Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Alan_JakmanOffline
Temat postu: Metryki znanych Polaków  PostWysłany: 17-04-2014 - 17:06
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 05-05-2009
Posty: 507
Skąd: Bielsko-Biała
Status: Offline
Na stronie More Maiorum pojawiła się nowa zakłada "Metryki znanych Polaków". Ma ona na celu zebranie jak największej ilości skanów dokumentów, które dot. znanych Polaków - polityków, artystów, wojskowych, duchownych itd.
Udało nam się znaleźć kilka ważnych metryk, np. akt chrztu gen. Andersa, akt chrztu Bolesława Bieruta, akt zgonu i akt ślubu Jana Kilińskiego etc...

Jeśli znaleźliście jakąś ciekawą metrykę zapraszamy do wysłania skanu na nasz adres mailowy: redakcja(malpa)moremaiorum.pl Zamiast (malpa) wstawić @

Skany metryk dostępne tutaj: http://www.moremaiorum.pl/metryki-znanych-polakow/

_________________
Pozdrawiam,
Alan Jakman


Periodyk genealogiczny
More Maiorum


Ostatnio zmieniony przez Alan_Jakman dnia 20-04-2014 - 12:01, w całości zmieniany 3 razy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Marynicz_Marcin
Temat postu: Metryki znanych Polaków  PostWysłany: 17-04-2014 - 17:52
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 20-06-2009
Posty: 2308
Skąd: Międzyrzecz
Na dobry początek zamieszczamy, jak dotąd nigdzie nie publikowny (oprócz samego źródła oczywiście) akt zgonu generała Józefa Chłopickiego, uczestnika insurekcji kościuszkowskiej, wojen napoleońskich i powstania listopadowego.

Skan dostępny jest pod wcześniej wspomnianym adresem wśród dodanych wcześniej metryk.

_________________
Pozdrawiam,
Marcin Marynicz

Zapraszam na mojego bloga genealogicznego :
http://przodkowieztamtychlat.blogspot.com/
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Adamusiak_IzabelaOffline
Temat postu: Metryki znanych Polaków  PostWysłany: 17-04-2014 - 21:01
Sympatyk


Dołączył: 20-05-2011
Posty: 48

Status: Offline
Wysyłam akt urodzenia Władysława Hańczy, a w zasadzie Władysława Tosika bo tak naprawdę nazywał się przed zmianą nazwiska. Znalazłam ten akt ponieważ starałam się znaleźć wspólnego przodka właśnie o nazwisku Tosik/Tosiek. Mam też akt urodzenia jego ojca i akt małżeństwa jego rodziców.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Alan_JakmanOffline
Temat postu: Metryki znanych Polaków  PostWysłany: 19-04-2014 - 16:57
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 05-05-2009
Posty: 507
Skąd: Bielsko-Biała
Status: Offline
Dzisiaj zostały dodane następujące metryki:

1.Akt ślubu rodziców Franciszka Kostrzewskiego - polskiego malarza, ilustratora, rysownika satyrycznego
2.Akt urodzenia Stanisława Cara - ministra sprawiedliwości oraz marszałka sejmu
3.Akt urodzenia Poli Negri właśc. Apolonii Chałupiec - polskiej aktork teatralnej i filmowa, międzynarodowej gwiazdy kina niemego
4.Akt urodzenia Władysława Stanisława Reymonta - polskiego pisarza, prozaika i nowelisty, jednego z głównych przedstawicieli realizmu w Młodej Polsce
5.Akt urodzenia, ślubu orz zgonu Marii Skłodowskiej-Curie - fizyczka, chemiczka, dwukrotnej laureatki Nagrody Nobla
6.Akt ślubu rodziców Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego - polskiego poety
7.Akt urodzenia św. Maksymiliana Marii Kolbe właśc. Rajmunda Kolbe -polskiego franciszkanina, męczennika i świętego Kościoła katolickiego
8.Akt urodzenia i ślubu Jacka Michała Malczewskiego - polskiego malarza
9.Akt urodzenia Ireny Jurgielewicz z z Drozdowiczów - powieściopisarki, autorki wielu książek dla młodzieży

http://www.moremaiorum.pl/metryki-znanych-polakow/

_________________
Pozdrawiam,
Alan Jakman


Periodyk genealogiczny
More Maiorum
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Mirek.KozakOffline
Temat postu: Re: Metryki znanych Polaków  PostWysłany: 19-04-2014 - 18:09
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 10-05-2009
Posty: 633
Skąd: Debrecen
Status: Offline
Alan_Jakman napisał:

Chcemy, aby znalazły się tutaj metryki, które nie były jeszcze nigdzie publikowane, dlatego skany, które znajdują się na profilu FB Genealodzy.PL nie są tutaj publikowane.
.....
Dzisiaj zostały dodane następujące metryki: ...
8.Akt urodzenia ... Jacka Michała Malczewskiego - polskiego malarza. ...

Cytat:
"Publikujemy znaleziony i przysłany przez Sławka Worwąga akt urodzenia Jacka Michała Malczewskiego - polskiego malarza, jednego z głównych przedstawicieli symbolizmu przełomu XIX i XX wieku., Radom 1854.
2012. november 7."

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater

_________________
Pozdrawiam: MireQ
Parafie: Chodel, Karczmiska, Końskowola, Kazimierz Dolny, Opole Lubelskie, Wąwolnica, Wilków
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Alan_JakmanOffline
Temat postu: Re: Metryki znanych Polaków  PostWysłany: 19-04-2014 - 18:21
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 05-05-2009
Posty: 507
Skąd: Bielsko-Biała
Status: Offline
Genealogia Jacka Malczewskiego pojawiła się w kwietniowym numerze More Maiorum, dlatego ten akt zamieściłem na stronie. Podobnie jest ze Skłodowską-Curie, Kolbe i pewnie kilkoma innymi osobami.

_________________
Pozdrawiam,
Alan Jakman


Periodyk genealogiczny
More Maiorum
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Mirek.KozakOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-04-2014 - 21:06
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 10-05-2009
Posty: 633
Skąd: Debrecen
Status: Offline
Alan_Jakman napisał:
Chcemy, aby znalazły się tutaj metryki, które nie były jeszcze nigdzie publikowane, dlatego skany, które znajdują się na profilu FB Genealodzy.PL nie są tutaj publikowane. Przynajmniej na razie.


Bardzo ambitna deklaracja, we wtorek ogłaszamy, że nie chodzimy do kina, a w sobotę piszemy na jakich filmach byliśmy w czwartek...

Proponuję napisać:
"Chcemy, aby znalazły się tutaj metryki, które były publikowane w niewielu miejscach, a część skanów, które znajdują się na profilu FB Genealodzy.PL też tutaj zamieszczę."

Na serio zapytam wprost:
Deklaracja o metrykach, które nie były jeszcze nigdzie publikowane i nie publikowaniu skanów z FB Genealodzy.PL jest tylko zabiegem marketingowym?

_________________
Pozdrawiam: MireQ
Parafie: Chodel, Karczmiska, Końskowola, Kazimierz Dolny, Opole Lubelskie, Wąwolnica, Wilków
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Alan_JakmanOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-04-2014 - 21:15
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 05-05-2009
Posty: 507
Skąd: Bielsko-Biała
Status: Offline
Proszę doczytać to co jest napisane po kropce. "Przynajmniej na razie". Jeśli mamy być uszczypliwi.

A na poważnie. Wcześniej ustałem z kim trzeba, że w zakładce znajda się metryki osób, które znaleźliśmy, a także metryki urodzeń Polaków, które genealogie pojawiły się w MM. Nie każdy, kto zajrzy do "Metryk..." przeczyta wszystkie numery, czy przeanalizuje je pod względem artykułów o genealogii znanych osób.

Na serio odpowiadam:
Nie. Nie jest to zabieg marketingowy. Możemy czekać aż ktoś gdzieś coś znajdzie, tylko skopiować i wkleić do galerii zdjęć. Niestety, ale wolimy czasami coś sami znaleźć. Metryki, które są na FB genealogów też sami szukaliśmy. Wystarczy porównać wcześniej wspomniany akt Malczewskiego. A jeśli dla PANA jest to zabieg marketingowy to proszę bardzo. Nie będę przekonywał, że czarny to czarny a nie żółty.

_________________
Pozdrawiam,
Alan Jakman


Periodyk genealogiczny
More Maiorum
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Mirek.KozakOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-04-2014 - 21:55
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 10-05-2009
Posty: 633
Skąd: Debrecen
Status: Offline
Alan_Jakman napisał:
Proszę doczytać to co jest napisane po kropce. "Przynajmniej na razie". Jeśli mamy być uszczypliwi.


Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem wszystkie swoje posty...

"nie były jeszcze nigdzie publikowane"

_________________
Pozdrawiam: MireQ
Parafie: Chodel, Karczmiska, Końskowola, Kazimierz Dolny, Opole Lubelskie, Wąwolnica, Wilków
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Alan_JakmanOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-04-2014 - 09:39
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 05-05-2009
Posty: 507
Skąd: Bielsko-Biała
Status: Offline
Nie mam ochoty ani czasu dalej z PANEM dyskutować.
Wesołych świąt.

_________________
Pozdrawiam,
Alan Jakman


Periodyk genealogiczny
More Maiorum
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Greg40
Temat postu:   PostWysłany: 20-04-2014 - 11:56
Sympatyk


Dołączył: 03-06-2008
Posty: 172

Nie ma co się obrażać. Mireq ma rację.

Na jakiej podstawie twierdzicie, że metryki nie były nigdzie publikowane ? czy jedynym kryterium "nigdzie" jest brak ich na FB Genealodzy.PL ? czy sprawdzacie wszystkie fora regionalne ?

Dla przykładu, akt urodzenia Bieruta był publikowany ponad rok temu na jednej z grup FB. Został jednak usunięty zgodnie z wolą osób, które nie życzyły sobie by przypominać o istnieniu tego człowieka.

_________________
Grzegorz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Alan_JakmanOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-04-2014 - 12:02
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 05-05-2009
Posty: 507
Skąd: Bielsko-Biała
Status: Offline
Nie chcę mi się tłumaczyć, wolę poświęcić ten czas na mój inny projekt. Zedytowałem pierwszy post. Dla zdrowia mojego i Waszego.

_________________
Pozdrawiam,
Alan Jakman


Periodyk genealogiczny
More Maiorum
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Pieniążek_StanisławOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-04-2014 - 16:50
Zasłużony
Nieaktywny


Dołączył: 14-07-2006
Posty: 923
Skąd: Gdynia
Status: Offline
Szanowny MirQu Kozaku czepiasz się słów Alana. Natomiast 15 kwietnia piszesz: "a wiadomo z kąt pochodzi to nazwisko ? opwiastka rodzinna głosi"
Uspokuj się o co prosi Świątecznie
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Mirek.KozakOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-04-2014 - 18:41
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 10-05-2009
Posty: 633
Skąd: Debrecen
Status: Offline
Pieniążek_Stanisław napisał:
Szanowny MirQu Kozaku czepiasz się słów Alana. Natomiast 15 kwietnia piszesz: "a wiadomo z kąt pochodzi to nazwisko ? opwiastka rodzinna głosi"
Uspokuj się o co prosi Świątecznie


Szanowny Stanisławie Pieniążku, wkurza mnie, kiedy ktoś nie pisze prawdy. Jeśli dla Ciebie to jest czepianie to nic na to nie poradzę.
Wkurza mnie również, kiedy ktoś robi ordynarne błędy ortograficzne, ale nie biję w bębny, tylko delikatnie zwracam na to uwagę.
Tak zrobiłem również w swoim poście z dnia 15 kwietnia, kiedy zareagowałem na post junak83.
Post ten możesz przeczytać bezpośrednio nad moim wpisem.

https://genealodzy.pl/index.php?name=PNp ... i+nazwisko

Mirek.Kozak napisał:
junak83 napisał:
a wiadomo z kąt pochodzi to nazwisko ? opwiastka rodzinna głosi że przodek przyjechał z Węgier. zasadnicze pytanie czy nazwisko jest polskie ?


Przodek na pewno nie przyjechal z Wegier, jesli juz - to ze Slowacji, ktora wtedy mogla byc pod wegierskim panowaniem. Wegrzy tez znaja slowackie znaczenie tego slowa...


Następnym razem przeczytaj dwa razy, albo raz ze zrozumieniem moje posty, zanim napiszesz cokolwiek.

_________________
Pozdrawiam: MireQ
Parafie: Chodel, Karczmiska, Końskowola, Kazimierz Dolny, Opole Lubelskie, Wąwolnica, Wilków
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Alan_JakmanOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-04-2014 - 11:41
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 05-05-2009
Posty: 507
Skąd: Bielsko-Biała
Status: Offline
Zostały dodane następujące metryki:
1. Akt zgonu Stanisława Moniuszki
2. Akt urodzenia Juliusza Słowackiego
3. Akt urodzenia Aleksandra Hirschberga, wybitnego polskiego historyka, wieloletniego kustosza Zakładu Narodowego im. Ossolińskich we Lwowie, profesora tytularnego Uniwersytetu Lwowskiego
4. Akt urodzenia Antoniego Lange - polskiego poety, tłumacza, filozofa-mistyka
5. Akt urodzenia Jana Lechonia właśc. Leszka Serafinowicza - polskiego poety, prozaika, krytyka literackiego i teatralnego

_________________
Pozdrawiam,
Alan Jakman


Periodyk genealogiczny
More Maiorum
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.974313 sekund(y)