Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
LintnerOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-04-2015 - 15:05
Sympatyk


Dołączył: 18-07-2011
Posty: 103

Status: Offline
Dzięki za pomoc, akt zgonu już zamówiłem Smile

_________________
Pozdrawiam
Tomek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
pomponikOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-04-2015 - 16:52
Sympatyk


Dołączył: 26-05-2008
Posty: 429

Status: Offline
Ciesze sie se sie udalo.

Pozdrawiam, Pomponik
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kubusia210Offline
Temat postu:   PostWysłany: 25-04-2015 - 19:43
Sympatyk


Dołączył: 19-04-2015
Posty: 234
Skąd: Lubla/Kraków
Status: Offline
Witam! Też mam pytanie związane z rodziną w Anglii. Brat mojej prababci Czesław Madejczyk wyemigrował do Anglii tuż po wojnie, wiem że tam ożenił się i mieszkał w Leeds. Doczekał się trzech córek (Genowefy, Marii i Krystyny). Z fotografii rodzinnym, które mam jego córka w dniu 2 maja 1982 roku wyszła za mąż za Davida Syke w Leeds. Utrzymywał on kontakt z moją rodziną gdzieś do około 1986. Raz odwiedził nas w ok. 1981-1982, ze swoją córką ( inf. ze zdjęcia). Przypuszczam, że musiał umrzeć ok. 1987. Kontakt się urwał. Jak mogę ich odnaleźć? Z góry dziękuję za informację Smile

_________________
Jakub Józef Musiał
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
pomponikOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-04-2015 - 10:55
Sympatyk


Dołączył: 26-05-2008
Posty: 429

Status: Offline
Witaj Kubusia,

Czy Czslawa zona miala na imie Krystyna, Bo tak wylada ze Krystina jeszcze zyje (imie jest Christine) Czy masz adres do niej? Ale nie jestem pewna czy to jest twoja Krystyna. Osobe ktora znalazlam to okolo 81 lat.

Prosze podpisz sie pod postem,

Pozdrawiam, pomponik
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kubusia210Offline
Temat postu:   PostWysłany: 26-04-2015 - 13:12
Sympatyk


Dołączył: 19-04-2015
Posty: 234
Skąd: Lubla/Kraków
Status: Offline
Witaj Pomponik! Niestety ale nie mam adresu ani żadnego kontaktu z rodziną Czesława. Wiem, że rodzina utrzymywała z nim kontakt gdzieś do ok. 1983, wiem również że odwiedził nas ok. 1979-1982 ( to wiem z fotografii rodzinnych). Jego żona nazywała się najprawdopodobniej Helena Maciejewska po mężu Madejczyk. Mieli razem 3 córki: Marię, Krystynę i Genowefę, ale nie wiem kiedy się urodziły jedna z córek była z nim w Pl. Z fotografii rodzinnym, które mam ze ślubu Genowefy i Davida Sykes (2.05.1981 Leeds). Chyba przez całe swoje życie mieszkał w Leeds w Anglii. Pozdrawiam Kuba
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
robuchOffline
Temat postu: Jak odnaleźć rodzinę w Anglii?  PostWysłany: 06-05-2015 - 21:15


Dołączył: 24-02-2014
Posty: 7

Status: Offline
Witam!
Od wielu lat poszukuję stryja ur. w roku 1928(dokładnej daty nie znam), z którym kontakt urwał się pod koniec lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Stryj mieszkał w Londynie. Jakąś pocztą pantoflową docierały wieści jeszcze w latach osiemdziesiątych, że nadal tam mieszka. Podejrzewam, że dziś już może nie zyje, bo byłby grubo po 80-tce. Proszę o pomoc w ustaleniu, czy nadal żyje lub gdzie jest pochowany w przypadku zgonu. Nazywa się Zbigniew Krukowski, jest synem Leonarda i Zofii.
Będę wdzięczny za wszelką pomoc
R.Krukowski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Barbara_RajskaOffline
Temat postu: Glasgow-Szkocja  PostWysłany: 23-06-2015 - 12:18
Sympatyk


Dołączył: 13-05-2014
Posty: 90

Status: Offline
Czy ktoś z szanownych forumowiczów - genealogów mógłby mi podpowiedzieć jak odnależć osobę żyjącą w Szkocji? Czy istnieją jakieś spisy mieszkańców lub abonentów? Z góry dziękuję i pozdrawiam
Barbara
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
t.dzwonkowskiOffline
Temat postu: Dzwonkowski  PostWysłany: 04-07-2015 - 18:59
Sympatyk


Dołączył: 26-10-2007
Posty: 284

Status: Offline
Czy ktoś z Państwa ma dostęp do tych zasobów?
Louis Joseph Dzwonkowski, ożenił się 5.06.1815 r. z Sarah Elizabeth Palmer w Saint Anne Soho, (Saint Anne's Church in the Soho section of London), Westminster, London, England źródło: Church of England. St. Anne's Church (Soho, Westminster) Marriages 1813-1821 FHL British Film 918597
Z poważaniem Tadeusz Dzwonkowski
Wink
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dorocik133Offline
Temat postu: Findmypast  PostWysłany: 13-09-2015 - 16:45
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 23-11-2011
Posty: 1077
Skąd: Ozorków
Status: Offline
Witam!
Właśnie dowiedziałam się o wyszukiwarce www.findmypast.com. Interesuje mnie rodzina z Anglii. Chodzi o rodowitych Anglików

W związku z tym mam pytania
1. czy ktoś tam jest zarejestrowany i jak ją ocenia?
2. Interesuje mnie 14 dniowy okres próbny, czy rzeczywiście jest realna możliwość zrezygnowania z subskrypsji?
3. Czy na podstawie dość skromnych danych (imię, nazwisko panieńskie, nazwisko po mężu, rok ślubu, data i miejsce zgonu) będę w stanie odnaleźć MIEJSCE URODZENIA, IMIONA RODZICÓW wraz z miejscami i datami urodzenia oraz zgonu (ojciec zmarł przed wojną, matka juz po), datę zawarcia małżeństwa (znam imię i potencjalne nazwisko tegoż męża oraz lata urodzenia i zgonu żony) jej siostry oraz datę zgonu męża.

Będę wdzięczna za każde info.

_________________
Pozdrawiam

Dorota
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
pomponikOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-09-2015 - 13:23
Sympatyk


Dołączył: 26-05-2008
Posty: 429

Status: Offline
Witaj Dorotko,

Zanim bedzies szukac na stronie www.findmypast.co.uk zobac czy cos znajdzies na:

http://www.freebmd.org.uk/cgi/search.pl

Tu informacja jest za darmo - nie trzeba sie rejstrowac ani logiwac ażeby odnalesc informacje ktora szukas. Informacja jest podana podobnie do informaci ktora znajdzies na Findmypast tylko na freebmd nie ma skanow a jeszcze do tego jest podane przybizony okres urodzen/slubow/zgonow. Indeksy (na freebmd.org.uk i findmypast) urodzin/slubow/zgonow sa podane kwartalnie, Jan-Mar, Apr-June, July-Sept, Oct-Dec. Podaje ci tu przyklad dziecka ktore sue urodzilo w grudniu:

http://www.freebmd.org.uk/cgi/informati ... 1441408475

Majac informacje ze strony freebmd to bedzies mogla zamowic akta urodzin/slub/zgonu tu:

https://www.gro.gov.uk/gro/content/certificates/

Jedyna rzec ktora bys dostala na Findmypast to by bylo alphabetyczny index osob ktorzy sie urodzili/slubowali/zmarli w tym samy kwartale co twoja poszukiwana osoba. W indeksie tez bedzie podane ta sama informacja co jest na freebmd, czyli przy nazwisku jest podane District Vol Page.

Jak bys chciala to moge ci sciagnac indeksy i przeslac (prosze podac adres emailowy na pw).

Serdecznie pozdrawiam, pomponik
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
AlicjaSurmackaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-09-2016 - 22:06
Sympatyk


Dołączył: 12-07-2007
Posty: 1011
Skąd: Radomsko
Status: Offline
Witam,
W 2011 roku poszukiwałam takich informacji i nadal sprawa jest aktualna:

Nie mam i nie będę miała kontaktu z jedyną córką brata mojego dziadka mieszkającą w Anglii. Mam jej adres, wprawdzie krótki ale chyba kompletny.
W jaki sposób sprawdzić czy ona jeszcze żyje?
Anna Wanda Koeller zd. Surmacka urodzona 02.04.1924 roku w Warszawie córka Jana i Ireny Bogumiły z Wiśniewskich małż. Surmackich.
Langeline
Manor Rd, Sole St
Cobham Kent England

Alicja
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
BozennaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-09-2016 - 22:58
Sympatyk


Dołączył: 07-08-2006
Posty: 2372
Skąd: Francja
Status: Offline
Alicjo, ,
Napisz na tej adres.
Twoj adres jest prawie dobry.
Oto szczegoly:

Langeline
Manor Rd, Sole St
Cobham
Gravesent DA 12
Great Britain,

Pozdrawiam,
Bozenna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Agnieszka_SzumskaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-09-2016 - 23:08
Sympatyk


Dołączył: 06-07-2008
Posty: 176

Status: Offline
Poszukuję rodziny Edwarda Michalskiego ur.ok.1905r na Bródnie w Warszawie , który wyjechał do Anglii po II wojnie światowej.
Z poważaniem
Małgorzata
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
pen60Offline
Temat postu:   PostWysłany: 17-09-2016 - 23:05
Sympatyk


Dołączył: 18-05-2010
Posty: 792

Status: Offline
Witam,
Zwracam się z prośbą, może ktoś mnie pomoże.
Dotyczy mojej ciotki Doroty Elżbiety Downs ur 15 XI 1926r.zm. 21 IV 2009 r. zamieszkałej w Anglii
Wyszła za mąż za Stefana Jerzego Malinowskiego brata mojej mamy w 1954 r.
Matka jej Leonora Downs ur. 1908 r. zm. 2007 r. a ojciec Harry Downs ur. nie wiem zm. około 1985 r.
Może można uzyskać informacje dot. akt urodzenia, zgonu i małżeństwa wymienionych osób.
Z góry bardzo dziękuję
Pozdrawiam
Marek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
d_wrobelOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-10-2016 - 05:31


Dołączył: 11-10-2016
Posty: 3

Status: Offline
Witam, czy może ktoś mi udzielić pomocy ? szukam osoby Zbigniew Pytel, ur.23.10.1953 w Starachowicach, wyemigrował do UK wiem że mieszkał w Thetford, znalazłam adres, napisałam 3 listy i zadnej odpowiedzi... jak moge znalezc nr tel? czy moze jakies inne sposoby na znalezienie tej osoby ? pozdrawiam
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.982379 sekund(y)