Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
benyzetOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-09-2014 - 19:07
Sympatyk


Dołączył: 23-08-2013
Posty: 418
Skąd: Kościan
Status: Offline
Witam serdecznie wszystkich. Mam prośbę. Czy mógłby ktoś mną pokierować,bo nie wiem jak się do tego zabrać,albo może link do tematu na forum gdzie było to omawiane. Poszukuję także wywodu szlachectwa mojej rodziny tj. Zarzyckich h. Złotogoleńczyk z Ziem Stanisławowskich. Jak sie szuka u Mormonów? U mnie nie bardzo z Angielskim. Bardzo proszę o pomoc. W książce Poczet Szlachty Galicyjskiej i Bukowińskiej jest Zarzycki h. Złotogoleńczyk zatwierdzono szlachectwo w Halickim Sądzie Grodzkim 1782. Pozdrawiam . Grzegorz

_________________
Z pozdrowieniami Grzegorz
--------------------------------------------------
Szukam metryk/informacji o Zarzyckich,którzy z zawodu byli szewcami- dawne Stanisławowskie, Tarnopolskie, Lwowskie. Dziękuję.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sawicki_JulianOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-09-2014 - 20:51
Sympatyk


Dołączył: 05-11-2009
Posty: 3424
Skąd: Ostrowiec Świętokrzyski
Status: Offline
Witam Grzegorz, już raz komuś z Zarzyckich podpowiadałem, na pytanie gdzie są wywody ze szlachectwa, takiej odpowiedzi - gdzie to nie znam, znam natomiast parę linków gdzie mogą być dodani i Zarzyccy, bo kiedyś nie było tam Sawickich, a teraz są. Drugi link to Baza Ossolińskich i jest tam trzy pozycje o Zarzyckich, tylko w pustą ramkę wpisać nazwisko Zarzycki, lub to co się szuka, np. wieś. Są tez Metryki Koronne i tam bardzo dużo jest staroci z nadań królewskich i mogą być i Zarzyccy.
A co do wywodów to tak we Lwowie lub Kijowie bo Stanisławów piszesz, są na mikrofilmach wywody i rysunki z drzewkiem genealogicznym i podanym herbem na dane nazwisko i to samo jest w Ameryce u Mormonów. Ja miałem takie szczęście ze za darmo mi przysłał z USA Sawicki, to 192 str. wywody o Sawickich z herbami ; Nowina, Lubicz, Ślepowron. Te też znam te wywody z Bukowiny, są tam też Sawickie herbu Złotogoleńczyk, Nowina ( to podobny herb ) i coś tam jeszcze. Pozdrawiam i podaje linki - Julian ;
http://genealogia.lt/
http://bazy.oss.wroc.pl/kzc/index2.php
http://www.agad.gov.pl/inwentarze/Metr_Korx.xml
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
hniewOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-09-2014 - 21:08
Sympatyk


Dołączył: 11-11-2010
Posty: 737

Status: Offline
1. W CPAHU we Lwowie zachowało się przynajmniej 5 teczek z dokumentami z procesów legitymacyjnych prowadzonych przez prawdopodobnie 5 różnych rodzin o nazwisku Zarzycki.
Można np:
a) bezpośrednio w archiwum, mailem, podając sygnatury, zamówić skany
kontakt jest tu
http://tsdial.archives.gov.ua/?url=/index/contacts/
sygnatury (fond-opis-sprawa) z zakresem lat wyglądają tak:
165-3-1812 (1790)
165-3-1813 (1782-1823)
165-3-1814 (1797-1924)
165-3-1815 (1822-1829)
165-3-1816 (1792-1898)

b) zamówić do jednego z CHR mikrofilmy wykonane we Lwowie przez Mormonów
numery mikrofilmów i ich fragmentów z teczkami Zarzyckich to:
2415328 części 22 i 23
2415329 części 1, 2 i 3

2. Tu zaś online jest garść dokumentów rodzinno-majątkowych dotyczących jakiś lwowskich i nie tylko Zarzyckich:
http://156.17.104.200/vol1/djvu/fond_14 ... s_829.djvu
Przydatna wyszukiwarka:
http://bazy.oss.wroc.pl/kzc/index2.php

Pozdrawiam
Hubert
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
benyzetOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-09-2014 - 22:13
Sympatyk


Dołączył: 23-08-2013
Posty: 418
Skąd: Kościan
Status: Offline
Witam Julianie. Tak, to mi pomagałeś, tylko nie odnośnie wywodów,ale pisalismy do siebie. Dziekuję za odpowiedż.
Także Tobie Hubercie dziekuję serdecznie. Trochę to potrwa zanim to wszystko ogarnę,ponieważ długo pracuję, ale dziekuję za wielką pomoc.
Mam nadzieję,że wspomożecie mnie swoim doświadczeniem gdybym miał jeszcze jakieś pytania.
Pozdrawiam Was serdecznie Grzegorz.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Maślanek_JoannaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-09-2014 - 08:56
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 11-03-2014
Posty: 941

Status: Offline
Witam, z przyjemnością przeczytałam powyższe - bardzo pomocne podpowiedzi od fachowców dla poszukiwaczy-żółtodziobów. Dziękuję za już - poproszę o jeszcze Smile. A konkretniej: na stronie https://familysearch.org/search/catalog ... %20Library znalazłam interesujące mnie teczki - Dąbrowskich - tyle, że jest ich kilkanaście. Wiem prawie na pewno, że któraś dotyczy mojej rodziny, tylko która? I tu mam pytanie do znawców - co oznaczają daty podane przy poszczególnych teczkach? Z "Wykazu szlachty podolskiej" mam daty (chyba) zgłaszania poszczególnych osób - czy to może pomóc w identyfikacji? Ew. jak inaczej można "wyłowić' swoją?
Pozdrawiam
Joanna z Dąbrowskich
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sawicki_JulianOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-09-2014 - 09:30
Sympatyk


Dołączył: 05-11-2009
Posty: 3424
Skąd: Ostrowiec Świętokrzyski
Status: Offline
Witam Joanno, ja samouk, nie wiem czy to znasz, bo to powyżej u mnie się nie otwiera, tak na szybko, podaje dwa linki o Dąbrowskich. Wyłowić to najlepiej porównać z metrykami, czy innymi aktami pisane przez samych Dąbrowskich, np. testament, rysunek drzewka do wywodu, akta w hipotece z podpisem własną ręką, pozdrawiam - Julian ;
http://www.genealogia.okiem.pl/dabrowski.htm
http://www.agad.archiwa.gov.pl/pomoce/Vargen467.xml
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
hniewOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-09-2014 - 13:43
Sympatyk


Dołączył: 11-11-2010
Posty: 737

Status: Offline
Joanno,
Lata podane w opisie teczek to przedział czasowy zawartych w teczkach dokumentów. Niewiele pomocna to dla filtrowania informacja.
W twojej sytuacji zamówiłbym na początek mikrofilm do CHR - wszystko jest na jednym 2415391. Dopiero po odnalezieniu "swoich" przesłałbym zamówienie na skany do Lwowa.

Pozdrawiam
Hubert
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Maślanek_JoannaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-09-2014 - 13:07
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 11-03-2014
Posty: 941

Status: Offline
Bardzo dziękuję za wszystkie rady i podpowiedzi - zamawiam mikrofilm u Mormonów!
Pozdrawiam serdecznie
Joanna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
benyzetOffline
Temat postu:   PostWysłany: 27-10-2014 - 23:11
Sympatyk


Dołączył: 23-08-2013
Posty: 418
Skąd: Kościan
Status: Offline
Witam Wszystkich serdecznie. Informacja dla Wszystkich ,którzy piszą do Archiwum we Lwowie. Z własnego doświadczenia piszcie na Maila: office(at)cdial.org.ua
Pisałem na archives2000, ale nie dochodziły do nich maile,czekałem przez prawie półtora miesiąca za odpowiedzią.Piszcie po Polsku, tak jak było wcześniej już mówione,ale dopiszcie w swoim mailu prośbę,aby odpisali czy otrzymali Wasze zlecenie.
Nie tłumaczcie w Googlach na Ukraiński,bo wychodzą dziwne rzeczy z takiego tłumaczenia,którego oni nie za bardzo rozumieją.
Napisałem na office(at)cdial.org.ua w piątek 24.10. i dzisiaj dostałem odpowiedź,że przyjęto do realizacji.
Pozdrawiam Serdecznie. Grzegorz.
P.S. Będę informował o postępach i o kosztach.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Maślanek_JoannaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 04-12-2014 - 17:23
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 11-03-2014
Posty: 941

Status: Offline
Witam i proszę o radę!
Zgodnie z tym, co wcześniej pisałam zamówiłam u Mormonów mikrofilm z teczkami Dąbrowskich ze Lwowa, które właśnie przejrzałam i... nie znalazłam swoich Sad
i nie wiem, gdzie wobec tego powinnam ich szukać! Na pewno "moi" Dąbrowscy są wymienieni w "Wykazie szlachty podolskiej" z 1897 r. i podane są daty i numery stosownych ukazów z lat 1843-89, czyli gdzieś musieli się legitymować- mam rację?
Mieszkali w Małym Czerniatyniu w powiecie Berdyczowskim w województwie Kijowskim. Gdzie - oprócz Lwowa - może znajdować się ich teczka?
POMÓŻCIE!!!
Joanna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Magdalena_SmolskaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 04-12-2014 - 17:57
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 18-02-2008
Posty: 255
Skąd: Kraków
Status: Offline
Witam,
Nic dziwnego, że Pani nie znalazła swoich Dąbrowskich w CDIAL, wszak Berdyczów to nie te tereny. Interesujących Panią teczek należy szukać w archiwum w Żytomierzu. Dla samych Dąbrowskich istnieje tam ponad 20 jednostek archiwalnych.

Pozdrawiam
Magdalena Smolska - Kwinta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sawicki_JulianOffline
Temat postu:   PostWysłany: 04-12-2014 - 18:05
Sympatyk


Dołączył: 05-11-2009
Posty: 3424
Skąd: Ostrowiec Świętokrzyski
Status: Offline
Witam Joanno, sama piszesz ze mieszkali koło Kijowa, wiec tam mogą być zapisane wywody Twoich Dąbrowskich. Na Twoim miejscu najął bym z pomocą np. Sergjia tamtejszego genealoga i podał jakie lata, miejsce i herb, imiona i nazwisko, jakiej byli religii, wszystko co wiesz. Z moich dokumentów wynika że wywody z Lwowa mam z roku 1782, z Kijowa mam z lat po 1800 z tamtejszej Guberni. Dużo szukania ale w Metryce Koronnej tej z Warszawy i jest gdzieś w necie też z Lublina, są tam na pewno w przywilejach i nadaniach i Dąbrowscy, tylko szukać gdzie pisze o nadaniach i jakie lata według życia tych Dąbrowskich, podaje linki i pozdrawiam - Julian ;
http://www.agad.gov.pl/inwentarze/Metr_Korx.xml
http://bazy.oss.wroc.pl/kzc/view_fond.php
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Magdalena_SmolskaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 04-12-2014 - 18:19
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 18-02-2008
Posty: 255
Skąd: Kraków
Status: Offline
Panie Julianie Berdyczów nie jest koło Kijowa choć to to samo województwo!
Pani Joanno, jeżeli ma się Pani do kogoś zgłaszać to poradzę kontakt z Panem Olegiem Chorowcem.
http://www.szlachta.com.pl/?page=48

Pozdrawiam
Magdalena Smolska - Kwinta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sawicki_JulianOffline
Temat postu:   PostWysłany: 04-12-2014 - 19:08
Sympatyk


Dołączył: 05-11-2009
Posty: 3424
Skąd: Ostrowiec Świętokrzyski
Status: Offline
Magdaleno, nie tak dawno byliśmy po imieniu i może tak zostać, a ja radzę tak jak potrafię i sam tam szukam na Ukrainie.
Ale jak czytam ze tam Polacy, czyli katolicy teraz ponoć płacą ( za godzinę 20 hr. ) za bycie na mszy w polskim kościele, to marne szanse tam na szukanie - pozdrawiam ; Julian
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Magdalena_SmolskaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 04-12-2014 - 19:25
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 18-02-2008
Posty: 255
Skąd: Kraków
Status: Offline
Julianie,

Wątek mszalny nie jest mi znany. Wiem, że kwerendy w Żytomierzu są możliwe ponieważ sama z zasobów tego archiwum korzystałam.


Pozdrawiam
Magdalena
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 1.562697 sekund(y)