Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
stempelixxOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-03-2014 - 19:50


Dołączył: 21-03-2014
Posty: 3

Status: Offline
Wspaniałe wiadomości
Ja również mam się z czego cieszyć, ostatnio udało mi się odnaleźć pare osób


Ostatnio zmieniony przez stempelixx dnia 31-03-2014 - 16:10, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jmgjakubOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-03-2014 - 21:30
Sympatyk


Dołączył: 04-03-2009
Posty: 12

Status: Offline
Radość z odkrycia - bezcenne. Zwłaszcza jak się na to czekało jak w moim przypadku trzydzieści lat. Gdyby nie przypadek, że mój pradziadek był świadkiem na ślubie u siostry, nigdy nie trafiłbym na prapra i praprapra dziadka. I tak doszedłem do 1779 roku.... Mam nadzieję, że narazie...
Gratuluję - to niezapomniane uczucie...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
honorataOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-03-2014 - 07:12
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 15-02-2014
Posty: 80

Status: Offline
Cieszę się też twoimi odkryciami. Ja też przez przypadek odkryłam masę ciekawostek a do tego odnalazłam rodzinę mego pradziadka i prababci i teraz razem odkrywamy przeszłość. Życzę owocnych poszukiwań. Pozdrawiam
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
AshOffline
Temat postu:   PostWysłany: 28-03-2014 - 17:38
Sympatyk


Dołączył: 26-01-2012
Posty: 60

Status: Offline
Widzę, że i dla Was ostatnie miesiące były owocne Smile
Ja mam pod tym względem megaudany marzec - dzięki pomocy pewnego sympatycznego chłopaka udało mi się dojść do moich 5x pradziadków, czyli ok. 1800 roku.

Poza tym niedawno otrzymałam też potwierdzenie z PCK, że mój pradziadek był jeńcem wojennym oraz kilka innych informacji.
Dziś z kolei Bad Arolsen potwierdziło przyjęcie wniosku i obiecali przeprowadzić kwerendę.

I to wszystko w ciągu jednego miesiąca, a marzec się jeszcze nie skończył Smile

_________________
Pozdrawiam Dagmara

Nazwiska: Romik, Kierczak, Tomala, Stańczak, Nikiel (Małopolska i Śląsk)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
martyna_jOffline
Temat postu:   PostWysłany: 28-03-2014 - 20:32
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 14-06-2012
Posty: 141
Skąd: Jędrzejów Potok Krzcięcice
Status: Offline
Marcin, po pierwsze cieszę się, że udało Ci się zdobyć tyle ciekawych informacji. Gratuluję.

Po drugie - dziękuję Smile Twoja wypowiedź zmobilizowała mnie do odwiedzenia ciotki. Zbieram się już kilka miesięcy i jakoś zebrać się nie mogę, ale po przeczytaniu Twojego postu podjęłam decyzję - w niedzielę jadę na spotkanie Smile Mam nadzieję, że uda mi się wyjaśnić kilka "rodzinnych tajemnic" Smile

Pozdrawiam serdecznie
Martyna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
magda_lenaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 28-03-2014 - 21:07
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 05-01-2013
Posty: 756

Status: Offline
Ja też się podzielę szczęściem.
Od pewnej osoby dostałam dużo, dużo zdjęć moich dziadków (przedwojennych) , rodziców i nie tylko! Wprawdzie tylko do skanowania, ale lepszy rydz niż nic Wink
W tym zdjęcie mojego pradziadka, które jak myślałam, istnieje tylko na porcelance nagrobkowej i nawet byłam zdecydowana jechać 200 km na cmentarz (a nigdy mi nie po drodze w te strony) w celu zrobienia zdjęcia ze zdjęcia, a tu proszę ... mam

Moniko, czasem warto. Ja się odważyłam skontaktować z kimś, kto mógł mnie odesłać na przysłowiowe drzewo, a spotkałam się z życzliwością i zrozumieniem.

_________________
Pozdrawiam, Magdalena
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
wiwisniewskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-04-2014 - 18:09
Sympatyk


Dołączył: 02-04-2014
Posty: 122

Status: Offline
Wspaniała historia!

_________________
Szukam informacji o:
- Brudzew/Kiełczew Górny: Wiśniewski / Wiśniewscy
- Warszawa: Wiśniewski / Wiśniewscy | Kasprzykowski / Kasprzykowscy | Strybel | Teleżyński / Teleżyńscy;
- Andrychów (Roczyny): Mrzygłód
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
gostelOffline
Temat postu:   PostWysłany: 04-04-2014 - 09:09
Sympatyk


Dołączył: 13-04-2012
Posty: 80

Status: Offline
Kochani, dużo osob zapowiada, że odwiedzi kiedyś nestorow swoich rodow, a ja podpowiadam "dużymi literami": nie zwlekajcie! Jedźcie do nich jak najszybciej, niech Was nie zatrzyma pozorny brak czasu, czy dzieląca Was odległość, bo może być za późno. Starsi ludzie są największym skarbem, jaki może "posiadać" rodzinny genealog. Warto, a nawet trzeba z nimi rozmawiać i to jak najszybciej i jak najczęściej. Nie odkładać spotkań! Bo oni nie mają czasu... A widzieli i słyszeli na pewno tak wiele. Niech Was nie zrazi ich początkowo nieśmiała odpowiedź:"czy ja jeszcze coś pamiętam?..", bo za chwilę popłynie z ich ust niejedna piękna historia sprzed lat. Nie ma większego grzechu zaniechania od nieporozmawiania ze starymi ludźmi. Bo gdy nestorów zabraknie, to nigdy tego błędu się już nie naprawi. Żadne papierowe metryki w archiwach nie przyniosą tyle szczęścia, co rozmowy ze starszymi. I nie odwiedzajcie ich tylko wtedy, gdy "macie interes", bądźcie ich przyjaciółmi również "bez powodu", na codzień. Piękne kwiaty, którymi ich obdarujecie z okazji spotkania, telefon z życzliwym pytaniem o zdrowie, kartka przysłana z wakacji, staną się ich cudownym skarbem, powodem do radości i dumy, że są w rodzinie serdeczni potomkowie.
Cudownych spotkań życzy
Małgorzata

_________________
Polacy chcieliby, żeby niepodległość kosztowała dwa grosze i dwie krople krwi...
(Józef Piłsudski)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Czerkawska_EwaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-05-2018 - 11:48
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 25-07-2013
Posty: 488
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Właśnie zindeksowałam akt chrztu Adama Hilarego Bernarda Chmielowskiego znanego jako świętego Brata Alberta. Był związany z Krakowem, a ochrzczono go w Warszawie na Nowym Mieście:

http://metryki.genealodzy.pl/metryka.ph ... 1228&y=335

Pozdrawiam,

Ewa
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Węgrzyn_AniaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-07-2018 - 12:58
Sympatyk


Dołączył: 26-02-2009
Posty: 356
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Osiągnęłam największy sukces moich poszukiwań, od których zaczął się mój kontakt z genealogią!!! Poznałam losy wojenne mojego dziadka Jana Skap wywiezionego na roboty, potwierdzone niemieckimi dokumentami, łącznie z polskim aktem zgonu. Nikt z dzieci nie znał jego losu i dwom żyjącym córkom i wielu wnukom po 8 latach zrobiłam prezent, a największy sobie. To osiągnięcie mobilizuje mnie do dalszych działań. Wam też życzę sukcesów, a przede wszystkim cierpliwości i spisywania wszystkich informacji, nawet pogłosek, domysłów od nestorów waszych rodzin. Bardzo się przydają, szczególnie gdy odejdą i nic już uzupełnić się nie da.

_________________
Pozdrawiam Ania

Skap Chawłowscy Kamińscy Zień Popowicz Przybylscy Jakubowscy Dworzyńscy Moch Sawicz Wrześniewscy Milczarek Łuczkowscy Moch Ciurapińscy Godlewscy Mączyńscy Okraszewscy Pampuch Malonek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Czerkawska_EwaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 04-01-2020 - 09:58
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 25-07-2013
Posty: 488
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Dostałam list od potomków rodzeństwa przyrodniego mojego prapradziadka, wszystko dzięki moim wpisom na tym portalu, i teraz mam z kim wymieniać informacje. Znalazłam też akt zgonu mojej praprababci w alegatach, chociaż oryginalne akta spaliły się w czasie wojny. Dziękuję wszystkim, dzięki którym istnieje ten portal wymiany informacji o rodzinie.
Pozdrawiam serdecznie, Ewa
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krystyna.wawOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-01-2020 - 15:31
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-04-2016
Posty: 4175

Status: Offline
Worek z odkryciami pod choinką znalazłam.
Chyba kominiarz go przyniósł Smile

Najpierw Danisha - wspaniała i niestrudzona indeksatorka - odkryła, że rodzina kominiarza Raciborskiego z Lubelszczyzny pochodzi z Warszawy. Metryka ślubu z 1807 jeszcze lezy w archiwum, ale niedługo do niej dotrę.

Potem rodzina zza Oceanu - poznana właśnie dzięki genealogii - odnalazła w papierzyskach zdjęcie pra... dziadka. Chyba jedyne się zachowało a nawet w Charkowie o Petersburgu go szukałam.

A już w tym roku Paulina_W - wspaniała znawczyni historii Podkarpacia, autorka bloga gen z Tarnowa - odnalazła nieznane dzieci kominiarza Romana Broczkowskiego.

Mam nadzieję, że to nie jest do trzech razy sztuka i że tak wspaniałych znalezisk więcej w tym roku będzie.
Wam tez tego życzę!

_________________
Krystyna
*** Szarlip, Zakępscy, Kowszewicz, Broczkowscy - tych nazwisk szukam.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.532079 sekund(y)