Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
KomentarzeOffline
Temat postu: Nazwisko: Andrzejewski  PostWysłany: 19-11-2007 - 16:58
Sympatyk


Dołączył: 02-07-2006
Posty: 4360

Status: Offline
Wątek ten zawiera informacje na temat tego nazwiska i osób je noszących
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
tiga84Offline
Temat postu: Nazwisko: Andrzejewski  PostWysłany: 19-11-2007 - 16:58
Sympatyk


Dołączył: 19-11-2007
Posty: 39

Status: Offline
Moj dziadek pochodzi z okolic poznania i ma bardzo liczna rodzine tam wlasnie ma nazwiskko Andrzejewski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
beata_sikorskaOffline
Temat postu: andrzejewski z pow. wileńskiego  PostWysłany: 06-02-2008 - 13:51


Dołączył: 04-02-2008
Posty: 2

Status: Offline
Mój tato urodził sie w Józefowie gm.Szumsk pow. wileński.Jego ojciec Feliks Andrzejewski, mama Michalina Andrzejewska zd.Gancewska? Wiem,że Dziadio miał rodzeństwo: przyrodnia siostr Stefanię Marcinkiewicz, brata ( rodzonego?)zamieszkałego na Pomorzu ( nie zman imienia) i również brata przyrodniego Zenona ,który mieszkał w Wilmie. Niestety posiada baardzo mało informacji o rodzinie ze strony taty. Gdyby ktoś wiedziałam o moich krewnych prosze o kontakt
bsikorska@wp.pl
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kuba_WojtczakOffline
Temat postu: andrzejewski z pow. wileńskiego  PostWysłany: 06-02-2008 - 19:22
Sympatyk


Dołączył: 27-03-2007
Posty: 48
Skąd: Kalisz
Status: Offline
Witam!
Ja również mam w swoim drzewie nazwisko Andrzejewski. Oto osoby o tym nazwisku: Jakub i Kunegunda Andrzejewscy, rodzice Michała Andrzejewskiego (1829 Witaszyce - 1912 Żelazków). Michał był mężem Cecylii Krajewskiej, z którą z tego co wiem miał dwójkę dzieci: Walentego Andrzejewskiego (1856 Lipe - 1926 Żelazków) i Marcjannę Woźniak (1871 Zbiersk - 1931 Żelazków). Wiem że Walenty miał synów, ale nie znam nawet ich imion.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LutherOffline
Temat postu: Nazwisko: Andrzejewski  PostWysłany: 24-01-2009 - 20:41
Sympatyk


Dołączył: 09-01-2009
Posty: 30

Status: Offline
Nazwisko Andrzejewski występuje w mojej rodzinie zamieszkałej w Poznaniu.Są to Łukasz Andrzejewski z żoną Weroniką ich córka Marianna Andrzejewska. Marianna miała jeszcze ok. 5 braci.
Pozdrawiam
Olga
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
vegaOffline
Temat postu: Nazwisko: Andrzejewski  PostWysłany: 05-02-2009 - 00:33


Dołączył: 10-05-2007
Posty: 6

Status: Offline
Witam,
Jestem także z Poznania. Mój dziadek Tomasz pochodził z Pleszewa i miał szóstkę rodzeństwa: Igancego, Maksymiliana, Stanisława, Wiktorię, Julię i Teklę. Chociaż znam imiona dzieci Ignacego i Stanisława, to niestety nic nie wiem o ich losach i potomstwie.
Czy Pani krewni lub powinowaci mieli rodzinę w Pleszewie?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LutherOffline
Temat postu: Nazwisko: Andrzejewski  PostWysłany: 05-02-2009 - 15:18
Sympatyk


Dołączył: 09-01-2009
Posty: 30

Status: Offline
Niestety nic mi o tym nie wiadomo.
Łukasz Andrzejewski był moim Prapradziadkiem i oprócz tego nic więcej nie wiem o jego rodzicach i rodzeństwie.
Serdecznie Pozdrawiam
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
vegaOffline
Temat postu: Nazwisko: Andrzejewski  PostWysłany: 06-02-2009 - 22:09


Dołączył: 10-05-2007
Posty: 6

Status: Offline
Dziękuję za odpowiedź. W niedługim czasie odwiedzę AP w Poznaniu i będę wiedziała, kim byli moi pradziadkowie i dalsi przodkowie. Skontaktuję się, jeśli to będzie się pokrywało z Pani rodziną.
Serdecznie pozdrawiam
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Andrzejewska_AleksandraOffline
Temat postu: Nazwisko: Andrzejewski  PostWysłany: 17-03-2009 - 10:09


Dołączył: 17-03-2009
Posty: 1
Skąd: Venray NL/Gdansk PL
Status: Offline
Witam.
Jestem wnuczka Bronisława Andrzejewskiego (pochodził z okolic woj.Białostockiego, wiem, że jego żona pochodziła z ok.Kuźnicy Białostockiej, a dokładniej z Nowego Dworu) urodzony prawdopodobnie 1928 (zm.-miedzy 15 a 17, lipca 1997 Gdańsk), jego żona Stefania z domu Piruta (ur.01.11.1922 - zm.na początku grudniu 1994, Gdańsk). Trudno powiedzieć czy data urodzenia obu jest poprawna gdyż w tamtych czasach ludzie podawali nie poprawne daty urodzenia. Wiem, ze babcia była 6 lat starsza od dziadka, i jako młoda dziewczyna była w obozach pracy. Dziadek miał 2 braci i 2 siostry(być może miał więcj rodzeństwa) które obecnie mieszkaja w ok.Warszawy (Zielonka -jedna z nich chyba juz nie żyje). Nie wiem ile jest w tym prawdy, ale z opowiadań rodziców wiem, że matka dziadka popełniła samobójstwo żucając sie pod pociąg(możliwe,że była chora psychicznie, słyszałam też, że psy ja pogryzły lub coś takiego, i to mogło być przyczyna jej dziwnego zachowania), o ojcu dziadek nigdy nic nie wspominał. Wiem, że pod czas wojny dziadek był w ochronce prowadzonej przez siostry zakonne. Z babcia pobrali sie ok.1947 roku, gdyż w czerwcu 1948 (parwdopodonie w Nowym Dworze)urodziła sie moja ciocia Stanisława Andrzejewska, nastepnie moj tata, także Bronisław ur.03.12.1952 w Pszczółkach woj.Gdańskie, i jako ostatnia Krystyna Andrzejewska październiku w roku 1956 (ur, chyba też w Pszczółkach lub w Gdańsku). Dziadek po wojnie został Milicjantem, następnie (prawdopodonie z powodu jakiś problemów) między rokiem 1949 a 1951 przeprowadzili się do miejscowości Skowarcz woj.Gdańskie, gdzie spędzili reszte swojego życia. Wiem, też, że dziadek pracował w Stoczni Gdańskiej.
Z poważaniem

Aleksandra Andrzejewska
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
willinkOffline
Temat postu: Nazwisko: Andrzejewski  PostWysłany: 21-02-2014 - 18:58


Dołączył: 21-02-2014
Posty: 3

Status: Offline
Witam, jestem z okolic Wrocławia. Mój pradziadek pochodzi z Poznania, również miał na nazwisko Andrzejewski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Andrzejewski_MarekOffline
Temat postu: Nazwisko: Andrzejewski  PostWysłany: 31-12-2018 - 08:39
Sympatyk


Dołączył: 03-03-2016
Posty: 17

Status: Offline
Witam!
Jestem Prawnukiem Jana Andrzejewskiego urodzonego 19 października 1825 roku w miejscowości Kleszczewo, chrzest 23pażdziernika 1825 roku, parafia Świerczyna. Zmarł 11 grudnia 1889 roku w miejscowości Kąty, (wpis USC Krzywiń. Jego Rodzicami byli ojciec - Matthias Andrzejewski (brak danych dotyczących miejsca i dokładnej daty urodzin, zmarł 06 lipca 1857 r. w miejscowości Kleszczewo) matka Elisabeth Przybyla, Przybylanka brak dokładnych danych dotyczących urodzin i zgonu.
Matthias (Maciej) Andrzejewski wziął ślub z Elisabeth Przybyla w dniu 14 listopada 1824 roku - Drobnin (parafia katolicka Świerczyna).
POSZUKUJĘ DOKŁADNIEJSZYCH DANYCH DOTYCZĄCYCH TYCH OSÓB ORAZ ICH PRZODKÓW.
Pozdrawiam
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 1.578677 sekund(y)