Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Waldemar_StankiewiczOffline
Temat postu: ECK Europeana - ksiegi metrykalne  PostWysłany: 27-11-2012 - 20:48
Sympatyk


Dołączył: 09-03-2008
Posty: 344

Status: Offline
Na portalu EUROPANEA http://www.europeana.eu/portal/ znajdują się udostępnione min. zbiory archiwalnych ksiąg metrykalnych pochodzących z terenów Litwy.
Chcąc odszukać interesującą nas parafię, należy użyć nazwy w języku litewskim. Poza księgami publikowane są też inne materiały związane z dziedzictwem materialnym i kulturowym danej miejscowości. Poniżej adresy pokazujące efekt pracy wyszukiwarki:

http://www.europeana.eu/portal/search.h ... %8Di%C5%B3
http://www.europeana.eu/portal/search.h ... lvon%C5%B3

Zachęcam do korzystania i dzielenia efektaami swoich poszukiwań.

Pozdrawiam,
Waldemar
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jarymiOffline
Temat postu: EUROPEJSKIE CENTRUM KULTURY EUROPENEA - ksiegi metrykalne  PostWysłany: 16-12-2014 - 15:26
Sympatyk


Dołączył: 11-04-2010
Posty: 663
Skąd: z Łodzi w Ostrowie Wielkopolskim
Status: Offline
próbowałem znaleźć księgi z Wilna ale nie znalazłem a może źle szukam Sad

Szukam aktu urodzenia mojego pradziadka Zygmunta Jankielewicza z roku ok. 1837 - z aktu ślubu wynika, że urodził się w Wilnie

Ślub u św. Andrzeja w Warszawie 27-06 1865 roku - niestety księga allegat do tego rocznika zaginęła nawet nie wiem w jakiej parafii wileńskiej szukać.

z odziedziczonych notatek rodzinnych mam na jednym z dokumentów podaną na marginesie ołówkiem datę urodzenia 11-02-1837 - ale nie wiem na ile to jest wiarygodne.

_________________
Pozdrawiam Ryszard Jankielewicz

W kręgu moich zainteresowań nazwiska: Biedrzycki , Sobolewski, (okolice Brzezin, Piotrkowa, Częstochowy) Mirosław (Lubelskie) , Stożek (Myślenice, Kraków), Jankielewicz, Stabeusz, Garbacz (Warszawa, Wilno, Kowno)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
hniewOffline
Temat postu: Re: EUROPEJSKIE CENTRUM KULTURY EUROPENEA - ksiegi metrykaln  PostWysłany: 16-12-2014 - 17:23
Sympatyk


Dołączył: 11-11-2010
Posty: 737

Status: Offline
Waldemar_Stankiewicz napisał:
Na portalu EUROPANEA http://www.europeana.eu/portal/ znajdują się udostępnione min. zbiory archiwalnych ksiąg metrykalnych pochodzących z terenów Litwy. ...


Witam,
Wydaje się, że jeśli o metrykalia chodzi to Europeana linkuje tylko zasoby portalu Epaveldas i to w sposób niezbyt aktualny. Nie wyszukuje np ksiąg z Vilniaus (Kalvarijų) Šv. Kryžiaus atradimo bažnyčia udostępnionych w tym roku.

Pozdrawiam
Hubert
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jarymiOffline
Temat postu: Re: EUROPEJSKIE CENTRUM KULTURY EUROPENEA - ksiegi metrykaln  PostWysłany: 16-12-2014 - 19:15
Sympatyk


Dołączył: 11-04-2010
Posty: 663
Skąd: z Łodzi w Ostrowie Wielkopolskim
Status: Offline
Witam

Mam olbrzymie trudności w poruszaniu się po litewskich stronach.
Litewski i chiński mają w/g mnie podobny stopień trudności.
Drzewo po stronie prababci doprowadziłem do 1730 roku bo wszystko działo się w Polsce.

Szukam aktu urodzenia mojego pradziadka Zygmunta Jankielewicza z roku ok. 1837 - z aktu ślubu wynika, że urodził się niestety właśnie w Wilnie

Ślub był u św. Andrzeja w Warszawie 27-06 1865 roku - niestety księga allegat do tego rocznika zaginęła i nie mam szans na zdobycie aktu urodzenia, który tam mógłby być, a tak nawet nie wiem w jakiej parafii wileńskiej szukać.

Z odziedziczonych notatek rodzinnych mam na jednym z dokumentów podaną na marginesie ołówkiem datę urodzenia 11-02-1837 - ale nie wiem na ile to jest wiarygodne, bo nie wiem kto ją tam zanotował, ani skąd ją wziął.

Czy biorąc powyższe dane pod uwagę ktoś oblatany w wileńskich parafiach byłby w stanie mi pomóc.

Pisałem do archiwum w Wilnie, ale bez podania parafii odpisali mi, że aktu nie mogą znaleźć ale skasowali mnie na ok 30 euro Sad

_________________
Pozdrawiam Ryszard Jankielewicz

W kręgu moich zainteresowań nazwiska: Biedrzycki , Sobolewski, (okolice Brzezin, Piotrkowa, Częstochowy) Mirosław (Lubelskie) , Stożek (Myślenice, Kraków), Jankielewicz, Stabeusz, Garbacz (Warszawa, Wilno, Kowno)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jarymiOffline
Temat postu: Re: ECK Europeana - ksiegi metrykalne  PostWysłany: 15-01-2015 - 20:03
Sympatyk


Dołączył: 11-04-2010
Posty: 663
Skąd: z Łodzi w Ostrowie Wielkopolskim
Status: Offline
Waldemar_Stankiewicz napisał:
Na portalu EUROPANEA http://www.europeana.eu/portal/ znajdują się udostępnione min. zbiory archiwalnych ksiąg metrykalnych pochodzących z terenów Litwy.
Chcąc odszukać interesującą nas parafię, należy użyć nazwy w języku litewskim. ..............

Pozdrawiam,
Waldemar


Witam może źle szukałem ale znalazłem tylko parafię św. Jana , św. Krzyża, św apostołów filipa i Jakuba.

Czy są gdzieś dostępne księgi z parafii Wszystkich Swiętych ??
będę wdzięczny za info

_________________
Pozdrawiam Ryszard Jankielewicz

W kręgu moich zainteresowań nazwiska: Biedrzycki , Sobolewski, (okolice Brzezin, Piotrkowa, Częstochowy) Mirosław (Lubelskie) , Stożek (Myślenice, Kraków), Jankielewicz, Stabeusz, Garbacz (Warszawa, Wilno, Kowno)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
WirzinkiewiczOffline
Temat postu: Re: EUROPEJSKIE CENTRUM KULTURY EUROPENEA - ksiegi metrykaln  PostWysłany: 19-03-2022 - 09:19


Dołączył: 12-03-2022
Posty: 9

Status: Offline
hniew napisał:
Waldemar_Stankiewicz napisał:
Na portalu EUROPANEA http://www.europeana.eu/portal/ znajdują się udostępnione min. zbiory archiwalnych ksiąg metrykalnych pochodzących z terenów Litwy. ...


Witam,
Wydaje się, że jeśli o metrykalia chodzi to Europeana linkuje tylko zasoby portalu Epaveldas i to w sposób niezbyt aktualny. Nie wyszukuje np ksiąg z Vilniaus (Kalvarijų) Šv. Kryžiaus atradimo bažnyčia udostępnionych w tym roku.

Pozdrawiam
Hubert


Można jakiś link do kalwaryjskiego, do wspomnianych ksiąg udostępnionych w tym roku?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.699622 sekund(y)