Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
DornfeldOffline
Temat postu: Archiwum Państwowe w Rzeszowie  PostWysłany: 04-02-2009 - 16:53
Sympatyk


Dołączył: 02-02-2009
Posty: 139

Status: Offline
Mieszkam w Szczecinie, mam ładny kawałek do Rzeszowa, chciałbym zdobyć dane a najlepiej kopie metryki urodzenia ( naturalnie pokrywam koszty) mojego dziadka z Lubenii, księgi znajdują sie w Archiwum Państwowym w Rzeszowie. Jeżeli ktoś tam się wybiera i ma czas i ochotę by mi pomóc, niech napiszę do mnie na e-mail, a podam wszystkie szczegóły.

Proszę także o wiadomośc wszystkich, którzy mogą miec informację o metrykach ślubów z Lubenii po roku 1885 oraz zgonów po roku 1869, nie ma ich ani w Archiwum w Rzeszowie ani w Przemyślu gdzie także znajdują się szczątki akt, ale z lat, które narazie mnie nie interesują.

Naziwska które mnie interesują na tym obszarze to Wilk i Matcza.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
WANDA2952Offline
Temat postu:   PostWysłany: 04-02-2009 - 18:07
Sympatyk


Dołączył: 11-04-2008
Posty: 93
Skąd: Ustka
Status: Offline
Mam prośbę.
Archiwum Rzeszów odd.Sanok.
Jeżeli ktoś byłby w tym archiwum i mógł mi sprawdzić spis -księgi meldunkowe nr zespołu 46/0.
Potrzebuję sprawdzić,czy jest w niej wpisana moja mama.Bliższe dane podam na e-mail.Mieszkam woj.pomorskim,a to jest trochę km.

Z góry dziękuję.
Pozdrawiam.
Wanda
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DornfeldOffline
Temat postu: Czy ktoś się wybiera do Archiwum w Rzeszowie?  PostWysłany: 06-02-2009 - 14:51
Sympatyk


Dołączył: 02-02-2009
Posty: 139

Status: Offline
Witam

Miszkam w Szczecinie a więc mam kawałek drogi do Rzeszowa, potrzebuje wypisu aktu urodzenia Ignacego Wilka urodzonego 16 stycznia ( lub 16 czerwca)1900 roku w Lubenii, syna Antoniego Wilka i Marianny z domu Matcza, lub podobnie brzmiącego nazwiska. Liczę,na to, że w aktach tych znajdę nowę informację o rodzicach, adres zamieszkania,wiek, imiona dziadków, zawody itd Akta znajdują się w Archiwum Państwowym w Rzeszowie. zespół: 1240/0 Akta stanu cywilnego Parafii Rzymskokatolickiej w Lubeni, sygn.: 4-6, 10, w dalszej kolejności szukam danych o podobno nieco starszej od niego siostrze Jadwidze.


Z góry dziękuję jeżeli ktoś miałby możliwość i ochotę mi pomóc. Mój e-mail: olahi@poczta.onet.pl

Pozdrawiam
Marek Maziarz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
aerbertOffline
Temat postu: Czy ktoś się wybiera do Archiwum w Rzeszowie?  PostWysłany: 06-02-2009 - 17:14
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 06-07-2008
Posty: 153
Skąd: Wrocław
Status: Offline
A dlaczego nie skontaktujesz sie bezpośrednio z Archiwum w Rzeszowie. Ja mieszkam we Wrocławiu i bez ruszania się z domu zamawiałam metryki z Krakowa, Kielc, Radomia, Poznania itd. W Rzeszowie chyba jest podobnie?

Pozdrawiam,
Ola
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
krzajaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-02-2009 - 19:44
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 07-03-2008
Posty: 87

Status: Offline
Witam!
Marku, do tych informacji dopisz jakie jest twoje pokrewieństwo oraz do jakich celów ma to służyć i wyślij e-maila do AP Rzeszów.

Pozdrawiam
Janek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JacsteOffline
Temat postu: AP Rzeszów - prośba o pomoc  PostWysłany: 18-07-2011 - 20:46
Sympatyk


Dołączył: 12-10-2009
Posty: 60

Status: Offline
Witam serdecznie,

Bardzo proszę o pomoc - sprawa łatwa - odszukanie w metrykach zgonów USC Rzeszów Staromieście konkretnej metryki z 1893 roku. Szczegóły na PW

Pozdrawiam

Jacek Steindel
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
marzanna175
Temat postu: AP Rzeszów - prośba o pomoc  PostWysłany: 19-07-2011 - 18:30
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 11-01-2011
Posty: 77
Skąd: Warszawa
Nie rozumiem dlaczego nie załatwić tego rodzaju sprawy jak powyżej osobiście. Naprawdę każde archiwum państwowe wysyła skany lub kserokopie aktów, szczególnie jeśli znamy dokładny numer aktu i rok. Kosztuje to rożnie w zależności od archiwum ale nie przekracza 10 złoty wraz z nośnikiem.

_________________
Marzanna
Szukam Wygrzywalskich i Wąsowiczów
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JacsteOffline
Temat postu: AP Rzeszów - prośba o pomoc  PostWysłany: 20-07-2011 - 08:20
Sympatyk


Dołączył: 12-10-2009
Posty: 60

Status: Offline
Witam,

Marzanno, masz całkowitą rację. Zdrowy rozsądek nakazuje zwrócić się w tej sprawie bezpośrednio do Archiwum , co też uczyniłem ,podając konkretną parafię , nazwisko i imię oraz datę. Dostałem następującą odpowiedź : "Jeżeli jest Pan zainteresowany przeprowadzeniem poszukiwań genealogicznych prosimy o wpłacenie na nasze konto kwoty w wysokości 60 zł ,jako zaliczki na poczet rozpoczęcia poszukiwań ". Jak z tego wynika nie są to wszystkie koszty uzyskania kopii metryki zgonu. Dlatego rozumiesz , dlaczego zwróciłem się na tym forum z prośbą o pomoc.
Pozdrawiam

Jacek Steindel
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jartOffline
Temat postu: AP Rzeszów - prośba o pomoc  PostWysłany: 20-07-2011 - 08:50
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 03-06-2011
Posty: 1068

Status: Offline
Prawdopodobnie ta sytuacja nie ma zastosowania w Twoim przypadku Jacku, ale... - łatwo sprowokować podobną sytuację pisząc we wniosku "proszę o odszukanie aktu i wykonanie jego kopii etc. etc." zamiast "proszę o wykonanie kopii aktu ". Niektóre AP otrzymując wniosek o odszukanie i skopiowanie aktu, naliczają sobie opłatę za poszukiwania. Można spróbować tak skonstruować wniosek, aby zawrzeć w nim informację że prosimy tylko o kopie dokumentów nie o poszukiwania (wykonaliśmy je już sami) - ale trzeba ją podeprzeć dokładnym wskazaniem dokumentu (jeśli z nr-em to tym lepiej). Taki mam pomysł na tę sprawę - oczywiście, nie będzie on skuteczny w każdym przypadku, innym rozwiązaniem jest próba sprowadzenia dokumentów do bliższego AP i załatwienie sprawy osobiście.

_________________
pozdrawiam
Artur

Poszukuję rodzin: Jastrzębski, Olbryś, Pskiet – par. Jasienica; Sitko/Sitek lub Młynarczyk, Pych – par. Długosiodło; Łaszcz, Świercz, Szczęsny, Ciach, Kapel – par. Wyszków; te nazwiska także w par. Jelonki
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
monika_pasOffline
Temat postu: AP Rzeszów - prośba o pomoc  PostWysłany: 18-05-2014 - 15:37
Sympatyk


Dołączył: 20-10-2013
Posty: 37

Status: Offline
Witam,
Potrzebuję pomocy, gdyż mieszkam w Bydgoszczy i nie mam możliwości przyjechać do Rzeszowa. Chciałabym odnaleźć akt urodzenia mojego pradziadka Ignacego Pasela, który urodził się w Iwierzycach w 1906 r. (prawdopodobnie w maju). Czy ktoś z odwiedzających archiwum może mi pomóc? Byłabym bardzo wdzięczna Smile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Marek.PodolskiOffline
Temat postu: AP Rzeszów - prośba o pomoc  PostWysłany: 18-05-2014 - 16:45
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 29-11-2013
Posty: 955

Status: Offline
Większość metryk jest dostępna tutaj:

http://www.szukajwarchiwach.pl/59/1132/0#tabJednostki

oraz tutaj:

http://www.szukajwarchiwach.pl/59/1114/0#tabJednostki

oraz tu cały zasób AP Rzeszów

http://www.szukajwarchiwach.pl/59#tabZasoby

Te co brakuje to zapewne w 2015 r. opublikują.

Pozdrawiam
Marek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
biekOffline
Temat postu: Re: AP Rzeszów - prośba o pomoc  PostWysłany: 18-05-2014 - 19:20
Sympatyk


Dołączył: 05-12-2008
Posty: 16

Status: Offline
monika_pas napisał:
Witam,
Potrzebuję pomocy, gdyż mieszkam w Bydgoszczy i nie mam możliwości przyjechać do Rzeszowa. Chciałabym odnaleźć akt urodzenia mojego pradziadka Ignacego Pasela, który urodził się w Iwierzycach w 1906 r. (prawdopodobnie w maju). Czy ktoś z odwiedzających archiwum może mi pomóc? Byłabym bardzo wdzięczna Smile

Wieś Iwierzyce należała do dwóch parafii; W Sędziszowie Małopolskim i w Nockowej. W księgach sędziszowskich w 1906 roku brak wpisu dotyczącego nazwiska Pasela. Niestety nie mam dostępu do metryk w parafi Nockowa
Jacek B.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
monika_pasOffline
Temat postu: Re: AP Rzeszów - prośba o pomoc  PostWysłany: 21-05-2014 - 09:33
Sympatyk


Dołączył: 20-10-2013
Posty: 37

Status: Offline
Dziękuję za sprawdzenie, każda informacja się przyda.

Pozdrawiam
Monika
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
loreiiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-07-2017 - 19:48
Sympatyk


Dołączył: 26-07-2015
Posty: 295

Status: Offline
Mam pytanie do osób obytych z zasobem rzeszowskiego AP.
Moi przodkowie w latach 1919-1923 mieszkali w Rzeszowie.Szukam informacji o tym skąd przybyli do Rzeszowa.
Jestem po wizycie w archiwum,przejrzałam spis poborowych i rezerwy,spis ludności z 1921(niestety dostępne są tylko małe fragmenty),kartoteki kontroli ruchu ludności oraz domowe książki meldunkowe(również dostępne tylko dla kilku ulic).Efekt mierny bo nic nie znalazłam Confused

Jakieś rady gdzie jeszcze mogę szukać ?

_________________
Monika

Smoter - Limanowa,Skrzydlna,Piekiełko Bilik - Kraków,Rzeszów,Sanok,Lwów,Jarosław Znamirowscy - Przemyśl,Chełm,Głuszyca Jarzemiszewscy - Przemyśl Idler - Sanok Derdzińscy - Kraków, Hladek - Lwów Paździor - Kraków,Warszawa Biesiadeccy - Rzeszów
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MariaŁopaciukOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-07-2017 - 20:04
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 10-11-2006
Posty: 401
Skąd: Gdańsk
Status: Offline
[quote="loreii"]
Moi przodkowie w latach 1919-1923 mieszkali w Rzeszowie.
Szukam informacji o tym skąd przybyli do Rzeszowa.
Jakieś rady gdzie jeszcze mogę szukać ?[/quote

A co w tej sprawie mówią ich kościelne akta metrykalne ?
Tam z reguły dokładnie opisane jest z jakiej parafii pochodzą państwo młodzi ( w której się urodzili, w której obecnie mieszkają ) ... skąd pochodzą są rodzice chrzczonego dziecka lub nawet rodzice chrzestni

MariaŁ
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.678394 sekund(y)