryki. Chyba mam trop, więc dziś bedę weryfikować. W Łodzi było wielu Gajdów w różnych parafiach. Sądzę, że rodziny trzymały się razem i ci, co przynależeli do jednej parafii to najbliżsi krewni Smile w okolicach Łodzi wciąż mieszka wielu Gajdów, wujek Google ma wiele informacji... Wink pozdrawiam, Aśka

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
sloniatko60Offline
Temat postu:   PostWysłany: 17-09-2015 - 11:34
Zasłużony
Sympatyk

Spisuję indeks parafii Chorzelów od 1811 r. i przewija się nazwisko Gajda

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing

Pozdrawiam
Marek

Kubusia210Offline
Temat postu:   PostWysłany: 17-09-2015 - 13:24
Sympatyk

Witam!
Też posiadam w swoim drzewie genealogicznym nazwisko Gajda z Nawsia Kołaczyckiego, Kołaczyc i Ujazdu (woj. Podkarpackie). Moja Praprababcia Katarzyna Kolbusz z d. Gajda ur. 23.09.1898r., zm. 06.06.1953r. (ślub 17.02.1920r., z Józefem Kolbusz). Córka Piotra Gajdy (ur. 1860., zm. 25.10.1924r.) i Anny z d. Wójtowicz (20.05.1862-14.07.1904). Mam również dane dziadków Katarzyny- Pawła Gajdę i Zofię Gajdę z d. Laskowska.
Pozdrawiam
Jakub

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
acciperOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-09-2015 - 15:44
Sympatyk

U mnie licznie występuje rodzina o tym nazwisku w XVIII wieku zamieszkała w Bukównie (radomskie). Rodzina gospodarzy plebańskich, czyli chłopów nie poddanych dziedzicowi, lecz osadzonych na gruntach parafialnych. Jeden z nich był organistą i miał nazwisko z dodaniem końcówki - ski, był to Paweł Gajdziński (1745-1820). Pozostali nosili Gajda lub czasem Gadyak (ale wygląda mi na bład ortograficzny sporządzającego metryki). W XIX wieku rozsiali się po okolicy i nie tylko.

Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat