Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 19 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
KomentarzeOffline
Temat postu: Nasze książki (komentarz)  PostWysłany: 17-09-2006 - 10:29
Sympatyk


Dołączył: 02-07-2006
Posty: 4365

Status: Offline
Skomentuj ten artykuł tutaj:
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kaminski_AdamOffline
Temat postu: Nasze książki (komentarz)  PostWysłany: 17-09-2006 - 13:18
Członek PTG


Dołączył: 24-06-2006
Posty: 69
Skąd: Gdańsk
Status: Offline
Są jakieś problemy techniczne. Przy próbie dodania książki, po naciśnięciu na "Dodaj" wracam na jakąś całkiem inaczej niż normalnie sformatowana stronę z adresem genealodzy.pl/user.php. Przy ponownej próbie wprowadzenia książki jest dużo lepiej, ale nie zawsze. Po kliknięciu na dodaj pojawia mi się strona z informacją, że książka została wprowadzona (przydałby się od razu powrót do strony formatką na nową książkę i listą wprowadzonych książek) i z linkiem dodaj następną. Niestey po kliknięciu na ten link dostaję stronę z napisem "function Display ...".

Przy okazji:
- Wydaje się, że można spokojnie połączyc pola imię i nazwisko autora, ewentualnie troszkę wydłużając. Często jest dwóch czy trzech autorów, czy praca zbiorowa pod kierunkiem kogoś tam itp.
- Pole wydawnictwo jest wyraźnie za krótkie. Czasy kiedy w Polsce działało kilka wydawnictw i wszyscy znali ich trzyliterowe skróty nazw juz się skończyły Smile
- Pole miejsce wydania też powinno byc dłuższe, nazwy niektórych miejscowości sa dłuższe, a czasami książkai są wydawane w dwóch miejscowowściach. Tak przynajmniej podaja stopki redakcyjne.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Goś_EdmundOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-09-2006 - 13:21
Sympatyk


Dołączył: 17-09-2006
Posty: 820

Status: Offline
Drogi Admin.!
Chciałem wpisać swe książki, z których przy mojej pomocy, mogliby skorzystać inni genealodzy. A tutaj czytam: brak autoryzacji. Sad
O co biega? Question
Czyli tylko admin. ma możliwość wpisu książek.
Z poważaniem Edmund Goś
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Młochowski_JacekOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-09-2006 - 16:29
Członek Honorowy


Dołączył: 20-06-2006
Posty: 1725
Skąd: Radom
Status: Offline
Wszyscy zalogowani użytkownicy powinni mieć możliwość dodawania książek.
Osoby niezalogowane nie powinny mieć możliwości dodawania żadnych treści, głównie ze względu na roboty internetowe, które dopisują swoje linki gdzie tylko się da. Dlatego jeśli ktoś przed zalogowaniem się użyje linka w tekscie artykułu to nie dostanie się do modułu.
Wystarczy podać pierwszego autora. Jego nazwisko służy głównie do identyfikacji pozycji, gdyż jest wiele książek różnych autorów o tym samym tytule.
Imię i nazwisko rozdzieliłem aby móc w przyszłości wprowadzić wyszukiwanie po nazwisku autora. Przekierowania poprawiłem, wydawnictwo i miejscowość wydłużę. Obawiałem się trochę zbytniego rozpychania strony, ale po co się martwić na zapas.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Peter_PawelOffline
Temat postu: Po co sie martwic na zapas  PostWysłany: 18-09-2006 - 17:09
Sympatyk


Dołączył: 17-07-2006
Posty: 32

Status: Offline
Cytat:
Przekierowania poprawiłem, wydawnictwo i miejscowość wydłużę. Obawiałem się trochę zbytniego rozpychania strony, ale po co się martwić na zapas.

I w tym miejscu przypomnialo mi sie opowiadanie mojej Mamy. Tesc jej siostry wracal z pola na szczycie mocno przeladowanej a na dodatek przechylonej z powodu zlego ulozenia fury ze snopami zboza.
- Spadniecie Walenty! - ostrzegali go sasiedzi i wszyscy ktorzy patrzyli w gore na szczyt fury.
- A co sie bede martwic na zapas! - odkrzyknal Walenty.
W polowie drogi do stodoly fura sie przewrocila i snopy nakryly spadajacego Walentego. Kiedy ludzie podbiegli aby pomoc mu sie wydostac, Walenty szybko wykaraskal sie spod przewroconej fury i powiada:
- No, teraz to mozna sie juz martwic!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kaminski_AdamOffline
Temat postu: Po co sie martwic na zapas  PostWysłany: 20-09-2006 - 21:58
Członek PTG


Dołączył: 24-06-2006
Posty: 69
Skąd: Gdańsk
Status: Offline
Próbowałem dodać książkę "Adresowa książka parafialna ", która zciągnąłem z WBC. Wpisałem link, ale w liście link się nie pokazuje. Nie wiem czy takie było założenie tego pola (link), ale wydaje mi się, że dużo łatwiej będzie znaleźć genealogicznie interesujące książki w naszym spisie, niż szukając ich samemu po katalogach wszystkich bibliotek cyfrowych. Zwłaszcza że często człowiek nawet nie wie czego szukać, co za skarby oni tam mają. W takiej sytuacji link byłby ważniejszy niż możliwość pisania prywatnej wiadomości do autora wpisu. Chociaż i tpo może się przydać nie wszyscy mają szybkie łącza czy szybkie komputery z dużymi dyskami na przechowywanie tej literatury u siebie.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Młochowski_JacekOffline
Temat postu: Po co sie martwic na zapas  PostWysłany: 20-09-2006 - 23:08
Członek Honorowy


Dołączył: 20-06-2006
Posty: 1725
Skąd: Radom
Status: Offline
Pole link służy do wpisaniu linku do opisu dodawanej pozycji istniejącego gdzieś w internecie. Tytuł każdej książki dodając do spisu należałoby wrzucić najpierw do googli, znależć jeden z opisów dotyczących tej pozycji jakich w necie jest wiele i jeden z nich wykorzystać. Wpisanie samego linku nie załatwi sprawy, trzeba najpierw dodać pozycję.

Swoją drogą należałoby pomyśleć o miejscu na zebranie linków do istniejących w sieci publikacji elektronicznych. Jest ich wiele, ale wyszukać te interesujące z genealogicznego punktu widzenia nie jest łatwo.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Edward_WojtakowskiOffline
Temat postu: Nasze książki  PostWysłany: 21-09-2006 - 16:07
Nieaktywny


Dołączył: 13-07-2006
Posty: 66
Skąd: Vroclavo / Wrocław
Status: Offline
W „Naszych książkach“ winny się znaleźć przede wszystkim książki wydane po 1945 roku, których w najbliższych latach nie będzie w bibliotekach cyfrowych, gdyż prawa autorskie wygasają dopiero po 70 latach od zgonu autora (autorów). Często są to książki wydane przez towarzystwa miłośników miast i regionów, w małym nakładzie i nie są one dostępne w bibliotekach publicznych, a jedynie w niektórych bibliotekach uniwersyteckich. Na razie wystarczy rejestr alfabetyczny, może w przyszłości ktoś się podejmie sporządzić tematyczny katalog tej rozproszonej, ale bardzo wartościowej i pożytecznej biblioteki. Własne genealogiczne biblioteczki zakładają poszczególne towarzystwa regionalne (z zakupów i darowizn). Zapytajmy naszych krewnych i znajomych, może posiadają stare książki telefoniczne, jubileuszowe wydania szkół i zakładów pracy i inne pozycje będące kopalnią nazwisk i wiadomości o ludziach lokalnego szczebla, którzy nie trafili do „Who is who“, encyklopedii i Polskiego Słownika Biograficznego. Książki te przekażmy regionalnym towarzystwom genealogicznym, a te niech prowadzą między sobą stałą wymianę dubletów.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
tyburskiOffline
Temat postu: Nasze książki  PostWysłany: 25-09-2006 - 19:24
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 27-06-2006
Posty: 210
Skąd: Juszkowo
Status: Offline
Moi drodzy, zamieszczanie książek jest swoistym zobowiązaniem do tego, że się będzie odpowiadało na pytania. Sam zastanawiałem się przed dodaniem kilku pozycji z mojej biblioteki, czy będę miał czas na korespondencję. Uznałem , że tak i dopiero wtedy dodałem. Niestety moje pytania dotyczące opublikowanych tytułów pozostaja bez odpowiedzi.
Wiktor
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 1.376601 sekund(y)