Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
sevekOffline
Temat postu: Wykaz osób z akt parafialnych Diecezji Łuckiej Ks. Żurka  PostWysłany: 18-03-2009 - 10:56
Sympatyk


Dołączył: 10-03-2009
Posty: 55

Status: Offline
T: Wykaz osób z akt parafialnych Diecezji Łuckiej Ks. Żurka
Wykaz osób z akt parafialnych diecezji łuckiej Ks. Żurko
Szanowni Państwo, czy w intenecie jest gdzieś dostępny Wykaz osób z akt aparafialnych diecezji łuckiej sporządzony przez ks. W. Żurko? jeśłi tak to bardzo proszę o link

pozdrawiam
sevek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
harnasOffline
Temat postu: Wykaz osób z akt parafialnych diecezji łuckiej Ks. Żurko  PostWysłany: 18-03-2009 - 15:18
Sympatyk


Dołączył: 24-05-2008
Posty: 221

Status: Offline
Niestety ,o ile mi wiadomo to nie ma .Ksiądz Żurek wydał wykazy w 6 tomach.Podaj o jaką miejscowość i nazwisko Ci chodzi, może będę mogła Ci pomóc .Posiadam tom IV .
Pozdrawiam Alicja
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
rubinka1Offline
Temat postu: Wykaz osób z akt parafialnych diecezji łuckiej Ks. Żurko  PostWysłany: 18-03-2009 - 17:04
Sympatyk


Dołączył: 15-11-2007
Posty: 63

Status: Offline
Do Alicji
Mnie interesują parafie Wielka Głusza, Ratno i Kamień Koszyrski. Może wiesz, czy są w którymś z tomów ks. Żurka?
Pozdrawiam serdecznie
Kasia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
harnasOffline
Temat postu: Wykaz osób z akt parafialnych diecezji łuckiej Ks. Żurko  PostWysłany: 19-03-2009 - 08:20
Sympatyk


Dołączył: 24-05-2008
Posty: 221

Status: Offline
Wejdz na stronę
http://wolyn.ovh.org/miejsca/ksiegi.html
Tam są wszystkie wykazy.Tych miejcsowości nie ma w moim tomie.
Pozdrawiam
Alicja
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
sevekOffline
Temat postu: Re: Wykaz osób z akt parafialnych diecezji łuckiej Ks. Żurko  PostWysłany: 19-03-2009 - 09:49
Sympatyk


Dołączył: 10-03-2009
Posty: 55

Status: Offline
harnas napisał:
Niestety ,o ile mi wiadomo to nie ma .Ksiądz Żurek wydał wykazy w 6 tomach.Podaj o jaką miejscowość i nazwisko Ci chodzi, może będę mogła Ci pomóc .Posiadam tom IV .
Pozdrawiam Alicja


witam,
chodzi mi o parafię w Stepaniu i o akta małżeństw; 1903 r. Kołodyński Dominik i Marcelina Bielawska oraz 1888 r. Horoszkiewicz Symforian i Kornelia Kołodyńska. Bardzo chciałbym się dowiedzieć gdzie te akta są przechowywane - chciałbym otrzymać odpis i alegata.

pozdrawiam
sevek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
rubinka1Offline
Temat postu: Re: Wykaz osób z akt parafialnych diecezji łuckiej Ks. Żurko  PostWysłany: 19-03-2009 - 10:37
Sympatyk


Dołączył: 15-11-2007
Posty: 63

Status: Offline
Alicjo,
dziękuję za odpowiedź. Niestety nie znalazłam w wykazie "moich" parafii.
Pozdrawiam
Kasia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
harnasOffline
Temat postu: Re: Wykaz osób z akt parafialnych diecezji łuckiej Ks. Żurko  PostWysłany: 19-03-2009 - 11:00
Sympatyk


Dołączył: 24-05-2008
Posty: 221

Status: Offline
witam
znalazłam dla Sewka
Kołodyński Dominik 1903/12 i Marcelina Bielawska:r.Ludwik i Wiktoria z Serainowiczów -Stepań
Horoszkiewicz Symforian(1888/7) i Kornelia Kołodyńska:r.Ludwik i Ewa ze Sredzińskich-Stepań
Ja pisałam o odpisy do AGAD w Warszawie, parę dni temu dostałam odpowiedz, że u nich nie ma. Indeksy i wypisy znajdują się w dyspozycji Instytutu Archiwów, Bibliotek i Muzeów Kościelnych w Lublinie, ul.F. Chopina 29/7, 20-023 Lublin.
Można też pytać na Ukrainie, w archiwum obwodu wołyńskiego pod adresem;
Archiwum Państwowe Obwodu Wołyńskiego
ul.Weteraniw 21,43024 Łuck
UKRAINA
Księgi od których nie minęło 100 lat mogą znajdować się w tamtejszym archiwum ZAGS (odpowiednik naszego USC). Pisząc do archiwum obwodowego trzeba prosić, by w razie potrzeby skierowano pismo do ZAGS.
Tyle co wiem
Pozdrawiam
Alicja
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
sevekOffline
Temat postu: Re: Wykaz osób z akt parafialnych diecezji łuckiej Ks. Żurko  PostWysłany: 19-03-2009 - 12:11
Sympatyk


Dołączył: 10-03-2009
Posty: 55

Status: Offline
dzięki, właśnie te dane przed kilkoma miesiącami odnalazłem w publikacji ks. Żurka, która zamieszczona była w internecie. Teraz zależy mi aby dotrzeć do oryginałów - może będa tam jeszcze inne informacje. proszę jeszcze o wskazówkę czy imiona rodziców wymienione po dwukropku to dane rodziców panny młodej? Alicjo jeśłi możesz mi podać dokładna bibliografie jak chodzi o publikację ks. Żirka - data wydania, wydawnictwo oraz numer strony na której znajdują się adnotacje dot. moich antenatów

pozdrawiam

sevek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
harnasOffline
Temat postu: Re: Wykaz osób z akt parafialnych diecezji łuckiej Ks. Żurko  PostWysłany: 19-03-2009 - 13:32
Sympatyk


Dołączył: 24-05-2008
Posty: 221

Status: Offline
Witaj
Imiona rodziców które Ci podałam to imiona rodziców pana młodego.
A co do publikacji to możesz zamówić ją u ks.W.W.Żurka jest to Wykaz osóbz akt parafialnych Diecezji Łuckiej do 1945 roku.Tom IV zawiera osoby które Cię interesują.
Ks. Waldemar Żurek
ul.Niecała 8
20-080 Lublin
A tak na marginesie ,mojej pra...babci siostra też wyszła za mąż za Horoszkiewicza Hipolita i rodzicami byli
Ludwik i Ewa ze Średzińskich,więc Hipolit i Symforian to bracia.

Koszt książki wraz z przesyłką 60 zł.

Pozdrawiam Alicja
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
sevekOffline
Temat postu: Re: Wykaz osób z akt parafialnych diecezji łuckiej Ks. Żurko  PostWysłany: 19-03-2009 - 14:35
Sympatyk


Dołączył: 10-03-2009
Posty: 55

Status: Offline
dziękuję, bardzo mnie ta wiadomość ucieszyła tylko.. teraz nie wiem jak się do ciebie zwracać...ciociu? Smile

serdecznie pozdrawiam Smile

sevek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
sevekOffline
Temat postu: Re: Wykaz osób z akt parafialnych diecezji łuckiej Ks. Żurko  PostWysłany: 19-03-2009 - 14:52
Sympatyk


Dołączył: 10-03-2009
Posty: 55

Status: Offline
Alicjo czy w wykazie znajdują się może jakieś akta dotyczące Ludwika Horoszkiewicza i Ewy Średzińskiej lub Ludwika Kołodyńskiego i Wiktorii Serafinowicz?

sevek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
harnasOffline
Temat postu: Re: Wykaz osób z akt parafialnych diecezji łuckiej Ks. Żurko  PostWysłany: 19-03-2009 - 15:34
Sympatyk


Dołączył: 24-05-2008
Posty: 221

Status: Offline
Ale mnie rozśmieszyłeś ha.....ha..
No właśnie ,że ich nie ma już dawno sprawdzałam.
Ja miałam to szczęście ,że znalazłam 3 swoje pokolenia.
Napisz narazie o te akty ,które masz ,a potem dalej.....
podam Ci Symforiana braci;
Jan 1902/36 i Łucja Kaszuba
Kazimierz 1883/15 i Florentyna Myszakowska -ich syn Ludwik 1918/33i Bronisława Janicka
Hipolit 1886/6 i Ludwika Kotecka
Pozdrawiam i owocnych poszukiwań
Alicja
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
sevekOffline
Temat postu: Re: Wykaz osób z akt parafialnych diecezji łuckiej Ks. Żurko  PostWysłany: 20-03-2009 - 10:50
Sympatyk


Dołączył: 10-03-2009
Posty: 55

Status: Offline
wielkie dzięki, nareszcie brakujące elementy układanki - dzięki nim uzupełniłem swoje drzewo o kilkanaście osób wraz z biogramami z rodzny Horoszkiewiczów, co więcej nawiązałem kontakt z Jadwigą Horoszkiewicz pra pra wnuczką Kazimierza i Florentyny Smile jestem bardzo wdzięczny i poruszony;
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
harnasOffline
Temat postu: Re: Wykaz osób z akt parafialnych diecezji łuckiej Ks. Żurko  PostWysłany: 20-03-2009 - 11:15
Sympatyk


Dołączył: 24-05-2008
Posty: 221

Status: Offline
Sewek Ci ostatni to też moi .Jak coś znajdziesz daj znać.
Pozdrawiam Alicja
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
sevekOffline
Temat postu: Re: Wykaz osób z akt parafialnych diecezji łuckiej Ks. Żurko  PostWysłany: 20-03-2009 - 11:39
Sympatyk


Dołączył: 10-03-2009
Posty: 55

Status: Offline
ok jasne - mam sporo danych dot. Kazimierza i jego dzieci ale o Hipolicie nic jeszcze nie znalazłem - może wiesz gdzie zamieszkiwał?

sevek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.904574 sekund(y)