Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Młochowski_JacekOffline
Temat postu: Re: IX Walne Zgromadzenie PTG (komentarz)  PostWysłany: 17-11-2014 - 01:28
Członek Honorowy


Dołączył: 20-06-2006
Posty: 1725
Skąd: Radom
Status: Offline
Batory_Marcin napisał:
... Obawa przed utratą "cennych" skanów skłania Zarząd do zakupu macierzy za 2/3 rocznego budżetu Towarzystwa...
Zabezpieczenie danych było oficjalnie wyartykułowaną troską VIII i IX Walnego Zgromadzenia Członków PTG. Zarząd tę troskę podziela i chce zabezpieczyć to co mamy najcenniejszego. Proszę nie wprowadzać forumowiczów w błąd. 57% środków na zakup macierzy zebraliśmy w dotacji celowej w 11 dni a nie w osiem miesięcy! Tak właśnie środowisko ocenia celowość zakupu!
Nie widzę najmniejszego powodu żeby porzucić projekt metryki oddając go komuś kto nie będzie go rozwijał. Skorzystać z hostingu owszem, na takie propozycje jestem otwarty, ale taka propozycja do mnie nie dotarła.

Poza tym w mojej opinii szukajwarchiwach.pl jest tak robiony, że jego przydatność popularność jest mniejsza niż należałoby się spodziewać. Jest tak robiony żeby był a jakby go nie było. Nie ma nigdzie całościowego przeglądu co jest dostępne. Trzeba mozolnie identyfikować zespoły i wklikiwać się, żeby zobaczyć czy są dostępne skany. Gdyby szukajwarchiwach miały swoje zasoby i interfejs podobny do naszego byłyby dużo popularniejsze, a tak są propozycją tylko dla wytrwałych. Nie wiem czy to celowe działanie czy spowodowane tylko priorytetami i rozbieżnością postrzegania archiwistów i zwykłych ludzi. Tak było zawsze. Pradziad pod tym względem też mógł być lepszy. U nas wchodzimy w województwo i widzimy ile zespołów mamy w poszczególnych powiatach a potem same zespoły. Wyszukując możemy zawężać pole poszukiwać i nie przeoczyć sąsiedniej parafii. W pradziadzie Radom leżał koło Radomska a sąsiadująco geograficznie miejscowości, parafie, zespoły nie były wyświetlane. Żeby zbadać cały powiat trzeba było wypisać sobie miejscowości i wklepywać po kolei a potem się zastanawiać czy chodzi o te czy tamte dajmy na to Białobrzegi. Kiedyś próbowaliśmy zacieśnić współpracę. Chcieliśmy indeksować i linkować do ich skanów. Ale się nie dało, bo ścieżki dostępu i nazwy skanów były z nieznanych chociaż podobno uzasadnionych powodów zmienne. Efekt jest taki jak poniżej.

Obrazek sprzed paru miesięcy (nie sprawdzałem dziś - taki znalazłem). A teraz porównajmy nasze budżety, kadry, siłę przebicia! Jesteśmy dużo skuteczniejsi bo robimy serwis przyjazny dla ludzi a nie wydumany przez panów za biurkiem którzy kierują się nie przydatnością i efektywnością wydawanych środków, tylko innymi "bardzo ważnymi" kryteriami. Naprawdę nie widzę powodu by rezygnować z naszych projektów tylko dlatego że NAC może więcej. Może gdyby mógł lepiej... A może czegoś się od nas nauczą. Oby tak było. Poza tym posiadamy dużo zasobów spoza AP-ów i często są to rzeczy których poprzez Internet gdzie indziej nie znajdziemy ani teraz ani w najbliższej przyszłości.

Reasumując: Jestem chętny do współpracy która przyniesie korzyści środowisku. Migracja do NAC? Nie wiem co się pod tym może kryć. Gdyby wydzierżawili nam serwery chętnie byśmy skorzystali pozostając odrębnym i niezależnym od NACu serwisem. Może "wchłonęlibyśmy" część ich zasobów linkując je do naszych baz. Ale zrezygnować z naszych projektów czy też stracić nad nimi kontrolę nie zamierzamy.

_________________
Pozdrawiam serdecznie
Jacek Młochowski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu: IX Walne Zgromadzenie PTG (komentarz)  PostWysłany: 17-11-2014 - 01:34
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31601
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Nie, rozumiesz prawie dobrze, ale nie do końca. Moze poowli i na tylel dokłądnie, na ile mogę:
Grubo ponad dwa lata temu (nie poprzez PTG, reprezentując własciwie sam siebie, firmując nie instytucją a sobą) zacząłem rozmowy na temat takich możliwości. Dyskotowane w ramch spotkań, wkórych brali udział przedstawiciele NACu było to wielokrotnie. Także tyhc w szerszym gronie organziowanych przez NDAP z dośc licznym udziałem członków PTG i innych towrzystw regionalnych.
Niezależnie od tych rozmów, a raczej nie czekając na ich szybkie zakończenie PTG prowdzi politykę samodzielnego, niezaleznego pozyskiwania i publikowania materiałów. Dzięki temu użytkownicy mogą mieć dostęp zarówno do materiałów przez nas wytworoznych, jak i tych, których z róznych przyczyn NAC nie był w stanie opublikowac w tym okresie.
Na razi eto nie "my korzystamy z serwerów NAC", ale archiwa państwowe kierując sie "strategią NDAP" (dostępna na stornie NDAP) publikują w serwisach PTG - te materiały które w NAC leżały i czekały
Tak, w dlaszym ciagu zarówno dla materiałów naszych, jak i tyhc, które otrzymaliśy z zewnątrz do publikacji szukamy możliwości udostępniania. Tak, gdzie mamy pełną zgodnośc celów (niekomercyjna, bez rejestracji etc) rozmowy są prowadzone. Nigdy PTG nie chciało mieć monoplu, ani na indeksy (autorzy zachowuja prawo do publikacji gdzie chca i jak chcą), ani na kopie (nie ma żadnych problemów..fundamentalną zasada jest pozostawianie przez PTG kopiii w APch z formułą "zgdzamy się na wykorzystanie ich przez AP , przkeazanie etc - w celach niekomercyjnych, co oznacz między innnymi, ze od pierwszego wykonanego zdjęcia AP może przekazać je do NAC, może sam stworzyć własną strone i je publikować, może przekazać je iksińskiemu do publiakcji ect)
Opócz ww zasady polityką PTG jest posiadani epraw ai możliwości do publikacji materiałów wytworoznych w ramach umów zawartch przez PTG w naszych serwisach, w formie w jakiej zdecydujemy. Uwzględniając uwagi uzytkowników (badanie potrzeb użytkowników to tez jest to co nas wyróżnia:).
Nie wiem jak sobie wyobrażasz np wpsółpracę w AP Grodzisk (czy szerzej w ramch APW) gdyby okazało się że "nasze wchodzą do szwa czy innego NACowskiego serwisu, a APowskie czekają miesiącami;) Realia sa takie jakie są. Możłiwości - m.in. z uwagi na decyzję o publikacji gotowych na 100% materiałów NAC okazują się mniejsze od naszych.
Ja nie widzę żadych problemów w umieszczaniu już obecnych u nas materiałów w niekorcyjnyhc, otwartych serwisach.
Powtrzam - materiałów, które pisadamy, które przez nas zostały wytworzone. Nei "idze do szwa czy gdziekolwiek indziej ZAMIAST do genealodzy.pl to co dzięki wasneh pracy, ofiarności darczyńców, pomysłowi i w ramch umów PTG wywotrzyliśmy.
Do dyskusji w jakim zakresi ei po jakim czasie powinniśmy miec prawo (a zewnetrzne wobec PTG podmioty obowiązek dostarczenia) otrzymania materiałow projketów, które OPTG wspiera sowim majątkiem (sprzetem etc)
Moim zdaniej ten czas od "przekazalismy sporzet tdzien inne zasoby do usytkownai w okresonym celu" do "mamy matriał i możemy go opublikować" powinien być jak najkrótszy -. Przede wszystkim ze względu na użytkowników.
Na szczęście nie licząc na "jedyne słuszne, zewnętrzne możliwości" przez te ostatnie lata nie zasypywaliiśmy gruszek w popiele, ale aktyenie rozbudowwyaliśmy możliwści publikacji. I w dalszym ciągu nie musimy liczyć na to, zczy ktos się zgodzi czy - publikoac to co mamy.
Będzie możliwa współpraca- świetnie! Nie będzie? Damy radę jak dotychczas.

Nikt z PTG (mam nadzieję, choć oczywiście..możliwe sa różne scenariuze o przysżłorocznym Wybroczym Walnym) nie zrezygnuje z możliwości, chęci oraz kreowania możlwiości publikacji materiałow przez PTG we własnych serwisach.

Jednoczsnie informuję, że AP-y umozliwają prace w ramach wolontariatu. Tj mozna się zfgsic i skanowac lub robić zdjęcia, które będą w NAC....i może tylko w NAC...kiedyś...może...Smile
Nikt przeciwko temu nie prostestował, a wręcz zachcalismy do takiej możliwości wpsółparcy (tak jak i do ineksacji we współpracy z APami - wiel ineksów postało dzięki uruchomionym zasadaom w AWP: APW wolontariuszon skany , wolobtraiusze APW -indeksy). Na tronei mławskiego oddziału, pułtuskiego ddziału znajdziesz wiele przykładów efektów.
Dlaczego skupiam się na PAW? Bo staram się wypowadać n atematu bliskie mi nie tylko ze słyszenia, oraz eby poinformowac Cię o alternatywch dawno już istnieniących.
Na iel to działa...pceń sam..na pewno działa, ael móże jednak jest że więkcej osób w większych potencjałem woli "robić zrzeszając się, niezależnie i dzieląc się ew. efektami z instytucjami" niż "robić dla instytucji ufając w ...wiele rzeczy:)

poozdrawiam Cię sredecznie namawiam do przejrzenie forum "na okolicznosć faktów z kilku ostatnich lat - wieozść wątpliwości zostanei wyjąsniona przez lakturę

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Batory_MarcinOffline
Temat postu: IX Walne Zgromadzenie PTG (komentarz)  PostWysłany: 17-11-2014 - 02:40
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 27-02-2013
Posty: 41

Status: Offline
Cały czas wracamy do ogródka "publikowanie materiałów- skanów". Jak widać, dla wielu z nas Święty Graal - skany nadal pozostaje w centrum uwagi. W swoim głosie w dyskusji chciałem zwrócić uwagę na to, że w perspektywie kilkuletniej tematu nie będzie. Większość materiałów będzie dostępna w mniej lub bardziej wygodnej formie na stronach SZWA, NAC, PTG i AP. Dużo ważniejszym i poważniejszym zadaniem jest indeksacja materiałów. I ten temat wydaje mi się kompletnie zaniedbany w dyskusji. A co do korzystania z przestrzeni serwerów NAC. Kompletnie nie interesują mnie ustalenia, dyskusje, negocjacje sprzed dnia dzisiejszego o ile nie ma w ich efekcie żadnych konkretnych ustaleń. Gdy pisałem o gościnie, którą proponował pan dyrektor Stępniak genealogom na serwerach NAC (tu proszę o informację, czy taka propozycja, o której słyszałem, rzeczywiście padła) wyobrażałem sobie, że PTG zaimplementuje swoje oprogramowanie w udostępnionej przestrzeni NAC. I co w tej kwestii uważa Zarząd ? Czy zamierza podnosić ten temat ? Czy też koncentrować się na wycieczce do sklepu po dużego pendrive`a ? A propos wolontariatu - odbyłem już 3 w różnych archiwach i bardzo sobie chwalę taką formę poszerzania wiedzy i pogłębiania kwalifikacji Smile.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Młochowski_JacekOffline
Temat postu: IX Walne Zgromadzenie PTG (komentarz)  PostWysłany: 17-11-2014 - 08:42
Członek Honorowy


Dołączył: 20-06-2006
Posty: 1725
Skąd: Radom
Status: Offline
Odnoszę wrażenie, że cokolwiek byśmy nie zrobili będzie można nas krytykować. Albo dlatego że nie zabezpieczamy właściwie naszych zasobów albo dlatego, że chcemy to zrobić w sposób profesjonalny. Zarząd robi to do czego zobowiązuje nas VIII i IX walne kierując się przy tym własną oceną sytuacji, potrzeb i możliwości. Stara się chronić zbiory które są dla nas wartością najcenniejszą. Tylko osoba kompletnie nie znająca się na rzeczy może macierz dyskową porównać do dużego pendraka. Drugą możliwością jest to, że zna się na rzeczy ale celowo stara się dezawuować wartość naszych zasobów i celowość ich ochrony. Dziwię się, bo wyjaśniamy tu różnice kolejny raz a krytyka dalej swoje.

Nasze bazy zyskują na wartości i funkcjonalności dzięki połączeniu ich z cyfrowymi obrazami dokumentów (skanami, zdjęciami) To jeden z powodów dla których potrzebne są nam zdjęcia dostępne on-line. Kiedyś próbowaliśmy nawiązać kontakty i współpracę z NAC-em w zakresie podłączania naszych baz i indeksowania do ich zbiorów. Wtedy trudności techniczne były dla nich nie do pokonania i nie dało się zrobić zwykłego linkowania ponieważ dynamicznie zmieniali nazwy plików skanów. Dlaczego zadawali sobie ten trud nie wiem, tłumaczenia były zbyt mętne.
Wtedy NAC wydawał grube miliony z kieszeni podatnika a ich efekty poza finansowymi były delikatnie mówiąc mizerne. Wtedy byliśmy i nadal jesteśmy dowodem na to że można mikroskopijnymi w porównaniu środkami zrobić bardzo dobry nowatorski projekt. Cieszę się że w pewien sposób pełniliśmy rolę mobilizującą NAC. Dziś nas przerośli wielkością zasobów, ale nie skutecznością w ich tworzeniu. Nie chcą albo nie potrafią stworzyć projektu przyjaznego genealogom. To co dla genealogów najistotniejsze jest gdzieś pod spodem albo wcale tego nie ma. Dlaczego tak jest mogę się tylko domyślać.

W takiej sytuacji powinniśmy kontynuować nasz projekt bo robimy lepiej mimo że kilkusetkrotniej taniej. Może kiedyś NAC skorzysta z naszych doświadczeń i zaimplementuje lepsze rozwiązania u siebie. Nie musieliby niczego zmieniać a tylko uzupełnić lub postawić obok przyjaźniejszy dla genealogów interfejs. My moglibyśmy to zrobić, gdyby byli chętni do współpracy. Zamiast szukajwarchiwach stworzylibyśmy interfejs znajdzwarchiwach. Pole do współpracy jest, o chęciach z ich strony nie słyszałem.

_________________
Pozdrawiam serdecznie
Jacek Młochowski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu: IX Walne Zgromadzenie PTG (komentarz)  PostWysłany: 17-11-2014 - 13:36
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31601
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Według mojej oceny NAC jest chętny do współpracy, już teraz widać korzystanie z naszych sugestii. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie zmaterializują się w szwa nasze postulaty, które zostały zaakceptowane. Inne jest jednak obieg dokumetów, porcedowanie, podejmowanie decyzji, wdrażanie i wszytsko to, co przekłada się na widoczne efekty w instytucji państwowej, a inny w elastycznym i szybko reagującym (to nie żart!) stowarzyszeniu.
Pomimo chęci i juz podjętych przez NDAP i NAC działań nie oczejmy blyskwicnych reakcji;)
No i na marginesie, dla jasności - w żadnej rozmowie, piśmie, na żadnym spotkaniu - nikt nie był na tyle niepoważny, aby sformułowć propozycję (może nawet pomysleć) "oddajcie nam to co zrobiliście i zamknijcie serwis, my przejmiemy i się tym będziemy zajmować...a i indeksy niech spływają! do nas! może przez pewien czs publikujcie je..potem się ozabczy czy demontaz tylko na kopiach zatrzymamy czy pójdzie dalej"Wink))

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Batory_MarcinOffline
Temat postu: IX Walne Zgromadzenie PTG (komentarz)  PostWysłany: 17-11-2014 - 14:38
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 27-02-2013
Posty: 41

Status: Offline
"zamknijcie serwis" ? Nikt przy zdrowych zmysłach tego nie proponował i nie proponuje. Jako stały użytkownik i autor indeksów płakałbym najgłośniej. Od kilku postów pytam o banalną sprawę. Powtórzę raz jeszcze pytanie, na które nie dostałem odpowiedzi. Czy jest prawdą, że Naczelny Dyrektor Archiwów Państwowych zaproponował genealogom z PTG gościnę dla ich serwisu na serwerach NAC ? Rozumiem przez to przeniesienie, albo zrobienie kopii strony PTG na stronach NAC. Była taka propozycja czy nie ?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu: IX Walne Zgromadzenie PTG (komentarz)  PostWysłany: 17-11-2014 - 14:47
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31601
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Ale zadajesz pytanie, na które binarnie ni emożna odpowiedzieć!
Czy prf Stępniak zaproponował realne rozwiązanie, z datą, "technikaliami", jakimś draftem umowy? -nic mi o tym nie wiadomo
Na tomaist , prof. Stępniak ,vice Wojtkowski, dyr. NAC, kierownik z NAC przychylenie wyazioi się o propozycji PTG wspratej zapreznetowanymi próbkami materiałów własnych i obcych, które możemy publkować stworzenia wydzielonej przestrzeni w NAC z przenaczeniem do prezentacji materiałow, za któere NAC i NDAP nie odpowiada, a kóre będą przentowane przez rózne srodowiska w tym PTG. Nasza propzycja była "uzbrojona" w kwetsie autoryzacji (z opcajmi na poziomie NDAPu/APu wpsópracującego, szacowanych koniecznych /brzegowych warunków technicznych, próbek materiału etc). to spotakło się ze zrozumieniem i zapewniem, ze będą kontynuowane prace nad takim rozwiązaniem. I są kontynuowane, a zapowiedzi wdrozeń były przentoane równiez na arenie międzynarodowej;)
Stąd mój nieustający optymizm, ż ekeidy ś będzie taka możliwość.
Ale także realzim: czyli działania (równiez nieustające:) w rozwijaniu "własnej dystrybucji"..nie tylko ilościowo.
Cieszę się, że uzgodnilismy czego nie porponowałeśWink

pozdrawiam

PS to moja osttania wypowiedź na forum ogólnym w zakresie ocierającym się o bieżące opiniowanie współpracy z NDAPem. Jełśi będę miał przyjmeność zaprezentować wyniki rozmów - na pwno sobie tego nie odmówię. Natomiast próby konfrontacji "zeznań"..to może tylko zaszkodzić, nie pomoże w merytrycznym poszukiwaniu optymalnych rozwiązań. Zaintersowanych członków PTG zapraszam na forum zamknięte lub do bezpośredniego udziału w pracach.

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Pieniążek_StanisławOffline
Temat postu: IX Walne Zgromadzenie PTG (komentarz)  PostWysłany: 17-11-2014 - 16:32
Zasłużony
Nieaktywny


Dołączył: 14-07-2006
Posty: 923
Skąd: Gdynia
Status: Offline
Osttania,
Jełki,
przyjmenoś,
pwno,
merytrycznym,
Zaintersowanych,
Ni emożna,
Na tomaist,
przychylenie wyazioi ,
wspratej,
zapreznetowanymi,
przentowane,
za któere,
kwetsie
wpsópracującego,
spotakło,
przentoane,
ż ekeidy ś ,
realzim,
porponowałeś,
prf (to skrót od Profesora!!!)
Osttania

To dokładnie w 10 zdaniach światłego wielce wykształconego nowego Członka Zarządu PolTG
"...Zaintersowanych członków PTG zapraszam na forum zamknięte..."
I dobrze bo wstyd z tą POLSZCZYZNĄ reprezentować publicznie cokolwiek.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Palusinski_PawelOffline
Temat postu: IX Walne Zgromadzenie PTG (komentarz)  PostWysłany: 17-11-2014 - 16:47
Sympatyk


Dołączył: 15-02-2013
Posty: 107
Skąd: Kraków
Status: Offline
Witam moich kolegów genealogów.
Pozwolę sobie przekazać moją prywatną opinię.
Chciałbym zaznaczyć, że po pierwsze nie jestem członkiem PTG, a i jako forumowicz nie jestem osobą która udziela sie często.
Dla mnie jakakolwiek wpłata na jakikolwiek zakup, który wg Zarzadu PTG jest potrzebny jest TYLKO wpłatą.
Rozumiem przez to fakt, że niezależnie czy wpłacam 1 grosz czy 10000 zł decydujac sie na wpłatę - zdaję sobie sprawę z tego, że to nie ja będę decydował o tym w jaki sposób te pieniądze bedą wydane, czyli albo mam zaufanie do władz PTG i do zarządzających wszystkimi wpłatami albo mam w "nosie" to co dzieje sie z pieniędzmi przeze mnie wpłaconymi.
Jesli ktoś chce mieć realny wpływ na wybór zakupów powinien wstąpić do PTG i w sposób demokratyczny (jak mniemam) zdobyć wiekszość i decydować.

Wierzę że skoro przez kilkanascie dni udało sie zebrać ponad połowę potrzebnej kwoty to dla osob które dorzucały swoje cegielki - kolejny "projekt" bedzie równie ważny.

Podziwiam wszytkich którzy w jakikolwiek sposób angażują sie w naszą niekończącą sie misję i mam jedną prośbę i przesłanie koleżanki i Koledzy
Szkoda zdrowia na podobne spory.

Pozdrawiam Serdecznie
Paweł

_________________
Pozdrawiam
Paweł
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sawicki_JulianOffline
Temat postu: IX Walne Zgromadzenie PTG (komentarz)  PostWysłany: 17-11-2014 - 17:29
Sympatyk


Dołączył: 05-11-2009
Posty: 3424
Skąd: Ostrowiec Świętokrzyski
Status: Offline
Oczwista oczywistość ze my Polacy mamy trzymać się razem, nikt nie zmusza nas do miłości, ale Staszek powinien mieć dozgonnie ( bez obrazy ) napis jako : Członek, a nie Sympatyk PTG ; pozdrawiam - Julian
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ZatokaOffline
Temat postu: IX Walne Zgromadzenie PTG (komentarz)  PostWysłany: 17-11-2014 - 17:49
Nieaktywny


Dołączył: 04-07-2009
Posty: 328

Status: Offline
Ostatnio bardzo rzadko się odzywam. Musi być coś co mnie specjalnie poruszy.

W Ł O D K U

Czy masz śwadomość tego że stałeś się członkiem zarządu? Póki byłeś szeregowym userem, aktywnie działającym, można było tolerować tę Twoją polszczyznę. Teraz Twoje wypowiedzi to głos Zarządu. Czytają go nie tylko rodacy mieszkający w kraju ale także zagranicą. Nie wstyd Ci ? A może nie wstyd także pozostałym członkom Zarządu PolTG ?

Co do meritum tematu. Włos mi się jeży na głowie gdy czytam niektóre wypowiedzi. Wychodzi na to że Jacek i pozostali (dotychczas) członkowie zarządu to jakaś banda debili, którzy nie wiedzą co z pieniędzmi robić więc nimi szastają na lewo i prawo. Zastanów się jeden z drugim co piszesz. Nie podoba się to zabierz zabawki i idź gdzie indziej, a jeżeli ktoś ma tak wielki apetyt na władzę to niech zacznie pokazywac swoją wartość merytoryczną.

Pozdrawiam z szacunkiem

Janusz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Młochowski_JacekOffline
Temat postu: Re: IX Walne Zgromadzenie PTG (komentarz)  PostWysłany: 17-11-2014 - 18:01
Członek Honorowy


Dołączył: 20-06-2006
Posty: 1725
Skąd: Radom
Status: Offline
Batory_Marcin napisał:
Powtórzę raz jeszcze pytanie, na które nie dostałem odpowiedzi. Czy jest prawdą, że Naczelny Dyrektor Archiwów Państwowych zaproponował genealogom z PTG gościnę dla ich serwisu na serwerach NAC ?
Nigdy taka propozycja do mnie nie dotarła. Ani oficjalnie ani nieoficjalnie.

_________________
Pozdrawiam serdecznie
Jacek Młochowski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu: Re: IX Walne Zgromadzenie PTG (komentarz)  PostWysłany: 17-11-2014 - 18:39
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31601
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Przyjmuję z pokorą.

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.755218 sekund(y)