Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 19 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
KomentarzeOffline
Temat postu: Katalog Zasobów Metrykalnych (komentarz)  PostWysłany: 19-01-2007 - 21:38
Sympatyk


Dołączył: 02-07-2006
Posty: 4365

Status: Offline
Skomentuj ten artykuł tutaj:
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
tyburskiOffline
Temat postu: Katalog Zasobów Metrykalnych (komentarz)  PostWysłany: 19-01-2007 - 22:17
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 27-06-2006
Posty: 210
Skąd: Juszkowo
Status: Offline
Katalog Zasobów Metrykalnych http://www.genealodzy.pl/name-katalog.phtml

Laughing Stasiu Jesteś wielki
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Młochowski_JacekOffline
Temat postu: Katalog Zasobów Metrykalnych (komentarz)  PostWysłany: 20-01-2007 - 11:32
Członek Honorowy


Dołączył: 20-06-2006
Posty: 1725
Skąd: Radom
Status: Offline
Katalog będzie rozwijany i aktualizowany zarówno co do jego funkcjonalności jak i treści. Dodanie narzędzi administracyjnych umożliwia autorowi treści Staszkowi Pieniążkowi szybkie i łatwe poprawianie i uzupełnianie danych. Dlatego też uwagi dotyczące parafii i zasobów proszę kierować do niego na adres piesta(małpa)hot.pl
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Pieniążek_StanisławOffline
Temat postu: Katalog Zasobów Metrykalnych  PostWysłany: 25-03-2007 - 17:03
Zasłużony
Nieaktywny


Dołączył: 14-07-2006
Posty: 923
Skąd: Gdynia
Status: Offline
W ostatnich dniach dodałem do Katalogu wiele danych z parafii zamojsko-lubaczowskich. Na dniach dopiszę dane z AD Kielce.
Jest w katalogu jeszcze dużo "białych plam".
Apeluję by mieszkający w okolicach gdzie nie ma w Katalogu wiadomości o zasobach, skontaktowali się z parafią i poprosili o dane metrykalne.
Sam wysłałem setki listów i maili. Z wieloma parafiami miałem kontakt osobisty. Zróbmy coś dla innych. Może oni zrobią coś dla nas.
Proszę także odwiedzających archiwa diecezjalne o spisanie ich indeksów ksiąg parafialnych. Dane proszę przekazywać na piesta(małpa)hot.pl
Stanisław Pieniążek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dl3Offline
Temat postu: Katalog zasobów metrykalnych w parafiach i AD  PostWysłany: 31-03-2007 - 22:38
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 13-03-2007
Posty: 47

Status: Offline
Witam serdecznie

Czy umieścił Pan może już te dane z parafii woj. kieleckiego? Jeśli tak , to gdzie mogę je znaleźć?
Mnie najbardziej interesowałyby parafie w Bedlnie i Kazanowie (powiat Konecki, wo. świętokrzyskie).
Będę wdzięczny za każdą informację. Pozdrawiam darek DL3@WP.PL
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Młochowski_JacekOffline
Temat postu: Katalog zasobów metrykalnych w parafiach i AD  PostWysłany: 01-04-2007 - 01:25
Członek Honorowy


Dołączył: 20-06-2006
Posty: 1725
Skąd: Radom
Status: Offline
O tę Parafię Św Anny w Bedlnie i o ten Kazanów chodzi?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dl3Offline
Temat postu: Katalog zasobów metrykalnych w parafiach i AD  PostWysłany: 01-04-2007 - 13:21
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 13-03-2007
Posty: 47

Status: Offline
Witam serdecznie Smile)
Bardzo dziękuję Panie Jacku za bardzo szybką wiadomość. Proszę mi jeszcze tylko powiedzieć, czy zasoby metrykalne z tych parafii mogę gdzieś znależć w internecie?
Czy orientujesz się Jacku, czy księgi powyżej 100 lat przechowywane są jeszcze na parafiach, czy już są gdzieś przekazywane? Chodzi mi o to , czy jest sens szukać starszych śladów na parafiach, czy może w jakichś parafiach? Co mówią przepisy w tym względzie?
Pozdrawaim serdecznie darek l. dl3
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Młochowski_JacekOffline
Temat postu: Re: Katalog Zasobów Metrykalnych  PostWysłany: 01-04-2007 - 14:12
Członek Honorowy


Dołączył: 20-06-2006
Posty: 1725
Skąd: Radom
Status: Offline
dl3 napisał:
... czy zasoby metrykalne z tych parafii mogę gdzieś znależć w internecie?

Dobrze by było znaleźć zasoby nie wstając z krzesła. Może kiedyś i w Polsce tak będzie. Dobrze, że chociaż niepełną informację o zasobach znaleźć można w internecie.
dl3 napisał:
Czy orientujesz się Jacku, czy księgi powyżej 100 lat przechowywane są jeszcze na parafiach, czy już są gdzieś przekazywane?
Różnie być może. Stare księgi mogą być w parafiach lub w Archiwum Diecezjalnym. Trzeba zapytać w parafii lub właściwym AD.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dl3Offline
Temat postu: Re: Katalog zasobów metrykalnych w parafiach i AD  PostWysłany: 02-04-2007 - 12:59
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 13-03-2007
Posty: 47

Status: Offline
Młochowski_Jacek napisał:
dl3 napisał:
... czy zasoby metrykalne z tych parafii mogę gdzieś znależć w internecie?

Dobrze by było znaleźć zasoby nie wstając z krzesła. Może kiedyś i w Polsce tak będzie. Dobrze, że chociaż niepełną informację o zasobach znaleźć można w internecie.


Witam i dzięki za odpowiedź Smile
Pewnie, że byłoby super, gdyby można było znaleźć zasoby metrykalne w internecie, wiem, że to na razie przynajmniej jest mało realne Crying or Very sad
Chodziło mi o to, że może miałbym takie szczęcie Razz i zasoby właśnie tych parafii zostały opublikowane przez kogoś w internecie np w genetece Mr. Green
Pozdrawiam i jeszcze raz dziekuję za info, dl3
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Grochowicki_AndrzejOffline
Temat postu: Re: Katalog zasobów metrykalnych w parafiach i AD  PostWysłany: 02-04-2007 - 21:46
Sympatyk


Dołączył: 14-02-2007
Posty: 135

Status: Offline
Na stronach niektórych diecezji http://www.opoka.org.pl/struktury_kosci ... index.html , w opisach parafii są podane jakie i od kiedy w parafii znajdują się Księgi Metrykalne. Najlepszą informacją, w tym zakresie są schematyzmy, roczniki diecezjalne. W tych publikacjach znajdują się historie poszczególnych parafii, adresy, telefony i niejednokrotnie informacje o Księgach Metrykalnych. Jeżeli takiej informacji nie ma lub trudno ją znaleźć , śmiało można zadzwonić do ks. proboszcza.

Pozdrawiam serdecznie
Andrzej-Maciej
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Pieniążek_StanisławOffline
Temat postu: Re: Katalog zasobów metrykalnych w parafiach i AD  PostWysłany: 05-04-2007 - 05:15
Zasłużony
Nieaktywny


Dołączył: 14-07-2006
Posty: 923
Skąd: Gdynia
Status: Offline
W Kaqtalogu Zasobów Metrykalnych ująłem dane także ze strony www.opoka.....
Kilka schematyzmów kupiłem za własne pieniądze odwiedzając Diecezje.
Do kilkuset parafii sam dzwoniłem i pisałem z prośbą o dane.
Teraz nie szukamy rad a działania. Prosiłem by mieszkający na tym terenie zadzwonili do parafii i poinformowali się o zasobach ksiąg metrykalnych.
Dane dorzucimy do katalogu.
A więc panie Andrzeju-Maćku do dzieła.
Pozdrawiam
Stanisław L.Pieniążek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Grochowicki_AndrzejOffline
Temat postu: Re: Katalog zasobów metrykalnych w parafiach i AD  PostWysłany: 05-04-2007 - 14:13
Sympatyk


Dołączył: 14-02-2007
Posty: 135

Status: Offline
Sam tak robię dzwonię lub piszę do parafii i pytam o zasoby. Zazwyczaj każdy proboszcz udziela odpowiedzi, często jest to dłuższa i interesująca rozmowa.
Moja rada dotyczyła klo. Darka "dl3".

W 2000 Wydawnictwo DiG wydało książkę pt. "Księgi metrykalne i stanu cywilnego w archiwach państwowych w Polsce" [wpisałem tę publikację w nasz księgozbiór]. Jeżeli ktoś ma pytanie lub jakiś problem ze znalezieniem archiwum i jego zasobach w zakresie k.m., to bardzo chętnie poszukam taką informację w ww. książce Very Happy
... i nie tylko


Szukam informacji o księgach metrykalnych parafii w Jedlcu pw. Św. Floriana [63-322], gm. Gołuchów przed 1819 r. Księgi po 1819 r. [do 1856] znajdują się w AP w Poznaniu, po 1841 r. [do 1919] w AA w Gnieźnie.

Pozdrawiam serdecznie
Andrzej-Maciej
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Pieniążek_StanisławOffline
Temat postu: Re: Katalog Zasobów Metrykalnych  PostWysłany: 05-04-2007 - 21:29
Zasłużony
Nieaktywny


Dołączył: 14-07-2006
Posty: 923
Skąd: Gdynia
Status: Offline
Książka Anny Laszuk z indeksem Ksiąg w Archiwach Państwowych z 2000 r. jest już bardzo już nieaktualna. Najaktualniejsza jest Baza Pradziad dostępna na stronie Archiwów Państwowych.
Właśnie namawiam wszystkich którzy dzwonią po parafiach czy AD by dzielili sie wiadomościami ze mną. Dane wstawię do Katalogu na stronę i będzie to z korzyścią dla wszystkich a nie tylko dla jednego.
Stanislaw
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.290729 sekund(y)