Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
wtorek, 16 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
KomentarzeOffline
Temat postu: O grzechach kilku, o owcy całej i sytym wilku. (komentarz)  PostWysłany: 16-04-2015 - 18:14
Sympatyk


Dołączył: 02-07-2006
Posty: 4363

Status: Offline
Skomentuj ten artykuł w tym wątku
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sawicki_JulianOffline
Temat postu: O grzechach kilku, o owcy całej i sytym wilku. (komentarz)  PostWysłany: 17-04-2015 - 10:28
Sympatyk


Dołączył: 05-11-2009
Posty: 3424
Skąd: Ostrowiec Świętokrzyski
Status: Offline
Witam Grzegorz wnuku starej gwardii, nawet tak ciekawy temat jak o wilku sytym spada na łeb, czyli na dół i w zapomnienie. Sam tez już mam dość tego tu poziomu Familjady, jedna osoba potrafi wszystkim zamącić w głowie, czyżby dorosły Polak nie miał swego rozumu. Szkoda że odchodzą ci co mają genealogię i historię w jednym palcu, ale chyba co miesiąc jak zapisał uprawianie wyrzutów sumienia się podoba tu szczególnie tym bezimiennym. Ja to wyraźnie widzę, by rozwalić ten jeszcze z nazwy polski serwis genealogiczny. Pamiętam i to ciekawe posuniecie, Prezesa PTG nie powiadamiają na zebranie PTG = Amen
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Al_MiaOffline
Temat postu: O grzechach kilku, o owcy całej i sytym wilku. (komentarz)  PostWysłany: 17-04-2015 - 11:56
Sympatyk


Dołączył: 08-11-2013
Posty: 1308

Status: Offline
" I niech mi ktoś powie, że jest równość i sprawiedliwość na tym Świecie. Nawet w tym przypadku decyduje wielkość ptaka. "

Ja Ci powiem Smile

W kontekście bociana i jaskółki:
Ty jesteś bocianem- masz DAR pisania, tzw "lekkie pióro".
Ja jestem jaskółką.
Równość byłaby gdybyśmy wszyscy byli bacianami lub jaskółkami.
Alleż byłyby nuuuuuddyyy!

Smile)

pozdrawiam serdecznie

Ala.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Janina_Tomczyk
Temat postu: RE: O grzechach kilku, o owcy całej i sytym wilku. (komenta  PostWysłany: 17-04-2015 - 15:22
Nieaktywny


Dołączył: 10-12-2012
Posty: 1260

Jak na ironię zapomina się o zasługach "starych" genealogów i harcownicy znajdują poklask zainteresowanych, więc wielkość ptaka niewiele ma z tym wspólnego. Ot szara rzeczywistość. Trzeba wypchnąć starych, zeszmacić , a następnie wepchnąć do niezbyt rozgarniętych główek swoje racje i jest się nowym wszechwiedzącym.
Mądry podobno wybiera złote milczenie więc i dawni genealodzy zamilkli, ale to wielka i niepowetowana strata dla nas wszystkich maluczkich.
Jajka 3 wydrapałam misternie po ugotowaniu w cebulkowych koszulkach i zjadłam z rodziną ze smakiem w czasie Świąt Wielkanocnych.
Niestety po wydarzeniach przedświątecznych na tym forum pozostał mi tylko ogromny niesmak.
Kto nie szanuje przodków i początków tego zacnego Towarzystwa temu na pohybel!

Janina Władysława Tomczyk
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.529532 sekund(y)