Genealodzy.PL Podziel się na Facebooku

Genealodzy.PL

Użytkownik: Rejestracja
Hasło: Pamiętaj

Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty 17:31 środa, 20 marca 2019

longpixel

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
KomentarzeOffline
Temat postu: Nazwisko: Fidler   PostWysłany: 18-03-2013 - 17:39
Sympatyk

Status: Offline
Wątek ten zawiera informacje na temat tego nazwiska i osób je noszących

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kzymOffline
Temat postu: Nazwisko: Fidler  PostWysłany: 18-03-2013 - 17:39
Sympatyk

Interesuje mnie Marianna Fidler/Fiedler zona Jozefa Zimanna/Zymana, zmarla w Oporowie w 1891 roku (akt zgonu 29/1891). Szukam aktu urodzenia i slubu.

soloOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-03-2013 - 19:20
Sympatyk

Czy mozna wiecej o miejscowosci Oparow? Gdzie jest w jakiej okolicy?
Solo

kzymOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-03-2013 - 10:57
Sympatyk

Oporów, ok. 20 km. na wschód od Kutna.

Wspomniany Józef Zimann/Zyman (ur. ok 1820 we wsi Zliczko, kolo miasta Hronov w Czechach) prawdopodobnie byl z rodzicami (Antonim i Maryanna z Wawrzonów/Wawrzynów) w Wiskitkach/Zyrardowie w latach 1838 - koniec lat 1840-ych. Zapis nazwiska w metrykach wiskickich jest bardzo płynny: Sima, Seemann, Zima, Zyman, Szymek.

Potem juz zonaty z Maryanna Fidler/Fiedler Józef Zimann/Zyman pojawia sie na poczatku lat 1850-ych w Łyszkowicach (parafia Pszczonów).

PS: znam akt urodzenia Maryanny Fidler z Wiejcy (parafia kampinos) z 1825, ale bez aktu slubu nie moge potwierdzic ze to jest TA Maryanna Fidler.

Interesujaca mnie Maryanna Zimmann z domu Fidler ma w acie zgonu wpisane miejsce urodzenia gdzies w Czechach, ale tego nie jestem pewny bo zglaszajacy jej zgon to osoby spoza najblizszej rodziny. O ile jej maz Jozef napewno byl z Czech, o tyle co do Maryanny mam watpliwosc.

Akt slubu, byc moze z Wiskitek (szukalem - nie znalazlem) powinien dac pelna odpowiedz.

Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat