Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
sj_sj
Temat postu: Zindeksujmy wspólnie księgi metryk. z Diecezji Siedleckiej  PostWysłany: 23-07-2014 - 20:57
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 07-11-2007
Posty: 179
Skąd: Miętne koło Garwolina
Witam serdecznie Przyjaciół Genealogów,

Czas na uśmiech - być może możemy zmienić naszą genealogiczną rzeczywistość w Kurii Siedleckiej.

Po moich długich negocjacjach z Dyrektorem Archiwum Diecezjalnego w Siedlcach - uzyskałem przychylność i zgodę Kurii Siedleckiej do kontynuowania prac indeksacyjnych na terenie diecezji. Więcej o mojej dotychczasowej pracy możecie poczytać na stronie www.genealogia.garwolin.org - to dzięki niej wzbudziłem zaufanie, ale i wziąłem na siebie olbrzymią odpowiedzialność za powodzenie tego projektu.

Być może będę miał możliwość sfotografowania zasobu metrykalnego okolicznych parafii i rozdysponowania ich do indeksowania.

Zasady indeksacji, które wynegocjowałem są następujące:

a) szukam osób chętnych do indeksacji - szukam osób które mają czas i wiedzę jak indeksować. Niestety, doświadczenie mi pokazało, że "mogę spróbować" często nie kończy się dobrze
b) osoba otrzymuje skany do indeksowania z naniesionym na skany znakiem wodnym zawierającym imię, nazwisko, kod pocztowy i miasto, pesel - ma to zabezpieczyć przed wrzuceniem skanów do internetu (potrzebny jest wgląd dowodu osobistego dla mnie)
c) osoba, która zindeksowała dany zasób może liczyć na darmowy skan metryki bez naniesionego znaku wodnego
d) o osobach, które indeksują poinformowana jest Kuria

Zasada jest prosta indeksowane są trzy parafie na raz - następna jest rozpoczynana po zakończeniu jednej z tych trzech parafii, by nie rozproszyć materiału i żeby wyniki indeksacji były widoczne.

W planach są parafie
- Borowie
- Korytnica Łaskarzewska
- Łaskarzew
- Osieck
- Ryki
- Gończyce
- Wilga
- Miastków Kościelny
- Parysów
- Maciejowice
- Żelechów

O planach indeksacji dalszych parafii nic więcej nie mogę w chwili obecnej powiedzieć - są poza zasięgiem kręgu moich zainteresowań i mojego zapału. Kolejność indeksacji ustalam ja w zależności, na którą parafię otrzymam zgodę od Kurii (niektórych księży trzeba dłużej przekonywać do pomysłu indeksacji).

Zdaję sobie sprawę, że mogą pojawić się zaraz wpisy może ta parafia, może tamta, a czemu ta a nie tamta. Chcę by moja flanka diecezji siedleckiej nie była białą plamą na mapie genealogicznej. Jeśli natomiast chodzi o kolejne parafie spoza kręgu moich zainteresowań - to miejmy nadzieję, że znajdzie się osoba, która podobnie jak ja zdobędzie zaufanie Kurii i będzie miała zapał to kontynuować na innym terenie diecezji, chętnie taką poznam i rekomenduję.

Program jest pilotażowy i ma również za zadanie wzbudzić zaufanie Kurii Siedleckiej do naszego środowiska - dlatego apeluje o prężną pracę. Uwierzcie mi - jeśli tego nie spierniczymy, jeśli będzie prężnie - będą kolejne parafie spoza tej listy. Jakie? Pomartwimy się już później

Indeksy przekazane by były:
a) do Kurii Siedleckiej
b) do Parafii
c) do geneteki
d) na stronę www.garwolin.org (dot. terenu okołogarwolińskiego)

Wszelke chętne osoby proszę o zgłaszanie się na mail sj_sj@gazeta.pl gdzie wyjaśnie szczegółowość indeksacji a także dam rady jak skutecznie przyspieszyć indeksowanie

Drodzy Przyjaciele - pomóżcie nam - osobom z Diecezji Siedleckiej poznać naszych przodków. Tylko sprawna i zwinna indeksacja pozwoli nam na szybkie osiągnięcie rezultatów. Zgłaszajcie się proszę nie tylko z terenu naszej diecezji ale z innych również.

Bardzo proszę również o nie krytykowanie Kurii, gdyż Kuria wie o tym wątku i go będzie śledziła (sam o nim poinformuje) - a także o niezabicie projektu zanim powstanie - kłótniami bez sensu.

Zaczynamy od parafii:

- Borowie
- Parysów
- Korytnica Łaskarzewska

Indeksacja ma być średnioszczegółowa - tzn. ma pozwolić na znalezienie przodków bez konieczności zaglądania w skany jak również zachęcić do zdobycia skanów (prawdopodbnie odpłatnie - nie wnikam). Osoby indeksujące otrzymają bezpłatny dostęp do aktu, który kogoś interesuje. Zastanawiam się jeszcze nad progiem indeksacji - który pozwoliłby otrzymać komuś całkowity dostęp do poszczególnych aktów z całego zindeksowanego zbioru. Chciałbym uniknąć sytuacji, że ktoś zindeksuje 1 rok - 100 chrztów, baza się ukaże - nie będę nic robił tylko przesyłał skany. Chcę znaleźć złoty środek, który zmotywuje osoby do indeksowania jak największej bazy materiału - zwłaszcza te osoby, które mają w parafii przodków.

Zasady indeksacji wyjaśnię już w prywatnej korespondencji

Do dzieła! Działajmy
Pamiętajcie - szybciej skończymy jedną parafię - szybciej zaczniemy następną!

Sebastian
sj_sj - @ - gazeta.pl
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krasieńko_RafałOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-07-2014 - 21:24
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 21-01-2013
Posty: 41

Status: Offline
No nareszcie się coś zaczęło dziać w tej kwestii.
Dziękuję Sebastianie za zaangażowanie w ten projekt.
To co zrobiłeś dla Garwolina to też wielka praca tym bardziej, że takiego wsparcia do indeksowania nie miałeś u siebie.
Resztę prześlę do ciebie na maila.
Pozdrawiam Rafał K.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-07-2014 - 21:57
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31604
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Sebastianie!
Jak piszesz, wątek będzie odwiedzany przez osoby decyzyjne z Kurii, być może także przez Biskupa.
Korzystając z okazji sygnalizuję, że możliwa jest współpraca osób, które uzyskały zaufanie m.in w Archidiecezji Warszawskiej na zasadach wspieranych przez PTG.
Tj sfotografowanie ksiąg i przekazanie zdjęć z prawem do publikacji dysponentom ksiąg, pozostawiając PTG możliwość publikacji wykonanych kopii ksiąg metryklanych. Bez naruszania ochorny danych osobowych tj zakres czasu obejmujące te wpisy, które ochronie nie podlegają.
Fotografowanie w parafiach, ew. w ustalonym jednym miejscu lub w aprzyjaźnionych diecezjalnych pracowniach digitalizacyjnych.
Pilotażowo (jedna bądź kilka parafii najbliższych Warszawy) moglibyśmy ruszyć za dosłownie parę dni - po pierwszym sierpnia 2014 roku. Publikacja niekomercyjna w serwisach PTG zdjęć skompresowanych do ok 1MB, możliwość naniesienia znaku wodnego.
pozdrawiam z nadzieją na zaintersowanie powyższym

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Czarek_ĆwiekOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-07-2014 - 22:30
Sympatyk


Dołączył: 02-03-2014
Posty: 23

Status: Offline
Bardzo dobry pomył,
Niestety nie mogę pomóc w indeksacji, ale mam pytanie jak długo trwa taka indeksacja?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Augustyniak_IrenaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-07-2014 - 23:58
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 23-02-2010
Posty: 250

Status: Offline
Zgłosiłam się do indeksacji Parafii Żelechowskiej 1870-1889 oraz Parafii Osieckiej 1870-1889 jak tylko będzie dostępna.
Dane przesłałam emailem do P. Sebastiana.
Pozdrawiam
Irena
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kaczmarek_AnetaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-07-2014 - 07:14
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 09-02-2007
Posty: 6178
Skąd: Warszawa/Piaseczno
Status: Offline
Sebastianie,

wspaniała inicjatywa i w końcu jakiś pozytywny przełom w genealogii siedleckiej Smile
Oczywiście jestem zainteresowana swoją parafią z podanej listy, czyli Miastkowem Kościelnym - na początek chętnie zindeksuję najbardziej interesujący mnie zakres, tj. lata 1830-1876.

Pozdrawiam i dziękuję!

Aneta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
sj_sj
Temat postu: witam  PostWysłany: 24-07-2014 - 07:43
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 07-11-2007
Posty: 179
Skąd: Miętne koło Garwolina
Witam,
Zgłaszają mi się osoby, które chcą indeksować parafie wymienione w liście. One nie są sfotografowane i są w planach. Aby były zrealizowane trzeba ukończyć parafie, które rozpoczęte zostały.

Dlatego preferuje zgłaszanie się typu - "Marzę o tym, by wreszcie zindeksować par.x - dlatego chętnie pomogę w innej, by szybciej udało się sfotografować kolejną"

Chcę zbudować zwarty team indeksacyjny, który regularnie by indeksował parafie.

Szczerze? W 80% wymienionych w liście parafii nie mam ani jednego przodka - i teraz indeksuję parafię nie tę co mam przodka, tylko tę co nie mam - po to by w przyszłości dostać dostęp do tej w której moi przodkowie są.

Tak więc

- Borowie
- Korytnica Łaskarzewska
- Parysów

Jeśli ktoś mówi - dzisiaj czekam na Maciejowice - to sobie poczeka. Jeśli ktoś dzisiaj mówi - dzisiaj biorę się za indeksację Parysowa, by Maciejowice były szybciej - to tak będzie

Do tych trzech proszę się zgłaszać z napisaniem jaki język chcecie - skończymy, którąś z tych - będzie następna

Włodek - Twoja opcja jest do rozważenia, gdy skończy się mój zapał i czas do fotografowania. W chwili obecnej wolałbym zostać przy tym co jest, ale nie zamykam drogi przedstawienia tego pomysły w przyszłości w Kurii. Tak - sam biskup też może tu zajrzeć - zwłaszcza jak ktoś by się wychylił z kolejnym krytykowaniem Kurii za brak dotychczasowego dostępu do ksiąg. Nie dajmy powodu do niezadowolenia - działajmy!

Sebastian
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-07-2014 - 08:00
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31604
Skąd: Warszawa
Status: Offline
:)
Miało być bez krytyki:)
Ja wolłabym jednak opcję "kazdy ma dostęp" niż "tylko fotograf i indeksujący ma dostęp do kopii" (sczególnie gdy nie do końca wiadomo co indeksy dadzą pozostałym użytkownikom, tj jaka będzie procedura pozyskania kopii aktu gdy będziemy miec indeks)
Mam nadzieję, że jedno drugiego nie wyklucza tj nie musimy czekać, aż czyjs zapał się skończy.
Pytając o możliwości wydania takiej nie innej decyzji przez nowego biskupa najcześciej słyszałem opinię "Biskup jest człowiekiem prawym" (dosłowny cytat) i (dalszy fragment z pamięci) "jeśli pomysł nie jest na szemraną działalność to może uzyskać zielone światło".

Pozdrawiam

PS resztę oczywiście rozumiem i popieram. Jest robota -kilka parafii do zrobienia, potem można myślec o wybranych (w rozumieniu zobaczymy czy daną można zrobić). Zaczynanie od "będą zdhjęcia X to zacznę robić".... :)

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kaczmarek_AnetaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-07-2014 - 08:26
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 09-02-2007
Posty: 6178
Skąd: Warszawa/Piaseczno
Status: Offline
Owszem, założenie słuszne, ale dla osób, które aktualnie nie mają innych zobowiązań indeksacyjnych. Te co mają i są zaineteresowane genealogią podlaską, w tym momencie zmuszone są czekać na owe "Maciejowice", chyba, że skończą aktualnie rozpocząte projekty i wówczas mogą przystąpić do indeksacji innych parafii.

Pozdrawiam,
Aneta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
sj_sj
Temat postu:   PostWysłany: 24-07-2014 - 08:54
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 07-11-2007
Posty: 179
Skąd: Miętne koło Garwolina
Włodek,

Już Ci śpiesze z wyjaśnieniami
a) indeksacja będzie odbywała się tak, by osoba była w stanie prowadzić poszukiwania i budować drzewo bez konieczności zaglądania w skany (opcja minimalna)
b) jeśli parafia będzie zindeksowana - indeksy będą publiczne, osoby postronne będą miały dostęp do skanów na zasadach określonych przez kurię i poszczególnych proboszczów - czy odpłatnie? domyślam się, że tak niestety
c) lepszy taki dostęp niż żaden - żyliśmy wiele lat w świecie Archiwów Państwowych gdzie księgi były niezindeksowane - dostępne tylko na miejscu w Archwium, a za skan trzeba było słono płacić. Tutaj sytuacja jest znacznie lepsza
d) nie zapominajmy, że to wciąż Kuria Siedlecka - dano nam palec - nie bierzmy całej ręki. Pokażmy dobrą wolę w indeksowaniu

Aneta,

Ja wiem - ale rozgrzebanie 10 parafii na raz nie pokaże praktycznie żadnego wyniku nam jako teamowi. Robimy parafia po parafii. Genealogia to sztuka cierpliwości. Mam na nazwisko Jędrych. Nie wiem kiedy urodził się mój pradziadek Jędrych. Wiem, gdzie są jego metryki i w jakiej parafii - nie mam do niej dostępu. Nie łamię się - działam, indeksuję, jestem cierpliwy.

Czekam na Twoje szybkie palce jak skończysz bieżące parafie - obiecałem parafie z tej listy, to będę o nie zabiegał - ale żeby tak było to mogę iść do Kurii i do księdza i powiedzieć - "Proszę popatrzeć proszę księdza jak to zostało zrobione w Borowiu, Parysowie i Korytnicy Ł., proszę zobaczyć jakie mają korzyści, porozmawiać z księżmi jak to wygladało". Inaczej jak pójde to może powiedzieć - "No dobrze chłopcze, narobiłeś szumu, wszędzie byłeś, a gdzie jakieś wyniki?"

Działajmy w ramach w jakich możemy z nadzieją, że będzie lepiej

Sebastian
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-07-2014 - 09:09
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31604
Skąd: Warszawa
Status: Offline
ależ Seabstianie ja nie uryam ręki wbrew woli
Składam propozycję odpowiedzialnie, zgodnie z zasadami preferowanymi przez PTG, zgodnie z tym co proponujemuy innym archiwom. Nie chciałbym toczyć teraz dyskusji nt APów (ale dostęp do skorowidzów rocznych bezpłatny plus kopia 1-3 zł za stronę nie określiłbymiłbym jako "słono płacić" - ba! nie oczekuję taki niskich cen w przypadku dostępu do zasobów będących we władaniu biskupa siedleckiego w modelu tu przedstawionym. Wolałbym jednak, aby zasady (wraz z cenami) były jasne od początku.
Absolutnie nie potępiam, nie staję okoniem:) Widzę dodatkowy plus w tym co opisujesz - udokumentowanie stanu archiwaliów "na dziś". Nie znaczy to, że nie widzę jednak minusów

Propzycję jednakże podtrzymuję - pierwsze zdjęcia ksiąg z wybranych parafii wykonane i opublikowane (po ok 48 godzinach od wykonania) mogą być za niecałe dwa tygodnie, jeśli będzie taka wola i decyzja biskupa/kurii.
To tylko kwestia decyzji pozostajacej poza nami, jednkaże argumentować możemy (podkreslam, nie chciałem dyskusji co lepsze). Możliwości techniczne, koszty, nakład pracy podobny (przy dostępie do skanów zakres indeksacji może nawet mniejszy). Taki model się sprawdza w wielu miejscach.
Przy okazji: uważam, że jeśli z jakiś powodów nie można byłoby wdrożyć, chociaż pilotazowo, jednej czy kilku parafii w wersji przez PTG proponowanej, to spróbować publikować (nie czekając na ich spisanie) zdjeć skorowidzów (o ile sa wykonane) rejestrów nalezy próbować.

pozdrawiam i nieustająco optymistyczny poddaję pod rozwagę dysponentom powyższą ofertę (wykonanie zdjęć w ustalonym miejscu części zasobu, przekazanie zdjęć od razu, publikacja pomniejszonych, skompresowanych zdjęć w serwisach PTG wrza z indeksacją, przekazanie indeksów dysponentom ksiąg. Do realizacji "już":) W sierpniu wiele urlopów, archiwa niektóre nieczynne sprzęt będzie:)

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
sj_sj
Temat postu:   PostWysłany: 24-07-2014 - 09:19
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 07-11-2007
Posty: 179
Skąd: Miętne koło Garwolina
Włodku,

Użyłem formy - "żyliśmy" odnośnie AP. Kiedyś płaciłem za jeden skan więcej niż 1-3 zł za strone

Przedstawiłeś już swój pomysł - z pewnością będzie przeczytany przez Kurię. Jeśli Kuria będzie zainteresowana - z pewnością się zgłosi do mnie o kontunuację pomysłu.

Póki co - działamy na zasadach wynegocjowanych

Przy okazji Włodku - Diecezja Siedlecka - troszkę jest oddalona od Wawy ...

_________________
Sebastian Jędrych
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-07-2014 - 09:23
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31604
Skąd: Warszawa
Status: Offline
ta? zobacz jak się w warszawsko-praską wcina:) ja jestem bardzo chętny na ten fragment przy Wiśle. Warszawice, Sobienie-Jeziory, Ostrówekc rzut beretem i to proponuję na pierwsze dwa tygodnie sierpnia;)
konatk do mnie w stopce, a władze PTG na ew. wpis czy bezpośredni sygnał o możliwości kontynuacji rozmów zareagująSmile

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kaczmarek_AnetaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-07-2014 - 10:15
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 09-02-2007
Posty: 6178
Skąd: Warszawa/Piaseczno
Status: Offline
sj_sj napisał:


Aneta,

Ja wiem - ale rozgrzebanie 10 parafii na raz nie pokaże praktycznie żadnego wyniku nam jako teamowi. Robimy parafia po parafii. Genealogia to sztuka cierpliwości. Mam na nazwisko Jędrych. Nie wiem kiedy urodził się mój pradziadek Jędrych. Wiem, gdzie są jego metryki i w jakiej parafii - nie mam do niej dostępu. Nie łamię się - działam, indeksuję, jestem cierpliwy.


Sebastianie,

przecież co do zasady zgadzam się z Tobą bez żadnego „ale” – pozwoliłam sobie jednak zabrać głos, bo niejako Twoje słowa dotyczyły także mnie, jako zgłaszającej chęć zindeksowania wybranego zasobu. I nie o brak cierpliwości tutaj chodzi (z tym w genealogii to ja problemu nie mam). Chodziło mi tylko o zwrócenie uwagi, że różni ludzie będą zgłaszać się do Ciebie – i Ci, którzy nie wykonali żadnego indeksu i Ci bardziej już zaprawieni w bojach z metrykami. Jak wiesz, mam co robić na lata, bo nie sądzę, by przy materiale nie tak prostym, a do tego dość obszernym, jaki mam aktualnie do opracowania, mogła zakończyć swoją pracę w krótszym terminie. Podobnie jak Ty, indeksuję także zasoby, które nie są związane w całości ze moją genealogią.

Pozdrawiam,
Aneta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Radosław.KoncaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-07-2014 - 10:19
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 13-05-2014
Posty: 289

Status: Offline
Sebastian,

idea słuszna i jak widać powszechnie akceptowana, no ale może parę konkretów:

a) kiedy zamierzasz ruszyć z tymi trzema pilotażowymi parafiami? Raczej niewielu będzie chętnych do zablokowania "mocy przerobowych" na stałe, zwłaszcza że indeksacja ma iść sprawnie, więc termin, w którym zdjęcia będą zrobione i dostępne do indeksacji wydaje się ważny;
b) jaki okres będzie indeksowany? Pewnie całość istniejących ksiąg do początków XX wieku (czy do 1945...), ale warto to jasno określić na starcie. Pewnie też wiesz więcej niż baza Pradziad na temat zachowanych ksiąg;
c) jaki okres na indeksację jednej parafii wstępnie przeznaczasz - żeby było sprawnie, tj. żeby można było pokazać, że w rozsądnym czasie są efekty?
d) jak konkretnie widzisz "średnioszczegółowość" indeksacji? Ściślej - czy są jakieś narzucone przez dysponenta ksiąg ograniczenia co do treści indeksu?

Warto także skorzystać z doświadczeń sąsiedniej diedezji warszawsko-praskiej (ma Włodek rację, że Warszawa wcale nie jest daleko - oby także mentalnie...) w zakresie weryfikacji osób otrzymujących skany do indeksacji (oświadczenia wysyłane dyrektorowi Archiwum DW-P przed otrzymaniem skanów) - wiesz, komu skany wysłałeś (ergo wiadomo, kto je upublicznił), szkoda czasu na nanoszenie dodatkowych i to indywidualnych oznaczeń.

To nie czepianie się i niepożądana krytyka, a próba ustalenia zasad realizacji projektu, w którym zamierzam wziąć udział, o ile posiadanie ważnego dowodu osobistego nie jest warunkiem sine qua non:) Nawet jeśli na tych 3 parafiach się skończy (trzeba się z tym liczyć), to i tak warto zrobić coś konkretnego zamiast czekać na mannę z nieba.

pozdrawiam,

Radek Konca
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.586398 sekund(y)