Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
szymek10113Offline
Temat postu:   PostWysłany: 12-09-2013 - 19:35
Sympatyk


Dołączył: 31-07-2011
Posty: 87
Skąd: Skwierzyna/Pszczew/Poznań
Status: Offline
Moja kolejna prośba została wysłana na Pańskiego maila Very Happy

Pozdrawiam
Grzegorz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
33szuwarekOffline
Temat postu: Cmentarz ewngelicko - augsburski w Łodzi: poszukiwania  PostWysłany: 16-12-2013 - 14:19
Sympatyk


Dołączył: 03-04-2013
Posty: 840
Skąd: Gdańsk
Status: Offline
Witam,
Od dłuższego czasu szukam grobu mojej prababki, która umarła w 1931 roku w Łodzi Śródmieście. Akt zgonu zgłoszony był w Parafii Ewangelicko – Augsburskiej Św. Mateusza i sporządzony przez Pastora A. Löffer. Parę tygodni temu napisałem do Parafii, czy posiadają informację o jej pochówku i dostałem odpowiedz, że taka osoba nie widnieje na liście pochowanych na Cmentarzu Ewangelicko – Augsburskiego przy ul. Ogrodowa 48 w Łodzi Śródmieściu. W Łodzi istnieje również drugi Cmentarz Ewangelicko – Augsburski. Św. Mateusza przy ul. Sopocka 18, ale Parafia nie posiada żadnej listy pochowanych na tym cmentarzu.
Być może ktoś z Państwa posiada wiedzę, w którym źródle mam szukać ksiąg archiwalnych osób pochowanych przy ul. Sopocka 18. Byłbym wielce wdzięczny za udzielenie pomocy.

Pozdrawiam, Piotr
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kat_pasOffline
Temat postu: Cmentarz ewngelicko - augsburski w Łodzi: poszukiwania  PostWysłany: 16-12-2013 - 14:33
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 15-02-2011
Posty: 303

Status: Offline
Witam.
Pezed poszukiwaniem osoby pochwanaj przy Sopockiej, należy samemu uodać się na Cmentarz przy Ogrodowej i iść do Kancelarii. Jeta tam Nowa lista jak i Stara Lista.
Na tej Starej liście zanlazlam "miejsce" gdzie był pochowany mój pradziadek w 1935 - grobu nie ma - płyty granitowe zostały skradzione
Pozdrawiam, Katarzyna

_________________
Katarzyna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
33szuwarekOffline
Temat postu: Cmentarz ewngelicko - augsburski w Łodzi: poszukiwania  PostWysłany: 16-12-2013 - 21:53
Sympatyk


Dołączył: 03-04-2013
Posty: 840
Skąd: Gdańsk
Status: Offline
Pani Katarzyno, bardzo dziękuje za udzieloną informację, szkoda że zostały skradzione płyty grobowe i nie wiadomo w którym miejscu leżą nasi pliscy.
Szkoda, że mieszkam na Pomorzu, będę musiał w tej sytuacji zaplanować w nowym roku podróż do Łodzi w celu poszukiwań miejsca pochówku mojej brababki.

Pozdrawiam Serdecznie, Piotr
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MajaWojdalskiOffline
15 Temat postu: Cmentarz Stary w Łodzi - Część Katolicka  PostWysłany: 16-05-2014 - 22:27
Sympatyk


Dołączył: 01-06-2011
Posty: 337
Skąd: USA
Status: Offline
Czy ktoś z państwa ma "sposób" na znalezienie miejsca pochówku bliskich na Cmentarzu Katolickim przy ul. Ogrodowej. Część Ewangelicka ma wyszukiwarkę. Przed ostatnią wizytą w Polsce wysłałam e-mail do kancelarii - bez odzewu, do kurii - bez odzewu, telefon do kancelarii - bez odzewu. W czasie wizyty odwiedziłam kancelarię i złożyłam pisemną prośbę o informację o miejscach pochówku moich bliskich. Na miejscu pani absolutnie nie miała czasu sprawdzić, ale obiecała, że poszuka i oddzwoni lub napisze e-mail. To było dwa lata temu...

Czy komuś się udało coś "wyrwać" z tej kancelarii?

Maja
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
piotr_nojszewskiOffline
Temat postu: Cmentarz Stary w Łodzi - Część Katolicka  PostWysłany: 17-05-2014 - 08:38
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 21-04-2013
Posty: 1582
Skąd: Warszawa
Status: Offline
może popytaj gdzies w okolicach tych linków:
----------------------------
Radio Prada
10 stycznia 2014 Kategoria Lokalne, Wiadomości Brak komentarzy comments

Inwentaryzacja historyczna pomników na Starym Cmentarzu przy ulicy Ogrodowej, miała na celu analizę i wytypowanie najcenniejszych z nich, do zachowania i ochrony konserwatorskiej. Wykonano ok. 350 kart ewidencyjnych oraz stworzono elektronicznej bazy danych. Prace nad inwentaryzacją trwały od lipca do października 2013 roku. Ten bogaty materiał posłuży do tego aby właściciele trzech części nekropolii mogli ubiegać się o wpisanie zabytków do ewidencji, podkreślił prezes Towarzystwa Opieki nad Starym Cmentarzem, Cezary Pawlak

Inwentaryzacja została sfinansowana z budżetu miasta Łodzi we współpracy z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków i parafiami wyznaniowymi.
-----------------------------

grief.fm.interia.pl


no i na stronach


http://www.tgcp.pl/

_________________
pozdrawiam
Piotr
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
33szuwarekOffline
Temat postu: Re: Cmentarz Stary w Łodzi - Część Katolicka  PostWysłany: 17-05-2014 - 10:18
Sympatyk


Dołączył: 03-04-2013
Posty: 840
Skąd: Gdańsk
Status: Offline
majawojdalski@hotmail.com napisał:
Czy ktoś z państwa ma "sposób" na znalezienie miejsca pochówku bliskich na Cmentarzu Katolickim przy ul. Ogrodowej. Część Ewangelicka ma wyszukiwarkę. Przed ostatnią wizytą w Polsce wysłałam e-mail do kancelarii - bez odzewu, do kurii - bez odzewu, telefon do kancelarii - bez odzewu. W czasie wizyty odwiedziłam kancelarię i złożyłam pisemną prośbę o informację o miejscach pochówku moich bliskich. Na miejscu pani absolutnie nie miała czasu sprawdzić, ale obiecała, że poszuka i oddzwoni lub napisze e-mail. To było dwa lata temu...

Czy komuś się udało coś "wyrwać" z tej kancelarii?

Maja



Pani Maju, czy mogłaby Pani podać link do wyszukiwarki starego cmentarza Ewangelickiego w Łodzi (nie moge znaleść w internecie). Byłbym bardzo wdzieczny.

Pozdrawiam, Piotr
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Łaptaszynska_IwonaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-05-2014 - 20:14
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 25-01-2007
Posty: 199
Skąd: Łódż
Status: Offline
Wyszukiwarka niestety od pewnego czasu nie działa
Link http://www.starycmentarz.org/cmentarz2.0

_________________
Pozdrawiam Iwona Łaptaszyńska.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Czyżewski_Bartłomiej
Temat postu:   PostWysłany: 17-05-2014 - 21:02
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 09-09-2009
Posty: 613
Skąd: Łódź
Kontaktowałem się z osobami tworzącymi wyszukiwarkę (podkreślam: nie są właścicielami strony) dla części ewangelickiej Starego Cmentarza i zapytałem czemu strona nie działa. Dowiedziałem się, że witryna leży z prozaicznego powodu - właściciel strony nie opłacił domeny.

_________________
Pozdrawiam,
Bartłomiej Czyżewski

Mój blog genealogiczny: http://mojagenealogia.blogspot.com/
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MajaWojdalskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-05-2014 - 21:44
Sympatyk


Dołączył: 01-06-2011
Posty: 337
Skąd: USA
Status: Offline
Wyszukiwarka dla części Ewangelickiej jest i działa pod adresem: http://cemetery.shellyapp.com/

Problem polega ze znalezieniem wiadomości o części katolickiej.

Czy ktoś wie jak uzyskać informacje z kancelarii części katolickiej?

Pozdrawiam,

Maja
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Czyżewski_Bartłomiej
Temat postu:   PostWysłany: 17-05-2014 - 21:56
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 09-09-2009
Posty: 613
Skąd: Łódź
Cóż, widocznie stronę przeniesiono pod nowy adres. Smile Ważne, że działa. Smile

_________________
Pozdrawiam,
Bartłomiej Czyżewski

Mój blog genealogiczny: http://mojagenealogia.blogspot.com/
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
piotr_nojszewskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-05-2014 - 22:28
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 21-04-2013
Posty: 1582
Skąd: Warszawa
Status: Offline
@ maja
W moim poprzednim poście masz link do

TOWARZYSTWA OPIEKI NAD STARYM CMENTARZEM PRZY UL. OGRODOWEJ W ŁODZI,
które robiło inwentaryzację.
Może warto jednak napisać/zadzwonić?
powtórzę link

grief.fm.interia.pl

_________________
pozdrawiam
Piotr
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MajaWojdalskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-05-2014 - 18:41
Sympatyk


Dołączył: 01-06-2011
Posty: 337
Skąd: USA
Status: Offline
Piotrze,
Dziękuję serdecznie - zdecydowanie skontaktuję się z Towarzystwem. Mam dla nich przygotowany życiorys mojego pra-wuja Teksla, któremu Łodzianie wystawili piękny pomnik na cmentarzu.

O ile rozumiem poprawnie, projekt Towarzystwa to katalagowanie istniejących nagrobków. W przypadku mojej rodziny chodzi mi o informacje o miejscach pochówku. Ponieważ większość rodziny wyjechała z Łodzi około 1914-18, może nie być już nagrobków (przeszłam na piechotę cmentarz dwukrotnie - szukając grobów Żeńczykowskich, Wierzbickich i Widnerów - bez skutku). Tak więc chodzi o dostęp do dokumentów.

Masz rację, że najlepszym źródłem informacji jak takie dokumenty uzyskać jest prawdopodobnie Towarzystwo.

Pozdrawiam,

Maja
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Czyżewski_Bartłomiej
Temat postu:   PostWysłany: 18-05-2014 - 19:50
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 09-09-2009
Posty: 613
Skąd: Łódź
majawojdalski@hotmail.com napisał:

O ile rozumiem poprawnie, projekt Towarzystwa to katalagowanie istniejących nagrobków.


Na wszelki wypadek wklejam link odnośnie projektu "Stary Cmentarz 2.0", który miał na celu stworzenie wyszukiwarki dotyczącej wyłącznie części ewangelickiej.

http://www.tgcp.pl/index.php?option=com ... mentarz-20

_________________
Pozdrawiam,
Bartłomiej Czyżewski

Mój blog genealogiczny: http://mojagenealogia.blogspot.com/
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Berendzik_MalgorzataOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-05-2014 - 13:11
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-05-2013
Posty: 119

Status: Offline
majawojdalski@hotmail.com napisał:
(przeszłam na piechotę cmentarz dwukrotnie - szukając grobów Żeńczykowskich, Wierzbickich i Widnerów - bez skutku)
Maja


Maju, a kogo dokładnie szukasz z Wierzbickich? Bo ja z domu Wierzbicka i do tego z Łodzi...

Pozdrawiam,

Gosia

_________________
Pozdrawiam. Gosia

http://przeszlosctomy.blogspot.com
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 1.290967 sekund(y)