Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Szczepan_BurskiOffline
Temat postu: Re: Nazwisko: Burski, Burska  PostWysłany: 14-06-2013 - 08:24
Sympatyk


Dołączył: 12-05-2013
Posty: 18

Status: Offline
W akcie zgonu z 1810 r nr aktu 8 Bałdrzychów jest informacja o śmierci w wieku 70 lat córki Feliksa i Jadwigi Burskich którzy musieli by się urodzić wcześniej niż nasi przodkowie Jan i Zofia.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Jarosław_BOffline
Temat postu: Re: Nazwisko: Burski, Burska  PostWysłany: 21-06-2013 - 08:52
Sympatyk


Dołączył: 19-05-2013
Posty: 17

Status: Offline
Szczepan_Burski napisał:
W akcie zgonu z 1810 r nr aktu 8 Bałdrzychów jest informacja o śmierci w wieku 70 lat córki Feliksa i Jadwigi Burskich którzy musieli by się urodzić wcześniej niż nasi przodkowie Jan i Zofia.

Również dotarłem do tego aktu i wcale bym się nie ździwił gdyby okazało się że jest starszy brat Jana
Zupełnie jak z naszym Placydem który okazał się starszym bratem Ignecego Burskiego Wink
Również pozdrawiam
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Jarosław_BOffline
Temat postu: Re: Nazwisko: Burski, Burska  PostWysłany: 07-07-2013 - 21:50
Sympatyk


Dołączył: 19-05-2013
Posty: 17

Status: Offline
Szczepan_Burski napisał:
W akcie zgonu z 1810 r nr aktu 8 Bałdrzychów jest informacja o śmierci w wieku 70 lat córki Feliksa i Jadwigi Burskich którzy musieli by się urodzić wcześniej niż nasi przodkowie Jan i Zofia.

Witaj Szczepan mam pytanie czy udało ci się zabrnąć troszkę dalej w twoich poszukiwaniach dotyczących Jana i Zofii Burskich
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Szczepan_BurskiOffline
Temat postu: Re: Nazwisko: Burski, Burska  PostWysłany: 09-07-2013 - 21:12
Sympatyk


Dołączył: 12-05-2013
Posty: 18

Status: Offline
Witaj Jarek dowiedziałem sie tylko czytajac akta z poszczególnych lat że Franciszek brat Szczepana był sołtysem w Bałdrzychowie oraz Lawnikiem (celowo piszę przez L gdyż tak było zapisane). być moze to będzie jakis trop. Ponadto wiem że Burscy z Mazowsza są skupieni wokół herbów Jasieńczyk lub Ostoja natomiast ci z miejscowości Bursz Herb Jastrzębiec. Myślę też o przejrzeniu akt parafii z Kałowa z lat 1800-1820. Szukałem tez w sądzie w Poddebicach akt notarialnych z czaasów 1720 w zwyż, ale nic nie mieli.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Szczepan_BurskiOffline
Temat postu: Re: Nazwisko: Burski, Burska  PostWysłany: 07-09-2013 - 22:35
Sympatyk


Dołączył: 12-05-2013
Posty: 18

Status: Offline
Witaj Jarek. Pisałeś w jednym z postów ze Burscy musieli byc ze soba powiazani . Przegladajac akta z Poddebic i Bałdrzychowa przodkowie wszystkich Burskich pochodzili z Bałdrzychowa i w jednym przypadku z Góry Bałdrzychowskiej. Ponadto mogę powiedziec że była kilka rodzin o tym nazwisku i nie były one ze sobą spokrewnione. Najlepszy przykład to ślub Wojciecha Burskiego z Agnieszką Burska w roku 1854 w Bałdrzychowie. synowie Kazimierza i Marriany maja nazwisko cytuje za ksiegami z Poddebic Olczyk czyli Burski. Kolejny przykład to ślub mojego przodka Antoniego w 1922 roku w Poddebicach. W akcie jest wymieniony Franciszek Burski brat przyrodni panny młodej. Mysle ze nie było jednego wspólnego przodka, ale chciałbym sie mylić.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
buraczekOffline
Temat postu: Re: Nazwisko: Burski, Burska  PostWysłany: 10-09-2013 - 23:01
Sympatyk


Dołączył: 10-09-2013
Posty: 10

Status: Offline
Witaj
No cóż ,ja też mogę się mylić ale i tak dużo już wiemy jak na te warunki poszukiwań w latach 90 tych z wypiekami na twarzy wchodziłem do archiwum państwowego w Łodzi oczekując jednego z aktów dotyczących naszej rodziny
Sam widzisz jak w przeciągu 50 lat czyli od 1800 do 1854 Rozrosła się ta rodzina ,wprost z Bałdrzychowa rozpoczęła się migracja na pobliskie wioski a z czasem i miasta tak jak mój przodek który dał początek Burskim w Łodzi ,z tego drzewa jest nas piętnaście osób w tym już mój pół roczny wnuk
A tak na marginesie coś nas jednak naprawdę łączy
Mój dziadek też miał na imię Antoni rocznik 1904
A ty masz na imię Szczepan ,zabawne zupełnie jak mój przodek
Jednym słowem cieszę się że się odezwałeś ,mam cichą nadzieję na utrzymanie kontaku tutaj na Genealogi
Serdecznie pozdrawiam
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Jakub_RokitaOffline
Temat postu: Re: Nazwisko: Burski, Burska  PostWysłany: 11-09-2013 - 07:48
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 18-12-2012
Posty: 183

Status: Offline
A może słyszeliście o Pani Danucie Burskiej, właścicielki słynnej Łódzkiej Wypożyczalni Książek? Ur. ok. 1935 r. +/- 2

_________________
Pozdrawiam - Jakub Rokita
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Szczepan_BurskiOffline
Temat postu: Re: Nazwisko: Burski, Burska  PostWysłany: 11-09-2013 - 14:07
Sympatyk


Dołączył: 12-05-2013
Posty: 18

Status: Offline
Niestety ale nie słyszałem.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Jakub_RokitaOffline
Temat postu: Re: Nazwisko: Burski, Burska  PostWysłany: 11-09-2013 - 14:41
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 18-12-2012
Posty: 183

Status: Offline
http://www.mojalodz.fora.pl/biblioteki, ... ,2999.html z tego co gdzieś jkeszcze wyczytałem, Danuta ma córkę Magdalenę. Bibliotekę zlikwidowali, ale one mieszkają gdzieś w Łodz

_________________
Pozdrawiam - Jakub Rokita
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
buraczekOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-09-2013 - 08:24
Sympatyk


Dołączył: 10-09-2013
Posty: 10

Status: Offline
Mało kto tutaj zaglada jednak może toś się odezwie
interesuje mnie histioria mojego dziadka Antoniego Burskiego ur 1904 w Łodzi oraz jego ojca Władysława urodzonoego w 1876 roku w Aleksandrówku pod Poddębicami ,jak już wspomniałem wcześniej rodzina wywodzi się z Bałdrzychowa
Pozdrawiam
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
buraczekOffline
Temat postu: Re: Nazwisko: Burski, Burska  PostWysłany: 31-12-2013 - 20:40
Sympatyk


Dołączył: 10-09-2013
Posty: 10

Status: Offline
Szczepan_Burski napisał:
Witam
Mam dobrą wiadomość Szczepan Burski ożeniony z Magdaleną z Kozpinów to brat Franciszka Burskiego synowie Jana i Zofii Burskich
Potwierdzają to akty z 1808 roku narodziny Klary Burskiej karta 12 akt 7 Jest tam napisany dom numer 14 w Bałdrzychowie czyli dom Jana i Zofi Burskich ten sam numer domu widnieje w akcie śmierci Zofi Burskiej z 1823 roku. W akcie ślubu Franciszka Burskiego z 1814 roku masz potwierdzenie że to rodzeni bracia.Akt ten jest pod rokiem 1814 a nie w przedziale 1814-1816 akt zejścia Szczepana Burskiego 1827 w poczekalni.
Pozdrawiam

Witaj Szczepan
Mam pytanie czy udało ci się pogłębic wiadomości dotyczące naszej rodziny
Zwłaszcza losy Zofi i Jana Burskich ?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Szczepan_BurskiOffline
Temat postu: Re: Nazwisko: Burski, Burska  PostWysłany: 05-01-2014 - 23:09
Sympatyk


Dołączył: 12-05-2013
Posty: 18

Status: Offline
Witaj Jarku
Nic w tym temacie nie ruszyło. Bałdrzychów nalezał do zakonu cystersów ale dzwoniac tam dowiedziałem się tylko że oni zadnych akt i metrykali nie mają. Przeglądajac ksiegi metrykalne z Poddębic pojawiło sie w latach 1808- 1820 pare osób o tym nazwisku ale po przeczytaniu ich aktów ślubów badź zgonów potwierdziło sie tylko to ze oni jak i ich rodzice pochodza z Bałdrzychowa. Nie przejrzałem jeszcze tylko akt Kałowa z tych lat ale myśle ze Burscy z okolic Poddębic wywodzą sie z Bałdrzychowa.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
buraczekOffline
Temat postu: Re: Nazwisko: Burski, Burska  PostWysłany: 06-01-2014 - 02:30
Sympatyk


Dołączył: 10-09-2013
Posty: 10

Status: Offline
Witaj Szczepan
U mnie też jest posucha ,jedynie odnajduje to co już jest w Archiwum łódzkim między innymi wykopałem akt urodzenia córki Szczepana i Magdaleny Burskich urodzoną w 1808 -Klary Zuzanny
Myślę że z Kałowa też specjalnie nic nowego nie wyniknie ale zerknąc zawsze warto
Z moich poszukiwań wynika że w Kałowie mieszkał jeden z moich przodków o i mieniu Marceli wnuk Szczepana Burskiego
Który posiadał kilku synów więc mozesz trafic tutaj na liczne rozgałęzienie tej rodziny po 1861 roku
Okazuje się że Burscy w Bałdrzychowie i okolicznych wsiach mają ze sobą niewiele wspólnego , i wyszedł mi z tego ładny bigos
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Staporek_KamilOffline
Temat postu: Re: Nazwisko: Burski, Burska  PostWysłany: 06-01-2014 - 06:19
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 03-02-2012
Posty: 196

Status: Offline
Indeksując chrzty w parafii Krynki (obecnie woj. świetokrzyskie) z lat 1686 - 1800 natknąłem się na wiele osób o nazwisku Burski; najwięcej w miejscowościach Brody, Stara Ruda, Krynki.
Indeksy po weryfikacji i poprawkach już wkrótce pojawia się w Genetece.

_________________
Kamil Stąporek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Marianna_RóżalskaOffline
Temat postu: Burscy  PostWysłany: 06-01-2014 - 11:44
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 06-04-2011
Posty: 279

Status: Offline
Witam,

w moim drzewie występuje Tomasz Burski (1857-1946), syn Jakuba i Franciszki z Kukulskich. Jest powiązany przez małżeństwo z Franciszką z Maślińskich (1866-1937). Mam również zapisaną trójkę ich dzieci: Stanisław, Stefan i Franciszka.
Stanisław + Maria Skupińska
Stefan + Helena Koleczko
Franciszka + Stanisław Witosławski

Pozdrawiam
Marianna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.646505 sekund(y)