Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Augustyniak_IrenaOffline
Temat postu: Hołoby - gdzie szukać ?  PostWysłany: 30-06-2013 - 17:41
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 23-02-2010
Posty: 250

Status: Offline
Witam,
poszukuję metryki ślubnej z parafii Hołoby, rok 1892. Sprawdzałam już : AGAD kończy się na 1863 , Archiwa w Łucku i Żytomierzu tego roku nie mają, Family Search ma lata dużo wcześniejsze. Metryka jest wymieniona w opracowaniu Ks.Żurka , nie wiem tylko czy to informacja z rejestru czy też jest możliwość uzyskania skanu. Jeśli ta możliwość zawiedzie to czy ktoś z Państwa może podpowiedzieć czy i gdzie są szanse dalej szukać ? Bez tej metryki ciężko będzie ….
Pozdrawiam Irena
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Augustyniak_IrenaOffline
Temat postu: Hołoby - gdzie szukać ?  PostWysłany: 02-07-2013 - 08:41
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 23-02-2010
Posty: 250

Status: Offline
Trochę poszerzę pytanie bo chodzi również o inne parafie wołyńskie np. Kowel, Kisielin, Łuck, Krzemieniec, których metryk nie ma w podanych miejscach. Właściwie dopiero teraz zgłębiam ten temat , może ktoś wie więcej czy istnieje jeszcze jakaś inna szansa znalezienia metryk ?
Pozdrawiam
Irena
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
gostelOffline
Temat postu: Hołoby - gdzie szukać ?  PostWysłany: 02-07-2013 - 10:02
Sympatyk


Dołączył: 13-04-2012
Posty: 80

Status: Offline
Witam,
Podtrzymuję pytanie, mam jeszcze prośbę: czy ktoś wie, gdzie oprócz kościoła w Hołobach mogli brać śluby i chrzcić dzieci ludzie z osady Majdan koło Soszyczna w powiecie Kamień Koszyrski? Chodzi mi o lata od 1850 do rzezi Majdanu przez bandy ukraińskie w 1943r. Moi przodkowie zamieszkaujacy Majdan nosili nazwiska: Kozakiewicz, Paszkowscy, Borowscy. Czy ktoś wie, gdzie szukać tych aktów i czy ktoś faktycznie odnalazł "swoich"?
Pragnę też poszerzyć pytanie na pobliskie parafie wołyńskie: Czerwiszcze i Lubieszów. W roku 1923 w którymś z tych kościołów wzieli ślub moi dziadkowie: Weronika Kozakiewicz i Andrzej Maślak, oraz w latach 1924-1930 ochcili czworo swoich dzieci. Mieszkali wtedy we wsi Hrywa/ Grzywa. Czy ktoś wie, gdzie szukać tych aktów?
Pozdrawiam,
Małgorzata
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Augustyniak_IrenaOffline
Temat postu: Hołoby - gdzie szukać ?  PostWysłany: 02-07-2013 - 10:58
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 23-02-2010
Posty: 250

Status: Offline
Witaj, według Pradziada Kamień Koszyrski do 1866 r jest w AGAD a Lubieszów 1925-1940 w Archiwum Diecezji Drohiczyńskiej, można jeszcze sprawdzić co jest w archiwach ukraińskich http://forgen.pl/forum/viewtopic.php?f= ... 41&start=0 lub może na Family Search.
Korzystałam jeszcze z :
Wykaz ksiąg metrykalnych przechowywanych w Państwowym Archiwum Obwodu Wołyńskiego w Łucku oraz Państwowym Archiwum Obwodu Żytomierskiego w Żytomierzu.
Pozdrawiam Irena
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Batogowski_SergijOffline
Temat postu: Hołoby - gdzie szukać ?  PostWysłany: 02-07-2013 - 11:43
Sympatyk


Dołączył: 07-04-2012
Posty: 257

Status: Offline
Jest jeszcze archiwum w Równym, w którym często mieszają się metryki, oraz Centralne Historyczne Archiwum Ukrainy w Kijowie w którym jest możliwość odnalezienia podonbnych metryk lub duplikatów rewizskich skazek w których mieści się informacja o poszukujących osobach. Także duplikaty rewizskich skazek mogą być w Rosji w Sankt Petersbugu lub w Moskwie w Archiwum Aktów Dawnych.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Augustyniak_IrenaOffline
Temat postu: Hołoby - gdzie szukać ?  PostWysłany: 02-07-2013 - 11:54
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 23-02-2010
Posty: 250

Status: Offline
Sergij dziękuję bardzo !
czy wiesz może czy zasoby tych archiwów są opisane w internecie ?
Pozdrawiam
Irena
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
gostelOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-07-2013 - 13:00
Sympatyk


Dołączył: 13-04-2012
Posty: 80

Status: Offline
Ja również bardzo, bardzo dziękuję!
Małgorzata
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
BezdzikOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-09-2019 - 22:26
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 04-01-2019
Posty: 45

Status: Offline
Witam,
rodzina mojej małżonki pochodzi z Wołynia, a część właśnie z Hołobów. Znalazłem stronę, na której jest wykaz (być może już znany) dostępnych materiałów z parafii wołyńskich:
http://wolyn-metryki.pl/joomla/rozmaito ... archiwalia
Jest tam oczywiście akapit o Hołobach w dekanacie kowelskim.
Moja prośba: w sprawdzanych przez mnie miejscowościach brakuje metrykaliów za lata ~1865-1910. Czy znane są może losy tych materiałów?
Pozdrawiam, Krzysztof
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.715853 sekund(y)