Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
svetlanagOffline
Temat postu: Parafia Stare Troki na Litwie.  PostWysłany: 23-04-2014 - 18:21
Sympatyk


Dołączył: 15-09-2012
Posty: 154

Status: Offline
Doboro,
przeglądała Pani spis parafian Starotrockich z 1909 roku?

Pozdrawiam,
Svetlana.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DoboroOffline
Temat postu: Parafia Stare Troki na Litwie.  PostWysłany: 23-04-2014 - 18:57


Dołączył: 22-04-2014
Posty: 9

Status: Offline
Pani Svietlano,
znalazłam już ten spis i pracuję nad nim, aby było go łatwiej odczytać.
Pozdrawiam
Dorota
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Waldemar_StankiewiczOffline
Temat postu: Parafia Stare Troki na Litwie.  PostWysłany: 07-03-2015 - 17:19
Sympatyk


Dołączył: 09-03-2008
Posty: 344

Status: Offline
Na adres Biblioteki Kresowej nadeszła prośba o pomoc dla poszukującego w okolicach Trok. Ponieważ nie mogę sie w tą sprawę zaangażować, poniżej cutuję list z USA. Może ktoś będzie mógł pomóc w poszukiwaniach URBANOWICZÓW.
"Dear Sir,

I understand that you are the Administrator for the website Biblioteka Kresowa, Potyczek z Genealogia. I am doing some research on the Urbanowicz family and I was excited to see the Urbanowicz index under the Trokai Parish. I noticed that there are only three family indexes. I was wondering if you could tell me more about that family? My grandmother's father and uncle came from Poland to America in about 1905 and I think they may be in the Urbanowicz index. However, I am having a hard time finding the final link.
David Taylor
Alpine, Utah, United States of America"

Pozdrawiam,
Waldemar
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Radomir_PyzikOffline
17 Temat postu:   PostWysłany: 03-10-2016 - 17:01
Sympatyk


Dołączył: 03-10-2016
Posty: 34

Status: Offline
Nawiązując do otwierającego postu Svetlany przedstawiam listę miejscowości parafii w Starych Trokach wg stanu z 1849 roku:

1849.
Stare Troki, Maciuliszki, Woły, Waka-Kowieńska, Sołonica, Kułakowszcyzna, Błotnia, Górale, Wojdiagi, Waka-Grodzieńska, Waka-Metropolitańska, Wojdaty, Kozaklary, Waka-Biała, Mielechowicze, Bojary, Prudek, Kajszetaki, Antoniszki, Papule, Łodyga, Dobrawola, Zbrodnia, Gaj, Czarnobyle, Sorok-Tatary, Pogiry, Terniany, Skorbuciany, Biedugnie, Turgiele, Świętniki, Podligonie, Ligojnie, Gudełki, Gopsta, Plachna, Kiewliszki, Kajetaniszki, Dojnie, Ołona, Jurgielany, Angleniki, Osiuklinie, Lidziańce, Chojniak, Ołuna, Rudziszki, Szylinie, Jelszczyzna, Miodowarcy, Bojaryszki, Dejlidy, Bukły, Kureliszki, Dołkitany, Żerańce, Maczułajki, Wancíniki, Adamówka, .Jałowiec, Jeneliszki, Łukańce, Winklaryszki, Mamoncie, Madzinny, Połuknie cum Capella, Międzyrzecz, Wisztelany, Zienkiszki, Strokiszki, Piłotawka, Żuki, Bowszyszki, Waka cum Capella.

Moi przodkowie mieszkali przez pewien czas w Rudziszkach i Landwarowie. Jako że są to względnie nowe parafie (powstałe około 1910 roku) i „grzebanie w papierach” tychże (abstrahując od ich dostępności) może jedynie uściślić tradycję rodzinną, postanowiłem przeanalizować schematyzmy diecezji wileńskiej za lata 1907-1913.
Za cel wziąłem dekanat trocki, a dokładniej liczby wykazanych parafian, żeby na tej podstawie uchwycić, gdzie ewentualnie wędrowały miejscowości moich przodków.
Niestety nie mam pojęcia jak wkleić/pokazać obrazek/tabelę (a może nie mam uprawnień), więc przedstawię tylko końcowe wnioski:
Wydaje mi się, że dalszych korzeni przodków należy szukać:
z parafii Rudziszki – w Trokach Nowych,
z parafii Koszedary – w Żyżmorach, Żoślu i Giegużynie
z parafii Kronie – w Dorsuniszkach
z parafii Wysoki Dwór – w Użugościach i Starych Trokach
Pozdrawiam
Radek Pyzik
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MonikaMaruOffline
Temat postu: Re: Parafia Stare Troki na Litwie.  PostWysłany: 05-10-2016 - 11:38
Sympatyk


Dołączył: 04-11-2010
Posty: 8051
Skąd: Bielsko-Biała
Status: Offline
Waldemar_Stankiewicz napisał:
Na adres Biblioteki Kresowej nadeszła prośba o pomoc dla poszukującego w okolicach Trok. Ponieważ nie mogę sie w tą sprawę zaangażować, poniżej cutuję list z USA. Może ktoś będzie mógł pomóc w poszukiwaniach URBANOWICZÓW.
"Dear Sir,

I understand that you are the Administrator for the website Biblioteka Kresowa, Potyczek z Genealogia. I am doing some research on the Urbanowicz family and I was excited to see the Urbanowicz index under the Trokai Parish. I noticed that there are only three family indexes. I was wondering if you could tell me more about that family? My grandmother's father and uncle came from Poland to America in about 1905 and I think they may be in the Urbanowicz index. However, I am having a hard time finding the final link.
David Taylor
Alpine, Utah, United States of America"

Pozdrawiam,
Waldemar


Troki są na FS.
https://familysearch.org/search/catalog ... %20Library

Zajrzałam na chybił-trafił w Nowe Troki rok 1890 do spisu zaślubionych - jest ślub Jana Urbanowicza z Teklą Azulewiczówną.
https://familysearch.org/ark:/61903/3:1 ... at=2317996

Może David powinien otworzyć na forum General Discussion Eng. nowy temat "Urbanowicze ze Starych Trok", podać więcej informacji o poszukiwanych osobach i wtedy można popróbować pomóc mu w poszukiwaniach.

_________________
Pozdrawiam,
Monika
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
os2hughOffline
Temat postu: Stare Troki rodzina Frackiewicz  PostWysłany: 09-02-2018 - 17:30
Sympatyk


Dołączył: 19-06-2015
Posty: 190

Status: Offline
Pozdrawiam przyjaciół,

Piszę dziś o moich przodkach rodziny Frackiewiczów z parafii S. Troki. Mój polski nie jest dobry, więc poniżej zamieszczę również w języku angielskim. Korzenie mojej rodziny w tej parafii pochodzą z miejscowości Dobrawola, Gorale i Landwarow. W 1864 r. W tej parafii urodziła się moja prababka (Józefa Frackiewicz), najmłodsza córka Józefa i Marcjanny (Rogowicz) Frackiewicz.

Jeśli ktokolwiek będzie miał więcej informacji o rodzinie Frackiewiczów z tej parafii, będę bardzo wdzięczny.

Z poważaniem

Hugh Whiting
-----------------------------------------------------------------------------------

Greetings friends,

I am writing today about my ancestors of the Frackiewicz family from S. Troki parish. My Polish is not good so below I will also post in English. My family roots in this parish come from the villages of Dobrawola, Gorale and Landwarow. In 1864 my 2nd great grandmother was born in this parish (Jozefa Frackiewicz) she was the youngest child of Jozef and Marcjanna (Rogowicz) Frackiewicz.

If anyone has anymore information about the Frackiewicz family from this parish I will be much appreciative.

Sincerely

Hugh Whiting
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 1.094856 sekund(y)