Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
wtorek, 19 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Fronczak_WaldemarOffline
Temat postu: Jest nadzieja na wznowienie "Sekretów rodzinnych".  PostWysłany: 18-10-2007 - 17:58
Członek PTG


Dołączył: 28-06-2006
Posty: 676
Skąd: Łódź
Status: Offline
Mimo, że temat stracił już swoją atrakcyjność, co widać po braku reakcji na artykuł "Echa Sekretów...", pragnę poinformować, że pojawiła się realna szansa na kontynuację tego programu.
To jak dotąd najbardziej nośny przekaźnik propagowania genealogii. Program obejrzało wiele milionów widzów.
Nowa edycja będzie emitowana być może w innym programie i w innym kształcie. Mam nadzieję, że zbliży się do angielskiego pierwowzoru.
Być może producent ponownie zwróci się do naszego środowiska o pomoc w realizacji odcinków, a to daje szansę na kształtowanie programu i popularyzowanie naszych celów.
Pozdrawiam serdecznie
Waldemar Fronczak
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Młochowski_JacekOffline
Temat postu: Jest nadzieja na wznowienie "Sekretów rodzinnych".  PostWysłany: 18-10-2007 - 18:27
Członek Honorowy


Dołączył: 20-06-2006
Posty: 1725
Skąd: Radom
Status: Offline
Oby tak było. W to że genealogia jeszcze nie raz trafi do programów telewizyjnych jakoś nie wątpię. Cieszył się będę tym bardziej im szybciej się to stanie. Twój artykuł "Echa sekretów..." przeczytałem z przyjemnością i sądzę że wielu z nas on tę przyjemność sprawił.

_________________
Pozdrawiam serdecznie
Jacek Młochowski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Fronczak_WaldemarOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-10-2007 - 20:29
Członek PTG


Dołączył: 28-06-2006
Posty: 676
Skąd: Łódź
Status: Offline
Ależ Jacku nie wątpię, że czytasz, podobnie jak chyba nie wątpisz, że ja czytam wszystkie rzeczy wychodzące spod Twojego pióra.
Mam również taką pewność, że jeszcze kilkoro "dinozaurów" zauważyło to pocieszające zjawisko.
Upowszechnienie się genealogii w środowisku artystycznym czy dziennikarskim jest istotne z punktu widzenia interesu także genealoga Kowalskiego.
To środowisko opiniotwórcze, mające znaczny wpływ na kształtowanie postaw dużej części społeczeństwa. Dzięki temu nie tylko częściej genealogia zagości w mediach, ale także zaczną o niej myśleć "decydenci" i władcy zasobów archiwalnych. Może zaczną traktować nas tak, jak się traktuje genealogów-amatorów na zachodzie? To może wspomóc pożądane procesy, o których piszesz w swoim ostatnim artykule.
Wracając do braku odzewu na informację o tym, że przynajmniej część bohaterów Sekretów dała się wciągnąć do genealogicznej zabawy, to chciałem powiedzieć, że liczyłem na bardziej ciepłe przyjęcie szczególnie w naszym środowisku.
Przecież jest chyba jeszcze inny wymiar genealogii, wykraczający poza etymologię własnego nazwiska i tłumaczenie metryk z rosyjskiego lub informacje o kolejnych zebraniach naszych towarzystw?
To wymiar działań na rzecz całego środowiska, a nie tylko własnego podwórka grupowego czy indywidualnego.
Pozyskiwanie dla naszego ruchu znanych osób zaliczam do tego typu działań, podobnie jak każde zaistnienie PTG w mediach publicznych.

Pozdrawiam serdecznie
Waldemar Fronczak
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
minojekOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-05-2008 - 12:39
Sympatyk


Dołączył: 13-05-2008
Posty: 18

Status: Offline
Chciałby aby program zatytułowany "sekrety rodzinne" znów znalazł się na antenie. To był jeden z lepszych i ambitniejszych programów w nadawanych w telewizji. Propagował badanie geneaologii, ale obawiam się, że w "nowej erze" ten program długo nie będzie emitowany. Ludzie będą woleli obejrzeć jeden z programów rozrywkowych niż "sekrety rodzinne". Ale oczywiście nadal wierzę w sukces programu!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kaczmarek_AnetaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-05-2008 - 19:01
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 09-02-2007
Posty: 6177
Skąd: Warszawa/Piaseczno
Status: Offline
Ja również tęsknię za SEKRETAMI z Waldkiem w roli głównej i mam nadzieję na reaktywację tego medialnego wydarzenia. Póki co, zadowalam się SAGĄ RODÓW, programem o podobnej treści, nadawanym przez TVP INFO. Dzisiaj kolejny odcinek o 19.35. Pozdrawiam, Aneta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kuba_WojtczakOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-05-2008 - 21:12
Sympatyk


Dołączył: 27-03-2007
Posty: 48
Skąd: Kalisz
Status: Offline
Witam, ja również pragnę zaznaczyć, że owy program był i - co najważniejsze - nadal jest bardzo potrzebny. Nie zapomnę chyba nigdy, gdy usiadłem pierwszy raz przed telewizorem w porze emisji programu, nie wiedząc że natrafię na taką niespodziankę (nie myślcie że nie czytam gazet itd, no ale czasami się zdarza), włączyłem program i...za chwile przyszła moja siostra, która całkowicie nie interesowała się genealogią! Owszem, czasami słuchała moich wywodów, ale sądzę, żeby nie sprawić mi przykrości (chociaż by jej nie sprawiła)... Po tym programie przekonała się do genealogii i muszę się pochwalić, że miała do mnie pretensje! A właśnie! Z jakich przyczyn? Otóż ja genealogię naszej rodziny wciąż doskonalę i tak oto siostrzyczka została bez mozliwości! Jednak sprytna doszła do wniosku, że zaczniespisywać dzieje przodków swojego męża!
No i niech mi ktoś powie, że ten program nie jest potrzebny i nie daje efektów!
Pozdrawiam i życzę powodzenia Waldku!
Kuba
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Diabołek81Offline
Temat postu:   PostWysłany: 30-08-2011 - 15:27
Sympatyk


Dołączył: 27-03-2009
Posty: 280
Skąd: Kutno
Status: Offline
Witam
Już chyba nigdzie nie znajdę archiwalnych odcinków "Sekretów rodzinnych" Sad.A może zbierzemy się wszyscy zainteresowani ponowną emisją "Sekretów rodzinnych" i wyślemy jakąś petycję do TVP ? Tyle kanałów: TVP 1,TVP 2, TVP Historia, TVP Kultura, TVP Polonia. Spokojnie można by wyszukać wolne miejsce na emisję powtórkowych odcinków "Sekretów rodzinnych".
Może władze PTG coś by pomogły w tej sprawie?
Pozdrawiam
Piotrek

_________________
Szukam: Stanisława Białeckiego - 1772-1779 r ślub Ludwika Kowalskiego i Kunegundy Sowińskiej - przed 1800 r zgony Ludwika Kowalskiego,Józefa Bukalskiego i Kunegundy Kowalskiej - po 1828 r Urban i Anastazja Melińscy - zmarli przed 1810 r
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sawicki_JulianOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-08-2011 - 18:00
Sympatyk


Dołączył: 05-11-2009
Posty: 3424
Skąd: Ostrowiec Świętokrzyski
Status: Offline
Witam , nadzieje zawszę trzeba mieć że tak dobry i pouczający program wróci by można było go oglądać w TV , myślę że teraz można jawnie pokazywać pochodzenie naszych przodków z różnych stanów , zarazem była by lekcja historii o tym co naprawdę było a nie to co przez lata powojenne było ukrywane. Może wreszcie ktoś by przywrócił prawo by nie niszczały stare budowle po wsiach opuszczone które są wizytówką polskości , a to wszystko co mamy w spadku po przodkach powinno mieć właściciela , ale jak zawsze ktoś kto o tym decyduje wykręci się brakiem pieniędzy na kulturę , chyba że głos rozsądku się odezwie i będzie zmiana na lepsze i program o genealogii w TV . Pozdrawiam - Julian
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kopringoOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-08-2011 - 18:05
Sympatyk


Dołączył: 21-11-2010
Posty: 39
Skąd: Elbląg/Gdańsk/Gdynia
Status: Offline
Chyba warto zacząć od tego aby archiwalne odcinki pojawiły się oficjalnie w sieci. Serwisy VOD stają się u nas coraz b. popularne... tvp mogłoby umieścić je na http://www.tvp.pl/vod albo na ipla.tv

_________________
Michał Koperkiewicz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Diabołek81Offline
Temat postu:   PostWysłany: 16-02-2013 - 15:10
Sympatyk


Dołączył: 27-03-2009
Posty: 280
Skąd: Kutno
Status: Offline
Witam ponownie
Aż trudno uwierzyć,że nikt nie ma nagranych archiwalnych odcinków
Sad .Mam tylko odcinek z Hanną Śleszyńską. Chyba w końcu napiszę ten list do TVP. Fajnie by było jakby wypowiedział się ktoś z zarządu PTG. Czy Polskie Towarzystwo Genealogiczne mogłoby coś zrobić w tej sprawie?
Myślę,że jest spora liczba osób zainteresowanych w temacie emisji odcinków archiwalnych.
Pozdrawiam
Piotrek

_________________
Szukam: Stanisława Białeckiego - 1772-1779 r ślub Ludwika Kowalskiego i Kunegundy Sowińskiej - przed 1800 r zgony Ludwika Kowalskiego,Józefa Bukalskiego i Kunegundy Kowalskiej - po 1828 r Urban i Anastazja Melińscy - zmarli przed 1810 r
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Marynicz_Marcin
Temat postu:   PostWysłany: 17-02-2013 - 01:08
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 20-06-2009
Posty: 2300
Skąd: Międzyrzecz
A byłbyś tak dobry i udostępniłbyś mi ten odcinek, który masz?
Chętnie bym zobaczył, jak wyglądał ten program Wink

Jakby co to podaję maila: marcin.marynicz.marcin[at]gmail.com

_________________
Pozdrawiam,
Marcin Marynicz

Zapraszam na mojego bloga genealogicznego :
http://przodkowieztamtychlat.blogspot.com/
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
cichocka.karolakOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-02-2013 - 11:27
Sympatyk


Dołączył: 02-11-2007
Posty: 339

Status: Offline
Witam, Oczywiście uruchomić co się da, aby takie programy znów były,się tworzyły.Ja po obejrzeniu owych telewizyjnych programów " Sekrety rodzinne", wyjęłam z szuflady swoje zapisy rodzinnej genealogi i uruchomiłam wszystkie mechanizmy w sobie, aby rozwijać swoją rodzinną genealogię, gdyby były takie programy, możnaby się do nich zakwalifikować, /co by jeszcze bardziej ,oglądających z rodziny , nawet nieraz może z zazdrości umotywowało i następowałby dalszy rozwój/. W TV, nieraz wieje straszną nudą, także takie programy mogłyby ożywić oglądalność. Ja z ogromną przyjemnością ,każdego dzieje genealogiczne w TV, jeżeli się pojawiają .Pragnę takich programów.Pozdrawiam i życzę nam wszystkim tego ,o czym tu jest pisane, powyżej.-Halina
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
No30Offline
Temat postu:   PostWysłany: 18-02-2013 - 15:28
Sympatyk


Dołączył: 12-09-2010
Posty: 22

Status: Offline
Witam.
Panie i panowie nie popadajcie w euforię.
Telewizja rządowa leży na dechach i ledwo dyszy i nie stać jej na programy dla niszowej publiczności. Musi zarabiać, żeby zarabiać musi reklamować, żeby reklamować musi mieć widownię. Widownię zapewniają głupawe seriale jeszcze głupsza rozrywka i śmieciowa produkcja filmowa.
Proszę się nie dziwić, że publiczność wytresowana na bezwartościowej, lekkiej i przyjemnej produkcji - bezmyślna i odmóżdżona - zamiast sekretów wybierze jakieś tańce czy śpiewy.
Wydaje mi się, że cykl "Sekrety rodzinne" miał niską oglądalność i dlatego wyleciał z ramówki. Po prostu genealogia i genealodzy nie są pępkiem świata, chociaż w/w cykl - na tle innych programów - wypadł korzystnie.
Zresztą lata 2006 i 2007 emisji cyklu, to inne czasy, inni ludzie, inna telewizja.
Komercja też cierpi biedę i wątpię, aby pakowała się w niepewny interes.
Jeżeli dojdzie do reaktywacji cyklu, to proponuję p. Waldemarowi Fronczakowi znaną skądinąd rodzinę Komorowskich - rodzina jak rodzina, ale sekret nie jeden. Będzie to niewątpliwie strzał w dziesiątkę i frekwencja murowana.
Tadeusz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sawicki_JulianOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-02-2013 - 16:30
Sympatyk


Dołączył: 05-11-2009
Posty: 3424
Skąd: Ostrowiec Świętokrzyski
Status: Offline
Witam, jeśliby był program np. o hrabiach Komorowskich to po takiej emisji było by jak to Polak potrafi np. jak dwaj tacy co ukradli księżyc, czyli fikcja staje się prawdą, no bo ludziska we wszystko uwierzą. Jeden z nich kupił nawet rafinerię Morzeiki by Polska była nie zależna od rury i mieć swój gaz łupkowy, ale widocznie Opatrzność jest nie po naszej stronie ; pozdrawiam - Julian
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DławichowskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-02-2013 - 21:09
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 24-09-2006
Posty: 1020
Skąd: Koszalin
Status: Offline
Dzień dobry!
Tak sobie gdybam, że jeżeli już ktoś t a m w TV ma pomysł na program o fascynującej nas tematyce - to to będzie na pewno inna telewizja, inna formuła i inne twarze. Także nasi przedstawiciele, jeżeli już. Więc może warto już dziś (wzorem partii tworzących struktury rządu na wypadek gdyby wygrali) pokusić się i zebrać chętnych do pracy dedektywistycznej. Trenerami ekipy byliby doświadczeni w poprzednim programie. E... takie tam gadanie Krzcha z Koszalina.

_________________
O mnie:
http://www.dlawich.pl/
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.607879 sekund(y)