Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
vnukingaOffline
Temat postu: Bibioteka kresowa, problem z otwarciem linku  PostWysłany: 11-11-2014 - 14:06
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 23-07-2014
Posty: 226
Skąd: Wisconsin
Status: Offline
Witam wszystkich,

bardzo prosze o porade. Probuje otworzyc link dotyczacy Fond 604 na stronie Bibioteki kresowej. Zainstalowalam "wtyczke" DjVu, ale nadal nie moge otworzyc dokumentu. Czyt ktos ma rowniez z tym problemy? Prosze o pomoc. Dziekuje!

POzdrawiam

Kinga Vnuk
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KrzyśOffline
Temat postu: Bibioteka kresowa, problem z otwarciem linku  PostWysłany: 11-11-2014 - 15:49
Sympatyk


Dołączył: 08-08-2009
Posty: 263
Skąd: Siedlce, mazowieckie
Status: Offline
Wiele razy było opisywane. Link działa poprawnie.
PW
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Marek.PodolskiOffline
Temat postu: Bibioteka kresowa, problem z otwarciem linku  PostWysłany: 11-11-2014 - 16:29
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 29-11-2013
Posty: 955

Status: Offline
A jaka jest strona tej Biblioteki kresowej?

Pozdrawiam
Marek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Albin_KożuchowskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-11-2014 - 17:09
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 13-11-2008
Posty: 547

Status: Offline
Cytat:
Wiele razy było opisywane. Link działa poprawnie.
PW

Odpowiedź trochę niegrzeczna. Nie każdy jest orłem w tych zawiłościach komputerowych. Jak się nie chce pomóc, lepiej w ogóle głosu nie zabierać.
Ja sam jestem ciekaw, czy w internecie można znaleźć spis zawartości fondu 604. Próbuję do niego się dostać i też mi nic nie wychodzi. Klikając na niektóre pozycje wyskakuje komunikat, że system Windows nie może otworzyć tego pliku. Dalej chcąc otworzyć plik są polecenia nie dla każdego zrozumiałe, jak zaznaczyłem na początku.

Cytat:
A jaka jest strona tej Biblioteki kresowej?

Pozdrawiam
Marek


Po lewej stronie jest "Menu główne" i jedna z pozycji to "Biblioteka kresowa", jeżeli w tym przypadku o to chodzi.

_________________
Pozdrawiam AlbinKoz.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KrzyśOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-11-2014 - 17:18
Sympatyk


Dołączył: 08-08-2009
Posty: 263
Skąd: Siedlce, mazowieckie
Status: Offline
Do Albin_Kożuchowski

Przed napisaniem postu trzeba było dokładnie przeczytać i pomyśleć.
A zainteresowana osoba dostała moją odpowiedx na PW.

Pozdrawiam - Pasik Krzysztof
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Marek.PodolskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-11-2014 - 18:08
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 29-11-2013
Posty: 955

Status: Offline
Dzięki Albinie za podpowiedź.

Mój Google Chrome też sobie nie radzi z tymi plikami i otwieram wszystko w Windows Internet Explorer. Pliki DjVu ściągam na komputer.

Pozdrawiam
Marek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Albin_KożuchowskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-11-2014 - 18:11
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 13-11-2008
Posty: 547

Status: Offline
Cytat:
A zainteresowana osoba dostała moją odpowiedx na PW.

Pozdrawiam - Pasik Krzysztof



No i o to chodziło, tylko po co tamten wpis na forum? A może najpierw wpis a potem refleksja i pomoc? Każdy powinien myśleć.
Dalszej polemiki w tym temacie nie przewiduję

_________________
Pozdrawiam AlbinKoz.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KrzyśOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-11-2014 - 19:07
Sympatyk


Dołączył: 08-08-2009
Posty: 263
Skąd: Siedlce, mazowieckie
Status: Offline
Do Albin_Kożuchowski

Widzę, że mam do czynienia z dużym dzieckiem.
Nic mnie nie obliguje do wyjaśmiania tak prostej rzeczy, ale zrobię wyjątek.
Wysłałem najpierw wiadomosc prywatną, a następnie w odstępie kilkunastosekundowym umieściłem wpis na Forum.
Dlaczego to zrobiłem ?. A dlatego, że Forumowicze mają zwyczaj wylogowania się po swoim wpisie.
W takim przypadku nie odbiorą poczty, ponieważ nie są zalogowani. I tak mogą czekac godzinami, a nawet dniami, póki się nie zalogują . Oczekując odpowiedzi na Forum nie wiedzą nawet, że otrzymali błyskawiczną odpowiedź, ale jako wiadomość prywatną. Czy nie zna Pan skrótu pw ?. Czyżby Pan zakazywał takiej praktyki ?.

Pozdrawiam - Pasik Krzysztof
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jamiolkowski_jerzyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-11-2014 - 19:31
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-04-2010
Posty: 3129

Status: Offline
Do Pasika Krzysztofa
Muszę sie wtrącic czego nie zwykłem robic .Jednak nadal pisze Pan bardzo niegrzecznie.
Zapomina Pan Panie Krzysztofie, że jest to (a przynajmniej byc powinno) forum genealogiczne a nie informatyczne. Sa też tacy co na informatyce znają sie słabo , ale znaja sie na genealogii jak choćby Pan Albin. . Jesli to Panu podniesie poziom satysfakcji to ja z miejsca oświadczam że jestem informatycznym debilem.
Pozdrawiam zniesmaczony
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
vnukingaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-11-2014 - 19:58
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 23-07-2014
Posty: 226
Skąd: Wisconsin
Status: Offline
Drodzy panowie,

wlasnie otworzylam wiadomosc od pana Krzysztofa. (Dziekuje za wyjasnienie i mam nadzieje, ze nie bedzi mial pan nic przeciwko jak wkleje te istotna informacje ponizej)

"Jeśli wyskoczy okienko z "zakazem wjazdu" poniżej należy kliknąc na aktywuj. Pojawi sie następne okienko i należy kliknąć na: pozwól i zapamietaj. Powinno to podziałać. "

Bede probowac i mam nadzieje, ze tym razem uda mi sie otworzyc pozadany link. Swoja droga, trzeba bylo od razu to napisac wtedy nie byloby nieporozumien. Dziekuje!

Panie Albinie i panie Jerzy! Dziekuje bardzo za wstawiennictwo. Zrobilo mi sie milo, za ktos stanal w mojej obronie. Pozdrawiam serdecznie!!!

Kinga Vnuk

P.S. Niestety w dlaszym ciagu nie moge otworzyc linku dotyczacego Fondu 604. W ogole nie dostaje opcji aktywacji. Wyswietla tylko komunikat DjVu , ze linku nie da sie otworzyc a dokladniej ("Failed to open").
Probowalam zainstalowac DjVu wielokrotnie (instalacja i usuwanie i ponownie), myslalam, ze byc moze nie wszystkie komponenty zostaly zainstalowane. Ale nadal nic z tego.
Sad
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Waldemar_StankiewiczOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-11-2014 - 21:34
Sympatyk


Dołączył: 09-03-2008
Posty: 344

Status: Offline
Witam serdecznie i chociaż nie zostałem wywołany do tablicy, to z racji włożonej pracy przy Bibliotece Kresowej czuję się w obowiązku poinformować, że wszystkie pozycje dostępne w BK mają właściwe adresy i stosowną zawartość.
Na dole strony głównej BK informuję o najnowszej wtyczce do przeglądarek niezbędnej do czytania plików z rozszerzeniem DjVu, wskazując jednocześnie stronę właściciela i dystrybującego to oprogramowanie. Nieskromnie podpowiem że są tam wszystkie informacje o plikach instalacyjnych programów i wtyczek oraz postępowania z nimi by korzystać z materiałów DjVu bez kłopotu.
Kingo, napisałaś na wstępie że:"Zainstalowalam "wtyczke" DjVu, ale nadal nie moge otworzyc dokumentu."
Jak można Ci pomóc w sytuacji tak napisanego postu. Odpowiedzi może być wiele i trzeba by opisać wszystkie możliwe scenariusze. Łatwiej więc bedzie Ci pomóc jeżeli podpowiesz gdzie zainstalowałaś wtyczkę DjVu. Pisząc to mam na uwadze pytanie o system operacyjny, i z jakiej lub jakich korzystarz przeglądarek internetowych. Ważne jest też byś napisała czy w przeglądarce masz zainstalowane oprogramowanie do blokady reklam, wyskakujących okienek, oprogramowania flash czy nasz zainstalowaną "javę".
Jeżeli pokazuje się komunikat że zawartość nie może być wyświetlona, to znaczy że ona jest tylko sprzęt którym się posługujesz jest niewłaściwie skonfigurowany aby ten typ plików był odczytywany.
Instalowanie i odinstalowanie programów systemowym deinstalatorem jest niewystarczające. W rejestrze systemu pozostaje masa wpisów które powodują konflikty przy kolejnych instalacjach. Warto o tym pamiętać. Dobrze jest skorzystać naprzykład z programu pod nazwą "Revo Uninstaller". Usunie wszystko do ostatniego wpisu w trakcie deinstalacji.
Przed ponownym zainstalowaniem trzeba system zrestartować, by rejestr się zaktualiaował a pamięć operacyjna systemu została wyczyszczona. W trakcie instalacji wtyczki trzeba zamknąć przeglądarkę, a po zainstalowaniu trzeba ją otworzyć ponownie. W swoich wędrówkach po sieci korzystam z wielu przeglądarek. Najbardziej restrykcyjne ustawienia domyślne maję IE i Chrome.
Najmniej kłopotu sprawia Firefox i Safari. Nie mniej wszystkie zainstalowane na moim komputerze czytają materiały z bibliotek cyfrowych bez kłopotu.
Nie wiem czy to w czymś Ci pomoże, ale może doczytasz ten wpis do końca i spróbujesz raz jeszcze.
Dodam jeszcze, że równie ważne jest posiadanie zaktualizowanego oprogramowania (najnowsza wersja przeglądarki) jak i wtyczek z których się korzysta. Trzeba też zobaczyć jak jest skonfigurowana zapora i jakie reguły określają pracę antywirusa.

Pozdrawiam,
Waldemar
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
vnukingaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-11-2014 - 23:22
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 23-07-2014
Posty: 226
Skąd: Wisconsin
Status: Offline
Drogi panie Waldemarze,

bardzo serdecznie dziekuje za panska bardzo wyczerpujaca odpowiedz. Przy okazji pragne jeszcze raz podziekowac za ogrom wlozonej pracy dla tej cennej dla kresowych genealogow strony.
Jesli chodzi o moje perypetie informatyczne to przyznam, ze wiedze na ten temat mam bardzo ogolna i raczej podstawowa. Korzystam z przegladarki Chrome (najnowsza aktualnie wersja, moj laptop tez jest nowy) i jest ona niestety dosc restrykcyjna. Sprobuje jeszcze raz dokonac calego procesu instalacji poslugujac sie krok po kroku panskimi wskazowkami. Prosze trzymac za mnie kciuki!
Wink

Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam serdecznie!
Smile

Kinga Vnuk

_________________
Pozdrawiam serdecznie,
Kinga Vnuk (Cisowska)
Interesujace mnie nazwiska: Cisowski, Mendel, Kutynia, Rogozko, Czepielinda, Zak,
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RomeczkaOffline
Temat postu: Biblioteka Kresowa (poprzednio WASTAN)  PostWysłany: 11-02-2015 - 21:45
Sympatyk


Dołączył: 24-02-2014
Posty: 250

Status: Offline
Witam,
mam trudnosci z otwarciem informacji tzn
Biblioteka Kresowa Potyczek z genealogia
podtytul Herbarze,Wykazy,Zbiory Archiwalne:
rzad 29: Cmentarz Bernardynski 1810-2010

pokazuje sie :01.djvu a ja nic nie widze (okulary mam na nosie Rolling Eyes )
pozdrawiam, Romeczka.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ona_ZOffline
Temat postu: Re: Biblioteka Kresowa (poprzednio WASTAN)  PostWysłany: 12-02-2015 - 08:49
Sympatyk


Dołączył: 01-01-2014
Posty: 83

Status: Offline
Romeczka napisał:
Witam,
mam trudnosci z otwarciem informacji tzn
Biblioteka Kresowa Potyczek z genealogia
podtytul Herbarze,Wykazy,Zbiory Archiwalne:
rzad 29: Cmentarz Bernardynski 1810-2010

pokazuje sie :01.djvu a ja nic nie widze (okulary mam na nosie Rolling Eyes )
pozdrawiam, Romeczka.


Pani Romeczko! Otwiera się bez problemu ale są tylko udostępnione dwie strony tej publikacji. U dołu jest dopisek administratora "Zapoznanie się z treścią wydania możliwe jest po jego zakupieniu lub w bibliotekach. Zainteresowanych w sprawdzeniu konkretnego nazwiska zapraszam do nawiązania ze mną korespondencji e-mali-owej!

_________________
-----------------------------------------------------------
Zosia de domo Tyborowska.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RomeczkaOffline
Temat postu: Re: Biblioteka Kresowa (poprzednio WASTAN)  PostWysłany: 12-02-2015 - 20:35
Sympatyk


Dołączył: 24-02-2014
Posty: 250

Status: Offline
Witam,Zosiu napisalam na pw. Smile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 1.582214 sekund(y)